לשבת רחוק מקיר אחורי?

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
(1) מפזר את האנרגיה עודפת של ה-room modes על פני התדרי השמע אחרים
(2) שומר על ה-decay הקונסיסטנטי בין הבאסים והמיד וגם מקצר את ה-decay (הד) כמה שהוא יכול
,
??????? מי בדיוק מבין מה כתוב כאן ומאיזה ספר תאוריה לקחת את זה:(
למה הכרחי לקיים את סעיף 1?
לגבי הסעיף השני- איזו דעיכה נשמרת ואיזו מתקצרת ולמה?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
למה הכרחי לקיים את סעיף 1?
תלוי כמה יש אנרגיה.
אם זה מעל 10db רצוי מאוד לטפל בזה, באס אחרת פשוט דופק באוזניים.. ופוגע בתדרים אחרים - מיד, ניקיון צליל.

לגבי הסעיף השני- איזו דעיכה נשמרת ואיזו מתקצרת ולמה?
במקרה של אלדר מתקצר הדהוד של הבאס .. ==>> משפר אימג'ינג

Sync

עוסק בתחום
מעורבות
5
נקודות
8
אז בעצם אתה אומר שמכשיר התיקון האלקטרוני יודע אלף, לקצר את זמן ההדהוד של החדר/חלל, תופעה פיזיקאלית הקשורה לנפח החלל, לצורתו הגיאומטרית, לחומרים ממנו הוא מורכב ולדרך שבה מולקולות האויר מטיילות בחלל?
ובית, יודע לבטל את התופעה המרחבית הגורמת לRoom Mods והקשורה לאורכי הגל ולמימדי החדר?
אשמח למראה מקום בקטלוג היצרן שמשפטים אלו מצוטטים ממנו ואת הערותי המקצועיות אשמור לאחר שאקרא את המילים במו עיני.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
מה שאני כתבתי רואים במדידות
זה לא יוצא מושלם מן הסתם, אבל שיפור משמעותי

ושוב, בהחזרים צריכים לטפל, אין מה לעשות

אם אלדר יאשר, אעלה תמונות "לפני ואחרי"

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיכאל. אני חושב שהוא אינו מקצר זמן הדהוד אם כי מטפל בתדרים הבולטים שמשפיעים לרעה על החדר. טיפול בתדרים עלול גם לפגוע באינפורמציה לדעתי.

Sync

עוסק בתחום
מעורבות
5
נקודות
8
לא. מה שכתבת הוא ניסוח מחדש של חוקי הפיזיקה כפי שהם ידועים למין האנושי. מה שאתה רואה במדידות ובמיוחד הניתוח המילולי למה שאתה רואה זה כבר משהו אחר לגמרי... מאד אשמח אם תקבל אישור להעלות את הגרפים ולשמוע את הניתוח שלך לגרפים הללו. יפתח נדבך מענין ומאיר עיניים לשירשור הזה. על הדרך אולי נוכל גם לראות את מה ששומעים בחדר וגם נלמד באופן מיידי על מתודולוגית המדידה שתסביר הרבה על כריית התוצאות.
ד"א, חדי העין ישימו לב כי השתמשתי במילה לראות בהקשר של שמע. תוצאות מדידה אקוסטית, חישובים באקסל, ניתוח חומרים וגאומטריה יכולים להצביע על איך מתנהג חדר - הם אינם יכולים להראות כיצד אתם חשים מוזיקה. המוח הוא מערכת מורכבת.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113
באמת שזה הופך למעניין יותר ויותר....:בעד:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
אז בעצם אתה אומר שמכשיר התיקון האלקטרוני יודע אלף, לקצר את זמן ההדהוד של החדר/חלל, תופעה פיזיקאלית הקשורה לנפח החלל, לצורתו הגיאומטרית, לחומרים ממנו הוא מורכב ולדרך שבה מולקולות האויר מטיילות בחלל?
זה מוריד את רמת העוצמה של ההדהוד ובכך מקצר אותו (מבחינתי, כי זה לא באותה אמפליטודה)

ובית, יודע לבטל את התופעה המרחבית הגורמת לRoom Mods והקשורה לאורכי הגל ולמימדי החדר?
אכן כן.
גם EQ פשוט יכול להתמודד לא רע עם תפעות אלה בדרך כלל.

אשמח למראה מקום בקטלוג היצרן שמשפטים אלו מצוטטים ממנו ואת הערותי המקצועיות אשמור לאחר שאקרא את המילים במו עיני.
אני לא מצטט כלום.

לתדרים נמוכים (מתחת ל-120הרץ) אין שום פתרון פאסיבי כאשר מדובר על boost של 8-10db ואף מעבר לזה,
כך שאני לא מבין את הציניות.
EQ ומערכות RC זה פתרון היחיד שקיים למעשה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אז למה אף אחד אפילו לא מתעניין?

כי הרבה יותר מעניין אינטרקונקטים , שאפשר לדמיין את השפעתם המוסיקלית ובנוסף הכבלים ידועים אצל האקוסטיקאים כפותרי רסוננסים והחזרות בחדר .

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
כי הרבה יותר מעניין אינטרקונקטים , שאפשר לדמיין את השפעתם המוסיקלית ובנוסף הכבלים ידועים אצל האקוסטיקאים כפותרי רסוננסים והחזרות בחדר .

אז היני גם כאשר מטפלים מסבירים לי שאני מדמיין :)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אז היני גם כאשר מטפלים מסבירים לי שאני מדמיין :)

אתה האחרון שיש לי ביקורת עליו בזה שהוא לא "מתעסק בעיקר" .
העיסוק באקוסטיקה הוא חשוב מאין כמותו,אבל גם לך יש לפעמים "יציאות אודיופיליות קלאסיות " - אבל כאמור אתה מכפר עליהם בגדול עם האקוסטיקה.:)

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
בקיצור, מיכאל, עברנו מרוברט נגד העולם, לרוברט מחלק ציונים.

אז רוברט, מיכאל קיבל ציון 80 ולא 100 כי הוא מדבר על כבלים. איזה ציון אני מקבל?
אתה רוצה לעשות טבלה עם כל חברי הפורום ולהעלות לכאן?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
בקיצור, מיכאל, עברנו מרוברט נגד העולם, לרוברט מחלק ציונים.

אז רוברט, מיכאל קיבל ציון 80 ולא 100 כי הוא מדבר על כבלים. איזה ציון אני מקבל?
אתה רוצה לעשות טבלה עם כל חברי הפורום ולהעלות לכאן?

בתחום של השתפנות מ -BT , (לאחר שאתה הצעת זאת - ועוד על 5000 ש"ח ) - אתה מקבל 100 עגול :בעד:

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113
אתה האחרון שיש לי ביקורת עליו בזה שהוא לא "מתעסק בעיקר" .
העיסוק באקוסטיקה הוא חשוב מאין כמותו,אבל גם לך יש לפעמים "יציאות אודיופיליות קלאסיות " - אבל כאמור אתה מכפר עליהם בגדול עם האקטסטיקה.:)

עוד לא קראתי פה או בפורום אחר שמישהוא רציני אומר שכבל מחפה על בעיות אקוסטיות.
שונים באופי סאונד בצבע כזה או אחר לחלוטין כן.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
עוד לא קראתי פה או בפורום אחר שמישהוא רציני אומר שכבל מחפה על בעיות אקוסטיות.
שונים באופי סאונד בצבע כזה או אחר לחלוטין כן.

האם לדעתך אפשר להגיע לאופי הסאונד והצבע של כבל מסויים ע"י טיפול אקוסטי שיביא לפלוס מינוס אותם תוצאות?

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
האם לדעתך אפשר להגיע לאופי הסאונד והצבע של כבל מסויים ע"י טיפול אקוסטי שיביא לפלוס מינוס אותם תוצאות?

מה לקרני התיש ולקרני החמה? מה הקשר בין האופן בו משפיע כבל על איכות השחזור ובין התנהלות גלי קול בחדר נתון?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מה לקרני התיש ולקרני החמה? מה הקשר בין האופן בו משפיע כבל על איכות השחזור ובין התנהלות גלי קול בחדר נתון?

אני שואל האם כבל שלטענת האודיופילים נשמע בהיר (יענו חריף - יענו מודגש בגבוהים) האם ע"י טיפול בחדר (לדוגמא דילול השטיחים וחומרי הבליעה לתדרים הגבוהים) - ניתן להגיע לאותם תוצאות - פלוס מינוס .

או להבדיל "כבל עמום" - להוסיף חומרי בליעה לתחום התדרים הגבוה בחדר.

מה לא ברור ומסובך לך ולתיש שאתה מטפח בגינתך תחת קרני החמה ?

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
מה לא ברור ? אני שואל האם כבל שלטענת האודיופילים נשמע בהיר (יענו חריף - יענו מודגש בגבוהים) האם ע"י טיפול בחדר (לדוגמא דילול השטיחים וחומרי הבליעה לתדרים הגבוהים) - ניתן להגיע לאותם תוצאות - פלוס מינוס .

מה לא ברור ומסובך לך ?

מכיוון שתכונות כאלה נוצרות באופן שונה, למרות שיש להן ביטוי דומה, לא תיתכן החלפה שווה בשווה, מכיון שבכל אחד מהשניים יש לשינויים האלה ביטויים נוספים והם מגיעים אחרת לאוזן.

מדוע? כי מדובר בעוד תכונות הצמודות לנ"ל כמו הבחנה. אם הדגשה בגבוהים מביאה יחד עמה פרטים מסוג מסוים (בכבל) הרי אין לזה קשר למה שקורה בחדר בגלל החזרים.

אגב: האם אתה מתכוון לכבלי רמקול שעושים הבדל או לאינטרקונקטים שהחלטת שלא?

בכל מקרה, מדובר במה שנשמע לאוזן, וזה הרי לא קביל.

בקיצור: למה אתה שואל אנשים שמאזינים? שאל את הסקופ.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113

אם אני משנה כבל באותם תנאים אקוסטים ושומע הבדל לטוב או לרע אזי ,זה ניגרם לא בגלל שינוי אקוסטי.
אותו דבר הפוך.מה לא ברור?

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור