להקת CAMEL מגיעה לישראל

• פותח הנושא arix
  • פורסם בתאריך

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לא יודע אם זה צירוף מיקרים או השד יודע מה...
לפני מספר חודשים סיפרתי כאן שהורדתי את אוסף התקליטים שלי מהבוידם..
התחלתי לשמוע Uriah Heep , ואז נכנסתי לגוגל כי אני יודע שהם לפעמים מגיעים לארץ,
וראיתי שבקרוב הם מגיעים לארץ, כמובן קניתי כרטיסים ממש ברגע האחרון(ההופעה הייתה מקסימה).
בשבת האחרונה הקדשתי את זמני לשמוע את האוסף המופלא של להקת CAMEL.
וכהרגלי, נכנסתי ל גוגל לברר מה קורה עם הלהקה האגדית...
להפתעתי (ולשמחתי) התברר לי שהלהקה אמורה להופיע לקראת סוף חודש מאי השנה ל 3 הופעות בפארק שוני.
עדיין נותרו כרטיסים בודדים...

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
גרמנים?? ממש לא; אנגלים (ויש גם הולנדי אחד). ו-Pressure points היה סיבוב שלהם מלפני 33 שנה...

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
הזכרת נשכחות, זה הלהיט שלהם:

קאמל 2018: https://www.haaretz.co.il/gallery/music/events/event-1.4659974

תומר
כל התקליט יפה, הטוב שלהם לדעתי , יצירת מופת Snow goose (אווז השלג)

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
כן הם בריטיים...קנית כרטיס ב-699 ש"ח?

תומר

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ב-699 ש"ח אני קונה כרטיס טיסה ללונדון ;)

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
ליאור,

ב-205 דולר?

תומר

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
arix,

להקת CAMEL מנגנת רוק מתקדם שהוא תת-ז'אנר במוזיקת הרוק, שמקורו בבריטניה בסוף שנות השישים עד שנות השבעים של המאה ה-20. שורשיו ברוק הפסיכדלי, שנוצר מתוך שאיפה ליצור רוק מורכב ורציני יותר. להקות ואמנים בזרם זה ניגנו מוזיקה תזמוריות המקושרת עם סגנונות כמו ג'אז ומוזיקה קלאסית, כדי להעניק למוזיקת הרוק את אותה רמת תחכום וכבוד מצד מבקרי מוזיקה. הז'אנר גדל מסגנון מסוים שיצרו פינק פלויד בשנות השישים, מהניסיון של להקות רוק בו הן מנגנות יחד עם תזמורות. דוגמא בולטת לכך היא המודי בלוז, שריי תומס מייסדה, נפטר לפני שבועיים.

הלהקה הוצאה 14 דיסקים, היא תצא סיבוב הופעות מיוחד עם האלבום המופתי "Moonmadness", לצד קטעים נבחרים. היו לי 4 תקליטים (ווניל) שהייתי ילד, מה אתה מכיר וממליץ של קאמל?

תומר

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
@tomertsin

יש שתי להקות,ועוד כמה מן הסתם,שכשמזכירים את שמן מזכירים שני אלבומי מופת שלהם שלמרבה הצער/שמחה/פלא לא באמת מאפיינים את קורפוס המוזיקה שלהן. המי עם אופרת הרוק טומי (אולי בפעם אחרת) ואת CAMEL עם אווז השלג.

The snow goose...:לא אמעיט בערכה של היצירה הנפלאה והמופלאה הזו - היא אחת מאבני הדרך של קורפוס המוזיקה המודרנית של המאה ה-20 וגם של המילניום הנוכחי,אבל:זו ממש לא היצירה המאפיינת את CAMEL. האופי המיוחד מאוד של הלהקה הזו נמצא באלבומים שיצאו לפני,ואחרי האווז,ומשאציין אותם - הם גם,המומלצים שלי להאזנה.

Camel האלבום הראשון שלהם שיצא ב 1973.
Mirage האלבום השני שלהם שיצא ב 1974.
MoonMadness האלבום הרביעי שלהם שיצא ב 1976.
Breathless האלבום השמיני שלהם שיצא ב 1978
ואחרון חביב,ובאותה השנה האלבום הכפול בהופעה חיה שלהם.

וקצת על הקונטקסט: CAMEL עברה הרבה שינויים בהרכב שלה ומכתוצאה מזה גם שינויים בסיווג הסוגה. כשיצא התקליט הראשון שלהם הרוק המתקדם כבר היה סוגה מאוד בוגרת ומוגדרת ו CAMEL לא באמת חידשו.

אבל: הרוק המתקדם חי קיים ובועט גם ב 2018,בעיקר בארה"ב,גרמניה,בארצות הסקנדינביות וביפן ושם תמצאו הרבה מאוד השפעה של CAMEL על הרכבים שהחלו את פעילותם במילניום הנכחי אחרי ש CAMEL הפכו למשהו בספרי ההסטוריה.

אז,למעשה,בהסתכלות לאחור CAMEL מהווים אבן דרך בהתפתחות של הרוק המתקדם בואכה למאה ה - 21 והאלבומים שציינתי הם מראי מקום,או אבן שואבת או מקור השראה ללא מעט להקות רוק מתקדם שבאו אחרי CAMEL בכלל ובעשור וחצי האחרון בפרט.

ולגבי האווז: היצירה הזו לא מסווגת כרוק מתקדם אלא כרוק סימפוני,ואכן:בתקליט ההופעה החיה,שציינתי מעלה,האווז מבוצע בליווי תיזמורת סימפונית. הרוק הסימפוני הוא תת סוגה של הרוק המתקדם אבל ההגדרות של הסוגה הזו שנויות במחלוקת מאז 1984 אז,ב 1984,הוציא מייק אולפילד את פס הקול של הסרט The Killing Fields שמאז כל מה שנשמע כמו פס הקול הזה וכמו האווז מסווג כמוזיקה קלאסית של המאה ה 20 - ויחלוקו.

ולמרות שמדובר בפוסט על CAMEL שווה להאזין,בזה אחר זה,לאווז ולשדות הקטל של אולדפילד ולשמוע את גבולות ההגדרה שבין רוק סימפוני למוזיקה קלאסית של המאה ה-20.......

האזנה ערבה.

מנחם.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
למזלי יש לי 10 ווניל ,
לא הספקתי לשמוע עדיין את כולם ,
אבל ממה שהאזנתי בשבת האחרונה, הדרוג לטעמי האישי.
מקום:
1. Snow goose
2. Moonmadness
3. Mirage
4. Breathless
לא האזנתי עדיין ל:
(אלבום כפול ) Alive Record
The Single Factor
תקליטים נוספים שהאזנתי אבל לא גיבשתי עדיין דעה (צריך לשמוע שוב ולגבש דעה)
I can See Your House From here
Rain Dances
Nude
Camel

נערך לאחרונה ב:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אגב,
לפני כשבועיים עשיתי שבת עם מייק אולדפילד (שבת שעברה עם Tangerine Dream )
התקליטים (ווניל) שיש לי:
Ommadawn
Tubular Bells
QE2
Platinum
Incantations

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
מנחם התותח ו-arix, תודה רבה על ההמלצות :).

דרך אגב, אני חושב שהאלבום Tangerine Dream - Thief צריך להיות בכל בית בו חובב מוזיקה.

גם מייק אולדפילד Ommadawn שיצא ב-1975 (23 שנים) - הוא חובה ;).

תומר

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
הוזכר rain dances אבל לא מספיק בתוקף, תקליט נהדר שאצלי במדף תמיד צמוד ל I can see your house from here שלפי דעתי הוא בשלישיה הפותחת.
אומן שהוציא מוזיקה בז'אנר מאותה תקופה שנשמע לא רחוק מקאמל וששווה לבדוק steve hackett הגיטריסט של ג'נסיס.

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מנחם התותח ו-arix, תודה רבה על ההמלצות :).

דרך אגב, אני חושב שהאלבום Tangerine Dream - Thief צריך להיות בכל בית בו חובב מוזיקה

בחירה...יש להם אלבומים הרבה יותר מופתיים, אם אתה אוהב סאונדטרקס כמשתמע מהפוסט יש להם את sorcerer שגם הוא מהפנט לסרט באותו השם שביים וויליאם פרידקין, סרט מדהים בעבודת הצילום שלו שלא הרבה מכירים שיש לי את הויניל שלו שמסתבר שהוא נדיר.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
מ 1975 עד עכשיו 43 שנים ולא 23 :)
יש לי את התקליט הנ"ל בבית (Tangerine Dream - Thief ) וגם את:
Phaedra
Rubycon
Stratosfear
Richochet
Force Majeaure
Tangram
Exit
אולי גם את sorcerer צריך לבדוק שוב, אני לא בבית עכשיו (בעבודה)

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אז הגיע היום !
להקת Camel הופיע לראשונה בישראל ביום שישי באמפי שוני בבינימינה, אתמול במוצאי שבת וביום ראשון הופעה אחרונה..
חזרתי עכשיו מההופעה של מוצאי שבת, הופעה כזאת לא נראתה הרבה זמן בישראל,
איכות הסאונד גבוהה (יכול להיות שאמפי שוני שסגור בחומות מסביב הוסיף),
בחלק הראשון נגנה הלהקה את כל האלבום MoonMadness
בחלק השני ממיטב המוסיקה של הלהקה כולל Rhayader מהאלבום Snow Goose
ובהדרן נגנה הלהקה את Lady Fantasy מהאלבום Mirage
בניגוד להופעות בשנים האחרונות, לא נתנו לקהל לצלם בסלולרי וטוב שכך, מי שניסה לצלם ישר קפצו עליו אנשי ביטחון בבקשה להפסיק לצלם...
בקיצור, הופעה מדהימה !!!

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
כמעט ולא הוזכר בתקשורת שהם פה, כנראה בגלל עומראדםעומראדםעומראדםעומראדםעומראדםעומראדם וקצת toytoytoytoy לקינוח.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור