כמה שווה לשלם!

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
..כמו גולף למשל

שם רק נופלים החלונות.....

אהם אהם?
סליחה?
לגולף הייתה תקלה שתוקנה מהר מחתיכת פלסטיק לקויה לחלונות.
וסה"כ החלון נשאר פתוח.

פה אנשים יכולים למות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
נ.ב., שכחתי להזכיר שייש כאלה שעבורם ציוד יכול להיות "שווה" אם ורק אם הם יכולים לראות משהו ש"מצדיק" מבחינתם את המחיר, אם בחומרים, אם בפיתוח/תיחכום/ספציפיקאציות/משהו באלקטרוניקה, ושייש אחרים שכל זה לא מעניין אותם -- מבחינתם נתונים מוצר וסכום שייש לשלם כדי להשיג אותו, וזהו, ומכאן יש לשקול אם המוצר "שווה" מבחינתם את הסכום או לא (ולא משנה "שווה" מאיזה שיקולים: צליליים, מותגיים, POO, מה שלא יהייה).

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אבל אני חוזר וטוען (וזה הרי ויכוח אינספופי ולא פתיר) שמשלב מסויים בעלויות המוצר הסופי, ההבדלים הולכים ופוחתים, והתמורה שאתה מקבל עבור כספך פוחתת בהתאמה. רמקול שעולה 100,000 $ לא ישמע בהכרח כל כך טוב מרמקול שעולה 40 אלף למשל.

ויותר מכך, מי שיודע לבנות סט אפ, וחדר, (עיקר האומנות באודיו לדעתי) יכול גם בחצי מזה לבנות סט אפ שיפיל את המפלצת של המאה אלף דולר ואת האלקטרוניקה במחיר דומה שתשודך לה. נדמה לי שזה היה באותה תערוכה שהדגימו את הבורמייסטר במיליון שקל, ובחדר לא רחוק הדגימו גם כמה וינטאג'ים בני עשרות שנים שעולים גרושים לעומת המיליון, ונשמעו הרבה יותר מוזיקליים.
.

הבורמייסטר אכן נשמעה כמו מערכת מאוד יקרה למרות שבחדר הסמוך של יגאל סבו עם הרמקולים של Harbeth הם עשו יותר "מוזיקה" והנשמה פרחה שם לגבהים -אבל זה עדיין לא הוריד
מבחינתי מאיכות בורמייסטר שנשמעה בכל זאת כמו מערכת מיוחדת/ייחודית שלא ניתן למדוד אותה תמיד במילים. איזו מערכת הייתי רוצה אם למשל היה לי את הרזרבות בכיס? למען האמת את שניהם. {אחת לחדר המרכזי ואחת לחדר ה fun שלי...:O}

בכל אופן לטעמי כל הדיון הנ"ל הוא תיאורטי ולא מבוסס, ועוסק יותר בספקולציות
למה? אף אחד באמת לא חווה מערכות כאלו בביתו וצבר די ניסיון בכדאי לדעת עד כמה ההשקעה/ההפרש הכספי בא לידי ביטוי באופן השוואתי. לכן הדיון הינו טוב לתיאוריה אבל לא
נותן באמת את התמונה האמיתית. {למרות שאני גם נוטה להאמין שבהפרשי מחיר גבוהים? הניואנסים קטנים, אבל מורגשים}

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
לנמר,אינני חושב שיש הגברה טרנזיסטורית או שפורפרתית שמצדיקה סכום כזה גם אם הרכיבים הטובים והאיכותיים ביותר -ספקי כח ליניארים ,קבלי פולי של הובלנד,נגדי דייל PCB מצופה זהב ,מארז אלומיניום תעופתי בפיניש מהודר ועוד ועוד.כנראה שזה יותר כמה מוכנים לשלם-אגב EAR ו-KARAN ACOUSTICS בונים סוף הדרך ואפילו אם תוסיף מיסים הוצאות R&D ומישלוח לא תגיע לסכומים הדימיוניים הללו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור