מבחן הרמקולים הרצפתיים הגדול!

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
אודיופיל?!

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לגבי העניינים הפרוצדורליים - מסכים איתך לגמרי.

לגבי היותי אודיופיל וחובב את התחום .....אני רוצה להזכיר לך שלפני כ-25 שנה כשהרבה מהחברים כאן שחקו בגוגאים בחצר רכשתי מערכת, בכסף היחיד שהיה לי, שערכה בארץ היה אז כ-200,000 ש"ח.......נכון היא איתי עד היום ואני לא חושב שיש דברים משמעותיים כיום שהם טובים ממנה ......ובמיוחד לא ברמקולים - שזו כידוע משנתי.

אז לגבי האהבה לתחום האודיופיליה בדרכי שלי) אני לא חושב שאני צריך שיעור ממישהו פה.
יש מי שיש לו ותק של 25 שנים
השווה שנה אחת של ניסיון ויש מי שיש לו שנה ותק השווה 25 שנות ניסיון.

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אם אני מבין נכון אתה טוען שמי שלא עוסק בתכנון רכיבי אודיו פסול לעדות לגבי מה שאוזניו שומעות.מעניין מה באך או בטהובן או זובין מהטה ואריה ורדי(כדוגמא מייצגת כמובן) היו מגיבים על הטעונים שלך. ולסיכום אני ורבים אחרים לא זקוקים למומחים באלקטרוניקה כדי לפרש לנו את מה שאנו שומעים.ודרך אגב עולם האודיו לדורותיו היה עד לאין ספור רכיבי אודיו שאנשים מוכשרים עמלו רבות על תכנונם ולמרבה הצער במבחן התוצאה כשלו ונעלמו.
לפי האוזניים כל אחד יכול לשפוט.
הביקורת כלפי רוברט נוגעת לשיפוט טכני.
אתן לך דוגמה פשוטה עם שעונים:
כל אחד יכול לקרוא את השעה מכל שעון שבנמצא.
אם אראה לך את המנגנונים של השעונים השונים תדע להתייחס לשיקולים הנדסיים שקשורים בתכנונם?

אריה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לגבי העניינים הפרוצדורליים - מסכים איתך לגמרי.....ואשתדל מאוד לכבד זאת.

השתדלות זה לא מספיק. האופציה היא אחת - ביטול מוחלט של האג׳נדה שלך. ככה זה פה, משטרת מחשבות. זו הדרך היחידה לייצר בית לאודיופילים על מנת שירגישו נוח לכתוב את דעתם. המטרה שלי היא לא להוכיח שיש/אין הבדלים (כי אין פה מה להוכיח, זו עובדה מוחלטת) אם כי לתת לחובבי האודיו בית חם להגיד את זה. לכן, השתדלות זה לא מספיק ואפילו לא קרוב למספיק.

לגבי היותי אודיופיל וחובב את התחום .....אני רוצה להזכיר לך שלפני כ-25 שנה כשהרבה מהחברים כאן שיחקו בגוגאים בחצר רכשתי מערכת, בכסף היחיד שהיה לי אז, שערכה בארץ באותה תקופה היה כ-200,000 ש"ח.......נכון, היא איתי עד היום ואני לא חושב שיש דברים משמעותיים כיום שהם טובים ממנה ......ובמיוחד לא ברמקולים - שזו כידוע משנתי.

אני 16 שנה וקצת יותר מפי 6 ממה שהשקעת בכסף של היום. וכמות הציוד ששמעתי (לא רק אני) היא קצת יותר מפי מילארד ממה שאתה שמעת. לכן, טכנית, אם לזמן ולכסף יש משמעות, אתה עדיין בפעוטון לעומת רוב החובבים שאיתם אתה מתווכח שהם, ביחס אלייך, דיקנים באקדמיה.

וסתם קוריוז לתוספת....אני לא חושב שיש כאן הרבה חברים שמתכננים ובונים דרייברים לרמקולים שזו האהבה והתשוקה הכי גדולה שלי בתחום.

ובכל זאת, כמה יצרני רמקולים מוכרים משתמשים בדרייברים שלך?
וכמה בכלל יודעים שזה מה שאתה באמת אוהב?
כמה אנשים שמעו את הדרייברים שאתה מתכנן ומייצר?
כמה אנשים מתכננים מנועים אבל לא יודעים לבחון רכב על המסלול?

אז לגבי האהבה לתחום האודיופיליה (בדרכי שלי) אני לא חושב שאני צריך שיעור ממישהו פה.

אתה צריך. כי אתה כל כך מנותק שאתה לא שם לב שאתה מוחץ את התחום. זה כמו שתגיד שאף אחד לא ילמד אותך על אהבת הארץ ביד אחת כשביד השניה אתה תומך bds. זה לא רק שזה לא הולך יחד, זה לא רק שאהבת הארץ היא שקר שאתה מפיץ, אם כי אפילו אתה יודע שאהבת הארץ היא ממך והלאה (זו דוגמא, לא קשור למציאות, שלא יפתח עכשיו דיון פוליטי מהעניין הזה).

ולסיום. אין לי דיון איתך בעניין הזה. אילו התנאים, קבל אותם או שפשוט אל תגלוש פה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לפי האוזניים כל אחד יכול לשפוט.
הביקורת כלפי רוברט נוגעת לשיפוט טכני.
אתן לך דוגמה פשוטה עם שעונים:
כל אחד יכול לקרוא את השעה מכל שעון שבנמצא.
אם אראה לך את המנגנונים של השעונים השונים תדע להתייחס לשיקולים הנדסיים שקשורים בתכנונם?

אריה
לא, זה כבר מזמן לא במגרש הזה.

מי שלא מזהה יינות שונים ובשבילו כולם "פחות או יותר" אותו דבר - אין לו מה לחפש בפורום של חובבי יין.

מי שלא מזהה הבדלים בין מסך טלויזיה איכותי לבין מסך טלויזיה פשוט - אין לו מה לחפש בפורום של חובבי מסכים שמחפשים את הכי טוב.

מי שלא נהנה מחווית נהיגה ומבחינתו רכב זה "בשביל להגיע מנקודה א לנקודה ב " וכל השאר זה בשביל שופוני - אין לו מה להכנס לפורום של חובבי רכב מפנק/רכבי ספורט.

מי שלא נהנה מחוויה של אוכל גורמה ובשבילו "אין כזה הבדל משמעותי בטעם" בוודאי שלא מצדיק את המחיר - אין לו מה להכנס לפורום של אניני טעם .

ומי שלא שומע עם האוזניים וטוען שאין הבדלים לכן יוצא בקנטרנות נגד כל מי שאומר אחרת - מקומו לא בפורום הזה.

מה לא מובן ?
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
רכשתי מערכת, בכסף היחיד שהיה לי אז, שערכה בארץ באותה תקופה היה כ-200,000 ש"ח.......

זרקת כסף לפח.
לפי משנתך היית צריך לרכוש זוג רמקולים איכותיים , נגיד ב 20 אלף שח (שזה לפני 25 שנים המון כסף) , מגבר בסיסי מהדיוטי פרי , מקור פשוט כמו dvd (ממילא זה הכל דיגיטלי...) כבלים ב 5 שח , אקולייזר ליישר את מה שעקום וזהו.
כל זה לא היה עולה יותר מ 30 אלף שח , 40 אלף בהתפרעות מוגזמת.
לזה היית צריך להוסיף בוחטה של כסף לרכיב הכי חשוב אצלך - ספקטרום אנלייזר.
תתפרע במכשיר של 50 אלף שח ועדיין היית חוסך יותר מ 100 אלף.
זו הדרך שהיית צריך לפעול בה לפי ההטפות שלך.

"אתה הבנת את זה ברוך ?"

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אתה צריך. כי אתה כל כך דביל שאתה לא שם לב שאתה מוחץ את התחום. .
אם המצב היה הפוך, כלומר אני הייתי בעל האתר, לעולם לא היה מצב שהייתי מכנה אותך בשמות.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
200,000 שח על המערכת, לפני 25 שנה.

אפשר פירוט הרכיבים ? מעניין.

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
אתה צריך. כי אתה כל כך דביל שאתה לא שם לב שאתה מוחץ את התחום. זה כמו שתגיד שאף אחד לא ילמד אותך על אהבת הארץ ביד אחת כשביד השניה אתה תומך bds. זה לא רק שזה לא הולך יחד, זה לא רק שאהבת הארץ היא שקר שאתה מפיץ, אם כי אפילו אתה יודע שאהבת הארץ היא ממך והלאה (זו דוגמא, לא קשור למציאות, שלא יפתח עכשיו דיון פוליטי מהעניין הזה).
ולסיום. אין לי דיון איתך בעניין הזה. אילו התנאים, קבל אותם או שפשוט אל תגלוש פה.

החמרת עם הבחור
אין ספק שהוא מעייף פה אנשים
אבל האם אתה באמת חושב שמישהו ששמע בחייו שני מגברים ושני כבלים, באמת יקבל את מישנתו?
ולכן אני גם לא רואה את הנזק שהוא עושה לתחום או ליבואנים
רוברט הוא סיידקיק. ונחמד שיש אחד (ורק אחד) כזה. פשוט מדי פעם צריך לתת לו ברקס. ושיהיה בלי חגורת בטיחות

:מלאך:

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
זרקת כסף לפח.
לפי משנתך היית צריך לרכוש זוג רמקולים איכותיים , נגיד ב 20 אלף שח (שזה לפני 25 שנים המון כסף) , מגבר בסיסי מהדיוטי פרי , מקור פשוט כמו dvd (ממילא זה הכל דיגיטלי...) כבלים ב 5 שח , אקולייזר ליישר את מה שעקום וזהו.
כל זה לא היה עולה יותר מ 30 אלף שח , 40 אלף בהתפרעות מוגזמת.
לזה היית צריך להוסיף בוחטה של כסף לרכיב הכי חשוב אצלך - ספקטרום אנלייזר.
תתפרע במכשיר של 50 אלף שח ועדיין היית חוסך יותר מ 100 אלף.
זו הדרך שהיית צריך לפעול בה לפי ההטפות שלך.

"אתה הבנת את זה ברוך ?"
כן, בוודאי, מגבר מהדיוטי עם רמקול שנצילותו כ 80 dBA לוואט......ואני לא מאלה ששומעים סימפוניות לחליל ומצילה.

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
200,000 שח על המערכת, לפני 25 שנה.

אפשר פירוט הרכיבים ? מעניין.
אחד מהרכיבים שרכשתי (לייזר דיסק די יוקרתי לתקופתו) אפילו נמצא אצלך בביתך אחרי שעזרתי לך למצוא ולרכוש אותו.....חתיכת חוצפן כפוי טובה שכמותך.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
אחד מהרכיבים שרכשתי (לייזר דיסק יוקרתי) אפילו נמצא אצלך בבית אחרי שעזרתי לך למצוא ולרכוש אותו.....חתיכת חוצפן שכמותך.

לא הבנתי את הקשר.
ותקרא חוצפן לחברים שלך, כן!

זרקת מספר לשמים
שאלתי שאלה לגיטימית, מה היו מרכיבי המערכת
מתוך סקרנות...
אתה לא מעונין לספר/לשתף
עניין שלך

יאללה...
חוזר לשמוע עם האוזניים.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הוספתי גם "כפוי טובה" לפוסט המקורי, מעבר לחוצפן.

ולעצם העניין, פרסמתי את כל הציוד שהבאתי מס' פעמים..... כשהטונים עלו.....אם מעניין אותך תבצע חיפוש באתר - מילת מפתח- Apogee mini Grand

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
פשוט מדי פעם צריך לתת לו ברקס. ושיהיה בלי חגורת בטיחות
......ואתה מוזמן להחליק על כתם שמן.....גם בלי חגורה......מטאפורית כמובן.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
החמרת עם הבחור
אין ספק שהוא מעייף פה אנשים
אבל האם אתה באמת חושב שמישהו ששמע בחייו שני מגברים ושני כבלים, באמת יקבל את מישנתו?
ולכן אני גם לא רואה את הנזק שהוא עושה לתחום או ליבואנים
רוברט הוא סיידקיק. ונחמד שיש אחד (ורק אחד) כזה. פשוט מדי פעם צריך לתת לו ברקס. ושיהיה בלי חגורת בטיחות

1. לא כולם פה וותיקים בתחום. יש גם גולשים בתחילת דרכם האודיופילית שקוראים פה.
2. זה מעייף/מעצבן/מטרחן/נמאס לדוש באותם דברים כאשר ברור שכל ויכוח כזה לא מוביל לשום מקום כי העניין עצמו שלכבודו התכנסנו פה - רשמים המבוססים על האזנה ,זה לא קיים אצלו והדיון נשאר תמיד במישור התיאורטי.
3. אין לי התנגדות בכלל לענייני תיאוריה למיניהם שלדעתי יכולים לדור פה בתת פורום נפרד מבלי לחרב פוסטים בתתי פורומים אחרים.
4. גם בעניינים הטכניים יש החולקים עליו. זה לא שהוא אוטוריטה בתחום....

אז למה כן ?....

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
כן, בוודאי, מגבר מהדיוטי עם רמקול שנצילותו כ 80 dBA לוואט....

אדוני מתלונן שזה לא מספיק טוב אבל טוען באותה נשימה שרסיבר קב יעשה אותה עבודה כמו מגבר ד'אגוסטינו ?....
יתכבד אדוני ליישם את משנתו על עצמו לפני שמציע לאחרים....

נכון, לא מקובל בארצנו הלבנטינית לתת דוגמא אישית ובכל זאת, אם לא שכנעת את עצמך ולא יישמת בעצמך אז חסוך לנו את "ההמלצות"...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
קרא פעם נוספת מה בדיוק כתבתי ואז תחזור ותתנצל.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
היחיד שיצא לעזרתך. כולה חסר סמיילי בסוף
סלחתי
ותראה מה אני הוספתי לפוסט המקורי עוד לפני ששלחת אתה את התגובה (ורד)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור