מבקש חוות דעת על עדשת CANON 18-200

shaymo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני הולך לרכוש מצלמת CANON 600D.
מכיוון שאני צלם חובב בלבד שמעוניין לצלם את הילדים בבית ובטיולים, אני מעוניין בעדשה שתיתן לי את הגמישות הטובה ביותר ושתהיה בעל איכות טובה. לכן חשבתי לרכוש עדשה 18-200.
אבקש לדעת האם אכן הבחירה נכונה.
התקציב עבור המצלמה והעדשה הוא עד 5000 ש"ח.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
העדשה 18-200 היא עדשה בנונית שלא תאפשר לך לקבל מהמצלמה את היתרונות שלה - אין חיה כזו עדשה עם טווח זום גדול שהיא טובה - לדעתי במצלמת DSLR העדשות הן הדבר החשוב ואתה הולך ומצמיד עדשה כזו לגוף מוצלח, לדעתי זה בזבוז כסף.

אתה צריך לשאול את עצמך מספר שאולות (לפני שאתה סתם מבזבז הרבה כסף):
למה אתה רוצה DSLR?
האם אתה בטוח שאתה צריך את הטווח הזום הגדול הזה?
אם אתה רוצה עדשה עם טווח זום גדול ולא חושב על החלפת עדשות, אז למה אתה חושב על DSLR?

לדעתי אם אתה רוצה ללמוד לצלם ורוצה להתקדם בתחום, אז DSLR זה בחירה מוצלחת, אבל אם אתה
צלם חובב בלבד שלא מעוניין בחלפת עדשות ורוצה עדשה אחת עם טווח זום גדול אז אתה בוחר בכלי הלא נכון.

אשמח לדעת מה הכיוון שלך שאוכל להתאים לך כלי מתאים (עדשה או מצלמה) ואולי גם בפחות כסף :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם אתה רוצה DSLR ומוכן לשקול שתי עדשות אז
קנון 600D עולה כ 2600 ש"ח
עדשת טמרון 17-50 F2.8 לקנון עולה כ 1800 ש"ח
עדשות קנון 50-250 עולה כ 800 ש"ח

ה 17-50 היא עדשה אכותית וחדה עם צמצם גדול שתאפשר לקבל המצלמה תמונות בשדה רדוד ובאיכות טובה מאוד.
אני פחות מת על ה 50-250, אבל היא זולה ומאפשרת לך בתקציב שלך להשלים את הטווח שחסר לך (אני הייתי מוותר עליה בשלב זה, אולי בעתיד רוכש עדשה טובה יותר או אפילו עדשת פריים טובה)

אבל אני לא בטוח ש DSLR הוא הכיון הנכון עבורך

shaymo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כרגע יש לי דמוי SLR ואני רוצה לעבור למגרש של הגדולים. אולי בבוא היום כן אשקיע בעדשות נוספות. הייתי רוצה לדעת איזו עדשה כן תיתן לי את הגמישות שאני מחפש. כזכור המטרה היא צילום הילדים והמשפחה בתוך הבית ומחוצה לו.
האם ה 18-135 עדיפה?
כמו כן, איפה כדאי לרכוש? האם במקום שנותן אחריות יבואן לשלוש שנים אבל מייקר במאות רבות של שקלים את המחיר, או שאפשר לסמוך על ארליך או קאמרה מיה עם אחריות של שנה במעבדותיהן שהן זולות בהרבה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה 18-135 יותר טובה מה 18-200, אבל לדעתי הרבה פחות מוצלחת ה 17-50 F2.8
אם אתה רוצה להיכנס למגרש של הגדולים אז למה עם עדשה אחת? זה לא נושא התקציב זה לעשות שינוי בחשיבה.

ה 17-50 תענה לך על רוב הדרישות שלך וכן צמצם F2.8 פותח לך יכולות צילום של שדה רדוד, מהירות צילום וחדות (והרבה מעבר למה שאתה בכלל יכול לצפות מה 18-135 שלא יכולה לספק שדה רדוד אמיתי וכן את מהירות הצילום).

לצילום בבית אתה לא צריך עדשה עם זום גדול וכן לרוב צילומי הילדים, פרט לצילום מרחוק ואז ה 50-250 תעשה לך את העבודה.

אם תרכוש את ה 18-135 או את ה 18-135 לא תרכוש את ה 17-50 F2.8 היות ויש לך את הטווח כך שאני חושש שאתה הולך לבזבז כסף על מצלמה ועדשה שאתה לא מבין מה היא מסוגלת לתת וגם לא תגלה עם העדשה שאתה הולך לרכוש.

אני אישית רוכש את הציוד שלי אצל ארליך ומרוצה שמעתי כך גם מאנשים שרכשו בקמרה מיה - ניתן להוסיף לציוד הנרכש אחריות של מק
http://www.dtown.co.il/forum/13863-המדריך-להרחבת-אחריות-מק-mack.html

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור