כבלים יעוץ/המלצה/מידע כבל לרמקולים

slavisr

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
8
היי חג שמח ושבת שלום... עלתה לי מחשבה לשדרג את כבלים לרמקולים הקידמיים, אבל לא סגור על עצמי. נכון לעכשיו יש לי כבלים של MONSTER, לא יודע את הדגם, מה שקיבלתי מהחנות בזמן רכישת הרמקולים . מקריאה ברשת הבנתי שיש מלא חברות וכל אחת מהן עם תורה משל עצמה. האם איכות הכבל באמת משנה את איכות הצליל ברמה שכל אחד יכול לשים לב, או שזה רק לבעלי אוזן רגישה??? מה ההבדל בין כבל רגיל לבין BIWIRE ? לא יודע למה אבל שמתי עין על - VND MAGNUM HYBRID או - QED GENESIS SILVER SPIRAL תודה מראש

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
היי חג שמח ושבת שלום... עלתה לי מחשבה לשדרג את כבלים לרמקולים הקידמיים, אבל לא סגור על עצמי. נכון לעכשיו יש לי כבלים של MONSTER, לא יודע את הדגם, מה שקיבלתי מהחנות בזמן רכישת הרמקולים . מקריאה ברשת הבנתי שיש מלא חברות וכל אחת מהן עם תורה משל עצמה. האם איכות הכבל באמת משנה את איכות הצליל ברמה שכל אחד יכול לשים לב, או שזה רק לבעלי אוזן רגישה??? מה ההבדל בין כבל רגיל לבין BIWIRE ? לא יודע למה אבל שמתי עין על - VND MAGNUM HYBRID או - QED GENESIS SILVER SPIRAL תודה מראש

1. איך ולמה עלתה המחשבה לשדרג? אתה לא מרוצה ממשהו ?? למה דווקא את כבלי הרמקול?
2. מהם מרכיבי המערכת שלך ? ייתכן בהחלט שהכבלים שקיבלת מהחנות מספיקים בהחלט.
3. שינוי הכבל יכול לעבוד לשני הכיוונים, דהיינו גם להרוס.
4. לא צריך אוזן רגישה. אם אתה שומע זה מה שקובע.
5. BI WIRE הוא כבל שבצד של הרמקול מגיע ל- 4 חיבורים (2 אדומים ושני שחורים). (זה ההסבר הכי פשוט רק כדי שתדע במה מדובר). יש לי הרגשה שאתה לא שם...
6. גם אני לא יודע למה שמת עין על.... אולי האסוציאציות של "מגנום" ו - "סילבר" עובדות עליך כמו שהייצרן רוצה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
1. איך ולמה עלתה המחשבה לשדרג? אתה לא מרוצה ממשהו ?? למה דווקא את כבלי הרמקול?
2. מהם מרכיבי המערכת שלך ? ייתכן בהחלט שהכבלים שקיבלת מהחנות מספיקים בהחלט.
3. שינוי הכבל יכול לעבוד לשני הכיוונים, דהיינו גם להרוס.
4. לא צריך אוזן רגישה. אם אתה שומע זה מה שקובע.
5. BI WIRE הוא כבל שבצד של הרמקול מגיע ל- 4 חיבורים (2 אדומים ושני שחורים). (זה ההסבר הכי פשוט רק כדי שתדע במה מדובר). יש לי הרגשה שאתה לא שם...
6. גם אני לא יודע למה שמת עין על.... אולי האסוציאציות של "מגנום" ו - "סילבר" עובדות עליך כמו שהייצרן רוצה

אכן. ואוסיף:
כבלים עושים הבדל. כמה הוא חשוב לך, כמה אתה מוכן לשלם עליו - זה החלטה שלך.
יכול להיות שתחבר כבל מאד יקר, ולא תשמע שוב הבדל בשמיעה ראשונה. או שניה. או שלישית. רק ברביעית. יכול להיות שתשמע הבדל מיד.

מידת ההבדל שתרגיש תלוי בכמות החשיפה שלך. לחלק נופל האסימון מהר, לחלק לאט, לחלק לעולם לא, וחלק מסרבים להאמין שזה שווה את הכסף.

כמו בכל שאלה מהסוג שלך ("האם כדאי לי X"), אין מנוס מלהביא כבלים ולשמוע בניחותא אצלך בבית.
לשאול פה אם כבלים זה קצת חסר טעם כי כל מי שמצוי בתחום וכותב בפורום, חושב שכן. אבל רק אתה תחליט אם וכמה זה שווה לך.

slavisr

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
8
ערב טוב ...תודה על התגובה המהירה מדובר על רמקולים SONUS FABER VENERE 2.5 רסיבר ק"ב YAMAHA RX-V777 מגבר כוח EAD POWER MASTER 500 פשוט התחלתי לקרוא ביקורות ברשת והמסקנות של כולם היו ממש חיוביות לגבי זה. ומכיוון שאני לא כל כך מבין בזה, אם בכלל, החלטתי להתייעץ פה.

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
זה מזכיר לי מיקרה משלי .
התחתנתי פעם שנייה . עם תיילנדית גויה (אני אלמן)
צריך ליפנות למישרד הפנים .
קראתי ברשת על עורכי דין שמטפלים בסוגיה של עליה
כולם כתבו שללא עורך דין קשה מאד לעבור את עניין מישרד הפנים .
שמישרד הפנים עושה בעיות . ורק "ניסיון" של עורך דין X הכול יעבור בשלום
כך גם מה שכתוב ברשת על כבלים
החברות רוצות לימכור . אז הם כותבים שזה טוב .
כבל טוב שחבילה של 50 מטר שעולה 150 ש"ח
בעובי 2.5 מספיק ומעולה .
אים יש לך מערכת של 100 אלף ש"ח . אולי בעזרת "סקופ"
תיראה הבדל . על הצג . באוזן לא תרגיש הבדל

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
קרמר! איך זה שאתה כל הזמן מדבר על גלילים של חנויות חשמל שזה טוב כמו כבל רמקול ,זה בכלל לא נכון ,הצליל של הכבלים שאתה מתאר מחוספס ,הגבוהים קשים ומעצבנים ,כל זה בגלל שהנחושת בכבל פנדל והחברים שלו על הפנים ,לי יש בבית עכשיו ריבון לרמקול ברוחב 34 סמ מנחושת טובה ,שום כבל לא מתקרב ליכולות ,למהירות ,ולניקיון שיש לו ,אני משווה אותו לכבלים של כסף ונחושת שפילו המה שמו שלי עולה פחות לסנטימטר ,לא מבין על מה אתה מדבר על גליל ב20 שקל לקילו ?

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
ערב טוב ...תודה על התגובה המהירה מדובר על רמקולים SONUS FABER VENERE 2.5 רסיבר ק"ב YAMAHA RX-V777 מגבר כוח EAD POWER MASTER 500 פשוט התחלתי לקרוא ביקורות ברשת והמסקנות של כולם היו ממש חיוביות לגבי זה. ומכיוון שאני לא כל כך מבין בזה, אם בכלל, החלטתי להתייעץ פה.

ומה המקור שלך וכיצד הוא מחובר?

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
ראיתה פעם איזה כבלים יש בתוך התייבה של הרמקול? חוט נחושת בעובי 1 מ"מ בקושי . ראיתה את 2 החוטים שהולכים לצברנה של הקרטון מאיפו שאתה מלחים את הכבל. אם הכבלי החיצוני הוא ממעולה . בתוך התייבה יש חוטים פשוטים שמקלקלים את הצליל . אומנם הם קצרים . אבל ... וזה לא כבל פנדל חשמל . זה כבל רמקול . זה לא אומר שכבל פנדל לא טוב
במיוחד בתיבות גדולות אורך החוט ארוך . ופשוט
החוט שבנוי הממרנה הוא פשוט חוט נחושת בעובי מסויים . לא זהב ולא כסף . נחושת פשוטה

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
ועוד . יש לי רמקון קווד 57 אלקטרו סטטי . החוטים בין הפנלים הם פשוטים . והמרחק הוא כ20 ז"מ לפחות או יותר
מה יתן כבל איכותי . כאדשר החוטים בתוך הרמקול פשוטים

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ראיתה פעם איזה כבלים יש בתוך התייבה של הרמקול? חוט נחושת בעובי 1 מ"מ בקושי . ראיתה את 2 החוטים שהולכים לצברנה של הקרטון מאיפו שאתה מלחים את הכבל. אם הכבלי החיצוני הוא ממעולה . בתוך התייבה יש חוטים פשוטים שמקלקלים את הצליל . אומנם הם קצרים . אבל ... וזה לא כבל פנדל חשמל . זה כבל רמקול . זה לא אומר שכבל פנדל לא טוב
במיוחד בתיבות גדולות אורך החוט ארוך . ופשוט
החוט שבנוי הממרנה הוא פשוט חוט נחושת בעובי מסויים . לא זהב ולא כסף . נחושת פשוטה
בטח שאני יודע מה יש בתוך הרמקול ,אפילו בגלל זה זיו מהחנות בנס ציונה קורא לרמקול שלי ״ פרנקנשטיין״ , וכל זאת כי החלפתי את החוות של הוופרים לכבל מטורף באלפי דולרים , אבל לי יש מודעות לדברים הללו שבהחלט משפיעים,ולא כל אחד יכול לחתוך כבל באלפי דולרים בכדי להחליף חיוות בתוך הרמקול ,והוא דווקא כפליט מורל היה צריך להעריך את זה , אבל הוא ככה בחר להגיב בכדי ״ להחזיר ״ לי על כלום בעצם , אבל האמת , אחת מנקודות החולשה וחוסר תשומת לב של יצרנים היא באמת לחוות הפנימי.

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
חבל על הכסף - אם תצבע את הכבלים הקיימים באדום תקבל אותו שיפור שתקבל עם תרכוש כבלים ב- 10,000 ש"ח.

רמז - לא כלום (ורד)

slavisr

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
8
איתי ו. - המקור CD MARANTZ 6004 מחובר כרגע עם כבל RCA (לא מותג)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
חבל על הכסף - אם תצבע את הכבלים הקיימים באדום תקבל אותו שיפור שתקבל עם תרכוש כבלים ב- 10,000 ש"ח.

רמז - לא כלום (ורד)
אם הרמקול בסדר והמגבר טוב פחות או יותר יהיה עדיין שינוי מוחשי מאוד בין כבל מחוספס וצרחני לבין כבל חלק ועשיר , תרצו כבל דוגמה בכדי לנסות ,אני אתן לכם כמה ,

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
איתי ו. - המקור CD MARANTZ 6004 מחובר כרגע עם כבל RCA (לא מותג)

המקור לא רע בכלל.

מה שאני הייתי עושה במקומך זה מחבר למקור כבל אינטרקונקט טוב וכבל חשמל טוב. משם הייתי מתחיל.
זכור שהכל מתחיל משם.

מאיפה אתה בארץ ??

slavisr

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
8
איתי ו. - אוקי לקחת זאת בחשבון, תודה ! אני מחולון

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
עם המקור הטוב ביותר, המגבר השקוף ביותר ואיזה רמקול שתרצו - לא יהיה שום הבדל בין שום זוג של כבלים מסחריים שניתן יהיה להבחין בו בעקביות במבחן עיוור (ורד)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
עם המקור הטוב ביותר, המגבר השקוף ביותר ואיזה רמקול שתרצו - לא יהיה שום הבדל בין שום זוג של כבלים מסחריים שניתן יהיה להבחין בו בעקביות במבחן עיוור (ורד)

יש לי נורדוסט פתוח אש ,ופיוריסט סתום ,רוצה להתערב על משהו ? בתנאי שאני בוחר הקטעים המושמעים !(ורד)(ורד):לב:

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
אם הרמקול בסדר והמגבר טוב פחות או יותר יהיה עדיין שינוי מוחשי מאוד בין כבל מחוספס וצרחני לבין כבל חלק ועשיר , תרצו כבל דוגמה בכדי לנסות ,אני אתן לכם כמה ,

אתה בעל עסק ? שיש לך כבלים לניסיון

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אם תצבע את הכבלים הקיימים באדום תקבל אותו שיפור שתקבל עם תרכוש כבלים ב- 10,000 ש"ח.

ניב : -))

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
194
נקודות
43

טענה ללא בסיס.
קודם תבין מה המשמעות של הכבלים ומאפייניהם לפני שאת מתחיל בהצהרות שלך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור