כבלים וסטנדים

arnon66

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
יש לי רמקולים רצפתיים שעומדים על סטנדים. עקב שיפוצים בסלון אני צריך לצמצם את הגובה של הסטנדים. האם מישהו מכיר סטנדים מומלצים בגובה של כ- 5 ס"מ ? אם כן, איפה אפשר לקנות ומה המחיר ?

עד כמה חשובה הרמה של הכבלים לאיכות של הסאונד ?. האם אוכל להסתפק בכבלים לא יקרים מבלי לפגוע באיכות ?. אני אצטרך כבלים באורך של יותר מ- 7 מ' כך שהעלות של כבלים יקרים תהיה גבוהה מאוד. איזה מקום מומלץ לקניית כבלים ?

האם אפשר להשתמש בשני כבלים מסוגים שונים, או שהכרחי ששניהם יהיו זהים ?

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
לגבי הצורך בכבלים יקרים כערובה לאיכות לא תקבל תמימות דעים, זה אחד הויכוחים העתיקים ועמוסי הרגשות (משום מה) בתחום הזה. לדעתי לחלוטין אין צורך בכבלים יקרים, רק תקינים ולא דקים מדיי, במיוחד באורכים גדולים. חכה כמה דקות, תיכף יגיע מישהו שיאמר ההיפך, כך שתיאלץ לבדוק ולהחליט לבד.
לגבי הרמת כבלים- אותו כנ"ל.
בכל מקרה רצוי מאוד ששני הכבלים יהיו זהים, ובפרט בעוביים ובאורכם כדי שתכונותיהם החשמליות יהיו זהות (כאן לא נראה לי שיהיה ויכוח).
לגבי סטנדים, לא נראה לי שיש סטנדים של 5 ס"מ, אורכו של העוקץ (ספייק) לבדו הוא כ- 2 ס"מ.
יש סטנדים של 15 ס"מ (גם מאוד נמוך), לא יקרים, כאן:
http://www.omega-audio.co.il/HTMLs/...2003=11984&BSCP=11981&BSS21=11981&BSS22=11986
מדוע לא להניח את הרמקולים ישירות על הריצפה?

נערך לאחרונה ב:

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יש לי רמקולים רצפתיים שעומדים על סטנדים. עקב שיפוצים בסלון אני צריך לצמצם את הגובה של הסטנדים. האם מישהו מכיר סטנדים מומלצים בגובה של כ- 5 ס"מ ? אם כן, איפה אפשר לקנות ומה המחיר ?

עד כמה חשובה הרמה של הכבלים לאיכות של הסאונד ?. האם אוכל להסתפק בכבלים לא יקרים מבלי לפגוע באיכות ?. אני אצטרך כבלים באורך של יותר מ- 7 מ' כך שהעלות של כבלים יקרים תהיה גבוהה מאוד. איזה מקום מומלץ לקניית כבלים ?

האם אפשר להשתמש בשני כבלים מסוגים שונים, או שהכרחי ששניהם יהיו זהים ?

להלן התשובות לשאלות שלך, לפי הסדר:
1. משטח של AURALEX GRAMMA מתחת לכל רמקול הוא התשובה. גובהו שישה סנטימטרים בערך והוא ישפר מאוד את ביצועי הרמקולים. מחיר כל משטח 400 ש"ח, והיבואן הוא יואב שדמה.
2. המון דברים מסייעים לשיפור התוצאה הסופית, כולל הרמת הכבלים, אבל אתה תרגיש בזה בעיקר אם יש לך מערכת מצוינת.
3. מובן שתוכל להסתפק בכבלים לא יקרים, אבל גם מובן שלא תשיג איתם את התוצאה הטובה ביותר. בכל מקרה, הכבלים בשני הצדדים צריכים להיות זהים הן בסוג והן באורכם (גם אם רמקול אחד קרוב יותר למגבר). שבעה מטרים זה הרבה, ואין לי ספק שזה יפגע בביצועי המערכת, אבל כבל איכותי יפתור חלק מן הבעיה. השאלה כמובן היא מה התקציב שלך. אם הוא יותר מכמה מאות שקלים פנה לאחד מסוחרי האודיו העובדים מן הבית - "אודיופריק" ו"מאסטרו אודיו" (אזור תל אביב), "אודיו פידליטי" ו"ארמה אודיו" (אזור ירושלים). תוכל להשיג אצלם את המחירים הטובים ביותר.

אלוהיםאדירים

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
היו לי פעם זוג רמקולים שהגיעו עם סטנדים מאוד נמוכים היישר מהיצרן.
לדעתי אפשר להכין כאלה סטנדים לבד.
אתה צריך 2 פלטות עץ בגודל (מידות) של תחתית הרמקול -בדיוק באותו הגודל.
מהצד התחתון שלהן אתה מחבר 4 ספייקים בפינות כך שהן יכולות לעמוד על הריצפה.
מהצד העליון שלהן אתה מחבר גם כן 4 ספייקים, אבל צרים ודקים יותר (קוצניים), שניצבים כלפי מעלה, כך שיוכלו להינעץ בעדינות לתחתית הרמקול שלך. לדעתי אפשר לעשות את זה גם עם 4 ספייקים רגילים (לכל פלטה) שלא בהכרח יינעצו ברמקול.
את הרמקולים אתה מציב על 4 הספייקים שניצבים כלפי מעלה.
אפשר לשים בתחתית הרמקול 4 מטבעות של 10 אג', בדיוק במקום שבו הספייקים ננעצים ברמקול, כך שהם יגעו במטבעות ולא בתיבת הרמקול.

כך תקבל רמקול שיושב כמה סמ' מעל הרצפה, על מתקן יציב, ומבודד.
בעבר קניתי סט של מעמדים כאלה יחד עם הרמקולים שהיו לי אז - B&W 804

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור