מגבר מגברים "חלשים" לרמקולים נצילים, האם זה באמת השילוב הנכון?

• פותח הנושא Rubi
  • פורסם בתאריך

Rubi

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
בהמשך לדיון שהשתתפתי בו עלתה השאלה האם מגברי מנורות מעוטי ואטים ישמעו טוב יותר ממגברים חזקים עם רמקולים נצילים.
נערך ניסוי ע"י אחד החברים, הרמקולים שלו - קליפש הורן - נצילים מאוד והוא בדק מספר מגברים.
בסופו של יום הוא הגיע למסקנה שמגברים חלשים נשמעים טוב עם הרמקולים שלו אבל רק מגברים של 20+ הפעילו את הרמקולים שלו באופן הטוב ביותר עם דינמיקה ודרייב שלא סיפקו המגברים החלשים.

מישהו התנסה פעם במבחן שכזה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רובי. זו שאלה נפלאה שעליה אין תשובה חד משמעית. מבחינה הגיונית רמקול נציל הוא כמו צינור עבה, על מנת להוציא את זרם המים בשליטה צריך עוצמת הזרקה אבל היתרון הוא שגם כאשר יזרמו בו טיפ טיפונת מים הם לא יתקלו בסתימות. אם הוואט הראשון טוב אין בעיה שיהיו עוד 200 וואט טובים. אם הוואט הראשון רע זה לא משנה אם יצא ממגבר שיש לו 200 רעים או רע אחד בלבד.

האג'נדה שלי היא מקסימום רזרבות. אני אישית שמעתי לא מעט רמקולים נצילים ששודכו למגברים חזקים. באחד מהביקורים שלי אצל אפי {סטריאוטיפ} שמעתי את הסלבר בק של דבור. רמקול נציל בהחלט שמודגם לעיתים עם 8 וואט צנועים וביום אחר מודגם עם מפלצות של מאות וואטים. אני שמעתי אותו עם מגבר מפלצתי של מארק לוינסון, אייר, ומגבר מנורות איכותי, בכל המקרים הוא נשמע נהדר אבל שונה. דינמי ומדוייק יותר עם החזקים, רך ועוטף יותר עם החלשים. אומנם בשני המקרים צלח הרמקול להחזיק יצירות קשות האמורות לעייף מגבר חלש שמשודך לרמקול לא נציל אך עם החזקים יותר נראה כי הצליח להעביר את החוויה באופן שונה. אולי דינמי יותר ותוקפני יותר אך לא "זורם" כמו החלשים.

אני חושב שאם המגבר טוב אז הוא טוב ללא קשר לנצילות הרמקול.

eyal_joshua

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
היי נמר

בעיקרון אני מסכים איתך ברעיון הכללי אך מהניסיון שלי עם ברמקולים של devore וכאדם שהחזיק רמקול מצויין שלהם בעבר וכרגע בעל ה-nines, אני חושב שהדוגמא שהבאת מסטריאו טיפ לא ממש משקפת, לדעתי וממה ששמעתי ומההכירות שלי עם הרמקולים של devore ואני מכיר אותם ממש טוב, השידוך של מארק לוינסון לכל הדגמים לא עושה עם הרמקול הזה חסד, אני לא אהבתי את השילוב הזה, ואני חושב שקצת קשה להביע במקרה הזה חוות דעת, שמעתי את הדבור בהזדמנויות שונות עם הגברות שונות, השידוך אצל אפי הוא לא מה שהרמקול הזה יודע לעשות, עם כל הכבוד למארק לוינסון זה לא זה
מי שאולי לא מכיר את הרמקול הזה כמו שצריך או לא שמע אותו עם מגוון הגברות אחרות יכול לחשוב שזה מעולה אך לדעתי זה ממש רחוק ממה שהוא יודע לעשות
אייל

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
שמעת את שני המגברים זה מול זה בבית שלך?

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
קליפשורן הוא אמנם מאד נציל אך עקומת ההיענות שלו נעה בין 4 ל-20 אוהם ולכן הוא זקוק להגברה מעט יותר חזקה. אם רמקולים אחרים כמו אלטק, לאוט'ר וכו, ישנה עדיפות למגברים חלשים יותר שטובים כבר מהמיליוואטים הראשונים.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
גיא,
למה מגברים חלשים יהיו טובים כבר מהמיליוואטים הראשונים (לעומת מגברים חזקים כמובן)?
האם לדעתך במגבר חלש, קל יותר (הכוונה בפחות כסף) להשיג תוצאה איכותית יותר?
כלומר אם נניח יש לי רמקול נציל ויש לי תקציב של נניח 15,000 ש"ח לקניית מגבר האם בהכרח עדיף לי לחפש מגברים חלשים (כי הם יהיו בהכרח איכותיים יותר) ואין לי מה לבזבז את הזמן על המפלצות?
יובל

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
גיא,
למה מגברים חלשים יהיו טובים כבר מהמיליוואטים הראשונים (לעומת מגברים חזקים כמובן)?
כלומר אם נניח יש לי רמקול נציל ויש לי תקציב של נניח 15,000 ש"ח לקניית מגבר האם בהכרח עדיף לי לחפש מגברים חלשים (כי הם יהיו בהכרח איכותיים יותר) ואין לי מה לבזבז את הזמן על המפלצות?
יובל

חשבון פשוט : ואט אחד שעולה 15000 שח מול נניח 30 ואט באותו הסכום זה אומר השקעה של 500 שח לואט לאומת 15000 לואט וזה אומר שנאים יותר טובים קבלים יותר טובים חיווט יותר טוב ..........
אבל זה הכל רק התאורייה !!!

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
יובל,

לאחרונה, יצא לי לשמוע מגבר "על" עם משהו כמו 16 שפופרות לצד, מניע זוג מקררים תעשייתיים. לא ממש התרשמתי. מה גם שכמות הרעש (היסים למיניהם) הייתה בלתי נסבלת בעייני.

תכנון מגבר הספק מרובה וואטים ראוי, מסובך ביותר ולא תמיד כלכלי ואז מתחילות הפשרות.

מנסיוני הדל אני תמיד נוטה להעדיף את המגברים נמוכי ההספק. ברור שצריך לבדוק את ההתאמה לרמקול.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יובל,

לאחרונה, יצא לי לשמוע מגבר "על" עם משהו כמו 16 שפופרות לצד, מניע זוג מקררים תעשייתיים. לא ממש התרשמתי. מה גם שכמות הרעש (היסים למיניהם) הייתה בלתי נסבלת בעייני.

תכנון מגבר הספק מרובה וואטים ראוי, מסובך ביותר ולא תמיד כלכלי ואז מתחילות הפשרות.

מנסיוני הדל אני תמיד נוטה להעדיף את המגברים נמוכי ההספק. ברור שצריך לבדוק את ההתאמה לרמקול.

אם כמות הרעש הייתה בלתי נסבלת זהו אינו מגבר על.;)

הסיבה שאתה מעדיף מגברים נמוכי הספק טמונה בכל שאתה מעדיף גם רמקולים נצילים. על פי הגישה שלך {ואני בהחלט מכבד אותה} רמקול שאינו נציל הוא ממך והלאה. אי לכך העדפותיך בכל הקשור לוואטים הגיוניות.(Y)

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
גיא,
יובל

בד"כ הם בנויים הרבה יותר פשוט, עם מסלול קצר יותר ופחות תיקונים.
מגברים מעוטי הספק יקרים בד"כ כוללים רכיבים איכותיים מאוד מתחת למכסה המנוע.
אבל- ההתאמה לרמקול מאוד חשובה .

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
אבל בכל זאת יש כאלו (נמר) שאומרים שגם על רמקול נציל הם יעדיפו את ה"מפלצת" על הסוג הזה של הרמקולים.
לכן שאלתי, כי ממש לא ברור למה...

לי יש אגב רמקול נציל ומנסיוני מגבר חזק עם הרמקול פשוט גרם לרמקול להיות באיזהשהו סוג של over-drive,
כזה שפשוט פוצץ לי את המוח, לעומת זאת במגבר מנורות מועט וואטים הרגשתי שחסרים לי הרבה מהדברים שאני מקבל מהטרנזיסטורי שלי (75 וואט לצד), יעני לא חזק אבל גם לא חלשלוש.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יובל.

המגבר החזק שהיה "גדול" על הרמקול פשוט לא התאים לו. אין קשר לכך שהיה חזק. המגבר בעל ה-75 וואט כנראה מתאים יותר.

הרי אתה מודע לכך שאתה לא מוכרח להשתמש בכל הוואטים של המגבר ... כן?:)

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
אם כמות הרעש הייתה בלתי נסבלת זהו אינו מגבר על.;)

הסיבה שאתה מעדיף מגברים נמוכי הספק טמונה בכל שאתה מעדיף גם רמקולים נצילים. על פי הגישה שלך {ואני בהחלט מכבד אותה} רמקול שאינו נציל הוא ממך והלאה. אי לכך העדפותיך בכל הקשור לוואטים הגיוניות.(Y)

הוא היה ועדיין מגבר על.

הרמקול האחרון שלי היה עם נצילות של 83 די בי וגם איתו העדפתי מגברים חלשים יותר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לאיזה "מגבר על" יש רעש בלתי נסבל?

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
קליפש זה רמקול שיצרח גם עם מגבר 2 וואט
כנ"ל גם לפולקהאודיו וסרווין ווגה,הרמקולים האלה
ישמעו אותו הדבר ולא משנה עם איזה הגברה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עמית.
אתה מכיר את הקליפטש הורן?

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
תדגם הספציפי הזה לא.
אבל שמעתי דגמים אחרים של קליפש
סדרת rf למיניהם.
לא נישמעו לי טוב עם שום הגברה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
:Dעמית ידידי. אני אאפס אותך עם השיחה.

אנו מדברים על קליפטש מלפני יותר מ-30 שנה. זה משהו אחר לגמרי ממה שמיוצר היום.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
הוא היה ועדיין מגבר על.

הרמקול האחרון שלי היה עם נצילות של 83 די בי וגם איתו העדפתי מגברים חלשים יותר.

אם אתה מעדיף מגבר חלש לרמקול לא נציל , אתה הולך לגרום לו קליפינג , ואז אתה מפסיד את כול התאוריה מאחורי מגברים חלשים
מגברים חלשים מתוכננים כדי לתת את המוסיקה ב CLASS A כמה שניתן יותר , ויותר נקי . בהגעה לקליפיניג אתה פשוט "מלכלך" את האות . אז מה השגת בזה ?

Rubi

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
עמית, הקליפש הורן זה רמקול מעולה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור