ככה באו לי צרות טובות...

primo

חבר אתר
מעורבות
31
נקודות
18
שלום לכולם,
שמי חיים. בן 41, משתתף פסיבי בפורום, אוהב מוסיקה ונהנה כמעט מכל סגנון מוזיקלי שישנו, אולם בעיקר מאזין לג'אז, קלאסי, בלוז, ורוק על גווניהם השונים.
לפני כשבע שנים החלטתי להשקיע במערכת שתספק, ככל הניתן בתקציב הנתון, תוצאה ראויה הן מבחינת קולנוע ביתי והן בהאזנה לסטריאו.
למרות שעיקר שימוש המערכת מבחינתי הוא בההאזנה לסטריאו, החלטתי בשעתו, משיקולים שונים (שלושה אינדיאנים מתרוצצים עם דעות מגובשות), להשלים קודם את סט הקולנוע הביתי (רסיבר onkyo tr 838; קדמיים b&w 683 s2; סנטר B&W HTM61S2; סראונד מורל SP1; סאב svs sb 2000; כבילה של אודיו קווסט כשהמקור העיקרי הוא מחשב nuc).
לאחר השלמת סט הק"ב מצאתי סוף סוף זמן להתפנות לסטריאו. בסמוך לכך, נערכה תערוכת dtown, וסברתי שזו הזדמנות טובה לקבל מושג על מה מדבר אלי ומהם טווחי המחירים.
התערוכה היתה כל מה שקיוויתי ואף יותר, כאשר במהלכה ביליתי שעות מרובות בין החדרים השונים, אך מצאתי את עצמי חוזר לחדר שבו הציג גבי (סאונדקווסט) ומשתהה שם יותר ויותר.
התוצאה היתה לא פחות ממרהיבה לטעמי אולם, שיחה קצרה אודות טווח המחירים גרמה לי להבין שישנם "פערים שאינם ניתנים לגישור..." ביני ובין הציוד שהוצג בחדר.
יחד עם זאת, נוכח הרושם העז שנחרט בזכרוני סיפרתי לגיסי (לכשחיפש לרכוש מערכת סטריאו) על החוויה שלי. גיסי מצידו, קפץ לגבי ויצא ממנו עם זוג ספנדורים, מגבר הגל וכבילה של נורדוסט.
לפני כשלושה שבועות, חגגתי יום הולדת. לאחר לילה במלון נורמן, מסז' מפנק וארוחת בוקר, שאלה אותי אשתי (שתחייה) מה מתחשק לי לעשות. ללא היסוס השבתי "לקפוץ לסאונדקווסט". רציתי להאזין שוב לפלא הזה שנצרב בזכרוני.
צלצלתי לגבי, ביקשתי להגיע ונעניתי - welcome. כך מצאנו עצמנו אשתי ואני אצל גבי שהיה מארח למופת, אדיב, אינפורמטיבי ובעיקר סבלני וסובלני להדגים ארוכות סגנונות שונים.
כשתיארתי לגבי מה חסר לי, הוא הפתיע אותי ואמר שאין כל הצדקה לרוץ ולהחליף רמקולים, שכן אלה שיש ברשותי יכולים להפתיע אותי לטובה אם רק אתן להם את האפשרות לעשות כן. ובמילים פשוטות- רמקולים כאלה צריכים מגבר שיזיז אותם.
עוד בדרך חזרה הביתה, החלטתי לנצל את זכויות היתר הנובעות מיום ההולדת וביקשתי מגיסי שישנע לביתי את המגבר שלו (הגל H90). התוצאה לא הותירה כל ספק, הפער היה קיצוני, באופן שקשה לי בכלל לתאר.
to make a long story short- לאחר התייעצות קלה עם גבי (וביקור נוסף אצלו), הוזמן הגל H190 וכבילה של נורדוסט שנחתו אצלי בסלון ביום שישי האחרון.
התוצאה מבחינתי היא על גבול החווייה הדתית נוכח התגלותן של יכולות שלא ידעתי שטמונות ברמקולים שלי. כל כך הרבה יותר ממה שהכרתי. להאזין למוסיקה ולהתרגש. ממש כך! קטעי מוזיקה שחשבתי שהכרתי, התגלו לי מחדש.
נפח, עומק, הפרדה, ותמונה תלת מימדית - כל מיני ביטויים שקראתי פה בפורום ולא הבנתי במה מדובר- קיבלו חיים של ממש. כדי להבין כמה ההבדל דרמטי מבחינתי, אסתפק ואציין שהודעתי הבוקר למזכירה שלי לבטל את הפגישות שלי היום- משום שאינני מגיע. חייב להמשיך ולהאזין.
לסיכום- תודה מקרב לב לגבי היקר, לא רק על התוצאה הנפלאה אלא גם, ואולי בעיקר, על אורך הרוח והענקת התחושה שהוא שותף לדרך.
תודה גם לכם חברי פורום יקרים (מי ששרד את המניפסט הארוך). כיף גדול לקרוא את הדעות והגישות המגוונות.
המשך שבוע מצוין (וקצת תמונות של לפני - ואחרי).

חיים

2019-03-17 12.19.27.jpg
2018-12-14 13.52.52.jpg

תמונות מצורפות

• 2019-03-17 12.19.27.jpg
    2019-03-17 12.19.27.jpg
    KB 50.6 · צפיות: 708
  • 2018-12-14 13.52.52.jpg
    2018-12-14 13.52.52.jpg
    KB 85 · צפיות: 724

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
יפה מאוד, תתחדש ותהנה!
מאחל לך שבזאת הסתיים המסע שלך ורק תהנה :כל-הכבוד:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מאחל לך שלא רק בזה יסתיים המסע שלך. מאחל לך שתתחדש כל הזמן.
אז קודם כל תתחדש (כל הזמן) ודבר שני תן לרמקולים קצת יותר אוויר. הרגת אותם עם הקרבה לקיר אחורי.
הרחקתם תסדר לך במה יותר טובה, בס יותר מדויק ודינמיקה משופרת.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
תתחדש ותהנה. נראה מרשים ויפה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תתחדש ותהנה משעות עונג מוסיקלי רבות.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
תתחדש ותהנה:שתוי:

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
יפה מאוד, תתחדש ותהנה.

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
נמר,
הוצאת אותי מניאק :)

מאחל לו שיהנה ולא יצטרך להשכיב עוד כסף לעולם. מה רע? Ignorance is bliss לפעמים.

אבל אם עכשיו התגלה בפני פות"ש עולם חדש - תפאדל! הכי הכיף בעולם. אנחנו מקבלים חברים חדשים באהבה

primo

חבר אתר
מעורבות
31
נקודות
18
מאחל לך שלא רק בזה יסתיים המסע שלך. מאחל לך שתתחדש כל הזמן.
אז קודם כל תתחדש (כל הזמן) ודבר שני תן לרמקולים קצת יותר אוויר. הרגת אותם עם הקרבה לקיר אחורי.

נמר תודה על הברכות והעצה.
לצערי מדובר בעניין לא ישים נוכח העובדה שמדובר בחלל מגורים, כמו גם העובדה שמדובר במעבר היציאה למרפסת. הוצאת הרמקולים החוצה עלולה להביא לחסימת המעבר שתוביל לאי נוחות ליתר דרי הבית ויותר חמור- חשיפה לכך שהרמקול יקבל מכה ויינזק.
בשלב זה, אין לי אלא לשמר את המצב הקיים.
אולי, כשאגיע לתחושת מיצוי ביחס לשיפור הקיים, אנסה לבחון אפשרויות שיפור נוספות, בהן, בהיעדר ברירה, קניית בית חדש עם חלל האזנה פחות מגביל;).
שיט! התחביב הזה יקר משמעותית מכפי ששיערתי :).

primo

חבר אתר
מעורבות
31
נקודות
18
יפה מאוד, תתחדש ותהנה!
מאחל לך שבזאת הסתיים המסע שלך ורק תהנה :כל-הכבוד:

תתחדש ותהנה. נראה מרשים ויפה.

תתחדש ותהנה משעות עונג מוסיקלי רבות.

תתחדש ותהנה:שתוי:

יפה מאוד, תתחדש ותהנה.

תודה רבה לכולם. עלי להודות שההנאה מגילוי יכולות המערכת נופלת רק מהסיפוק וההנאה המחודשת שבהאזנה למוסיקה.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
909
נקודות
113
תתחדש ושתהנה מהציוד עוד הרבה שנים :בעד:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לפני כשלושה שבועות, חגגתי יום הולדת. לאחר לילה במלון נורמן, מסז' מפנק וארוחת בוקר, שאלה אותי אשתי (שתחייה) מה מתחשק לי לעשות. ללא היסוס השבתי "לקפוץ לסאונדקווסט".

הממ.. האמת שאשתי לא שואלת אותי היא גם ככה יודעת כבר מה אני רוצה.. וזה לא את גבי :)

תתחדש :) חח

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
אהלן חיים. כל הכבוד לך, מאחל לך שנים של אושר, חוויית האזנה משובחת ועוד שדרוגים. כמה כיף לראות את כולם מתחדשים וסאת רק ההתחלה, ככה זה בדרך כלל לפני תקופת החגים. שיהיה לך אלף לבריאות חיים.

primo

חבר אתר
מעורבות
31
נקודות
18
תתחדש ושתהנה מהציוד עוד הרבה שנים :בעד:

תודה רבה. זו בהחלט תקוותי שכך יהיה.

הממ.. האמת שאשתי לא שואלת אותי היא גם ככה יודעת כבר מה אני רוצה.. וזה לא את גבי :)

תתחדש :) חח

תודה. בחיי שאחרי לילה בנורמן, נשארה לי אנרגיה רק לזה שמישהו יכין לי קפה ממש טוב ויעניק לי חוויית שמע לא מהעולם הזה

אהלן חיים. כל הכבוד לך, מאחל לך שנים של אושר, חוויית האזנה משובחת ועוד שדרוגים. כמה כיף לראות את כולם מתחדשים וסאת רק ההתחלה, ככה זה בדרך כלל לפני תקופת החגים. שיהיה לך אלף לבריאות חיים.

רוב תודות על המילים החמות.

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
ודבר שני תן לרמקולים קצת יותר אוויר. הרגת אותם עם הקרבה לקיר אחורי.

אלה רמקולים עם פורט קדמי, לא אמורה להיות בעיה עם קירבתם לקיר האחורי, לא?

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
תתחדש חיים, יפה מאד וכל הכבוד. אני מזהה שם טייפ דק ונגן CD מתחת לרסיבר?

primo

חבר אתר
מעורבות
31
נקודות
18
זיהית נכון. פעם היה להם שימוש. היום, בעידן הנוק והסטרימינג (מטידל), הם לא באים לידי ביטוי ועיקר (אם לא כל) שימושם הצטמצם לשמש כאמצעי הגבהה לרסיבר.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
תתחדש!
שמעתי את ה190 כמה פעמים ובהחלט לא טעית בבחירה, אתה הולך להנות!

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
זיהית נכון. פעם היה להם שימוש. היום, בעידן הנוק והסטרימינג (מטידל), הם לא באים לידי ביטוי ועיקר (אם לא כל) שימושם הצטמצם לשמש כאמצעי הגבהה לרסיבר.
בוא נבחן עד לאן הזיהוי שלי מגיע: הטייפ דק - Kenwood, והייתי אפילו מוסיף שהדגם הוא KX-880 או KX-660 (סיומת D או HX)?
Sherwood - cd player?

primo

חבר אתר
מעורבות
31
נקודות
18
תתחדש!
שמעתי את ה190 כמה פעמים ובהחלט לא טעית בבחירה, אתה הולך להנות!
בשבע וחצי בבוקר הילדים יצאו לבית הספר. מאז ועד עכשיו המגבר עובד בסטרים מטידל. להפתעתי אני לא מתעייף. פשוט הנאה צרופה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור