מבקש המלצה למצלמה ועדשה לצילומי וידאו וסטילס

dudi_k

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
מצלמה ראשונה שלי, אי אפשר לקרוא לי "צלם" אבל אני מאוד אוהב את התחום ורוצה להיכנס לזה יותר.
אני עדיין לומד על הנושא אז קשה לי להגדיר אפילו בדיוק איזו מצלמה דרושה לי.
עד היום הייתי משתמש בסמארטפון (בשילוב עם גימבל) - גופרו - רחפן.

שימוש: חשוב לי יכולות וידאו מרשימות (כולל fps שמאפשר הילוך איטי באיכות גבוהה) ואם יש מייצב (בחיישן/ בעדשה מה שעדיף) עוד יותר טוב.
אבל גם סטילס לצלם את הילדים שלי (כולל עומק שדה/פוקוס סלקטיבי או איך שזה לא נקרא מה שגורם ל"בוקה") וצילומי נוף.

בגלל שאחד השימושים העיקריים הוא טיולים, חשוב לי גם גודל ומשקל - זאת אומרת אם יש שתי מצלמות מומלצות שאחת מהן ללא מראה אני אעדיף אותה בגלל גודל ומשקל. לכן גם כנראה (לפחות בשלב זה) לא אשתמש בפלאש חיצוני או חצובה לצילומי סטילס. מיקרופון חיצוני אין צורך כרגע. מה שכן אשקול, זה גימבל לצילומי וידאו שיוכל לשמש גם לסטילס (רוצה עדיין לבדוק על אלו מחירים מדובר).

צילומי לילה/תאורה חלשה מאוד: ברור שהייתי רוצה מצלמה מושלמת וגם במחיר זול אבל אני יודע שלא קיים אז בואו נגיד שזה לא מה שאני הולך להתמקד בו.

רק להבהיר, הוידאו לא הכוונה לצילומי הרצאות או חתונות וכדומה אלא טבע, אנשים בתזוזה, חיות.

תקציב: הייתי רוצה לא לעבור את ה5 אלף כולל עדשה (או שניים אם נכנס בתקציב..)

מצלמה שהתרשמתי ממנה: ה gh5 של פנסוניק (בגלל הוידאו) גרמה לי התרגשות אבל לצערי יקרה מדי.. יש משהו דומה במחיר זול יותר?

כאמור אני ממש מתחיל בתחום לכן כל מידע שתתנו ילמד אותי.
תודה!

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם אני חושב על מצלמה שמסוגלת לצלם ב 4K עם קצב צילום מהיר לתמוך בצילום “איטי״ קשה לי למצוא משהו בתקציב שלך. אני צריך לבדוק ...

dudi_k

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה על התשובה.

מקווה שכן תמצא משהו, אבל אם אין באמת, עד לאיפה צריך למתוח את התקציב לדעתך?

או לחילופין, מה אתה כן ממליץ שלדעתך יתאים לדרישות גם אם לא יהיה 4k עם 120 fps..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא מוצא פתרון גם עם 60FPS :)

dudi_k

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
על איזה מחיר מדובר א"כ? 7k?
אולי יש לך המלצה למשהו פחות איכותי?
אשמח אם תוכל לכוון אותי למה שעולה לך - מצלמה ועדשה - בראש כדי שאוכל לבדוק משם בעצמי
תודה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כאמור הבעיה זה רצב צילום מהיר ב 4K עד כמה זה חשוב

dudi_k

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
מדובר בתחביב.. אני מגביל את עצמי במחיר בכוונה לכן אם לא שייך לקבל את זה במחירים שלי אני ארד מדרישה כזו.
בכל מקרה אם אני אשלב בתוצר הסופי (סרטון) חומרים מהמצלמה ומעוד מקורות (רחפן למשל) אני ארד למכנה המשותף הנמוך כך שאפשר לומר ש4k לא חובה. ברור שטוב שיהיה (במיוחד אם המצלמה לכמה שנים טובות) אבל כאמור, אני מוגבל במחיר.

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
רק GH5 תתן לך 4K 60p ואם תרד לאיכות 1080p אז תקבל 196fps.

dudi_k

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אני לא ממש מבין במצלמות כאמור אבל ה GH5 הרשימה אותי כל כך שאני ששקלתי ברצינות לקנות אותה.

אז אני מבין שאני צריך לרדת מ 4k. מה כן אפשר לקבל? יש משהו בסכומים שלי עם 1080p ו120fps?

אולי אשאל אחרת, במה צלם חובב מצלם וידאו?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
צלם חובב לא צריך קצב מהיר של תמונות לשנייה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
דיברתי עם ליאור והוא המליץ לבדוק את מצלמת סוני rx100 מגרסה 4 או 5. גרסה 5 יותר טובה, אבל יותר יקרה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
וזה אפשרי להשיג slow motion בלי זה?

לא אבל הסוני מאפשרת קצב גבוהה

dudi_k

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
הסתכלתי קצת ואם כבר מדברים על קומפקטיות מה דעתך על Panasonic Z\TS100 או על Canon G7 X Mark II?
פשוט שתיהן זולות יותר (במיוחד הפנסוניק).
אני לא מבין מספיק כדי לדעת איזה משקל לתת לציונים של cameradecision אבל הפנסוניק למשל מקבלת ציון גבוה יותר מהסוני והקנון המדוברות.

ושאלה נוספת, ידוע לך מה הסכום המינימאלי שצריך כדי לקבל DSLR עם יכולות וידאו של נאמר 1080p & 60 fps?

http://cameradecision.com/compare/Panasonic-Lumix-DMC-ZS100-vs-Canon-PowerShot-G7-X-Mark-II

http://cameradecision.com/compare/Panasonic-Lumix-DMC-ZS100-vs-Sony-Cyber-shot-DSC-RX100-IV

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אבל אין להן את קצב הצילום שאתה רוצה ???

dudi_k

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אה סליחה, חשבתי שאם יש להם 4k עם 30 fps (לפחות בפנסוניק) אז 1080 יהיה עם קצב מהיר יותר אבל באמת לא ראיתי שצויין. בקיצור אני אתמקד בסוני כפי שהצעת. תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור