מבקש המלצה על מצלמה לצילום ילדים קטנים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

badigard

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
קישורים טובים.
תמונת הסוני עדיפה על פני הפנסוניק לטעמי - אך שתיהן מייצגות קיצוניות. הסוני בעלת גוונים לכיוון הצעקני, כאשר הפנסוניק דלוחה לטעמי (לא מצאתי מילות תאור מתאימות יותר).
בין שתיהן ממוקמת הקנון - 60D, 600D, 650D - כאשר לטעמי נותנת את התמונה הכי מאוזנת.
מה דעתך?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הקנון 600D, 650D , 700Dת 750D ו ה 60D משתמשות בחיישן זהה מעבד התמונה יהיה קצת שוכף שאיכות התמונה בגדול מאוד מאוד זהה
לדעתי יכולות של החיישן של קנון לא ברמה מול הסוני בהקשר של תחום דינמי ויכולות צילום ב ISO גובהה.
חשוב להבין שניתו לשנות בהגדרות המצלמה כיצד עיבוד יציג את התמונה יותר או פחות פנצ'י לדוגמה קוראים לזה שינוי פרופיל וניתן לבחור סט פרופילים מוגדרים מראש או לשנות זאת ידנית זה שינוי שעושים פעם אחת או כל פעם שרוצים לקבל הפקט שונה

בדוגמות שסיפקתי ניתן לראות בעיקר את ההבדל בהתיחסות לניקוי הרעש הרקע של המצלמות השונות

badigard

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
אכן הקפדתי על ISO זהה בכל ההשוואות.
תמונת הניקון יותר מרשימה מהקנון - אך במעט. ממוקמת איפשהו על הסקאלה בין הפנצ'יות הגבוהה של הסוני לבין הקנון.
בכל מקרה - אם ניתן לשחק עם הפרמטרים אז באמת שההבדלים זניחים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כאמור מה שחושב לראות את ניקיון והטווח הדינמי של התמונה
כמו כן כיד לבדוק באתר גם את צילום עגול המניפות

akalithium

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מדהים שהשרשור הזה בדיוק קפץ שוב.
בזמנו לא קניתי בסוף מצלמה כי קרוב המשפחה שלי שהיה אמור להגיע מארה"ב דחה את הגעתו עקב צוק איתן וכנראה יגיע אחרי סוכות.
אני מתלבט בין הסוני A6000 והאולימפוס OD-M10
והאמתי שלאולימפוס יש כרגע מבצע לא רע על עדשות אם קונים מצלמה(הנחה של 100-200 דולר ,תלוי בעדשה)

על איזה עדשות היית ממליץ למישהו שרק מתחיל את דרכו בעולם הצילום ?
רוב הצילומים יהיו של הילדים בתוך הבית ובחוץ.

badigard

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
מדהים שהשרשור הזה בדיוק קפץ שוב.
די הרבה אנשים מתחילים להתעניין במצלמות בעקבות רצון לצלם את ילדיהם... די נפוץ האמת (לפחות מניסיוני).

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הייתי מתחיל עד עדשת קיט 14-42 באולימפוס וה 17-50 בסוני - לרוב העדשות האלו מספקות ולאחר תקופת זמן לראות אם רוצים להוסיף עדשה נוספת ואיזו בדיוק תתאים

akalithium

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
האמתי שחשבתי לקנות גם עדשת פריים אחת - נראה לי שזה יקל על הצילום בתוך הבית
מצד שני אני לא ממש בטוח איזה טווח מוקד כדאי לי ( 35/50/85 בהקבלה ל FF )
(חוץ מזה שהעלות בחו"ל לעדשות 4/3 או E זה כמעט חצי מחיר)
בנוסף, עדשת ה 40-150 של האולימפוס נמכרת ב 99$ אם אני קונה מצלמה ככה שאני חושב שיתכן שבמחיר הזה כדאי לי לקנות גם אותה
כמובן שכל זה מתחיל כבר להצטבר ומנפח את המחיר...מצד שני אני לא בטוח מתי הפעם הבאה שאוכל להביא ציוד מארה"ב

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כמו שאתה רואה אתה לא בטוח איזו עדשה תתאים יותר לצרכים שלך בשלב זה :)
אם אתה לא בטוח אם 35 או 85 יתאים לך אז לך על 50 זה ביו לבין :) - לכל אחת יתרונות בטווח הזום שלה עבור סוגי צילומים שונים - כך שאני לא יכול להגיד לך מה טוב יותר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור