כיצד למקם את הרמקולים בבית

• פותח הנושא jer27
  • פורסם בתאריך

jer27

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום רב,
ברצוני לדעת מה המיקום הכי טוב בעבור רמקולים למערכת קולנוע ביתי.
מצורף שרטוט הדירה

תמונות מצורפות

• סלון.jpg
    סלון.jpg
    KB 17.6 · צפיות: 498
נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ראשית יש לנו כתבה על כך מומלץ לקרוא
http://www.dtown.co.il/index.php?news=342

שנית נראה לי שיש לך בעיה במיקום הרמקול הקידמי הימיני.

אני לא יודע איזה סוג רמקולים אתה חושב להשתמש ואם יש לך כבר רסיבר - אולי אפשר לבדוק את נושא מקרן הקול של YAMAHA
http://www.dtown.co.il/index.php?news=270

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
חלק מהצלילים שאנחנו שומעים ממערכת קולנוע ביתי (או מערכת אודיו - סטריאו) הם גלי הקול שמוחזרים מהקירות .

לכן יש חשיבות למיקום הרמקולים ולכן הובאו כל ההדגשים הנכונים בכתבה כאן באתר.

נקודה שלא צויינה בכתבה ושכרמי הדגיש לך היא שחוץ מהנושא של מרחק מהקירות וכו' חשוב שמיקום הרמקולים יהיה עד כמה שניתן שווה ומאוזן בין שני הצדדים- כלאמר בניגוד למה שמופיע אצלך בשירטוט לא מומלץ למקם רמקול אחד כשיש קיר מאחוריו ואת הרמקול השני כשיש חלל מאחוריו (הרמקול הימני ככל הנראה בשירטוט שלך)

לדעתי גם הצעתו של כרמי לחשוב על "מקרן קול" של ימאה לא תועיל במקרה שלך. הבסיס לעיקרון פעולתו של "מקרן הקול" הוא החזרי גלי הקול מהקירות..אם תמקם את מקרן הקול באמצע מתחת לטלויזיה או מעליה עדיין יהיה חלל גדול מדי מצידו הימני של מקרן הקול.

שלמה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שלמה מקרן הקול אמור לדעת לעבוד גם במצב כזה - עד כמה טוב הוא יעשה את זה, אני לא יודע, אבל שמעתי את המקרן הקול באניגמה ללא קירות צדדים כלל וזה עשה עבודה טובה.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
OK

ייתכן אבל זה מנוגד לעיקרון הפעולה שלו..הרעיון של מקרן קול הוא הרבה דרייברים קטנים המכוונים לכיוונים שונים ובעזרת מנגנון RC מכייל המכשיר את עצמו וקובע את העוצמה השונה לכל דרייבר על פי החזרי הקול מהקירות וכו'..כך הוא משיג את אפקט הסאונד ההיקפי.

אם אני לא טועה בספר המשתמש של מקרן הקול יש הנחיות לאיזה חללים הוא מתאים - החלל האידאלי הוא חלל עם ארבעה קירות הנמצאים במרחק סימטרי זה מזה.

שלמה

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
OK

ייתכן אבל זה מנוגד לעיקרון הפעולה שלו..הרעיון של מקרן קול הוא הרבה דרייברים קטנים המכוונים לכיוונים שונים ובעזרת מנגנון RC מכייל המכשיר את עצמו וקובע את העוצמה השונה לכל דרייבר על פי החזרי הקול מהקירות וכו'..כך הוא משיג את אפקט הסאונד ההיקפי.

אם אני לא טועה בספר המשתמש של מקרן הקול יש הנחיות לאיזה חללים הוא מתאים - החלל האידאלי הוא חלל עם ארבעה קירות הנמצאים במרחק סימטרי זה מזה.

שלמה
(Y)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
OK

שלמה

אמנם אך לא מדוייק.

המקרן משתמש בRC כדי לכוון את העוצמות , והוא צריך לזהות ע"פ זה איפה כל דבר.
הוא לא חייב קירות בשביל זה.
אמנם בקירות המנגנון צריך להתאמץ פחות וכך אפשרות לדיוק גבוהה יותר.
אך לא בהכרח אתה חייב. הכל עניין של להקל על המעבד.

זה לא BOSEים.

לגבי מיקום מערכת הקולנוע.

א.מקרן הוא פתרון טוב.
ב.האם כבר יש מערכת? אם כן מה היא?
ג.האם אתה רוצה סטיליטים אם לא? כיוון שסטליטים עם מגבר בעל RC איכותי הם הרבה פחות רגישים לבעיות מקום.

jer27

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה לכם על התגובות.
העניין הוא שאין לי מרכת קולנוע ביתית ואני חייב לתת לקבלן תשובות לגבי מיקום ההכנות לנ"ק הרמקולים ואני ממש לא יודע מה לעשות .
בבקשה את עזרתכם בהתחשב לנתונים שיש לי .

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כמו שאמרתי יש לך בעיה בסלון שלך למקם את הרמקול הימיני ואני מציע לך לבדוק את מקרן הקול של YAMAHA
ללא צורך תשתית כלל.

jer27

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
האם במצב כזה שבו הטלויזיה והרמקולים הקדמיים נמצאים איפה שספת השלוש ממוקמת (בשירטוט) אז גם כן יהיה חלל בצד של הקמקול הקידמי שמאלי לא?
איפה לשים את הרמקולים האחוריים בתצורה הזו -האם איפה שאמורה להיות הטלויזיה במקור(שיטה ב' ראה שירטוט) על הקיר או משני צידי הסלון (שיטה א).

תמונות מצורפות

• סלון 3.JPG
    סלון 3.JPG
    KB 21.5 · צפיות: 458

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תראה לפני התרשים הזה אין באמת בעיה למקום את הרמקולים לפי הנקודות הירוקות - כאשר הרמקולים האחוריים יכולים להיות על הקירות הצדדיים ואז ולכוון אותם למרכז החדר (או לרכוש רמקולים שמשדרים לכמה כיוונים).

הבעיה בתרשים השני (כלל לא קשור לאתר) זה הספה חוסמת לך את המעבר לסלון - זה לא מתאים לשום צורת עיצוב מודרנית ולא נוח לחיות כך (מעבר קשה וגם לא נוח פסיכולוגית לשבת עם הגב לכיוון הבית).

אפשרות נוספת זה למקם את הטלויזה על הקיר משמאול מתחת לפינת אוכל (אומנם הטלוויזה יכולה לסבור יותר מהחזרים הממרפסת), אבל זה נותן יתרונות של מעבר נוח ואפשרות להתקין את הטלויזה כך שגם תסתובב לפינת האוכל (נכון זה יחסום קצת את המעבר למרפסת.

jer27

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
אני מודה לכם על התגובות.
חברים בסוף בשל אילוצים ומטעמי עיצוב החלטנו להשאיר את הטלויזיה כפי שהיא כך.
הייתי שמח לדעת מה הגובה והמרחק מהטלויזיה שבו אני אמור להכין את הנ"ק של הרמקולים הקידמיים (משני צידי הטלויזיה) מדובר בטלויזיה 42 אינ'צ .
האם הרמקולים אמורים להיות מעל לגובה הטלויזיה או בקו ישר איתה וכ"ו?.

לגבי הרמקולים האחורים יש לי בעיה עם הנ"ק השמאלית(בצד של החלון) היות והגובה של החלון הוא כמעט 2.20 ומהרחק של החלון מהקיר השמאלי הוא בערך 15 ס"מ האם כדאי לשים את הרמקול הסטליטי בין החלון לקיר ואם כן באיזה גובה או לחילופין לשים את הרמקולים האחוריים בצמוד לקירות הצדדים (ראה בשירטוט כחול)

תמונות מצורפות

• סלון.jpg
    סלון.jpg
    KB 20 · צפיות: 435

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור