לגופו של אדם - שרשור חיובי

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בכייף מתנוש. נהנתי מהמפגש, הקפה היה מציין, אחלה מוסיקה, אנרגיות טובות. לגבי הסאונד - רחוק שנות אור ממה שאתה מתאר אותו. כמו כל מערכת בארץ, יש תמיד עבודה לעשות. לתקן כאן ושם, לעדן או להדגיש. עדיין לא פגשתי במערכת שהיתה מושלמת. בגדול, הצליל אצלך מצויין. יש לך את כל הפרמטרים של מערכת היי אנד איכותית ושקופה. אלקטרוניקה מעולה, מקור פגז, רמקול סוף הדרך. יש לך גם חדר בעייתי קצת, לא כמו שאתה חושב. בשורה התחתונה, לכל דבר מתרגלים במיוחד אם הוא טוב. ואצלך, למורת רוחך, זה טוב מאוד.

יאללה, תורך לבוא לבקר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם יש לך בעיה להוציא את הרמקולים שלך מהבית - אשמח לעזור באיחסון שלהם :) אם כבר מדברים נמר בחור חזק ויכול לעזור - יש לו גם לב ענק.

דרך אגב ליאור לא פולני - קרוב, אבל לא ממש, אני פולני עם תעודות (למרות שדרכון פולני עוד אין - לאחרים במשפחה יש :) )

והאמת, באמת קשה לדבר על נמר וליאור כאשר יש לך כזה סטאפ מרשים :בעד:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
זו הגדרה כללית כזו, או שהיא תקפה רק לגבי תומר?

רק לגבי תומר. אתה לא קשור כי אתה אוהב גראפים תלת מימדים ומדידות. תומר לא יודע לקרוא גראפים, רק WHITE PAPERS של מוצרים חדשים :).

עידו-ט

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מזל טוב
הבנתי שאתה מחליף רמקולים כשראיתי את הדיינאאודיו במודעות אבל לא הצלחתי להבין עד הפרסום הזה לאילו רמקולים.
אהבתי מאוד את האח הגדול של הטידאל שהיה בתערוכה לפני כשנתיים וגם את האיזופון בתערוכה האחרונה.
ניסית במקרה את הטידאל עם הטייגר שלך ?
האם שמעת גם קרמיים אחרים (איזופון ? קונצנזוס ? )
בכל מקרה מאחל לך להנות כמה שיותר .

עידו

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
עידו,
מאז ימי הזוהר של ניהול מספר אינטראקציות במקביל עם המין הנשי, אני לא חושב ששכחתי עם מי אני מדבר (לא באמת, בצחוק). מאיפה אתה יודע שיש לי טייגר?

ניסיתי את הטייגר עם הדיינאודיו. בדיחה לא מצחיקה, לצערי. לפיכך לא טרחתי בכלל עם הטידל. הרמקולים האלה גדולים עליו.

שמע,. ניגשתי לנושא החלפת הרמקולים בהתבאסות טוטאלית ובאי חשק. לא היה לי כוח לזה. ידעתי שזה הולך לעלות לי ממון רב (זה אכן עלה) ושהמטרה היחידה שלי היא לפתור בעיה. כמות המועמדים, לפיכך, תאמה את כמות הסבלנות: מעט מאד.

ברוב שנותיי כאודיופיל, למדתי עיקרון שחוסך לי זמן (אך לא כסף): ישנן דרכים רבות להגיע למטרה. ובהתנהגות צרכנית הפוכה מהנורמה, ככל שהמחיר עולה, דווקא אז אני נהיה פחות בררן. כי מה הסיכוי שרמקול ב- 50K ש"ח יהיה גרוע?
בקיצור, היות וחשבתי שהרמקולים הם הבעיה של החדר, החלטתי לעשות סבב רמקולים ולהתחיל מהטידל של ערן ולאחר מכן לעבור אצל יגאל לשמוע רוקפורט. היה גם מועמד נוסף של שחורי, הבוזנדורף. מעבר לכך, באמת שלא היה לי כוח לבקש צומי מיבואנים אחרים. אמנם מדובר בסכומים גדולים אבל גם בקניות כאלה אני מעדיף את הקשר האישי עם האדם שאני קונה ממנו. (גם יגאל וגם ערן מספקים את הסחורה מעל ומעבר. קל וחומר, שחורי.)
בקיצור, התחנה הראשונה היתה אצל ערן. הבאתי אליו את הפליניוס היאטו ואת הממיר כדי לדמות את התנאים כמה שניתן למגרש הביתי.
הרמקול סיפק את הסחורה. עשה מוסיקה. השילוב עם הפליניוס היה מוצלח.
רציתי באותו היום לקפוץ גם ליגאל אבל הייתי מותש.

בכל מקרה, עשיתי עם עצמי הסכם שרמקול ייקנה רק לאחר ששמעתי אותו אצלי בבית. למזלי כל הנשמות הטובות העוסקים בייבוא הסכימו לבקשה הזאת בלי בעיה.
חיבור של 1+1 מספר פעמים, והרצת נוסחאות לוגיות בראש עם חברים לתחביב, הוביל למסקנה שגם אם אוהב את הרוקפורט (והנחת העבודה היתה שכן), צריך לשנע אותו אלי. הוא היה השני ברשימה. לפיכך, העדפתי קודם לשנע את הטידל.
הטידל נשמע אצלי נפלא. עוד יותר טוב מאצל ערן. חדר יותר מטופל, חשמל יותר מגוהץ, ספה יותר נוחה וכו'.

לאחר כמה שעות של בלבולי ביצים החלטתי שהחדר והרמקולים אוהבים זה את זה.
אז מה עכשיו? נחזיר את הרמקול (עוד 600 ש"ח וכאבי גב), נתקשר ליגאל, נבקש שיביא אליי, נשמע, נחשוב וכו'?

שורה תחתונה, הטידל בשעתו נשמע רמקול טוב שנתן לי שיפור בכיוון שרציתי: באס לא מהעולם הזה, נייטרליות ושקיפות שלא הכרתי, נוזליות כזאת (היעדר גרעיניות) ומהירות יוצאות דופן.
שלב את זה עם עסקה טובה לרמקול תצוגה, ולקחתי. בלי לשמוע מאה אחרים.

אגב, ככה קניתי את המגבר ואת הפטיפון. לא חושב שההחלטות היו רעות.

במאמר מוסגר אומר שמאז עברו הרבה מים בירדן (טוב, לא כ"כ... אז בנהר אחר לפחות), ושני דברים נהיו ברורים כשמש:
1. הרמקול לא פתר שום בעיה שהדיינאודיו הציג, כביכול. הבעיה לא היתה ברמקול. החלפתו כפיתרון לבעיה היתה שגיאה. החלפתו כשידרוג? זה סיפור אחר.

2. הרמקול הזה הוא קפיצת מדרגה משמעותית מאד ממה שהיה לי קודם. המוסיקה קיבלה חיים אחרים והמערכת עלתה רמה אחת לפחות.

בקיצור. תהליך צרכני לא נבון. החלטה פזיזה ומטופשת. אך שידרוג נפלא ומספק.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ההבדל שאתה מתאר,הוא בין רמקול מיד פרייס ,לבין רמקול שמשתיך לקבוצת מחיר מעל ,ומתחיל להיות היי אנד,
ביקרו אצלי בבית המון רמקולים שניסיתי להחליף את שלי ,בהשואה ישירה הקבוצה הזו לא מדגדגת אפילו רמקול היי אנד גדול, צריך לשמוע בכדי להבין למה רמקול שעולה 50000 $ מחברה טובה שנותנת תמורה לכסף ,לא רואה ממטר איזה להיט עולמי ששוקל 40 קילו ועולה 80000 $ ,
בוודאי יקומו כאן כל מיני ,שיאמרו שלכסף אין משמעות ,ומה שקובע זה האוזן, שיש בגישה שלי משהו שיטחי ,
אולי נכון ,אבל ביקרו אצלי בשנתיים האחרונות כ10 רמקולים בליגה יותר נמוכה מהרמקול שלי ,הן במחיר ,הן בגודל ,
והנה מהנסיון -לכסף יש משמעות ועוד איך , גרנד אוטופיה יהיה תמיד טוב יותר מb&w 802 ,כי הוא במשקל אחר ,בגודל אחר ,באיכות אחרת ,
ואין דבר כזה "מזל" , ואין מצב שהזינגלי 22 קילו ינגן יותר טוב בחדר שלי מאיסופון ערבה , פשוט אין דבר כזה, בגלל שהרמקולים לא באותה ליגה.
והנה במיקרה שלך מתנוש , הטידל שלך פשוט לא שייך לקבוצה של הדיינאודיו הקודם ,ומזלך שלא הבאת הביתה איזה איסופון ערבה שנמצא עוד יותר למעלה מהטיגר שלך ,היה עולה לך הרבה כסף.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מצד שני , אולי כדאי פעם אחת ולתמיד להפציץ.
אגב , מה שתלית מסביב לטלויזיה נראה זועה !

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
עידו,
2. הרמקול הזה הוא קפיצת מדרגה משמעותית מאד ממה שהיה לי קודם. המוסיקה קיבלה חיים אחרים והמערכת עלתה רמה אחת לפחות.

כאחד שהקשיב אצל ערן מספר שעות לטידל הנ"ל,הרגשתי הייתה שהוא רמקול טוב.
אך התנאים בהם הוא הושמע היו קשים מנשוא.
אינני יודע אם הייתי מעז לטרטר את ערן עם כל המשקל הזה אלי ואז אולי מחליט לרכוש אותם.
אך מסתבר שיש אמיצים ממני.
שוחחנו בעבר לגבי הדיפיוזרים שלך,אך אצלי ההנהלה לא הייתה מעבירה אותם.
תענוג לקרוא על הדרך,ובעיקר על התוצאה :כל-הכבוד:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עידו,
מאז ימי הזוהר של ניהול מספר אינטראקציות במקביל עם המין הנשי, אני לא חושב ששכחתי עם מי אני מדבר (לא באמת, בצחוק). מאיפה אתה יודע שיש לי טייגר?

ניסיתי את הטייגר עם הדיינאודיו. בדיחה לא מצחיקה, לצערי. לפיכך לא טרחתי בכלל עם הטידל. הרמקולים האלה גדולים עליו.

שמע,. ניגשתי לנושא החלפת הרמקולים בהתבאסות טוטאלית ובאי חשק. לא היה לי כוח לזה. ידעתי שזה הולך לעלות לי ממון רב (זה אכן עלה) ושהמטרה היחידה שלי היא לפתור בעיה. כמות המועמדים, לפיכך, תאמה את כמות הסבלנות: מעט מאד.

ברוב שנותיי כאודיופיל, למדתי עיקרון שחוסך לי זמן (אך לא כסף): ישנן דרכים רבות להגיע למטרה. ובהתנהגות צרכנית הפוכה מהנורמה, ככל שהמחיר עולה, דווקא אז אני נהיה פחות בררן. כי מה הסיכוי שרמקול ב- 50K ש"ח יהיה גרוע?
בקיצור, היות וחשבתי שהרמקולים הם הבעיה של החדר, החלטתי לעשות סבב רמקולים ולהתחיל מהטידל של ערן ולאחר מכן לעבור אצל יגאל לשמוע רוקפורט. היה גם מועמד נוסף של שחורי, הבוזנדורף. מעבר לכך, באמת שלא היה לי כוח לבקש צומי מיבואנים אחרים. אמנם מדובר בסכומים גדולים אבל גם בקניות כאלה אני מעדיף את הקשר האישי עם האדם שאני קונה ממנו. (גם יגאל וגם ערן מספקים את הסחורה מעל ומעבר. קל וחומר, שחורי.)
בקיצור, התחנה הראשונה היתה אצל ערן. הבאתי אליו את הפליניוס היאטו ואת הממיר כדי לדמות את התנאים כמה שניתן למגרש הביתי.

בכל מקרה, עשיתי עם עצמי הסכם שרמקול ייקנה רק לאחר ששמעתי אותו אצלי בבית. למזלי כל הנשמות הטובות העוסקים בייבוא הסכימו לבקשה הזאת בלי בעיה.
חיבור של 1+1 מספר פעמים, והרצת נוסחאות לוגיות בראש עם חברים לתחביב, הוביל למסקנה שגם אם אוהב את הרוקפורט (והנחת העבודה היתה שכן), צריך לשנע אותו אלי. הוא היה השני ברשימה. לפיכך, העדפתי קודם לשנע את הטידל.
הטידל נשמע אצלי נפלא. עוד יותר טוב מאצל ערן. חדר יותר מטופל, חשמל יותר מגוהץ, ספה יותר נוחה וכו'.

אז מה עכשיו? נחזיר את הרמקול (עוד 600 ש"ח וכאבי גב), נתקשר ליגאל, נבקש שיביא אליי, נשמע, נחשוב וכו'?

שורה תחתונה, הטידל בשעתו נשמע רמקול טוב שנתן לי שיפור בכיוון שרציתי: באס לא מהעולם הזה, נייטרליות ושקיפות שלא הכרתי, נוזליות כזאת (היעדר גרעיניות) ומהירות יוצאות דופן.

במאמר מוסגר אומר שמאז עברו הרבה מים בירדן (טוב, לא כ"כ... אז בנהר אחר לפחות), ושני דברים נהיו ברורים כשמש:
1. הרמקול לא פתר שום בעיה שהדיינאודיו הציג, כביכול. הבעיה לא היתה ברמקול. החלפתו כפיתרון לבעיה היתה שגיאה. החלפתו כשידרוג? זה סיפור אחר.

כששמעת את ה TIDAL אצלך בבית, לא הבנת שהבעיה לא נפתרה?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
שניצל, אמרת את המובן מאליו - אכן שתי רמות מחיר שונות ובהתאם גם הביצועים.

רוזי, זה ענין של ניסיון. אני אודיופיל המון שנים אבל כפי שאמרת בעקיצה מתריסה לפני כמה שבועות - זמן לא שקול בהכרח לניסיון האזנתי. לפיכך, להגיע למסקנות לוקח זמן, גם אם שומעים מייד הבדלים.

רוצה לאמר, שבשעות הראשונות של הטידל אצלי בבית, היתה הרגשה שהדברים שהפריעו לי השתפרו, כי הפרזנטציה שלו היא באמת יותר רגועה קצת והמיד פחות בפרצוף. אז הרושם הראשוני היה שהרמקול לקח אותי 60%-70% מהדרך לפיתרון הבעיה. אבל כשההתלהבות שככה, והמבקרים עזבו את הבית, או אז נשארתי ערום לבד עם הרמקול והבנתי שהדברים לא כ"כ פשוטים. מחד.
מאידך, כשאני שומע בו היום אני מגלה בו עוד ועוד רבדים שפשוט לא שמתי לב אליהם קודם. הכי קל זה הבאס. אבל יש עוד דברים. הוא מייצר במה ע-נ-ק-י-ת, הוא מהיר בטירוף, אבל התכונה ששמתי לב אליה בפעם הראשוניה - הנוזליות - רק הולכת ונעשית בולטת יותר.

שניץ, לגבי האקוסטיקה - א. זה לא גמור, אני צריך לתלות עוד הרבה כאלה במקום האקוסטיקה אפליקטה מעל הפלזמה, ולהעביר את האיטלקים לקיר הצדדי. ב., זה לוק הזוי, ללא ספק. שונאים את זה או אוהבים את זה. אני חושב שזה מגניב, בייחוד יהיה מגניב כשזה יהיה גמור. ומעבר לכל - זה STATEMENT: נכנסתם לבית של אודיופיל, וכל השאר - עדיפות שניה.
.
.
.
....עד שיבואו ילדים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
כאחד שהקשיב אצל ערן מספר שעות לטידל הנ"ל,הרגשתי הייתה שהוא רמקול טוב.
אך התנאים בהם הוא הושמע היו קשים מנשוא.
אינני יודע אם הייתי מעז לטרטר את ערן עם כל המשקל הזה אלי ואז אולי מחליט לרכוש אותם.
אך מסתבר שיש אמיצים ממני.
שוחחנו בעבר לגבי הדיפיוזרים שלך,אך אצלי ההנהלה לא הייתה מעבירה אותם.
תענוג לקרוא על הדרך,ובעיקר על התוצאה :כל-הכבוד:

1. הסתדרנו על ההובלה במידה ולא אקח.
2. שמעתי קודם את הרמקול אצלו, והגעתי לרשמים דומים לשלך.
3. הייתי חייב לשמוע אצלי בגלל התאמת רמקול לחדר. גל עומד בבס לכזה רמקול זה לא משהו שרוצים להתמודד איתו.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שניצל, אמרת את המובן מאליו - אכן שתי רמות מחיר שונות ובהתאם גם הביצועים.

רוזי, זה ענין של ניסיון. אני אודיופיל המון שנים אבל כפי שאמרת בעקיצה מתריסה לפני כמה שבועות - זמן לא שקול בהכרח לניסיון האזנתי. לפיכך, להגיע למסקנות לוקח זמן, גם אם שומעים מייד הבדלים.

רוצה לאמר, שבשעות הראשונות של הטידל אצלי בבית, היתה הרגשה שהדברים שהפריעו לי השתפרו, כי הפרזנטציה שלו היא באמת יותר רגועה קצת והמיד פחות בפרצוף. אז הרושם הראשוני היה שהרמקול לקח אותי 60%-70% מהדרך לפיתרון הבעיה. אבל כשההתלהבות שככה, והמבקרים עזבו את הבית, או אז נשארתי ערום לבד עם הרמקול והבנתי שהדברים לא כ"כ פשוטים. מחד.
מאידך, כשאני שומע בו היום אני מגלה בו עוד ועוד רבדים שפשוט לא שמתי לב אליהם קודם. הכי קל זה הבאס. אבל יש עוד דברים. הוא מייצר במה ע-נ-ק-י-ת, הוא מהיר בטירוף, אבל התכונה ששמתי לב אליה בפעם הראשוניה - הנוזליות - רק הולכת ונעשית בולטת יותר.

שניץ, לגבי האקוסטיקה - א. זה לא גמור, אני צריך לתלות עוד הרבה כאלה במקום האקוסטיקה אפליקטה מעל הפלזמה, ולהעביר את האיטלקים לקיר הצדדי. ב., זה לוק הזוי, ללא ספק. שונאים את זה או אוהבים את זה. אני חושב שזה מגניב, בייחוד יהיה מגניב כשזה יהיה גמור. ומעבר לכל - זה STATEMENT: נכנסתם לבית של אודיופיל, וכל השאר - עדיפות שניה.
.
.
.
....עד שיבואו ילדים.

שום התרסה.

לדעתי אסור לקבל החלטה לקנייה משמעותית ביום ההאזנה הראשון.
מניסיוני, הסאונד משתנה במהלך כמה ימים - גם במכשירים וכבלים שעברו כבר ברייק אין.
יש איזשהו פרק זמן שלוקח למכשיר /כבל ל"התיישב" במערכת.
למרבה הצער, לא תמיד יש לנו את האפשרות לחיות עם מכשיר / כבל מספר ימים לפני שמקבלים החלטות.
בכל מקרה, נראה שעשית קנייה טובה שבעתיד תהנה ממנה אף יותר.

עידו-ט

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
עידו,

מתנוש
הזכרת בעבר בכמה פוסטים שיש לך טייגר, וחוץ מזה דיברתי איתך בטלפון לפני מספר חודשים לגבי הוספת מחשב כמקור (אם אני לא טועה קיבלתי את הניייד שלך מידידינו המשותף קאשי) .
לדעתי הגודל לא קובע. אצלי הטייגר מפעיל לא רע רמקולים גדולים למדיי - קף רפרנס 3 . ברור שהם לא בליגה של הרמקולים שלך אבל מבחינת גודל הם דיי קרובים. לדעתי יש עוד כמה רמקולים גדולים קלים להנעה כמו ורייטי לאונורה ולדעתי גם הברודמן שהטייגר יכול להזיז יפה .
לפחות באתר שלהם - טידאל טוענים שמגבר שמעל 40 וואט יכול להריץ יפה את הרמקול בחדרים קטנים.
בכל מקרה מזל טוב על השדרוג , בטוח שתהנה.
עידו

נערך לאחרונה ב:

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
כל הכבוד על השיתוף והכנות במוסר השכל שלך מהקניה. הני מכיר מעטים שהיו מודים בפזיזות ובחוסר שיקול דעת כתוצאה מכך.
נראה לי כי אקבל על עצמי חלק ממסקנותיך בבואי להחליט על השידרוג הקרוב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור