רמקולים כמה מכם משתמשים בסאב?

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
כמה מכם משתמשים בסאב במערכת שמיועדת למוזיקה בלבד?

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
אני.ואני לא יכול לשמוע מוסיקה במערכת שלי בלעדיו. ושבת שלום עד מוצ"ש.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
יש לי סאב בשתי המערכות.
רל t9i עם סונוס פאבר קרמונה אודיטור m.
סאב ישן של מורל ים הרבת'. c7.
לא תמיד מפעיל אותם. תלוי בסיטואציה.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
לדעתי סאב זה מאסט בלי קשר לאיזה רמקול יש לכם

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אני לא משתמש בסאב ומעדיף רמקולים עם וופר / ים גדולים "10 או" "12, מכוון שהאינטגרציה / שילוב במערכת יותר נכונה.
סאבוופר נועד להוסיף את הבאס הנמוך של 50 הרצים ומטה, שחסר להרבה מאוד רמקולים. עדיף מבחינה צללית 2 סאבוופרים על סאבוופר אחד, אבל זה כבר עניין של כל אחד מאיתנו ומנהל הבנק שלו.
היתרון הגדול של סאב ביכולת לייצר באס בחדרים קטנים יחסית.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
לגרום לסאב להשתלב במערכת בצורה מושלמת יכול להיות תסכול אחד גדול.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
תלוי בז'אנר

פופ, ראפ - לפעמים
ג'אז, רוק - לא

אבל כמעט לרוב לא. נראה לי זה עניין של טעם.

באס לדעתי הוא כמו התמכרות למלח.
כמו שיש אנשים שלא יכולים להתחיל לאכול לפני שהם מוסיפים מלח לאוכל.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לדעתי סאב זה מאסט בלי קשר לאיזה רמקול יש לכם
ולדעתי אין לך מושג בלהוציא סאונד טוב.
כשתעשה סיבוב שאורכו 0.5% ממה שמיודענו רן מויאל עשה, ותגיע לתוצאה כלשהי, חזור לספר לנו.
עד אז, כולנו ממתינים לדעת (אבל לא אוצרים נשימה בדיוק, כי זה לא באמת מאד מענין) עם איזה רכיבים אתה חושב להתחיל את המערכת שלך. אני מקווה שהרכיב הראשון הוא לא סאב.

במילים אחרות, אלא אם כן אתה רן מויאל, ויש לך אנרגיות אינסופיות, תזרים מזומנים שיתמוך באנרגיות, זמן פנוי והרבה ניסיון, לדעתי תמיד יהיה משהו חשוב יותר להשקיע בו לפני סאב.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אבל כשעובד כמו שצריך,לא פחות ממדהים.
לפעמים ההבדל הוא לא פחות ממדהים ולפעמים, בחללים מסויימים, רמקולים נכונים והגברה מתאימה זה מיותר להוסיף סאב.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ולדעתי אין לך מושג בלהוציא סאונד טוב.
.
בשבילו סאונד טוב זה מדידות טובות ואת זה הוא יודע לחפש בפורומים אחרים...
בגלל השוני המהותי בפונקציית המטרה בינו לבין שאר החברים פה אני לא רואה מכנה משותף לדיאלוג בסיסי.
ארז

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
זה מאוד נכון

לשלב סאב
בסטיראו
זה כמעט בלתי אפשרי

זה לא רק להתאים ווליום ופולריטי

מצריך דיוק
מהירות
פאזה מושלמת ואינגרציה מושלמת ו EQ.

בעד סאב בגדול.

אבל יש גם מקרים שאין צורך.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
כמה מכם משתמשים בסאב במערכת שמיועדת למוזיקה בלבד?

יש לך הכלים / הבנה לשלב סאב ?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לפעמים ההבדל הוא לא פחות ממדהים ולפעמים, בחללים מסויימים, רמקולים נכונים והגברה זה מיותר.

גש לשמוע אצל רן עם הסאב החדש, מדובר ב end game

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
גש לשמוע אצל רן עם הסאב החדש, מדובר ב end game
שמעתי! אצל רן החלל ענק, מי ששולט על הסינרגיה בין הסאב לרמקולים זה הטרינוב ולכן זה טריביאלי ונשמע מצויין. בחלל קטן עם רמקולים גדולים ללא טרינוב זה יהיה תסכול ממושך לתאם בין הרמקולים לסאב וההבדל זניח.
שוקרון (שאצלו לא ביקריתי) אם אני לא טועה משתמש בשופריים מוגברים ע״י מנורות 6W ברור שהוא חייב סאב…

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
שמעתי! אצל רן החלל ענק, מי ששולט על הסינרגיה בין הסאב לרמקולים זה הטרינוב ולכן זה טריביאלי ונשמע מצויין. בחלל קטן עם רמקולים גדולים ללא טרינוב זה יהיה תסכול ממושך לתאם בין הרמקולים לסאב וההבדל זניח.
שוקרון (שאצלו לא ביקריתי) אם אני לא טועה משתמש בשופריים מוגברים ע״י מנורות 6W ברור שהוא חייב סאב…

אכן כל מקרה לגופו, הטרינוב מחולל פלאות בשילוב בין הרמקולים לסאב, אך אם זאת מדובר בסאב עם יכולות מדהימות המתעלה על הסאב הקודם שגם היה מחובר לטרינוב, ההבדל בתוצאה ביניהם שמים וארץ.

חשוב להבין, זה לא משנה כמה הרמקול יורד אלה איך הוא יורד למטה.
מעטים מידי הרמקולים שיורדים ל 20 הרץ בצורה שטוחה ולא בפער של +/- 3 dB ולמעלה מזה.
אינטגרציה טובה עם סאב גורמת למיד ולהיי לפרוח.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מכיר אחד שלא צריך סאב למרות שיש לו זוג בארון;)

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
אכן כל מקרה לגופו, הטרינוב מחולל פלאות בשילוב בין הרמקולים לסאב, אך אם זאת מדובר בסאב עם יכולות מדהימות המתעלה על הסאב הקודם שגם היה מחובר לטרינוב, ההבדל בתוצאה ביניהם שמים וארץ.

חשוב להבין, זה לא משנה כמה הרמקול יורד אלה איך הוא יורד למטה.
מעטים מידי הרמקולים שיורדים ל 20 הרץ בצורה שטוחה ולא בפער של +/- 3 dB ולמעלה מזה.
אינטגרציה טובה עם סאב גורמת למיד ולהיי לפרוח.
מתחבר והאמת שזה נכון שבאס נכון,מאוזן,לא מתאמץ וכו גורם לכל שאר התדרים לפרוח(תיאור ממש יפה).
אבל חשוב גם לזכור שמעבר ליכולת או לאי יכולת של הרמקולים הקידמיים לרדת נמוך ובצורה טובה - יש את עניין החדר.
בתדרים האלה - החדר שולט -לא הרמקול .
כמעט ולא נתקלתי(אני בטוח שיש ) - בחדר בגודל ממוצע שמצליח להימנע מדיפים(הפחתים) או בוסטים(הגברים) בתדרים של סביב 200 הרץ ומטה.(שני רמקולים סימטריים - יצרו את אותה "בעיה" מבחינת באס)
אם זה הגבר - מרגישים מיד - גל עומד -מפריע ומציק,שגורם ל "בוץ" שכל אחד שומע בקלות - מזזים מקום ישיבה ,מזיזים רמקולים וכביכול מעלימים את הבעיה .
אם זה הפחת- לא בטוח שתדע שזה שם בכלל - לא בטוח שתרגיש שמשהו חסר בכלל.זה בדרך כלל גם יגרום לגבוהים להיות "מנותקים" וחדים יתר על המידה - כי ה BALNCE הלך.

לרוב זה שניהם יחד - גם הפחת בתדרים מסוימים והגם הגבר בתדרים אחרים.

פה אני באמת חושב שהיתרון הגדול של סאב/סאבים : אתה מכניס - עוד יצרן תדר נמוך לחדר ממקם אותו במקום אחר - והוא יוצר תבנית אחרת של תגובה עם החדר .ברגע שאתה מוצא את המקום הנכון -ששונה מהתנהגות הרמקולים באופן שמחמיא לתוצאה הכוללת - זה הקסם.

מעבר לזה - גם אקוסטיקה טובה וממוקדת מאוד עוזרת - ולמלכודות באס עם אחוזי ספיגה משמעותיים - יש פה משקל קריטי גם.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מתחבר והאמת שזה נכון שבאס נכון,מאוזן,לא מתאמץ וכו גורם לכל שאר התדרים לפרוח(תיאור ממש יפה).
אבל חשוב גם לזכור שמעבר ליכולת או לאי יכולת של הרמקולים הקידמיים לרדת נמוך ובצורה טובה - יש את עניין החדר.
בתדרים האלה - החדר שולט -לא הרמקול .
כמעט ולא נתקלתי(אני בטוח שיש ) - בחדר בגודל ממוצע שמצליח להימנע מדיפים(הפחתים) או בוסטים(הגברים) בתדרים של סביב 200 הרץ ומטה.(שני רמקולים סימטריים - יצרו את אותה "בעיה" מבחינת באס)
אם זה הגבר - מרגישים מיד - גל עומד -מפריע ומציק,שגורם ל "בוץ" שכל אחד שומע בקלות - מזזים מקום ישיבה ,מזיזים רמקולים וכביכול מעלימים את הבעיה .
אם זה הפחת- לא בטוח שתדע שזה שם בכלל - לא בטוח שתרגיש שמשהו חסר בכלל.זה בדרך כלל גם יגרום לגבוהים להיות "מנותקים" וחדים יתר על המידה - כי ה BALNCE הלך.

לרוב זה שניהם יחד - גם הפחת בתדרים מסוימים והגם הגבר בתדרים אחרים.

פה אני באמת חושב שהיתרון הגדול של סאב/סאבים : אתה מכניס - עוד יצרן תדר נמוך לחדר ממקם אותו במקום אחר - והוא יוצר תבנית אחרת של תגובה עם החדר .ברגע שאתה מוצע את המקום הנכון -ששונה מהתנהגות הרמקולים באופן שמחמיא לתוצאה הכוללת - זה הקסם.

מעבר לזה - גם אקוסטיקה טובה וממוקדת מאוד עוזרת - ולמלכודות באס עם אחוזי ספיגה משמעותיים - יש פה משחק קריטי גם.

בכל סאב - אם אינני טועה - יש RC
אין איזה קסם שסאב משתלב ורמקולים - לא.
ואם כבר RC, אז למה לא לנסות על רמקולים קודם?

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
בכל סאב - אם אינני טועה - יש RC
אין איזה קסם שסאב משתלב ורמקולים - לא.
ואם כבר RC, אז למה לא לנסות על רמקולים קודם?
עוד לא נולד וכנראה לא יוולד RC - שיכול לתקן אזורים שהם לא minimum phase בחדר .
או מלכודות באס או סאב או שניהם .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור