רמקולים כמה מכם משתמשים בסאב?

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
בכל סאב - אם אינני טועה - יש RC
אין איזה קסם שסאב משתלב ורמקולים - לא.
ואם כבר RC, אז למה לא לנסות על רמקולים קודם?
אגב, חשוב להדגיש - לא דיברתי על RC בהודעה הקודמת . דיברתי אל אינטגרציה .
אם יש לך ביטול בקידמיים נניח דיפ של 10-15 דיבי ב 30-50 הרץ - מערכת הכיול לא הולכת לתקן את זה - המקסימום שהיא תעשה זה לתת לך בוסט מסוים שלפעמים מתקן מעט וגם זה לרוב לא קורה .
מה שבטוח הדיפ ישאר שם לנצח .
יש גם מחיר לבוסט הזה - לרוב יתבטא בדיליי של התדרים המתוקנים .
אז צריך גם לדעת מה לבקש ממנה לתקן .
מעבר חזה הרמקול לא ידע להתמודד עם בוסט כזה כי אתה מבקש ממנו לספק לך פי 4 הספק בתדרים ספיציפיים - זו עוד סיבה שמערכות כיול מוגבלות לבוסט של לרוב 6 די בי באופן דיפולטיבי .

לעומת זאת אם הבעיה זה רק הגברים - מערכת כיול תטפל בזה באופן מושלם ללא שום חסרונות

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ברור ש-RC היא מערכת עם חסרונות, היא לא בולעת אנרגיה כמו מלכודת באס. RC מורחת אנרגיה, כמובן זה מתבטא גם בעיוות פאזה, אבל גם חדר גורם לעיוות. בסופו של דבר חוזרים לאוזניים ככלי בדיקה אולטימטיבית

כל חדר אנדיווידואלי, יש לי פיק ב-45 וב110- הרץ בערץ השני ו-Dirac מתמודד עם בוסט של כ-15db ללא בעיה (וגם עם דיפ שבא לאחר מכן).

חזרה לסאב - גם סאב ללא מערכת אלקטרונית ישמע זוועה בכל חדר. הוא לא חסין לחוקי פיזיקה

soler

אוהב את התחום
מעורבות
129
נקודות
43
לדעתי וניסיוני, כל רמקולים ולא משנה הגודל שלהם מרוויחים מסאבים, וחובה לדעתי בסטריאו לשלב זוג. הבעיה היא שככל שהרמקולים גדולים יותר ואיכותיים יותר כך קשה יותר למצוא סאבים שיתאימו להם אבל כאשר זה מתבצע נכון אין דרך חזרה.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
ברור ש-RC היא מערכת עם חסרונות, היא לא בולעת אנרגיה כמו מלכודת באס. RC מורחת אנרגיה, כמובן זה מתבטא גם בעיוות פאזה, אבל גם חדר גורם לעיוות. בסופו של דבר חוזרים לאוזניים ככלי בדיקה אולטימטיבית

כל חדר אנדיווידואלי, יש לי פיק ב-45 וב110- הרץ בערץ השני ו-Dirac מתמודד עם בוסט של כ-15db ללא בעיה (וגם עם דיפ שבא לאחר מכן).

חזרה לסאב - גם סאב ללא מערכת אלקטרונית ישמע זוועה בכל חדר. הוא לא חסין לחוקי פיזיקה
מיכאל,

ודאי שבסוף זה רק אזניים - אין פה שאלה בכלל.אבל יש כלי עזר - אפשר לנצל את זה .ואני לא מדבר רק על RC. אם בכלל הולכים לכיוון RC.

מערכת כיול לא בולעת אנרגיה והיא משפרת באופן דרסטי את הפאזה אם מתקנים את מה שצריך לתקן ולא מנסין לתקן את מה שלא צריך לתקן(בדרך הלא נכונה ).

המערכות הטובות משתמשות בשני פילטירים.

IIR - שהוא פילטר דומה ל EQ פשוט (בגדול) - ואת אותו הפיק שיש לך (אפילו שהוא 15 די בי ) - מערכת הכיול תתקן בקלות ותשפר את הפאזה(לרוב עד כדי שלמות) - אלו אזורים של MINIMUM PHASE בחדר בהם האמפליטודה והפאזה קשורות קשר ישיר .(כאמור - הפחת הגבר משמעותי תביא באופן פאסיבי לתזמון/פאזה מדויק).

פילטר נוסף הוא FIR - שיכול לשנות את התזמון של כל תדר- במקרה של דיפ -העניין הוא שאם יש לך שני גלים (ישיר וחוזר נניח) באותו תדר שנפגשים בקטוביות הפוכה באותו זמן -נוצר הדיפ.

אם המערכת תתן הגבר - הדיפ לא יפתר ממש (תלוי בכמה הוא גדול - דיפ קטן יכול להיפתר)- ופה נכנס ה FIR - ושוב ברוב במקרים ,ובמיוחד שהדיפ ממש גדול (כמו רוב הדיפים בתדרים הנמוכים)- המערכת לא תתקן.זה נושא כאוב וידוע.

מה שאתה כן יכול לעשות :

להבין איפה הבעיה של הקידמיים(בחדר - הבעיה היא לא שלהם אינהרטית).- נניח יש דיפ מטורף ב 30 הרץ.

למצוא את המיקום האידאלי לסאב שמחפה על הבעיה של הקידמיים- מקום בו תקבל תגובה שטוחה נניח מ 20-60 הרץ.

ומשם להחליט איפה לחתוך ואיך.

זה ממש על קצה המזלג - לצייר משהו שיהיה מובן - יש עניין של תזמון בניהם,חיתוך נכון ועוד הרבה פרמטרים.

אתה גם יכול בלי קשר ואם קשר לסאב להשתמש במלכודות באס ממוקדות לבעיה.

שים לב שלא דיברתי פה על RC - אלא דברים בסיסיים.

אתה כמובן גם יכול ,בלי סאב - פשוט למקם הכי נכון שאפשר ולהשתמש באקוסטיקה פאסיבית(מושכלת )

סאב פשוט מקל מאוד -זה הכל . יש המון דרכים להגיע לאותה מטרה

נערך לאחרונה ב:

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
ולדעתי אין לך מושג בלהוציא סאונד טוב.
כשתעשה סיבוב שאורכו 0.5% ממה שמיודענו רן מויאל עשה, ותגיע לתוצאה כלשהי, חזור לספר לנו.
עד אז, כולנו ממתינים לדעת (אבל לא אוצרים נשימה בדיוק, כי זה לא באמת מאד מענין) עם איזה רכיבים אתה חושב להתחיל את המערכת שלך. אני מקווה שהרכיב הראשון הוא לא סאב.

במילים אחרות, אלא אם כן אתה רן מויאל, ויש לך אנרגיות אינסופיות, תזרים מזומנים שיתמוך באנרגיות, זמן פנוי והרבה ניסיון, לדעתי תמיד יהיה משהו חשוב יותר להשקיע בו לפני סאב.
אני לא משווה את עצמי אליו או לכל אחד אחר ולכן כל הנחת הבסיס שלך שגויה.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
שמעתי! אצל רן החלל ענק, מי ששולט על הסינרגיה בין הסאב לרמקולים זה הטרינוב ולכן זה טריביאלי ונשמע מצויין. בחלל קטן עם רמקולים גדולים ללא טרינוב זה יהיה תסכול ממושך לתאם בין הרמקולים לסאב וההבדל זניח.
שוקרון (שאצלו לא ביקריתי) אם אני לא טועה משתמש בשופריים מוגברים ע״י מנורות 6W ברור שהוא חייב סאב…
א.תוזמן כשיהיה זמן לבד...ושהמערכת תגמור הרצה מחודשת.
ב. מגבר שלי 2.5 ואט...6 ואט זה יותר מידיי...
ג. אכן הרמקול שלי יש לו הנחתה טיבעית באזור 70 הרץ. ועדיין אלו שמחזיקים כאלו רמקולים לעיתים לא מרגישים צורך בסאב ( מהתרשמויות בפורומים.מהעולם לפחות). החלל שלי כ 40 מ"ר בערך והמרחק מהרמקול כ 4.5 מטר. בכל מקרה הסאב שלי מותאם ללאותרים, מבחינת מהירות. ומספק תוצאות מדהימות , לטעמי.
audiopro b2-70 שעבר רענון ושדרוג בגזרת ההגברה שלו. עוד יתרון בסאב הוא היכולת להגביר ולהנמיך את הבס ולהתאים לרדיו ואו להקלטות שצריכות את המתיחה הזאת. ובלי להוציא מאיזון את הצליל הכללי.
ניסיתי את האח הגדול שלו, b2-100, ואכן הבס יותר גדול ויותר ויותר...אלא שאורך הגל שלו מצריך ישיבה של כ 7.5 מטר מהסאב - כלומר לא מאפשר לי בנקודת האזנה נורמלית לקבל את ה attack , המכת בס shot הזאת . ובלי זה לא שווה לי. חזרתי כמו ילד טוב לb2-70 ובס לציון גואל....;)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור