מדריך בעברית ל- sony rx10 iii

shaico1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
יש למישהו מושג איך אני יכול להשיג מדריך בעברית ל- sony rx10 iii ?
אודה לכל מי שיכול לתת לי כל עצה או טיפ בנושא.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אם רכשת בחו"ל אין הרבה מה לעשות . [אשמח אם תעלה תמונות כדי שנראה בפועל את האיכות].

בכל מקרה קצת ארחיב בנושא כי זאת נקודה שחוזרת על עצמה:
החוק מחייב את היבואן לצרף חוברת בעברית, מלאה ומפורטת של כל הוראות השימוש במצלמה.
מרבית היבואנים [פה מגיע קרדיט להדר ואין לי שום עניין מסחרי אתו] מסתפקים במקרה הטוב במתן 2-3 דפים למול חוברת של אפשרויות שימוש במצלמה בת כ 200-300 עמודים במקור. לדעתי בפירוש לא לכך התכוון החוק ,כאשר ציין שיש לתרגם תרגום מלא של כל הוראות השימוש, לרבות שמירה המוצר והגנתו אבל מכיוון שאנחנו קונים ושותקים, זה המצב בפועל ברובו הגדול של שוק הצילום.

מציע לכם בפעם הבאה בה תרכשו מצלמה, לדרוש חוברת מלאה בעברית של כל אפשרויות התפעול של המצלמה על שלל הפונקציות שלה [אגב חוברת של ניקון 7200 כדוגמה, כוללת 400 עמודים וגם מצלמת הסוני שלך, מורכבת מבחינת אפשרויות הצילום].
במידה ולא תקבלו כזאת, מציע שתכתבו גם למועצה הישראלית לצרכנות ובעצתם תוכלו להגיש טופס תלונה שמצוי באתרם, לשם טיפול יותר ממוקד.
אם אנחנו כצרכנים [צלמים, אבל לא רק] נקפיד ונדרוש מהיבואנים לקיים את הנחיות החוק בנושא במלואן, בסופו של דבר החוברות יוכנו כמו שצריך [בנוסח מלא] ואפשרויות התפעול יהיו זמינות לכולם.

נערך לאחרונה ב:

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
אם רכשת בחו"ל אין הרבה מה לעשות . [אשמח אם תעלה תמונות כדי שנראה בפועל את האיכות].

בכל מקרה קצת ארחיב בנושא כי זאת נקודה שחוזרת על עצמה:
החוק מחייב את היבואן לצרף חוברת בעברית, מלאה ומפורטת של כל הוראות השימוש במצלמה.
מרבית היבואנים [פה מגיע קרדיט להדר ואין לי שום עניין מסחרי אתו] מסתפקים במקרה הטוב במתן 2-3 דפים למול חוברת של אפשרויות שימוש במצלמה בת כ 200-300 עמודים במקור. לדעתי בפירוש לא לכך התכוון החוק ,כאשר ציין שיש לתרגם תרגום מלא של כל הוראות השימוש, לרבות שמירה המוצר והגנתו אבל מכיוון שאנחנו קונים ושותקים, זה המצב בפועל ברובו הגדול של שוק הצילום.

מציע לכם בפעם הבאה בה תרכשו מצלמה, לדרוש חוברת מלאה בעברית של כל אפשרויות התפעול של המצלמה על שלל הפונקציות שלה [אגב חוברת של ניקון 7200 כדוגמה, כוללת 400 עמודים וגם מצלמת הסוני שלך, מורכבת מבחינת אפשרויות הצילום].
במידה ולא תקבלו כזאת, מציע שתכתבו גם למועצה הישראלית לצרכנות ובעצתם תוכלו להגיש טופס תלונה שמצוי באתרם, לשם טיפול יותר ממוקד.
אם אנחנו כצרכנים [צלמים, אבל לא רק] נקפיד ונדרוש מהיבואנים לקיים את הנחיות החוק בנושא במלואן, בסופו של דבר החוברות יוכנו כמו שצריך [בנוסח מלא] ואפשרויות התפעול יהיו זמינות לכולם.
אתה חושב שזה תקף גם לבי יבוא מקביל? (שזה בעצם כל החנויות הוזסלות בזאפ?)

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אין הבדל בנושא זה בין יבוא מקביל לבין יבואן רשמי כפי שמופיע בצו להגנת הצרכן.

אין גם ויכוח שצריכה להיות מצורפת חוברת בעברית של הוראות השימוש במצלמה.

הנושא הוא שצריך להקפיד כצרכנים לקבל חוברת מלאה ומפורטת, של כל הוראות השימוש לרבות כל הפונקציות ותפקודי הלחצנים במצלמה ולא להסתפק בדף כזה או אחר שבינו לבין תפעול מלא ונכון של המצלמה המרחק עצום ומכאן שאינו מקיים לעניות דעתי את דרישות החוק.
לכן המלצתי לדרוש חוברת מלאה בעברית ולטפל מול המועצה הישראלית לצרכנות במקרה שנענינו בשלילה ע"י היבואן.
אגב, אם לפני קנייה אחת השאלות תהייה לגבי החוברת בעברית למצלמה וניצור מודעות אצל היבואנים שאנחנו עומדים על זכויותינו, במוקדם או במאוחר, הנושא יבוא על פתרונו.

ArNiLa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
עוד רגולציה על היבואנים. בדיוק מה שאני לא צריך.

shaico1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לעמי,
תודה על התשובה המפורטת.

ובענין המדריך -
אם יש למישהו מדריך מפורט בעברית, והוא מוכן לאפשר לי לצלם אותו, אהיה אסיר תודה.
אני מוכן גם לשלם.

shaico1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לא יודע, מה בעיה לתרגם מה שלא ברור? או לשאול?
http://helpguide.sony.net/dsc/1610/v1/en/contents/TP0000818690.html
זה לא מדריך.
זה רק דף הוראות להפעלה ראשונית של המצלמה...

יש לי את המדריך הזה -
http://helpguide.sony.net/dsc/1610/v1/en/print.pdf
אבל 270 ע"מ באנגלית זה קצת כבד למי שרוצה ללמוד מהר על המצלמה החדשה שלו...

לכן, אני חוזר על בקשתי :
אם יש למישהו מדריך מפורט בעברית, והוא מוכן לאפשר לי לצלם אותו, אהיה אסיר תודה.
אני מוכן גם לשלם.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אתה קורא מדריכים?
פעמים ספורות חיפשתי משהו לגבי פונקציוה ספציפית canon 5D (נדמה לי על ניקוי סנסור), וגם אז נעזרתי ב-google - הרבה יותר מהיר.

איזה מן היבואנים בארץ מתרגם 270 עמודים לעברית?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יש בהחלט יבואנים שמתרגמים, למשל ניקון הדר ואולימפוס גטר.

ArNiLa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
זכות שמכניסה ליבואן עוד עלויות כספיות שבסופו של דבר כל לקוח שיודע מעט אנגלית(אחרי הכול תפעול המצלמות הוא באנגלית ) יכול לקרוא מדריך באתרים של סוני או קנון. וכמובן הכסף שיוצא מהחוברת בעברית מגולגל על מי שיקנה מוצרים מהיבואן.

זה מצחיק כי בדיוק היום היבואן סייע לי לגבי פיצ'ר שמציק לי במוצר שלהם ושלא רשום במדריך באנגלית איך לטפל בו, בלי ספרי הדרכה אלא עם מייל פשוט. להפיל עליהם עלויות נוספות עם מדריכים בעברית זה לטעמי חסר טעם לחלוטין.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
למיכאל:
ראשית הדר יבואן ניקון מתרגם את חוברות המקור בצורה טובה מאוד וכדי לא לתת לו רק מחמאות, אני חושב שיותר מדי פעמים עונה בחנות שלו מזכירה טלפונית במקום מענה אנושי.

מעבר לכך, אתה צריך להסתכל על הנושא באופן כללי, מי ששפת האם שלו אינה אנגלית נמצא בבעיה.
לעסוק בתרגום עולה זמן ו\או כסף ובכלל צלם חדש לא יודע תמיד מה לשאול והחוברת מהווה מבחינתו גם כלי לימודי.
כל זה היה נמנע אם היו חוברות מלאות בעברית.
כל קיצורי הדרך של היבואנים על חשבון הצרכנים לא מקובלים מבחינתי.
אם יש ליבואן בעיה שיתמחר עוד 10-20 שח במחיר אבל שהמצלמה תבוא עם חוברת מלאה בעברית לקבלת מוצר שניתן להפעילו באופן מיטבי [אגב מכיר צלם שגם אחרי שנתיים ויותר עוד מחפש נושא ספציפי בחוברת]

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
שאלתי כי באמת לא נתקלתי במדריך מלא ואיכותי בעברית - בדרך כלל מדובר על ברושורה של 10 עמודים, בשחור לבן, מודפס ע"ג נייר זול ולא איכותי - ומה שחשוב - לא מובן בכלל.

אני בדרך כלל עובר על המדריכים כשאני פותח קופסה בפעם ראשונה.

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
שאלתי כי באמת לא נתקלתי במדריך מלא ואיכותי בעברית - בדרך כלל מדובר על ברושורה של 10 עמודים, בשחור לבן, מודפס ע"ג נייר זול ולא איכותי - ומה שחשוב - לא מובן בכלל.

אני בדרך כלל עובר על המדריכים כשאני פותח קופסה בפעם ראשונה.
בתכלס' היום כבר נוח יותר ללמוד מסרטוני הדרכה ביוטיוב.
ולעמי- אם יהיה חיוב ואכיפה בנושא המחיר לא יעלה ב 20-30 ש"ח אלא ב 200 ש"ח. ככה זה..:(

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
בעובדה 2 יבואנים [אני מבין שגם גטר -אולימפוס] מפיקים חוברת מלאה בעברית כמתחייב ולטובת הצרכנים.

ההמשך תלוי בהתנהגות של מרבית הרוכשים. ירצו ויבקשו חוברת מלאה בעברית, הדר וגטר לא יהיו החריג לטובה, אלה כל היבואנים, כולל המקבילים, יפעלו כך.

לא ירצו [כלומר לא יעמדו על זכותם], אז המצב דהיום הוא שיהיה וימשיכו להגיד לנו שזה רק גשם....

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור