למה אנשים קונים ציוד אנלוגי(ויניל, מגברי מנורות) כשמבחינה מדעית ציוד דיגיטלי מדויק יותר?

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
למה רוב האודיפילים משקיעים בויניל ומגברי מנורות כשDAC ממוצע עולה על כל פטיפון כנ"ל לגבי מגברי מנורות.
אני מבין שיש בזה אלמנט רומנטי כלשהי, אבל האם המטרה העליונה של התחביב הזה היא לא לשמוע את המוזיקה עם הכי פחות עיוותים ומקסימום נאמנות למקור, ולשמוע את המוזיקה בדיוק כמו שהוקלטה, ולא כדי שתהיה" נעימה לאוזן "?

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
נוסטלגיה,ייחודיות,איך שתקרא לזה .
אף פעם לא אהבתי תקליטים, עוד לפני שהומצא הדיסק,ולא מגברי מנורות .

alont

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
יש אודיופילים שמנסים לשחזר את האות המקורי של ההקלטה (שימו לב - ההקלטה, לא הביצוע) כמה שניתן (ואני ביניהם). עבור כאלה אודיופילים אין ממש סיבה להשתמש בציוד אנלוגי מלבד מקרי קצה בהם המדיה האנלוגית היא mastered בצורה עדיפה על זו של המדיה הדיגיטלית.

יש גם אודיופילים שמעדיפים סאונד עם חתימה מסויימת/אופי מסויים שזה לגיטימי לחלוטין. עבור אותם אודיופילים ציוד אנלוגי יכול לתת למערכת שלהם את אותה חתימה שהם מחפשים.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
יש אודיופילים שמנסים לשחזר את האות המקורי של ההקלטה (שימו לב - ההקלטה, לא הביצוע) כמה שניתן (ואני ביניהם). עבור כאלה אודיופילים אין ממש סיבה להשתמש בציוד אנלוגי מלבד מקרי קצה בהם המדיה האנלוגית היא mastered בצורה עדיפה על זו של המדיה הדיגיטלית.

יש גם אודיופילים שמעדיפים סאונד עם חתימה מסויימת/אופי מסויים שזה לגיטימי לחלוטין. עבור אותם אודיופילים ציוד אנלוגי יכול לתת למערכת שלהם את אותה חתימה שהם מחפשים.
אם אתה אוהב חתימה/ אופי אתה לא יכול להיות אודיופיל כי נאמנות להקלטה עצמה (האות כפי שהגדרת את זה) זה עצם ההגדרה של המילה.
זאת אומרת כשאתה מוסיף distortion לסאונד כדי שישמע בצורה מסוימת (וזה בייסקלי כל מה שציוד אלקטרוני עושה) אז זה זה נוגד את כל התחביב.
אני מעדיף שמערכת תשמע כביכול גרוע בהקלטות מסוימות אבל תהיה נאמנה למקור עד כמה שאפשר.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אני מציע לכל מי ששומע עם ציוד לא מדוייק קרי מנורות,פטיפון...לא להתערב בדיון הנל.אולי נלמד משהו שנשגב מבינתנו הטועה.כמו כן הבנתי כרגע שאין לקרוא לקבוצת האנאלוג אדיופילים.סבבה,מי צריך כינוי זה או אחר.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
חח לא צריך להגזים , פשוט מנסה להבין.

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
מכיון שהם רוצים צליל שהם אוהבים ולאו דווקא נאמן למקור

מי יודע בכלל איך המקור נשמע?

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
אוהבים אנאלוגי כי עבורם זה נשמע יותר טבעי ונעים מדיגטלי. פשוט כך

ZarJazz

אוהב את התחום
מעורבות
187
נקודות
43
קוראים לזה ויטמין P - פוזה יקרה ואקזוטית
ההווה והעתיד שייך לD

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
אוהבים אנאלוגי כי עבורם זה נשמע יותר טבעי ונעים מדיגטלי. פשוט כך
בשבילי כל התחום הוא מיועד כדי לשמוע את ההקלטה בדיוק כמו שהיא הוקלטה, גם אם זה "לא נעים"
אחרת אני יכול לשמוע רדיו בטרנזיסטור של פעם, הרמקול שם מוסיף 90% דיסטורשן וגורם לסאונד להיות "חם ונעים"
אבל מה הטעם?

aviv007

אוהב את התחום
מעורבות
82
נקודות
28
למה רוב האודיפילים משקיעים בויניל ומגברי מנורות כשDAC ממוצע עולה על כל פטיפון כנ"ל לגבי מגברי מנורות.

יצא לך לשמוע פטיפון מושקע או מגבר מנורות רציני שאתה קובע את זה בכזאת נחרצות?

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
יצא לך לשמוע פטיפון מושקע או מגבר מנורות רציני שאתה קובע את זה בכזאת נחרצות?
אני מדבר מבחינה מדעית, מדידות, מספרים וכו'
אנלוגי לעולם לא ישתווה לדיגיטלי וזו עובדה.
מבחינת הסאונד זה ניתן לויכוח
מה שפחות ניתן לויכוח זה שאנלוגי מוסיף דיסטורשן לסאונד וזה נשמע יותר "אורגני" או "חם" לחלק מהאנשים אבל זה רחוק מאוד מלהתקרב להקלטה המקורית בצורה הנאמנה ביותר.

aviv007

אוהב את התחום
מעורבות
82
נקודות
28
אני מדבר מבחינה מדעית, מדידות, מספרים וכו'
אנלוגי לעולם לא ישתווה לדיגיטלי וזו עובדה.
מבחינת הסאונד זה ניתן לויכוח
מה שפחות ניתן לויכוח זה שאנלוגי מוסיף דיסטורשן לסאונד וזה נשמע יותר "אורגני" או "חם" לחלק מהאנשים אבל זה רחוק מאוד מלהתקרב להקלטה המקורית בצורה הנאמנה ביותר.

אם זה נשמע לאוזנייך יותר נאמן למקור ונמדד פחות טוב, מה תעדיף?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אני מבין שיש בזה אלמנט רומנטי כלשהי, אבל האם המטרה העליונה של התחביב הזה היא לא לשמוע את המוזיקה עם הכי פחות עיוותים ומקסימום נאמנות למקור, ולשמוע את המוזיקה בדיוק כמו שהוקלטה, ולא כדי שתהיה" נעימה לאוזן "?
אני חושב שהשקעה באנלוג תיתן לך תוצאה טובה יותר מאשר בדיגיטל באותו כסף
סטאפ של 15000 שח אנלוגי יתן תוצאה שבדיגיטל צריך כפול לפחות

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
אם זה נשמע לאוזנייך יותר נאמן למקור ונמדד פחות טוב, מה תעדיף?
זה סנריו לא סביר בעליל :)
השאלה היא
האם אתה מעדיף משהו שנשמע טיפה פחות נעים אבל יותר נאמן להקלטה המקורית, או משהו יותר נעים לאוזן אבל אתה יודע שהמרחק בינו לבין המקור בהחלט?
אני מעדיף את האפשרות הראשונה.
אם ההקלטה גרועה אני רוצה לשמוע את זה, אם טובה רוחה לשמוע את זה, הכל as is.

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
מכיוון שהחיים הם אנלוגיים, הדיגיטל לא מוסיף דיסטורשן, הדיגיטל עצמו הוא הדיסטורשן.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
מכיוון שהחיים הם אנלוגיים, הדיגיטל לא מוסיף דיסטורשן, הדיגיטל עצמו הוא הדיסטורשן.
הרומנטיזציה עצמה נחמדה אבל מבחינה מדעית, מדידות, גרפים וכו' אנלוג לעולם לא יתקרב לדיגיטל

נערך לאחרונה ב:

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
הרמונטיזציה עצמה נחמדה אבל מבחינה מדעית, מדידות, גרפים וכו' אנלוג לעולם לא יתקרב לדיגיטל
מה שתגיד.
שאלת מה המטרה של התחביב? לדעתי המטרה היא להינות, אחרת בשביל מה להחזיק מערכת,
מי שבוחר מדעית לא להינות, זאת אכן זכותו המלאה.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
הרומנטיזציה עצמה נחמדה אבל מבחינה מדעית, מדידות, גרפים וכו' אנלוג לעולם לא יתקרב לדיגיטל
אז לך תשמע אוקסילסקופ...ותשמע את אבי לינקולן דרך גרף. בשביל רומנטיקה אני יוצא עם האישה .
האמת, חשבתי בהתחלה שהפוסט הזה זה איזה טיזר או משהו כזה, עכשיו אני מבין שהשאלות והקביעות הן אמיתיות. ונחרצות. וואלה...
אני שומע עם הגברה מנורתית 2.5 ואט, סאבוופר אקטיבי טרנזיסטורי , ממיר וטרנספורט דיגיטליים וגם רדיו fm, רמקולים שופריים אחוריים ( תכלס טכנולוגיה של שנות הארבעים). הא, קדם מגבר פאסיבי מנחת נגדים. הרבה טכנולוגיות ושיטות אז איפה אני בגרף שלך? חצי רומנטי חצי רנדומלי? חצי שופוני חצי רציוני? בחיי, לא מדדתי אף רכיב אף פעם, לא פסלתי אף טכנולוגיה, עד שהייתי סגור על הטעם שלי, לקחתי את מה שנשמע לי הכי טוב ושאני יכול לממן. ממליץ לך ולאוחזים בעמדותיך להתמקד בלשמוע לפני שאתה משמיע...ואל תשכח " הנחרצות הרגה את התחביב" ( ע.ש).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור