כמה מכשירים צריך חובב מוזיקה על המדף?

• פותח הנושא pruym
  • פורסם בתאריך

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אז רכשתי את הרמקולים שהכי אהבתי, התאמתי להם הגברה, להגברה חיברתי דאק עם ווליום קונטרול תוך וויתור על אוסף תקליטים לא קטן, כ4000 דיסקים מחייבים אותי לחבר טרנספורט לדאק, 2 טרה של מוזיקה שרכשתי ברשת ברזולוציה גבוהה, כמובן מינוי בטידל כי אני תמיד מחפש דברים חדשים.
את ה 2 טרה שעל המחשב שהוא גם הקור של roon אני מזרים דרך סטרימר ואותו כנ״ל טידל…
אז רק לטובת הסטרימינג צריך סוויץ׳, סטרימר ומחשב, פלוס טרנספורט מגבר ודאק.
בא לי מכשיר איכותי אחד שבצד אחד מתחבר לקיר ולוקח ממנו את האינטרנט, בחזית שלו יש חריץ לדיסקים אבל חריץ של אודיופיל ולא של מחשב מעאפן, יש לו הארד דיסק מובנה עם נפח מכובד, אולי גם רון קור למרות שכמעט כל החברות הרציניות נמנעות מלשלב רון קור בסטרימר בטענה שזה מפריע לאיכות הסטרימינג.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
רק כדי שנהיה באותו התדר...
מהו התקציב?
א. מעל 100K ש"ח?
ב. בין 100-150K ש"ח
ג. ללא הגבלת תקציב
ד. אחר (ואז אני מזמין פופקורן)

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
100k-150k

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
תשובה רק לחלק מהעניין. אני חושב שהסוויץ׳ הוא הכרחי, כמו גם שחיבור לסיב אופטי משפר מאוד את איכות השמע של הסטרימינג (גם אצלי טידאל+רון כאשר הליבה של רון יושבת על מחשב מק מיני שעושה רק את זה). לגבי מכשירים - לא שמעתי עד היום מכשירי אול אין וואן באופן רציני ולכן לא אוכל להמליץ בשל חוסר ידע.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
בתקציב טיפה יותר צנוע...מחבר אליו הארדיסק חיצוני או ענן עם כל הקבצים
לגבי הסידיז.. טיפה בעיה אבל משאיר את הטרנספורט
Screenshot_20220702-132719_Chrome.jpg

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
תשובה רק לחלק מהעניין. אני חושב שהסוויץ׳ הוא הכרחי, כמו גם שחיבור לסיב אופטי משפר מאוד את איכות השמע של הסטרימינג (גם אצלי טידאל+רון כאשר הליבה של רון יושבת על מחשב מק מיני שעושה רק את זה). לגבי מכשירים - לא שמעתי עד היום מכשירי אול אין וואן באופן רציני ולכן לא אוכל להמליץ בשל חוסר ידע.
שמעתי all in one וזה לא קרוב למה שאני מחפש. החלפתי מק מיני בפיסי והשיפור היה משמעותי (באופן זמני), אני סה״כ מנסה להגיע בסטרימינג לרמה של סידי מתוך ההבנה שטכנית זו לא אמורה להיות בעיה ועם כמה שפחות מכשירים על המדף…

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
בתקציב טיפה יותר צנוע...מחבר אליו הארדיסק חיצוני או ענן עם כל הקבצים
לגבי הסידיז.. טיפה בעיה אבל משאיר את הטרנספורט
צפה בקובץ המצורף 59648
אין לי מושג על סמך מה אתה משווה את המכשירים שאתה מציע, מההיכרות איתך הם כנראה נמדדים טוב אבל חוץ מזה שהם פתרון חלקי ולא משחרר אותי מריבוי מכשירים אתה כנראה לא מכוון לאותו מקום…
ניסיתי הארד דיסק שמחובר לסטרימר, נתקלתי בהמון בעיות ובתוצאה שלא קרובה לסידי. ושוב, זה לא חסך ממני אף מכשיר על המדף…

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
אתה מחפש מכשיר שיחליף גם את הדאק ויכיל סידי וגם יזרים?
יש כמה אופציות בעני:

הכנסת קדם מגבר אנלוגי בשרשרת, ואז נתפחות לך אפשרויות למכשירים ללא ווליום דיגיטלי, מה שאולי מגדיל את ההיצע (אבל לא חסכת מקום על המדף)

אולי מכשיר של naim, אבל לא מכיל מגירת סידי

יש המון דאקים עם טרנספורט מובנה (לקסמן למשל) אבל כדי להזרים צריך לחבר אליהם מחשב (לא צריך סטרימר, מחשב pc יעשה את העבודה). אם חשוב לך סידי, זו האופציה שהייתי הולך עליה, בתוספת קדם מגבר, או החלפה למגבר משולב (כדי לחסוך קופסאות)
.
יש את המכשירים innuos שעופר מביא, נראה לי קרוב למה שאתה מחפש.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
כפרה.. יצא לי כמה פעמים להשוות דאקים מאד איכותיים שהיתה להם גם כניסת רשת (יענו, רכיב סטרימר), והתוצאה לעומת הפרד ומשול היתה נחותה משמעותית.
סה"כ אתה אדם חיובי- אתה בטוח שאתה רוצה לרדת בסאונד בשביל פחות קופסאות? רק לחתולים זה מפריע!:)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
למה זה משנה כמה מכשירים יש על המדף??

במיוחד כשיש לך כבר את כל מה שאתה צריך, וכניסה להרפתקאות חדשות עלולה לעלות לך הרבה כסף ואפילו לפגוע באיכות.

אני לא יודע לגבי מכשירים חדשים, אבל בעבר דיסק פנימי היה קשה יותר לגבות לענן באופן שוטף, וקילקול בו עלול להיות לא נעים.

כל זה רק כדי לראות פחות מכשירים על המדף??

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
כפרה.. יצא לי כמה פעמים להשוות דאקים מאד איכותיים שהיתה להם גם כניסת רשת (יענו, רכיב סטרימר), והתוצאה לעומת הפרד ומשול היתה נחותה משמעותית.
סה"כ אתה אדם חיובי- אתה בטוח שאתה רוצה לרדת בסאונד בשביל פחות קופסאות? רק לחתולים זה מפריע!:)
להיפך! רוצה גם לשפר וגם להוריד את מספר הקופסאות…

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
למה זה משנה כמה מכשירים יש על המדף??

במיוחד כשיש לך כבר את כל מה שאתה צריך, וכניסה להרפתקאות חדשות עלולה לעלות לך הרבה כסף ואפילו לפגוע באיכות.

אני לא יודע לגבי מכשירים חדשים, אבל בעבר דיסק פנימי היה קשה יותר לגבות לענן באופן שוטף, וקילקול בו עלול להיות לא נעים.

כל זה רק כדי לראות פחות מכשירים על המדף??
קשה לי עם חוסר הידע הטכני שלי, על מה מהרכיבים משפיע ספק הכוח? מה חשוב בכל הבלגן הזה? מה פחות משפיע על התוצאה הסופית? בא לי גם לראות פחות מכשירים על המדף וגם לקבל איכות ללא פשרות מחברה ששילבה את כל החרא הזה, בדקה ושמה חותמת שזה המקור הדיגיטלי הכי טוב, ואז, אני יעשה מבחן האזנה, השוואה ובלב שקט ארכוש…
בא לי…

• Like
Reactions: omi

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
קשה לי עם חוסר הידע הטכני שלי, על מה מהרכיבים משפיע ספק הכוח? מה חשוב בכל הבלגן הזה? מה פחות משפיע על התוצאה הסופית? בא לי גם לראות פחות מכשירים על המדף וגם לקבל איכות ללא פשרות מחברה ששילבה את כל החרא הזה, בדקה ושמה חותמת שזה המקור הדיגיטלי הכי טוב, ואז, אני יעשה מבחן האזנה, השוואה ובלב שקט ארכוש…
בא לי…
בא לך זה סיפור אחר, אבל אם חסר לך ידע, יש פה הרבה אנשים עם כל הידע שדרוש לך ויותר.
ואין בהכרח מכשיר יחיד שכולל טראנספורט, דאק, ממיר, סטרימר, ספק כוח וכו' וכו', מחברה אחת: ואם יש חברה שהיא הטופ בדבר אחד, זה ממש לא אומר שהיא הטופ ברכיב האחר.

חוצמזה, לאוסף רכיבים יש יתרון מובהק על פני מכשיר אחד שעושה הכל:

בכל שלב, כשאתה מזהה חוליה חלשה, אתה יכול להחליף/לשפר רק אותה, ולא רק בגלל סאונד:
למשל, אם המכשיר יכול לנגן CD ו-SACD, אולי תרצה להוסיף יכולת לנגינת DVD ו-Blu-ray, אם ע"י החלפת הנגן שכבר יש לך, או הוספת נגן שיודע לעשות את מה שאתה רוצה.
לעומת זאת, במכשיר אחד לרוב אי אפשר לשפר חולשה ספציפית.

ואם תמכור הכל ותחליף במוצר אחד, תוכל להחליף רק במוצר מקביל אחר שאמור לדעת לעשות הכל, שלא בטוח שיהיה טוב יותר ובכל הפרמטרים, או שתצטרך להתחיל לאסוף פריטים בודדים מחדש.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אולי זה:
"מזרים האודיו של חברת TAIKO AUDIO מהולנד הדגם SGM EXTREME הגיע ממש בימים אלו,
אז לפני חיבור וכיול אנחנו מקבלים 45 קילוגרם של הנדסת אנוש הכי גבוה שיש בתחום הזרמת האודיו.
הגרסה שהגיע מעודכנת עם כרטיס
USB Extreme אשר לוקח את הסטרימר לרמה הגבוה ביותר.
בנוסף לגרסא משופרת זו הוזמן גם יציאת SPDIF שעוברת דרך שנאי יציאה"
היבואן יגאל לסרי.

facebook_1656763961718_6948971711689794603.jpg
facebook_1656764179812_6948972626442981902.jpg

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
חוצמזה, באופן כללי, אם אתה לא מספיק מומחה בנושא נתון ויש לך בעיה/קושי/תהיה, כשאתה מתייעץ עם מומחים, כדאי לספר להם מה הבעיה, ושהם יספקו פתרון/ות.

אבל כאן, אתה החלטת בעצמך על פתרון מסוים, ומתייעץ איך הכי טוב לממש את הפתרון שבחרת, בעוד שאולי המומחים היו מייעצים לך בכלל ללכת בכיוון אחר לגמרי.

ובנוסף, רוב/כל הניסיון של המומחים שאיתם אתה מתייעץ אינו עם מכשירי כול-בו כאלה, אלא עם פריטים בודדים, כך שגם הם מנחשים/מעריכים ו/או מציעים מכשירים שהם מעולם לא שמעו באופן אישי.

למען הסר ספק: אני לא רואה בעצמי מומחה.

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
אז רכשתי את הרמקולים שהכי אהבתי, התאמתי להם הגברה, להגברה חיברתי דאק עם ווליום קונטרול תוך וויתור על אוסף תקליטים לא קטן, כ4000 דיסקים מחייבים אותי לחבר טרנספורט לדאק, 2 טרה של מוזיקה שרכשתי ברשת ברזולוציה גבוהה, כמובן מינוי בטידל כי אני תמיד מחפש דברים חדשים.
את ה 2 טרה שעל המחשב שהוא גם הקור של roon אני מזרים דרך סטרימר ואותו כנ״ל טידל…
אז רק לטובת הסטרימינג צריך סוויץ׳, סטרימר ומחשב, פלוס טרנספורט מגבר ודאק.
בא לי מכשיר איכותי אחד שבצד אחד מתחבר לקיר ולוקח ממנו את האינטרנט, בחזית שלו יש חריץ לדיסקים אבל חריץ של אודיופיל ולא של מחשב מעאפן, יש לו הארד דיסק מובנה עם נפח מכובד, אולי גם רון קור למרות שכמעט כל החברות הרציניות נמנעות מלשלב רון קור בסטרימר בטענה שזה מפריע לאיכות הסטרימינג.
קוקטייל אודיו....:)

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
אולי זה:
"מזרים האודיו של חברת TAIKO AUDIO מהולנד הדגם SGM EXTREME הגיע ממש בימים אלו,
אז לפני חיבור וכיול אנחנו מקבלים 45 קילוגרם של הנדסת אנוש הכי גבוה שיש בתחום הזרמת האודיו.
הגרסה שהגיע מעודכנת עם כרטיס
USB Extreme אשר לוקח את הסטרימר לרמה הגבוה ביותר.
בנוסף לגרסא משופרת זו הוזמן גם יציאת SPDIF שעוברת דרך שנאי יציאה"
היבואן יגאל לסרי.

צפה בקובץ המצורף 59649צפה בקובץ המצורף 59650
אין חריץ לדיסקים

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
שמעתי all in one וזה לא קרוב למה שאני מחפש. החלפתי מק מיני בפיסי והשיפור היה משמעותי (באופן זמני), אני סה״כ מנסה להגיע בסטרימינג לרמה של סידי מתוך ההבנה שטכנית זו לא אמורה להיות בעיה ועם כמה שפחות מכשירים על המדף…
לא בטוח שיש כזה סטרימינכ עדיין. לא משנה איזה מנוי יש - די זהה ולא מגיע לרמת ניגון סי די פיזי או קובץ מהרג .
תבדוק רוקנה סרוור- אומרים שתוצאה הינה להפליא ולא צריך להוציא כליות:)
אם יש מצב להפרדה (כלומר סי די לכוד) - טאייקו שתומר ציין - דבר הכי טוב לדעתי שכסף יכולים לקנות.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
לקסמן 509, או אינטגרייטד אחר (אהבתי t+a)
לקסמן d10x, ממיר ונגן דיסקים משובח ביותר
מחשב להזרמה
סגרת ת׳בסתה, 3 קופסאות (נותן לך גם אופציה להוסיף פטיפון בעתיד).

אופציה ב
קף ls60, ההגברה וההזרמה כבר בתוך הרמקול
נגן דיסקים
קופסא אחת

אופציה ג
אינטגרייטד מולה מולה עם דאק בפנים
מחבר מחשב ומגן
שלוש קופסאות

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
הייתי במצב דומה לשלך. ואז רכשתי Lumin x1 והשאר היסטוריה.
יקר אבל לא צריך סוויץ׳, לא צריך כבל חשמל, ולא צריך טרנספורט יותר. רק נאס (או dok) וקובאז…
קורע את כל מה ששמעתי (ושמעתי הרבה מאוד וגם היו לי רבים וטובים מהשורה הראשונה!)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור