לקנות או לא לקנות - זו השאלה!

yoni_gr

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
יש לנו בבית מצלמה קומפקטית ישנה של קנון ixus 750.

בקרוב מאוד אנחנו נוסעים לירח דבש וכמובן שחשוב לנו שיהיו תמונות כמה שיותר טובות.
חשבנו לקנות מצלמה חדשה וטובה יותר, אבל בגלל שאנחנו לא חובבי צילום ביום יום, אנחנו רוצים מצלמה קומפקטית (כמו זו שיש לנו מבחינת גודל ומשקל).

בהתחלה חשבנו לקנות canon sx230 או ניקון s9100, אבל השאלה אם יש טעם להוציא כסף על המצלמות האלו בהשוואה למצלמה שיש לנו (ixus 750).

אין לנו תקציב גבוה מידיי (עד 1200-1400 שקל) ואין לנו רצון בדמוי SLR או מצלמות גדולות יותר. האם רכישת מצלמה קומפקטית חדשה תניב תמונות הרבה יותר טובות שמצדיקות את ההוצאה הכספית או שעדיף להישאר עם מה שיש?

תודה!

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
צפו לשיפור ברוב הפרמטרים, החל ממהירות תפעול, דרך נוחות צפיה במסך גדול וחד הרבה יותר ועד לאיכות תמונה משופרת ביום ובלילה.

yoni_gr

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אז מה אתה אומר?

התמונות ייצאו כל כך יותר טובות שהן מצדיקות הוצאה של 1200 ש"ח פחות או יותר?

ואם באמת שווה לקנות מצלמה חדשה, האם הSX230 היא אכן הפתרון הכי כדאי?

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אתה תצטרך להחליט אם זה שווה את ההוצאה. האם בשביל לקבל מלון יותר טוב בירח דבש למשל היה שווה לך להשקיע כזה סכום?
אם אתה בסה"כ מרוצה מהתמונות שהמצלמה היום מוציאה - אז כנראה זה לא שווה. אם אתה לא 100% מרוצה - אז לדעתי(!) זה שווה.

לצערי, לא ניתן לומר אף פעם "הפתרון הכי כדאי". אבל זאת מצלמה מצוינת. למען האמת אני גם שוקל לקנות אותה, אילו הייתי יוצא לירח דבש ורוצה תמונות, הייתי "הולך על זה", אבל יש לי מצלמה ישנה והיא בסדר, ויש לי כבר תמונות מירח הדבש, למרות שהבטריות נגמרו לי בדיוק כשהתחיל השלג.

yoni_gr

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ברור שאני אחליט אם זה שווה, השאלה עד כמה ההבדל בין התמונות מהותי.

עוד 2 שאלות קטנות (ברשותכם):

1. עד כמה מפריע העובדה שהפלאש בצד שמאל למעלה, איפה שהרבה נוהגים להחזיק את המצלמה? מישהו התנסה וזה הפריע/לא הפריע?

2. נתקלתי עכשיו במצלמה זולה יותר Panasonic Lumix DMC TZ18 / ZS8. מישהו מכיר? מעניין אותי אם יש הבדלים מהותיים בינה לבין הקנון (אני אישית חובב קנון, אבל את הפנסוניק מצאתי ב800 שקל).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור