מבחן האזנה ראשוני בין EMM ל-Teddy Pardo

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
למה אתם מתנפלים?

לפחות מר בוזגלו יודע ממה הוא מתלהב,ההתלהבות וההתחלקות בה עם אחרים הינה חלק מהתחביב.
ישנם אנשים שהיכולת להתלהב מתה בקרבם,והיכולת לחלוק אותה עם אחרים אינה קימת,ולעומת זאת מר בוזגלו משדר בין השורות שמחת חיים ,אהבה ,ולב רחב.
האם זה לא עדיף ע"ג טיפוס מנוכר וזועף שנמצא בדרך כלל לבד מול מערכת טובה ככל שתהיה וחוזר על הטעויות של עצמו מכיוון שאיננו משווה ואיננו ניפגש,וגם יכולת ההתרגשות ממוסיקה במצב הזה היא לא משהו.
מר שמעון לפחות קנה מוצר שמלהיב אותו,בנוסף נתן כסף ליהודי ולא לגוי,גם באם תעה ,טעה בקטן לעומת החדווה שמציפה את ליבו.
לא רואה סיבה להכניס מקלות לאופני השימחה.
ומעבר לכל עם ההכרות של טדי יש סיכוי שמר בוזגלו פשוט צודק בהתלהבותו,סביר להניח שלממיר הזה יש ספק כוח בין המשוכללים שאפשר,ציפ של "וולפסון" מצוין,והרבה נשמה יכשרון של טדי.
המכשיר צפוי להשתדרג מתי שהוא למספר ממירים לצד.
ומעבר לזה לא חסרים מכשירים מעופשים באלפי דולרים עם חריטות לייזר על הקופסאות המהודרות שלהם שלא מתקרבים ,אז בואו תזרמו חברה בכל זאת מוצר כחול לבן .(ורד)
נ.ב
לגוקר-הממיר אינו של עופר,לא רואה גרוש מהעסקה,ולמר בוזגלו כל הזכות להתלהב מהציוד שלו שרכש מיבואן כלבבו,גם אני לא קונה כלום מיבואן שאינו כלבבי ואפילו הציוד טוב.

נערך לאחרונה ב:

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
משה,
1. יש איזה לינק לנתונים על ה-DAC הזה? בגוגל אני לא מוצא. ייש אתר של טדי אבל אין אף מילה על DAC.

2. אני מבין ש-DAC הינו שלך ובדקתם במערכת של מישהו אחר. כמה שעות צברת עם מערכת הזו?
אני שואל כי מניסיוני כאשר מגיעים לרמה גבוהה של איכות במערכת - מגיע השלב שהבדלים מתחילים להיות קטנים ולא קופצים ישר לתוך אוזן/עיין וצריך ימים ארוכים כדי להתחיל לקלוט מה באצם קורה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
משה,
1. יש איזה לינק לנתונים על ה-DAC הזה? בגוגל אני לא מוצא. ייש אתר של טדי אבל אין אף מילה על DAC.

2. אני מבין ש-DAC הינו שלך ובדקתם במערכת של מישהו אחר. כמה שעות צברת עם מערכת הזו?
אני שואל כי מניסיוני כאשר מגיעים לרמה גבוהה של איכות במערכת - מגיע השלב שהבדלים מתחילים להיות קטנים ולא קופצים ישר לתוך אוזן/עיין וצריך ימים ארוכים כדי להתחיל לקלוט מה באצם קורה.

שמח לשמוע שירד לך האסימון,נו...... איך הemm ,אגב מה ששמעון כותב שמיפה הצלילים איננו נכון כלל,אין לא צבע ולא התיפיפות ,תהנה .

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
קראתי בעניין רב את ההתרשמות מה- DAC המדובר.
מספר הערות:
1. הייתי שמח לקרוא התרשמות נוספת מה- DAC המדובר לאחר שיעבור הרצה.
2. לטעמי, המבחן העליון לכל מקור דיגיטאלי שהוא הוא השוואתו לפטפון.
3. נפוץ מאד שאנשים שונים מייחסים תכונות שונות למכשיר מסוים, למשל, האחד אומר שהוא "מיפה את הצלילים" בעוד השני גורס את היפוכו של דבר.

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
לטעמי, המבחן העליון לכל מקור דיגיטאלי שהוא הוא השוואתו לפטפון.

א. לכולנו מוכרת סגידה אודיופילית לפאטיפונים - אבל בכל זאת אני קצת מופתע לראות את הטענה הזו.
למה פאטיפון? האם הוא רפרנס לצליל הכי נכון ונטול בעיות?.....

למה דווקא פאטיפון?
למה לא טייפ סלילים?
למה לא הופעה חיה?

ב. במיילי שאלה הנ"ל - אבל לאיזה פאטיפון בדיוק אתה רוצה להשוות?
אתה יודע שמכשירים של 5,000 ש"ח, 20,000 ש"ח ונגיד 50,000 ש"ח נשמעים שונה לגמרי?
אז איזה מהם הוא הרפרנס?

ג. בנימה אישית אני יכול להגיד שבכל פעם שעליתי ברמה של נגן דיגיטאלי נאלצתי לשדרג גם את הפאטיפון.
גם עכשיו, אחרי שידרוג CDP הפאטיפון הקיים כבר לא עושה לי את זה בהשוואה אליו.......

גנאדי

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לפחות מר בוזגלו יודע ממה הוא מתלהב,ההתלהבות וההתחלקות בה עם אחרים הינה חלק מהתחביב.
ישנם אנשים שהיכולת להתלהב מתה בקרבם,והיכולת לחלוק אותה עם אחרים אינה קימת,ולעומת זאת מר בוזגלו משדר בין השורות שמחת חיים ,אהבה ,ולב רחב.
האם זה ל...
ומעבר לזה לא חסרים מכשירים מעופשים באלפי דולרים עם חריטות לייזר על הקופסאות המהודרות שלהם שלא מתקרבים ,אז בואו תזרמו חברה בכל זאת מוצר כחול לבן .(ורד)

כפרה עליך.
(Y)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
א. לכולנו מוכרת סגידה אודיופילית לפאטיפונים - אבל בכל זאת אני קצת מופתע לראות את הטענה הזו.
למה פאטיפון? האם הוא רפרנס לצליל הכי נכון ונטול בעיות?.....

למה דווקא פאטיפון?
למה לא טייפ סלילים?
למה לא הופעה חיה?

ב. במיילי שאלה הנ"ל - אבל לאיזה פאטיפון בדיוק אתה רוצה להשוות?
אתה יודע שמכשירים של 5,000 ש"ח, 20,000 ש"ח ונגיד 50,000 ש"ח נשמעים שונה לגמרי?
אז איזה מהם הוא הרפרנס?

ג. בנימה אישית אני יכול להגיד שבכל פעם שעליתי ברמה של נגן דיגיטאלי נאלצתי לשדרג גם את הפאטיפון.
גם עכשיו, אחרי שידרוג CDP הפאטיפון הקיים כבר לא עושה לי את זה בהשוואה אליו.......

גנאדי

מדוע פטפון ולא טייפ סלילים? – משום שיש לי את הראשון, אבל אין לי את השני.
איזה פטפון? – זה שיש לי.
כן – פטפון הוא המקור הנשמע טבעי ביותר מכל מה שיש לי, הקרוב ביותר להופעה חיה.

אלוהיםאדירים

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
האם זה לא עדיף ע"ג טיפוס מנוכר וזועף שנמצא בדרך כלל לבד מול מערכת טובה ככל שתהיה וחוזר על הטעויות של עצמו מכיוון שאיננו משווה ואיננו ניפגש,וגם יכולת ההתרגשות ממוסיקה במצב הזה היא לא משהו.
מר שמעון לפחות קנה מוצר שמלהיב אותו,בנוסף נתן כסף ליהודי ולא לגוי,גם באם תעה ,טעה בקטן לעומת החדווה שמציפה את ליבו.
ומעבר לכל עם ההכרות של טדי יש סיכוי שמר בוזגלו פשוט צודק בהתלהבותו,סביר להניח שלממיר הזה יש ספק כוח בין המשוכללים שאפשר,ציפ של "וולפסון" מצוין,והרבה נשמה יכשרון של טדי.
נ.ב
לגוקר-הממיר אינו של עופר,לא רואה גרוש מהעסקה,ולמר בוזגלו כל הזכות להתלהב מהציוד שלו שרכש מיבואן כלבבו,גם אני לא קונה כלום מיבואן שאינו כלבבי ואפילו הציוד טוב.

שניצל,
חבל שאתה מערבב דברים שלא קשורים זה לזה ועושה סלט. אני מקווה שזה בתמימות ולא בכוונה.

1. לפי מה שאני מבין וקורא, אף אחד לא מצטייר כאן כמנוכר או זועף. זה בכלל לא עומד אחד מול השני: כאילו משה מתלהב, יש לו שמחה בלב והחיים שלו דבש, ומי שברוב חוצפתו מעז לשאול אותו קצת שאלות ולעמת אותו עם המציאות המעט יותר מורכבת, הוא "טיפוס מנוכר וזועף". נו באמת......כולם כאן מתלהבים יותר או פחות ממה שהם שומעים וממה שהם קוראים.

2. משה לא היחיד כאן שמשווה ונפגש. גם אחרים עושים את זה ויש כאלה שאולי מבינים קצת יותר טוב איך צריך להשוות, אם מנסים להשוות וזו בדיוק הטענה כלפיו. הוא לא ממש הישווה, ובטח שלא השיווה ברמה רצינית שתצדיק את הכותרת הבומבסטית שלו "מבחן האזנה ראשוני......". בחייאת אבוק - זה מבחן זה? ככה עושים מבחן? הבדיקות שלו מעניינות לטעמי ואני שמח שהוא משתף את כולם כי אני אוהב לקרוא כאלה פוסטים, אבל בשביל לעשות מבחנים והשוואות רציניים, צריך כלים קצת יותר מקצועיים, שאין לו אותם כנראה. ההבדל בין התלהבות של חובב (רובינו כאלה כנראה) לבין "מבחן" או בדיקה רצינית ומקצועית של איש מקצוע (מעט מאיתנו כאלה כנראה), הוא הבדל גדול. זה נדמה כאילו משה ואולי גם אתה לא כל כך מבחין בין שני אלה. ולכן העירו לו.

3. לדעתי העירו לו בעדינות. הוא זה שיצא במתקפה קצת מכוערת (חלק מההתלהבות לדעתך?) נגד הג'וקר.

4. ההערה הכי חשובה הייתה על חד צדדיות שמאפיינת אותו: רמקולים של בונזנדורפר, מגבר של מיסטרי, אחר כך קדם של מיסטרי, ספייקים של בי די אר, ממיר של טדי, גם סידי של לא זוכר מי, אם אני לא טועה גם סטנד או משכך וירברציות של איי אס אר, כולם של אותו יבואן חביב, ועל כולם אינסוף פוסטים מתלהבים בכל הפורמים. וכשמישהו מסביר לו על כך שהוא לא השווה את כל אלה למוצרים מקבילים אחרים (וגם של יבואנים אחרים) בתנאים נדרשים אז הוא תוקף.

5. כל הדברים האלה לא אומרים שהציוד של טדי לא מצויין. אם אתה ומשה ועופר ובטח עוד אחרים מתלהבים ממנו, בטוח יש שם משהו טוב! לא בטוח שיותר או פחות טוב מהמתחרים הרבים שיש היום בשוק, אבל בטח טוב. והעובדה שזה גם מיוצר כחול לבן בטוח גם עושה לכולם כאן טוב ונתנת תחושה של גאווה, כמו שלקרוא על הרמקולים של מג'יקו וYG או לראות ולשמוע אותם בתערוכות בחו"ל עושה טוב על הנשמה. גם אני אלך לשמוע את הממיר הזה כי הוא מסקרן אותי (בזכותך ובזכות משה) אני רק מחכה שגם המגבר ייצא לשוק ונשמע את שניהם.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נ.ב
לא ידעתי שאנחנו בפורום מורל, והכנה לצות הוואי של מלון באילת.
שמחה היא דבר חשוב, אבל אין בינה לבין אייכות השמע ולא כלום (ראה את השמחה והריקודים באולמי השמחות תחת הפצצה של רמקולי בום בום).
מה שמדהים אותי אצל משה/שמעון/אבטליון, אשר אוהב מאוד את הסאונד האנלוגי, שכל הביקורות שלו הם דיגיטליות. או 1 או 0.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נ.ב

אין לי בעיה עם עופר , ואפילו אין לי בעיה עם הDAC , מאוד יתכן שאפילו הייתי חושב לקנות אותו על עיוור אילוליה יש לי DAC אחר על הכוונת .
גם אין לי בעיה עם התיאור שלו , יש לי סימפטיה ליבואן שמקבל כאן לענ"ד PR גרוע מאוד . פשוט תנסה להכנס לנעליים של אדם שלא מכיר את עופר ולא את טדי ותראה בעצמך מה מצטייר לך בראש .
ולא אין לי בעייה של רגזנות ניסיתי דווקה לעזור לו מרצון טוב , הוא החליט לקבל את זה כמתקפה אישית ,למרות שאני לא מבין למה , כי באמת בדקתי עוד פעם את ההודעה שלי , ואני לא מצליח להבין איך רואים שם משהו שהזמין את ההתקפה שלו . אם אתה רואה אשמח אם תאיר את עיני שאוכל אולי להבין (וזה ללא ציניות , אלא באמת רצון לדעת )

ודבר אחרון , אני לא חושב שהיכולת להתלהב מתה , לא אצלי ולא אצל אחרים , אני רק חושב שיש לו יכולת שאין לנו , וזה לדווח על הדברים ביכולת מילולית וורבאלית שאין לי ולעוד הרבה . בין יכולת נדירה לפייט פיוטים ובין התלהבות יש מרחק עצום.
ושלא יובן שאני חושב שהוא לא מתלהב , אני פשוט מסביר מדוע אדם שאינו מפייט יכול להתלהב אבל לא יכול לדווח על ההתלהבות שלו בצורה כ"כ חיה כמו שלו
כך שאני מציע שתרד מהעץ שטיפסת עליו , ותשמור את התואר שלך לאנשים אחרים

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
2. גם אחרים עושים את זה ויש כאלה שאולי מבינים קצת יותר טוב איך צריך להשוות, אם מנסים להשוות וזו בדיוק הטענה כלפיו. הוא לא ממש הישווה, ובטח שלא השיווה ברמה רצינית שתצדיק את הכותרת הבומבסטית שלו "מבחן האזנה ראשוני......". בחייאת אבוק - זה מבחן זה? ככה עושים מבחן? הבדיקות שלו מעניינות לטעמי ואני שמח שהוא משתף את כולם כי אני אוהב לקרוא כאלה פוסטים, אבל בשביל לעשות מבחנים והשוואות רציניים, צריך כלים קצת יותר מקצועיים, שאין לו אותם כנראה. ההבדל בין התלהבות של חובב (רובינו כאלה כנראה) לבין "מבחן" או בדיקה רצינית ומקצועית של איש מקצוע (מעט מאיתנו כאלה כנראה), הוא הבדל גדול. זה נדמה כאילו משה ואולי גם אתה לא כל כך מבחין בין שני אלה. ולכן העירו לו.

.

:)

מקווה שהאירנים עושים מבחנים בצורה יותר מקצועית. לא בא לי שיפול לי על הראש לווין אירני.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
4. ההערה הכי חשובה הייתה על חד צדדיות שמאפיינת אותו: רמקולים של בונזנדורפר, מגבר של מיסטרי, אחר כך קדם של מיסטרי, ספייקים של בי די אר, ממיר של טדי, גם סידי של לא זוכר מי, אם אני לא טועה גם סטנד או משכך וירברציות של איי אס אר, כולם של אותו יבואן חביב, ועל כולם אינסוף פוסטים מתלהבים בכל הפורמים. וכשמישהו מסביר לו על כך שהוא לא השווה את כל אלה למוצרים מקבילים אחרים (וגם של יבואנים אחרים) בתנאים נדרשים אז הוא תוקף.

.

עזוב את אותו יבואן שהוא גם חבר של מישהו אחר כאן בשירשר. הוא לא "אשם" אם לקוח שלו כותב כאן ביקורת כזו או אחרת.

לטעמי קצת מוזר שהשוואה הייתה אל מול EMM שמשווק על ידי יבואן אחר.
מעניין מה הייתה ההשוואה מול פלייבק דייזין . על פי "הבודק" המכשיר הזה צריך להיות ברמת סאונד שווה למכשיר שאותו יבואן מוכר. מענין מבחן ההשוואה מול שני מכשירים אילו וחוות הדעת של היבואן. במקרה הזה התרשמותו וניסיונו יהיו אמינים לטעמי הרבה יותר למרות שהוא בעל עיניין

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
עזוב את אותו יבואן שהוא גם חבר של מישהו אחר כאן בשירשר. הוא לא "אשם" אם לקוח שלו כותב כאן ביקורת כזו או אחרת.

לטעמי קצת מוזר שהשוואה הייתה אל מול EMM שמשווק על ידי יבואן אחר.
מעניין מה הייתה ההשוואה מול פלייבק דייזין . על פי "הבודק" המכשיר הזה צריך להיות ברמת סאונד שווה למכשיר שאותו יבואן מוכר. מענין מבחן ההשוואה מול שני מכשירים אילו וחוות הדעת של היבואן. במקרה הזה התרשמותו וניסיונו יהיו אמינים לטעמי הרבה יותר למרות שהוא בעל עיניין

אני שמעתי הפליבק לא בהשוואה ,אבל הרושם המידי הוא של מכשיר על,לא בליגה הממוצעת אלא הרבה מעל,וחוץ מזה כל כך יפה.
מכיר רק מכשיר אחד שיכול לתת לו פייט,אם לא היה לי משהו קרוב הייתי קונה הפליבק וגם חוסך כמה לירות,
לטדי בוודאי אין יכולת טכנית שכזו,אבל זה עולה הרבה.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
יש דווקא אתר

של Teddy Pardo -שם יש חלק מהאינפורמציה שמעניינת כמה חברים. {גם אותי}
http://www.teddypardo.com/

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני שמעתי הפליבק לא בהשוואה ,אבל הרושם המידי הוא של מכשיר על,לא בליגה הממוצעת אלא הרבה מעל,וחוץ מזה כל כך יפה.
מכיר רק מכשיר אחד שיכול לתת לו פייט,אם לא היה לי משהו קרוב הייתי קונה הפליבק וגם חוסך כמה לירות,
לטדי בוודאי אין יכולת טכנית שכזו,אבל זה עולה הרבה.

אני גם שמעתי את הפלייבק לא בהשוואה, אבל מכיר ואף שמעתי כמה וכמה מכשירים
שיכולים לתת פייט ואולי אף מכניסים את הנ"ל בכיס הקטן מבלי להתבלבל

למשל:
Weiss Jason+Medea transport
או למשל הטרנספורט + ה DAC של Reimyo

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ובכלל בעולם הנגנים הדיגיטלים קורה עכשיו משהו שקרה בעולם הפטיפונים לפני 10 שנים.
היום כדי לשמוע טוב את כל אותם דיסקים שקנינו בעשרים שנה אחרונות- עלות המכשירים קפצה במאות אחוזים. בתחילת שנות 2000 מכשירים הדיגיטלים היקרים היו סביב 6000$
כנ"ל בפטיפונים- אין ארוחות חינם ויש הרבה פטיפונים יקרים שאם הם מכוונים טוב הם ישמעו טוב יותר מפטיפון זול שמכוןן טוב.
העיניין שפטיפונים(=על השרשרת האנלוגית) טובים זה עסק לא זול לאנשים שלא מתפשרים על איכות צליל

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
שמעתי את הציוד של הרמוניקס (Reimyo וכ') - מוסיקלי מאוד בהתאם למסורת המפוארת של האודיו היפני אבל חסר
בתכונות הכרחיות לנגן על כגון נוכחות, פירוט ושקיפות.

עופר.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אני גם שמעתי את הפלייבק לא בהשוואה, אבל מכיר ואף שמעתי כמה וכמה מכשירים
שיכולים לתת פייט ואולי אף מכניסים את הנ"ל בכיס הקטן מבלי להתבלבל

למשל:
Weiss Jason+Medea transport
או למשל הטרנספורט + ה DAC של Reimyo
אז לך תקנה גייסון ומדאה ונראה מה ישאר לך בכיס הקטן,דרך אגב גם הם מאוד עניינו אותי וחברים, דרך אגב הגייסון הוא הטרנספורט לדעתי ולא כפי שציינת(אבל אולי אני טועה)
ניסיתי לברר עם ניל אפשרות קניה,מאוד יקר.
בקשר לריימו .לי נשמע כמו שידרוג שלscd1 של sony שהיה לי שנים בתור טרנספורט,(777 )
נ.ב
"בלי להתבלבל",אתה ודאי מתכוון -בקלילות,ולמה שלא תגיד ששמעת ממושכות dcs סקרלטי חוץ המגיסונים והריימויים,
על זה אומרים-RAHAS VETSILTSULIM .

נערך לאחרונה ב:

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
שמעתי את הציוד של הרמוניקס (Reimyo וכ') - מוסיקלי מאוד בהתאם למסורת המפוארת של האודיו היפני אבל חסר
בתכונות הכרחיות לנגן על כגון נוכחות, פירוט ושקיפות.

עופר.

ברכות על נחרצות שבה אתה יודע לומר שהדגיטלי שלהם נשמע כמו שתארת ועוד הכללת את זה "בצליל יפני"-
לטעמי, זה לא נכון בלשון המעטה .
ההתרשמות שלי מהשילוב הדיגיטלי שלהם היה שונה לגמרי משלך.
לכן עשיתי עבורך חיפוש קטן בגוגול. לא קראתי לעומק את הלינקים (רק הסוף) ולמרות שאני לא מאמין למאמרים בעיתוני אינטרנט , אבל הכמות במצב הזה והאחידות של ההתרשמות של אנשים שונים–די ברורים ושונים 180 מעלות ממה שטענת.

http://www.6moons.com/audioreviews/reimyo2/reimyo_3.html
http://www.enjoythemusic.com/superioraudio/equipment/0409/reimyo_dap_999ex.htm
http://www.6moons.com/audioreviews/reimyo2/reimyo.html
http://www.combak.net/review/poland/BestProduct2008.html
http://theartofsound.net/forum/showthread.php?t=4146
http://www.combak.net/review/EnjoytheMusic/DAP-999EX_EnjoyTheMusic_BlueNoteAward.htm

אשמח אם תוכל למצוא אחד שם שאמר שאין להם שקיפות, נוכחות וכו'

היות ואין ברשותי את הנגן הזה ,אין לי אינטרס אישי לבוא ולומר שהוא יותר טוב.

בכל אופן ההמלצה שלי לכל משתתף בפורום אודיו כאן- לא לקנות שום נגן (ולא משנה מיהו) במחיר של 15,000$ וצפונה- פשוט לא מצדיק את הכסף והנגנים הללו ניתנים לקניה ביד שניה במחיר 7000 ואפילו פחות. הסיבה-אין מספיק קונים שיחזיקו את המחיר הגבוהה הזה ביד שניה.

ברור שיש גם ציודים אחרים במחירים מופקעים\גבוהים , אבל העולם הדיגיטלי אינו הגיע "ליציבות טכנולוגית" -ומה שעולה הרבה היום- יהיה שווה גרושים מחר.
זו דעתי.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אז לך תקנה גייסון ומדאה ונראה מה ישאר לך בכיס הקטן,דרך אגב גם הם מאוד עניינו אותי וחברים, דרך אגב הגייסון הוא הטרנספורט לדעתי ולא כפי שציינת(אבל אולי אני טועה)
ניסיתי לברר עם ניל אפשרות קניה,מאוד יקר.
בקשר לריימו .לי נשמע כמו שידרוג שלscd1 של sony שהיה לי שנים בתור טרנספורט,(777 )
נ.ב
"בלי להתבלבל",אתה ודאי מתכוון -בקלילות,ולמה שלא תגיד ששמעת ממושכות dcs סקרלטי חוץ המגיסונים והריימויים,
על זה אומרים-RAHAS VETSILTSULIM .

זה בידיוק העיניין
אני לא ציינתי שמות נוספים בכדי לקנות או להצדיק קניה
השרשור הזה-נראה בו שיש כאילו שצרכים או מבקשים להצדיק קניה.
לגבי כיס קטן כיס גדול- עזוב אותך משטויות ,הצלחת להביך אותי.(ורד)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור