מבחן הרמקולים הרצפתיים הגדול!

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
עמוס לי מילולית מדי -אני מניח שאתה מכיר היטב את כל התובנות שבסרטון אז בבקשה תמצת לי אותו במספר משפטים.
זה לא בשבילך. זה בשביל קומץ האנשים שמכירים את הפוסטים שלך ובמקרה מכירים את ג'רי. אתה מוזמן לדלג

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מונאמי, פעם היית מוכן לעשות בשבילי יותר......יחסינו לאן ?.......מישהו בפורום מכיר עו"ד טוב?

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ובהקבלה.....תוציא את האוזניים שלך מהעיניים ואז נדבר.

התבלבלת שוב...
זה אתה שמודד ולפי המדידות (שאתה רואה בעיניים, אם לא הבנת) יודע איך זה נשמע.
בגלל זה רסיבר קב מהדיוטי נשמע לך כמו מגבר סטראו איכותי - כי הראייה שלך כבר לא כל כך טובה ובספקטרום אנלייזר זה נראה לך דומה...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
על הבדלים בין מגברים אתה מוזמן לקרוא שוב כאן.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
היה לי ידיד טוב, בחור זהב שהשקיע מעל
130k על מערכת סטריאו,היה לו מגבר ק"ב
פלוס מגבר סטריאו ייעודי.
יום אחד באתי אליו והוא שאל אותי אם אני
שומע הבדל בין הרסיבר למגבר בסטריאו
במשך כשעתיים של ניגון מוזיקה,לא שמעתי
שום הבדל,ואמרתי לו,זו כנראה הייתה טעות מצידי
כי עד היום לא שמעתי ממנו...
ונראה לי שגם הוא לא הבחין,וזה מה שחירפן אותו.
לכן אני לפחות,מסתמך אך ורק על האוזניים שלי.
הסקירות וחוות הדעת,לא מועילות בכלום לדעתי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היה לי ידיד טוב, בחור זהב שהשקיע מעל
130k על מערכת סטריאו,היה לו מגבר ק"ב
פלוס מגבר סטריאו ייעודי.
יום אחד באתי אליו והוא שאל אותי אם אני
שומע הבדל בין הרסיבר למגבר בסטריאו
במשך כשעתיים של ניגון מוזיקה,לא שמעתי
שום הבדל,ואמרתי לו,זו כנראה הייתה טעות מצידי
כי עד היום לא שמעתי ממנו...
ונראה לי שגם הוא לא הבחין,וזה מה שחירפן אותו.
לכן אני לפחות,מסתמך אך ורק על האוזניים שלי.
הסקירות וחוות הדעת,לא מועילות בכלום לדעתי.

אז מדוע אתה נותן את חוות דעתך לחברים בפורום שמבקשים המלצות?
וזה שיש לך חברים שלא מבחינים זה אומר שאין הבדלים?

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
בתכל'ס, סקירות לא כאלה מעניינות אותי, אבל מכיוון שאחי עבד כשנתיים בארקאם באנגליה, יחד עם עוד כמה הרבה פוסט דוקטורנטים בחשמל מקיימברידג' ואוקספורד, הסקירה הביאה לי את הסעיף.

בא ליצן, שמודד שעתיים וחצי את אחד הרסיברים הטובים בעולם ביחס למחיר, עם השקעה מטורפת במו"פ שלקחה לפחות שנתיים (ועוד עם המעטפת התקציבית של הרמן!), שאני בטוח שהוא בעצמו לא יודע ולא ידע לעולם לפתח, ומוריד לאשפה מחקר של מיליונים.

שים לב לזה -

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/arcam-avr10-review.13671/

אז עכשיו, אחרי שאתה קורא את "הסקירה" הזו, אתה באמת חושב שרסיבר בחמישים שקל שווה למגבר במיליון ש"ח?

נערך לאחרונה ב:

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
לי הסקירה נראית די יסודית.ומה קשור אחיך לעניין.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

ושוב. לא יודע מה עשיתם שם, ההבדלים בין מגברים הם אדירים. לא צריך אפילו מבחנים עיוורים. אבל אני אגיד לך מה הבעיה של אחד כמוך בפורום שלי. אתה בא לפה, נותן כמה תגובות חביבות, מצחיקות ובכלל, אתה דמות נעימה. אבל מתחת לפני השטח, לא מסוגל שלא להעביר את דת האין הבדלים שלך. וזה שאתה בעצמך מושקע במגבר שאז, בזמנו, עלה לא מעט כסף. למה עשית את זה? אין לי מושג. שהרי על פי טענתך היית יכול למצוא זול יותר בזכות חברך הספקטרום אנלזייר.

ועכשיו לתכלס.

אני יכול להעיד על עצמי שנבחנתי לא מעט פעמים על ידי חברים באופן עיוור. מעולם לא נפלתי. להיפך, ההבחנה שלי בהבדלים היא די מוחלטת. אני גם לא היחיד שמבחין. וכן, אתה הצלחת להפיל בפח כמה אודיופילים מנוסים. איך עשית את זה? פשוט מאוד, פסיכולוגיה. אתה בא עם אג׳נדה של להפיל ולא של לבחון בשביל ללמוד וזה משפיע על חלק נכבד מהחובבים. אז תפסת כמה שנפלו במבחן. אז זה רמת ה״מחקר״ שלך?

למה למשל אתה לא מתייחס לכאלה שכן עברו מבחנים עיוורים? והאם אתה בכלל מצליח לעבור מבחן עיוור שאני כן אצליח לעבור? האם אתה בכלל יודע איך מקשיבים למערכת? האם אתה בכלל מבין את ההבדלים באוזן (לא בספקטרום). האם אתה בכלל אודיופיל? האם אתה בכלל אוהב את התחום הזה? האם יש לך זיקה לתחום או שמטרתך היא רק להעביר את תורת האין הבדלים שלך?

הפורום הזה מיועד לאודיופילים. הבעיה היא שכשאחד כמוך מצטרף וכותב את משנתו האנטי אודיופילית זה מושך אנשים כמוך להצטרף. ואז, מתחילים להחריב את התחום עם כל מיני גישות מוזרות שהכל אותו הדבר. מעבר לזה שזו הטעייה של חובבים אתה גם עושה נזק ליבואנים ולאתר שלי. ולזה אני לא אסכים. לכן, אני ממליץ לך בחום רב, לוהט, מבעבע!!! לחדול מההתנהלות הרשלנית שלך באתר שלי, לחדול מהשרלטנות שלך כשברקע אתה מדווח שנגעת בקונסולה אולפנית לפני 458 שנה (אתה לא מבין כלום באולפנים) ולחדול מהתבטאויות של ״יש/אין הבדלים״ כי אתה לא מבין כלום בסאונד.

ואני מזכיר לך דבר נוסף. אתה ביקשת שאפתח לך את המנוי רק על מנת לאפשר לך למצוא משהו בהודעות הפרטיות שלך. התנאי היה שאתה לא כותב. פתחתי, כתבת, העלמתי עין, זרמתי, התנהגתי בג׳נטלמניות וזה לא ממש מאפיין אותי, נתתי לך לא מעט פעמים לחשוף את השרלטנות שלך פומבית, חובבים רבים ביקשו ממני לסלק אותך וכל פעם נתתי לך עוד ועוד הזדמנויות. יצאתי איתך גבר ואתה יצאת נקניק. אתה התבאסת שקסנר כינה אותך שרלטן ולעניות דעתי הוא היה עדין איתך.

בפעם הבאה שתתבטא בעניין הבדלים (בין כל דבר) תחסם והמפתחות כניסה חזרה יזרקו למגרסה. אתה שוחט באכזריות נוראית את התחום שחשוב לי פי כמה וכמה מהרצון שלך להפיג את השעמום שלך. אני אחפש אותך בקטנות. זו אזהרה אחרונה!!!

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
לפי דעתי קשה להאמין שלא תשמע הבדלים בין מגברים, ובין רסיבר רב ערוצי למגבר/פאוור יש הבדל גדול, ישנם מקרים בודדים שההבדל ספציפית בין רסיבר למגבר יהיה זניח בגלל אופי צליל דומה, יהיה זניח גם מבחינת זה ש תצפה להבדל וואו והוא לא יגיע, אז יהיו דיי דומים לעיתים לא שווה את ההשקעה נכון, ויצא לי לשמוע כאלה. בכל אופן ההבדלים בין הגברות הם חד וחלק ישר מבחינים בזה, אם לא, אז הסטאפ לא שקוף ומכניס כל כך הרבה גוון וצבע משלו כך שההבדלים רק אם יהיו גסים מאוד אז תבחין בהם, זה קורה אם יש לך אקולייזר לדוגמא.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ה PRE לדעתי הרבה יותר חשוב מההגברה.
יש מצב, שמערכת לא מספיק טובה תתקשה לשקף הבדלים בין מגברים (אם רק ההגברה הוחלפה).
קרה לי בעבר.
אם המערכת מוזנחת, (למשל הבאס מהדהד והגבוהים צורחים) - ההבדלים בין המגברים יתחבאו בתוך אותם עיוותים.
זה נכון גם לגבי רכיבים טובים נוספים (מקור, כבלים ועוד) הנבדקים במערכת לא טובה.
בקיצור, השאלה היא מה הטולרנס של עיוותי המערכת לעומת טולרנס השיפור של הרכיב הנבדק.
הבדלים הין מגברים הם נמוכים מההבדלים בן קדמים ומקורות. (בהדגשה שהמגברים הנבחנים מתאימים חשמלית לרמקולים).

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
לי הסקירה נראית די יסודית.ומה קשור אחיך לעניין.
קשור בטח שקשור.

לקבל סקירה כזו ממי שלא פיתח את הרסיבר ולא ישב בצוות הפיתוח וההאזנה, זה כמו יועץ זוגי שבחיים לא התחתן.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
קשור בטח שקשור.

לקבל סקירה כזו ממי שלא פיתח את הרסיבר ולא ישב בצוות הפיתוח וההאזנה, זה כמו יועץ זוגי שבחיים לא התחתן.
אני איתך.
HAVING SAID THAT, מעניין אותי איך מתמודדים עם טענות כאלה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני איתך.
HAVING SAID THAT, מעניין אותי איך מתמודדים עם טענות כאלה.

שמים פס, ולא מתעכבים עליהם.
החיים קצרים מידי בשביל לבזבז אותם בוויכוחי סרק עם מי ששומע בעזרת ספקטרום אנלייזר ולא עם אוזניים.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
אם אני מבין נכון אתה טוען שמי שלא עוסק בתכנון רכיבי אודיו פסול לעדות לגבי מה שאוזניו שומעות.מעניין מה באך או בטהובן או זובין מהטה ואריה ורדי(כדוגמא מייצגת כמובן) היו מגיבים על הטעונים שלך. ולסיכום אני ורבים אחרים לא זקוקים למומחים באלקטרוניקה כדי לפרש לנו את מה שאנו שומעים.ודרך אגב עולם האודיו לדורותיו היה עד לאין ספור רכיבי אודיו שאנשים מוכשרים עמלו רבות על תכנונם ולמרבה הצער במבחן התוצאה כשלו ונעלמו.

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
קשור בטח שקשור.

אני כבר הערתי לרוברט בעבר שאין לו ידע וניסיון בפיתוח מוצרי אודיו ולכן הביקורות שלו בנושא הן ביקורות של הדיוט.
אני לא מהנדס אלקטרוניקה אבל ההתייחסות של רוברט לציוד בהיבט של fr בלבד זו בדיחה.
המתכננים של הציוד מתמודדים בשיטות שונות עם הרבה בעיות ולהם עצמם יש תפיסות שונות לגבי איך הציוד שהם מתכננים צריך להישמע.
כלומר, מהנדסים של חברה x לא חושבים שהמוצרים שלהם צריכים להישמע כמו מוצרים של חברה y.
כשנוקטים בשיטות ייצור שונות למימוש תפיסות שונות ברור שיש הבדלים בין המוצרים השונים.

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ושוב. לא יודע מה עשיתם שם, ההבדלים בין מגברים הם אדירים. לא צריך אפילו מבחנים עיוורים. אבל אני אגיד לך מה הבעיה של אחד כמוך בפורום שלי. אתה בא לפה, נותן כמה תגובות חביבות, מצחיקות ובכלל, אתה דמות נעימה. אבל מתחת לפני השטח, לא מסוגל שלא להעביר את דת האין הבדלים שלך. וזה שאתה בעצמך מושקע במגבר שאז, בזמנו, עלה לא מעט כסף. למה עשית את זה? אין לי מושג. שהרי על פי טענתך היית יכול למצוא זול יותר בזכות חברך הספקטרום אנלזייר.

ועכשיו לתכלס.

אני יכול להעיד על עצמי שנבחנתי לא מעט פעמים על ידי חברים באופן עיוור. מעולם לא נפלתי. להיפך, ההבחנה שלי בהבדלים היא די מוחלטת. אני גם לא היחיד שמבחין. וכן, אתה הצלחת להפיל בפח כמה אודיופילים מנוסים. איך עשית את זה? פשוט מאוד, פסיכולוגיה. אתה בא עם אג׳נדה של להפיל ולא של לבחון בשביל ללמוד וזה משפיע על חלק נכבד מהחובבים. אז תפסת כמה שנפלו במבחן. אז זה רמת ה״מחקר״ שלך?

למה למשל אתה לא מתייחס לכאלה שכן עברו מבחנים עיוורים? והאם אתה בכלל מצליח לעבור מבחן עיוור שאני כן אצליח לעבור? האם אתה בכלל יודע איך מקשיבים למערכת? האם אתה בכלל מבין את ההבדלים באוזן (לא בספקטרום). האם אתה בכלל אודיופיל? האם אתה בכלל אוהב את התחום הזה? האם יש לך זיקה לתחום או שמטרתך היא רק להעביר את תורת האין הבדלים שלך?

הפורום הזה מיועד לאודיופילים. הבעיה היא שכשאחד כמוך מצטרף וכותב את משנתו האנטי אודיופילית זה מושך אנשים כמוך להצטרף. ואז, מתחילים להחריב את התחום עם כל מיני גישות מוזרות שהכל אותו הדבר. מעבר לזה שזו הטעייה של חובבים אתה גם עושה נזק ליבואנים ולאתר שלי. ולזה אני לא אסכים. לכן, אני ממליץ לך בחום רב, לוהט, מבעבע!!! לחדול מההתנהלות הרשלנית שלך באתר שלי, לחדול מהשרלטנות שלך כשברקע אתה מדווח שנגעת בקונסולה אולפנית לפני 458 שנה (אתה לא מבין כלום באולפנים) ולחדול מהתבטאויות של ״יש/אין הבדלים״ כי אתה לא מבין כלום בסאונד.

ואני מזכיר לך דבר נוסף. אתה ביקשת שאפתח לך את המנוי רק על מנת לאפשר לך למצוא משהו בהודעות הפרטיות שלך. התנאי היה שאתה לא כותב. פתחתי, כתבת, העלמתי עין, זרמתי, התנהגתי בג׳נטלמניות וזה לא ממש מאפיין אותי, נתתי לך לא מעט פעמים לחשוף את השרלטנות שלך פומבית, חובבים רבים ביקשו ממני לסלק אותך וכל פעם נתתי לך עוד ועוד הזדמנויות. יצאתי איתך גבר ואתה יצאת נקניק. אתה התבאסת שקסנר כינה אותך שרלטן ולעניות דעתי הוא היה עדין איתך.

בפעם הבאה שתתבטא בעניין הבדלים (בין כל דבר) תחסם והמפתחות כניסה חזרה יזרקו למגרסה. אתה שוחט באכזריות נוראית את התחום שחשוב לי פי כמה וכמה מהרצון שלך להפיג את השעמום שלך. אני אחפש אותך בקטנות. זו אזהרה אחרונה!!!
לגבי העניינים הפרוצדורליים - מסכים איתך לגמרי.....ואשתדל מאוד לכבד זאת.

לגבי היותי אודיופיל וחובב את התחום .....אני רוצה להזכיר לך שלפני כ-25 שנה כשהרבה מהחברים כאן שיחקו בגוגאים בחצר רכשתי מערכת, בכסף היחיד שהיה לי אז, שערכה בארץ באותה תקופה היה כ-200,000 ש"ח.......נכון, היא איתי עד היום ואני לא חושב שיש דברים משמעותיים כיום שהם טובים ממנה ......ובמיוחד לא ברמקולים - שזו כידוע משנתי.

וסתם קוריוז לתוספת....אני לא חושב שיש כאן הרבה חברים שמתכננים ובונים דרייברים לרמקולים שזו האהבה והתשוקה הכי גדולה שלי בתחום.

אז לגבי האהבה לתחום האודיופיליה (בדרכי שלי) אני לא חושב שאני צריך שיעור ממישהו פה.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור