למה שידור SD נחות בהרבה משידור HD

matan147

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
שלום רב כשאני שאלתי כאן בפורום האם שמים סרט כמו 300 על מסך מהמובלים בשוק
בSD
ושמים את אותו סרט בHD במסך פשוט המסך הפשוט יראה יותר טוב
ואתם עניתים ששום מסך בSD לא יכול לעבור באיכות מסך שמדר בHD
אבל עדין לא הבנתי למה הראי המסך היקר יותר צריך להיות יותר טוב הוא עולה 20000-30000 אלף והמסך הפשוט 5-6 אז יש הבדל רציני אז למה עדין בSD
המסך הפשוט עובר האם זה בגלל הרוולציה הנמוכה בSD
שעומדת על 576I
והרוולציה הגובה בHD שעומדת על 1080I
האם בגלל שהרוולציה יותר גבוה אז המסך הפשוט יגבור על המסך היקר כי המסך היקר משדר באיכות ירודה יותר?
סליחה על הבורות מחכה לתשבות

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שאלתך מאוד מבולבלת

כי אתה משווה תפוחים לעגבניות.

בכל מקרה של השוואה בין שני דברים אם נכנסים גורמים נוספים הם ישבשו את ההשוואה

לכן כאשר משווים בין מסך HD למסך SD, השאלה תהיה קודם מה המקור בשני המקרים?

אתה שואל כלהלן:
"שמים סרט על מסך מהמובלים בשוק בSD ושמים את אותו סרט בHD במסך פשוט המסך הפשוט יראה יותר טוב."

אני מבין משאלת שאתה מחבר מקור מחורבן למסך יקר ומשווה אותו למקור טוב שמחובר למסך זול. במסך הזול התמונה יותר טובה. יש להגדיר יותר במדויק, מה המקור ומה יכולות המסכים.

אם המסך הזול הוא עדיין FHD, איכות המקור של בלו ריי או שידור HD מבחינת עומק צבע, רזולוציה וקונטרסט יתנו תמונה יותר טובה על מסך FHD מאשר שידור SD על מסך הכי טוב.

בתמונה גרועה במיוחד ב- SD לפעמים המסך המשוכלל מציג "יותר טוב את פגמי ה- SD" - ראה בתור דוגמא הרבה שידורי SD ב- HOT.

matan147

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
סליחה עם השאלה לא ברורה

אם נגיד אני יסים תסרט 300 בערוץ YES 4 ויסים אותו אותו תוכן על מסך פשוט FULL HD
אבל הפעם בYES HD 2
או בבלורי האם במסך הפשוט יראו יותר טוב אפילו שהמסך השני יקר יותר?
אני מקווה שעכשיו תבין

matan147

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
נגיד אני מחבר מסך פנסוניק V20

נגיד אני מקרין סרט כמו 300 במסך פנסוניק V 20
שהוא הראי מסך מציון לSD האם הפנסיוניק יכול לעבור באיכות התמונה מסכי FULL HD
שמקרנים את אותו סרט רק בבלורי או בYES HD 2
האם המסכים שמנמקרנים תסרט בHD יראו טוב יותר מהפנסוניק?

matan147

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
והפנסוניק מקרין תסרט בYES 4..
סליחה על התגבות אחד אחרי השני רציתי להביר תשאלה טוב יותר

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
לדעתי תמיד יראו מקור SD פחות טוב ממקור HD , גם אם ה-SD מוקרן על מסך טוב וה-HD על מסך בינוני.

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני הבנתי אותך, והסברתי לך

אם נגיד אני יסים תסרט 300 בערוץ YES 4 ויסים אותו אותו תוכן על מסך פשוט FULL HD
אבל הפעם בYES HD 2
או בבלורי האם במסך הפשוט יראו יותר טוב אפילו שהמסך השני יקר יותר?
אני מקווה שעכשיו תבין

אתה אינך מבין את עצמך.

כאשר תראה את אותו התוכן - תמיד HD יראה יותר טוב מ- SD.

בהוט המצב עוד יותר גרוע מאשר ב- YES להם יש תמונה די טובה גם SD.

חברת סמליין בתצוגה של מסכי LCD יקרים FHD לפני 3 שנים לא המליצה לצפות בהם בתוכן SD כמו של הוט, בטלויזה ישנה נראת תמונה יותר טובה.

כך זה היה אצלי - בסלון ראינו בסאמסונג FHD ובחדר שני CRT ישנה של טושיבה - SD נראה יותר טוב בטושיבה.

לאחר שעברתי ל- YES, התמונה גם ב- SD נראית יותר טוב בסאמסונג FHD.

אם אני אשים מסך סיני FHD בחדר השני, התמונה ב- YES-2HD, תמיד תהיה יותר טובה מאותו התוכן של YES רגיל, לא משנה איזה מסך, כל עוד שניהם בעלי אותוה רזולוציה.

אני מקווה שאתה יודע מהי רזולוציה.

matan147

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על התשבות ואני יודע מזה רוולציה אני לא עדי כדי כך בור^_^

כמובן שאני יודע רוולציה בגלל היותי גיימיר אני משחק במשחקים תמיד על רוולציה של 1080-1920
לפי התשובות שלך הבנתי שאפילו עם תיסים מסך סיני FULL HD
זול בHD ומסך הכי טובאבל הפעם תסים את הסרט בSD המסך הסיני ינצח..
ולענין הטושיבה לי גם יש מסך CRT בבית אבל של גורדיניג ושל היטצי וברור שהוא יראה יותר טוב ממסך LCD או פלזמה בגלל הרוולציה הנמוכה של מסך הCRT
ואין מירחות נראות לעין השחקנים רזים ולא שמנים כמו שרואים בLCD

matan147

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
clip99
user_online.gif

ציטוט:לדעתי תמיד יראו מקור SD פחות טוב ממקור HD , גם אם ה-SD מוקרן על מסך טוב וה-HD על מסך בינוני.

אתה מביע דעה או שתיודע מה אתה אומר אני רוצה לקבל תשובה אמיתית ומדיוקת לפי התשבות שקבילתי מכמה מחברי הפורום הדעה שלך נכון נכונה

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
clip99
user_online.gif

ציטוט:לדעתי תמיד יראו מקור SD פחות טוב ממקור HD , גם אם ה-SD מוקרן על מסך טוב וה-HD על מסך בינוני.

אתה מביע דעה או שתיודע מה אתה אומר אני רוצה לקבל תשובה אמיתית ומדיוקת לפי התשבות שקבילתי מכמה מחברי הפורום הדעה שלך נכון נכונה

HD תמיד ייראה טוב יותר - ולו מבחינת הפירוט בלבד , מכיוון שעובדתית יש יותר פרטים בתמונה. עדיף מסך HD בינוני מאשר מסך SD מעולה , כאשר מקרינים תוכן HD.
אתה עשוי להקרין תוכן SD על מסך SD מעולה ולקבל תמונה נהדרת - אבל לא באותה רמת פירוט כמו HD .
HD זה תמונה מפורטת יותר , רזולוציה גבוהה יותר. השאלה מה נחשב לאיכותי בעיניך , כי יש פרמטרים נוספים כמו איכות הצבעים ואיכות השחורים , שלא קשורים לרזולוציה .

נערך לאחרונה ב:

matan147

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על התשובה המפורטת אבל תמסכים איתי שגם מסך "גרוע"ׁ(מותג סיני זול) שמתדר ברוולציה FULL HD
יתן תמונה בHD יותר טובה מSD מהמסך הטוב ביותר ככה אמר חבר הפורום ספי תמסכים אם זה?
ובHD אני מבחין בצבעים יותר טובים מSD גם אתה הרבה יותר זהורים טבעים חיים ולעומת בSD זה נראה מת הלא כן?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מתן,
הבלבול שלך נובע מזה שעשית שתי השוואות שונות, של שני פרמטרים שונים, בו זמנית.
כדי לראות מה הבדל האיכות בין SD לבין HD יש לראות את שניהם על אותו מסך (או על כמה מסכים, אבל על כל אחד מהם את שני הפורמטים).
כדי להשוות את האיכות בין מסכים שונים, יש להשוות SD בין שני המסכים וכן גם להשוות HD בין שני המסכים.
לעניין האיכות הנראית לעין בפורמט SD – יש הבדל גם בטכנולוגיה של המסך, לא רק במחיר שלו. בעיקרון, במסכי פלזמה SD נראה טוב יותר (או פחות גרוע) מאשר במסכי LCD . (לטעמי האישי, גם HD נראה טוב יותר במסכי פלזמה, אבל זה כבר עניין אחר).

matan147

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
ספי
ציטוט:אם אני אשים מסך סיני FHD בחדר השני, התמונה ב- YES-2HD, תמיד תהיה יותר טובה מאותו התוכן של YES רגיל, לא משנה איזה מסך, כל עוד שניהם בעלי אותוה רזולוציה.
בשביל לבדוק איזה תוכן יותר טוב צריך לראות תמסכים אחד ליד השני או שמספיק אפילו עם המסך הפחות טוב בחדר אחר והמסך יותר טוב בחדר אחר גם אז אפשר להבחין שבמסך הסיני יראו יותר טוב...

matan147

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
מתן,
הבלבול שלך נובע מזה שעשית שתי השוואות שונות, של שני פרמטרים שונים, בו זמנית.
כדי לראות מה הבדל האיכות בין SD לבין HD יש לראות את שניהם על אותו מסך (או על כמה מסכים, אבל על כל אחד מהם את שני הפורמטים).
כדי להשוות את האיכות בין מסכים שונים, יש להשוות SD בין שני המסכים וכן גם להשוות HD בין שני המסכים.
לעניין האיכות הנראית לעין בפורמט SD – יש הבדל גם בטכנולוגיה של המסך, לא רק במחיר שלו. בעיקרון, במסכי פלזמה SD נראה טוב יותר (או פחות גרוע) מאשר במסכי LCD . (לטעמי האישי, גם HD נראה טוב יותר במסכי פלזמה, אבל זה כבר עניין אחר).

לא כול כך הבנתי תשובה שלך אני לא מבולבל כומו שתחושב רציתי לדעת אם שמים SD על מסך טוב מאוד
ואם שמים HD על מסך יותר פשוט האם הSD של המסך הטוב יצליח לגבור על הHD
ולפי התשבות שלך ושל שאר חברי הפורום הבנתי שתמיד HD יראה יותר טוב מSD לא משנה כמה המסך שמצייג תSD טוב ובשביל לבדוק איזה מסך יותר טוב צריך לעשות השוואות בSD בניפרד ובHD בניפרד תודה על התשבות הברתם לי תענין

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
תודה על התשובה המפורטת אבל תמסכים איתי שגם מסך "גרוע"ׁ(מותג סיני זול) שמתדר ברוולציה FULL HD
יתן תמונה בHD יותר טובה מSD מהמסך הטוב ביותר ככה אמר חבר הפורום ספי תמסכים אם זה?
ובHD אני מבחין בצבעים יותר טובים מSD גם אתה הרבה יותר זהורים טבעים חיים ולעומת בSD זה נראה מת הלא כן?

שוב פעם ואני מקווה שבזה נסכם את העניין . "תמונה טובה" מורכבת מכמה פרמטרים , כאשר רמת הרזולוציה היא רק אחד מהם.

HD תמיד ייראה יותר מפורט , ולא משנה על איזה מסך .

לעומת זאת הוא עלול ללקות בחסר לעומת תוכן SD על מסך SD משובח (כמו פלזמות) , מבחינת שאר הפרמטרים (עיבוד תמונה , עומק ודיוק צבע , רמת שחורים וקונטרסט ).

מהבחינה הזו אי אפשר לתת תשובה כוללת וחד משמעית , אם לוקחים את כל הפרמטרים בחשבון.

ואכן כפי שכבר הוצע , יש להציב 2 מסכים שונים בכדי לקבל התרשמות סופית. כל מסך
עשוי להיראות אחרת , וצריך גם לכייל אותם בצורה מיטבית , וזה כאב ראש..

פאדי

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
השאלה בכותרת הדיון זה כמו לשאול : למה סוסיתא מודל 70 נחותה ממרצדס 2011 ?

matan147

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה על התשבות המפרטות הבנתי סופית שHD תמיד יראה יותר טוב מSD לא משנה באיזה מסך ובאיזה דגם
תודה רבה לכולכם על הסבלנות

זורו44

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
השאלה בכותרת הדיון זה כמו לשאול : למה סוסיתא מודל 70 נחותה ממרצדס 2011 ?

כמו לשאול אם החלב של הנאקה טוב יותר מהחלב של הפרה.
יובל המבולבל:rolleyes:

184px-Camelus_dromedarius_in_Singapore_Zoo.JPG

נערך לאחרונה ב:

matan147

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
^_^ ותחושב זורו שאיחרי כול השקעה שהשקעתם כדי להסביר לי מישהוא בא ואומר לי תשטיות האלו שפלזמה בSD
יותר טוב מHD של LCD

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור