רמקולים לרוץ לחטוף

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הנה
image-jpg.61928

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
2 צמודים , וקצת נמאס משירי ההלל שנכתבים פה חדשות לבקרים על כל מיני שמעולם לא נשמעו בארצנו הקטנטונת , קצת ארוכה דרך האבנים הצהובה , במיוחד שיש בבולגריה כזו ששם מיוצרים המגברים של נפוליאון בונפרטה הישראלי

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
זה נשמע שאנחנו מתווכחים - אבל בעצם אנחנו מדברים על אותו דבר.
כל מה שרשמת - נכון.

ולא סוטר מה שאני רשמתי.

הפער עדיין שאני לא רואה רמקול מודרני חדש של 50,000 ש"ח יעשה הכל מושלם כמו שרשמת.
אם מעלים תקציבים אין ספק שעולים גם ברמת הסאונד.
אין ספק שעולים גם ברמת הסאונד, זה לא מחייב בכלל ולעיתים גם להיפך, הכל תלוי בשידוך לציוד מתאים, בחלל מתאים, אחרת זה רק תג מחיר = שופוני

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
גם נכון.
גם התאמה של ציוד, גם התאמה לחדר.
וגם לא תמיד עליה במחיר מביאה תוצאות מיוחלות - כמו בכל תחום...

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
זה נשמע שאנחנו מתווכחים - אבל בעצם אנחנו מדברים על אותו דבר.
כל מה שרשמת - נכון.

ולא סוטר מה שאני רשמתי.

הפער עדיין שאני לא רואה רמקול מודרני חדש של 50,000 ש"ח יעשה הכל מושלם כמו שרשמת.
אם מעלים תקציבים אין ספק שעולים גם ברמת הסאונד.

גנאדי

לא מושלם

אבל התכונות שמניתי לפני, אמצא אותן ברורות הרבה יותר באותו "רמקול מודרני" ב 50,000 שח (נצמדנו למחיר הזה) מאשר רמקול וויטאג לפני 40 שנה.

כך שמרבית הזאנרים יועברו "חלק" יותר.

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
2 צמודים , וקצת נמאס משירי ההלל שנכתבים פה חדשות לבקרים על כל מיני שמעולם לא נשמעו בארצנו הקטנטונת
דוכטור, הלכתי לאיבוד - מה אתה אומר בעצם?

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
גנאדי

לא מושלם

אבל התכונות שמניתי לפני, אמצא אותן ברורות הרבה יותר באותו "רמקול מודרני" ב 50,000 שח (נצמדנו למחיר הזה) מאשר רמקול וויטאג לפני 40 שנה.

כך שמרבית הזאנרים יועברו "חלק" יותר.

הבנתי אותך.
ואני לא מסכים :D:D:D
אבל זה בסדר

דיברת על שקט/ניקיון/צלילות/טבעיות אוטנטית/דיוק/תחום תחתון איכותי/פוקוס -
אני לוקח כדוגמה L300
שקט/ניקיון/צלילות - לא רואה שום בעיה
טבעיות אוטנטית - זה סובייקטיבי, לי אישית רוב הקולות (אולי אפילו כל הקולות) שבוקעים ממינו נשמעו BELEIVABLE לגמרי
תחום תחתון איכותי - כן, יש לו אופי, וצריך להתאים הגברה - אבל מה חריג בזה. אבל גרוע לא הייתי קורה לו. בוודאי מעדיף אותו על איזה רמקול מודרני שמתחכם לי עם 2 וורים של 8"
פוקוס - אם מדברים לע לנגן בלי מריחות, אפשר להגיע לזה, מיקום סופר מדוייק של כילים באוויר - זה רמקולים ישנים גדולים לא יודעים לעשות בגלל המימדים שלהם.

מה שאני אומר שלפי פרמטרים שציינת אני לא כך רואה איה רמקול ווינטאג' איכותי נופל בהרבה.

רמקול מודרני מניסיוני מפסיד בדינאמיות - חוץ ממקרים מאוד נדירים - שינויים של עוצמות צליל דחוסים לעומת מה שאני רגיל.
וגם תחושת הכיף ואמיתיות.
פחות ניתוח אטומים של האוויר - פשוט עושים מוזיקה שנהנים ממינה.

אבל אני מבין שאתה רואה את זה אחרת.
סבאבה - שניני יודעים שהכל טוב, כל אחד עושה מה שנראה לו נכון יותר.

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
ושלא נתבלבל - "רמקול ווינטאג' איכותי" יש כאלו 20 דגמים אולי.
כל שאר 2000 זה סתם זבל עופות.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
הבנתי אותך.
ואני לא מסכים :D:D:D
אבל זה בסדר

דיברת על שקט/ניקיון/צלילות/טבעיות אוטנטית/דיוק/תחום תחתון איכותי/פוקוס -
אני לוקח כדוגמה L300
שקט/ניקיון/צלילות - לא רואה שום בעיה
טבעיות אוטנטית - זה סובייקטיבי, לי אישית רוב הקולות (אולי אפילו כל הקולות) שבוקעים ממינו נשמעו BELEIVABLE לגמרי
תחום תחתון איכותי - כן, יש לו אופי, וצריך להתאים הגברה - אבל מה חריג בזה. אבל גרוע לא הייתי קורה לו. בוודאי מעדיף אותו על איזה רמקול מודרני שמתחכם לי עם 2 וורים של 8"
פוקוס - אם מדברים לע לנגן בלי מריחות, אפשר להגיע לזה, מיקום סופר מדוייק של כילים באוויר - זה רמקולים ישנים גדולים לא יודעים לעשות בגלל המימדים שלהם.

מה שאני אומר שלפי פרמטרים שציינת אני לא כך רואה איה רמקול ווינטאג' איכותי נופל בהרבה.

רמקול מודרני מניסיוני מפסיד בדינאמיות - חוץ ממקרים מאוד נדירים - שינויים של עוצמות צליל דחוסים לעומת מה שאני רגיל.
וגם תחושת הכיף ואמיתיות.
פחות ניתוח אטומים של האוויר - פשוט עושים מוזיקה שנהנים ממינה.

אבל אני מבין שאתה רואה את זה אחרת.
סבאבה - שניני יודעים שהכל טוב, כל אחד עושה מה שנראה לו נכון יותר.

כל הפרמטרים שמניתי אין שם.

אבל מה יש שם

קסם ו-אווירה
שמאוד אהבתי גם בזמנו כאשר היו לי וגם היום.

קסם שקשה (קשה, לא בלתי אפשרי או בוודאות) לקבל אותו היום במחירים שנתקענו אליהם.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
קסם מתיקות ואוירה כל זה יש בו בטונות, כל השאר אין, לא דיוק לא צלילות לא תחום תחתון אמיתי, רק בס נפוח ושמן שזה חלק מהקסם הזה. רמקול כיפיי אבל ממש לא ניקיון ולא שקט ובטח ובטח לא רמקול ניטראלי ש לא צובע את הצליל.

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
התרשמותי הפוכה לחלוטין....

shrug-emoji.jpg

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
קסם מתיקות ואוירה כל זה יש בו בטונות, כל השאר אין, לא דיוק לא צלילות לא תחום תחתון אמיתי, רק בס נפוח ושמן שזה חלק מהקסם הזה. רמקול כיפיי אבל ממש לא ניקיון ולא שקט ובטח ובטח לא רמקול ניטראלי ש לא צובע את הצליל.
בדריבר 16 אינץ קרטון שמנגן גם עד מידריינג' לא ניתן לעולם לקבל דיוק, בטח שלא אבסולוטי עקב התכופפות הממברנה בעומסים ואפילו קלים, ולפיכך הקסם הקרטוני שלהם. אפשר כן לצמצם בעייה של איזון תדרים בעזרת RC שהוא בין שאר הדברים סוג של EQ, אך לא לבטל את הקולורציה ההרמונית.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
בחיי - אין לי שמץ של מושג על מה אתם מדברים.
מישהו פה שמע JBL M2 מוגבר עם קרוס דיגטלי ? .כנראה שלא.
רמקול על חלל .לא הבחורה הכי יפה בכיתה - זה נכון.
אבל מדויק להחריד ונאמן למקור/מפזר נכון / דינמי ברמה שמשאיר אבק כמעט לכל רמקול שאני מכיר וגורם לו להישמע כמו גרסא מלאכותית של המוזיקה.
רוב רמקולי ה HI FI - לא דינאמיים מספיק/ מ קומפרסים ורחוקים מ EFFORTLESS ודוחסים לא מעט את הצליל.
זה מה שאתם מגדירים (אבל לא רק ) כקסם .
זה קסם כי זה BELIVABLE.
לא פוליטקלי קורקט אבל זה מה יש.
גם רוב הרמקולים היותר דינאמיים(אבל לא כולם) - סובלים מאנומליות אחורות כמו צליל שופרי / CUP hands וכו.
גן העדן שלי לפחות נמצא באילו שעושים את שניהם.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
בדריבר 16 אינץ קרטון שמנגן גם עד מידריינג' לא ניתן לעולם לקבל דיוק, בטח שלא אבסולוטי עקב התכופפות הממברנה בעומסים ואפילו קלים, ולפיכך הקסם הקרטוני שלהם. אפשר כן לצמצם בעייה של איזון תדרים בעזרת RC שהוא בין שאר הדברים סוג של EQ, אך לא לבטל את הקולורציה ההרמונית.
ממש לא נכון.
תלוי איפה אתה חותך את ה"קרטון" אלו לא רמקולים שנחתכים ב 3K-2 כמו טוויטר דום 1 אינץ רגיל.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ידעתי שזה יביא תגובות עצבניות , זה טוב

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אתמול היה אצלי רן מויאל בכדי לשמוע רמקול בן 40 שנה (אלטק 604 ) מוקף באהבה של שניצל , לרמקול מחובר מגבר קלאס די 2000 וואט כשהאתאמה בגינים מבוצעת ע"י הרומקורקשין בכדדי בניתן להזיז כפתור הקדם לשעה 12 , כמובן לדן היו קריאות ביניים שלדאינה קרל יש טיפה סיבילנס , מצד שני הופתע לגמרי מהיכולות הדינמיות של הזקו הזה ואיך זה שרמקול שמוכרז ע?יי המפעל ליכולת לרדת עד 60 הרץ יורד עד עשרים הרץ בדינמיות מתפרצת , ניתן גם באמצעות ה RC לרכך המיד וגם באמצעות כפתורי הקרוס , רק מה ? אני לא מסכים עם האוזן של רן שהורגלה לצליל רך וענוג למרות כל כיווני הטרינוב , האמת אני אוהב מאוד אצלו ,אבל יותר אצלי , בעיקר בגלל הדינמיות המתפרצת והריאליזם למרות שמעריך מאוד את דעתו של רו (ושושו ודן נגר ) שמשום מה שומעים אחרת מרן ,
הדרמה כאן בעצם להפוך רמקול קרטון רך בן 40 למפלצת דימית מודרנית שמצליחה בקלות להתחרות באלבדו הקרמי העצום שלי ,ובנוסף לתת במה עד התיקרה , לא העלתי על דעתי שאצליח ככה , למרות שאני כוד אשפר )כבלי פחם וכל מיני )
שאו ברכה ותקשיבו לעצמכם בעיקר !:לב-שבור:

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
אתמול היה אצלי רן מויאל בכדי לשמוע רמקול בן 40 שנה (אלטק 604 ) מוקף באהבה של שניצל , לרמקול מחובר מגבר קלאס די 2000 וואט כשהאתאמה בגינים מבוצעת ע"י הרומקורקשין בכדדי בניתן להזיז כפתור הקדם לשעה 12 , כמובן לדן היו קריאות ביניים שלדאינה קרל יש טיפה סיבילנס , מצד שני הופתע לגמרי מהיכולות הדינמיות של הזקו הזה ואיך זה שרמקול שמוכרז ע?יי המפעל ליכולת לרדת עד 60 הרץ יורד עד עשרים הרץ בדינמיות מתפרצת , ניתן גם באמצעות ה RC לרכך המיד וגם באמצעות כפתורי הקרוס , רק מה ? אני לא מסכים עם האוזן של רן שהורגלה לצליל רך וענוג למרות כל כיווני הטרינוב , האמת אני אוהב מאוד אצלו ,אבל יותר אצלי , בעיקר בגלל הדינמיות המתפרצת והריאליזם למרות שמעריך מאוד את דעתו של רו (ושושו ודן נגר ) שמשום מה שומעים אחרת מרן ,
הדרמה כאן בעצם להפוך רמקול קרטון רך בן 40 למפלצת דימית מודרנית שמצליחה בקלות להתחרות באלבדו הקרמי העצום שלי ,ובנוסף לתת במה עד התיקרה , לא העלתי על דעתי שאצליח ככה , למרות שאני כוד אשפר )כבלי פחם וכל מיני )
שאו ברכה ותקשיבו לעצמכם בעיקר !:לב-שבור:
כן, היה כיף ומעניין לשמוע איך הרמקול הזה מגיב עם הגברות שונות.

וזה נכון, אני פחות התחברתי לטונאליות הכללית, זה כמובן גם עניין של טעם, הרגלים והגישה האישית של כל אחד מאיתנו, איך דברים אמורים להשמע.

בכל הקשור למושג "ריאליזם", זה מושג אודיופילי נוסף שאני פחות מתחבר אליו ומקבל כל פעם איזה קונטקסט שונה...תלוי את מי שואלים...

מבחינתי , צריך להיות הגיון לדברים שאנחנו שומעים במערכות סטריאו, במיוחד שאין לי שום מקור להשוואה לדברים שהתרחשו במציאות.

והגיוני בעיני , לצורך הדוגמא, כשמקשיבים לזמרת ששרה שיר ענוג, באיזה מועדון ג'ז בפריז בערב, היא אמורה להשמע רגועה ונינוחה ולא בסוג של היסטריה.

בכלל, לזכותך יאמר כי פתחת מעבדה/חנות הדגמה בארלוזרוב, הכוללת 2 סטים שונים לגמרי, עם יכולות של מעבר בין הגברות/פרה/כבלים שונים וכל זאת תוך מספר דקות, כאשר על הכל מנצח RC של חברת לינגדורף.

העובדה שאתה יכול לדלג בין 2 מערכות בקלילות שכזאת, תוך הפגנת יכולות מרשימות, היא מעוררת קנאה. לא כולנו יכולים להכניס 2 מפלצות שכאלה לתוך הסלון.

בהחלט חוויה!

רן

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הייתי אתמול אצל חברי הטוב רן כדי להבין את קריאות הביניים שלו לגבי המערכת שלי , באותה הזדמנות הוסיף עוד פונקציה לטרינוב שלו שיצרה קסם גדול יותר ,ֶהמערכת של דן היא מערכת סופר מהוקצעת ומוסיקלית להפליא , מה ששלו שלו ולא ניתן להתכחש לעובדה , לעומת זאת אני נלחם במערכת פרא שאין לה מעצורים, הצליל שלי פחות רומנטי, ובדקנו שאנו שומעים בעוצמה ממוצעת דומה של 90db בחדר, אצל רק העסק מאוד הומוגני ונעים בחלקו בגלל זו כבלי חשמל מופלאים שקיבל ממני מתנה כחבר נאמן ,
ֿלא שהמערכת שלי לא בסדר, להפך,רק הרבה יותר דינמית , במה כפולה בגודלה , בס הרבה יותר פנצי לא בטוח לטובה ולא שלרן חסר בס, המיד של רן רך מאוד עם המון מיד בס,,לעומת שלי פותחת את התחת לזמרים עם כל הסיבילנס והגרון האפשריים,בקיצור שתי חיות שונות לגמרי, באים ניתן להשוות הרי של רן מתנהגת כמו טיגריסית יפיפיה וחטובה , ושלי לעומת זאת לאריה ענק מצולק שבע קרבות נכון לטרוף כל חיה בסביבה ‘ זה מה יש!
זה די דומה גם לטיפוסים , רן בחור חתיך מגלומן ואנין טעם, ולעומת זאת אני חתיכת טיפוס עצבני גדול ולא ממש רגוע , כל אחד מה שמגיע לו, לא אני יכול לחיות לנצח עם המהוקצעת המוגזמת לטעמי במערכת של רן , וגם הוא לא יכול לחיות עם שלי ׳מתנפלת עליך בגל צונמי ענק , עדיין עוזרים אחד לשני למרות שזה נראה כמו משיכת חבל,.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור