יכולות/מגבלות השמיעה האנושית

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מתן,
לי אין ספק בשני דברים:
1. יש הבדלים שמיעים וברורים בין מגברים שונים.
2. המגברים הכי טובים למערכת השמיעה שלי הם המגברים של NAIM.

הפנייה לרוברט מפני שהוא השתמש כמה פעמים בביטוי "מגבלות השמיעה" ורציתי להבין למה הוא מתייחס.

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
זה ברור, אריה. והניסיון האצילי שלך למצוא הסבר להבדלים שמיעים בין מגברים בין חברי הפורום הוא ראוי להערכה, אבל לדעתי חסר תוחלת. טכנאי סאונד בגלי צהל שעשה מבחנים עיוורים לכבלים הוא לא הכתובת. אולי עדיף לשאול שאלות כאלה מתכנני מגברים.
ובלי קשר לזה, רוברטס, שאפו על הנגשת המידע וריכוזו עבור חברי הפורום שידם (או האנגלית שלהם) אינה משגת לעשות חיפושים בגוגל.

אני איתך לגמרי. הרשה לי להציע לך מספר אופציות, בחר במה שנראית לך הכי הולמת:
1. "זבל";
2. "חדל אישים";
3. "מתנשא ודוחה";
4. "בור הנדסי וכסיל השכלתי";
5. "אדם שמאס באנשים שאבד עליהם הקלח האודיופילי, כמוני";
6. "אדם שאוהב מיסיונריות רק במיטה."

לעניות דעתי, כל התשובות נכונות.
matanoosh, תגיד לי משהו....בכנות.....בשבועיים האחרונים היו בשרשורים השונים כאן מאות תגובות ו 100 תובנות לכאן, לשם ולאחר כך ....הדבר היחיד שהיה לך להגיד לאור כל הנ"ל זה "אריה מה אתה מתרגש כל כך מהפוסט של רוברט הכל כתוב באינטרנט" ?.......גם בחיים שמחוץ לפורום זו ההתנהלות שלך ?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
matanoosh, תגיד לי משהו....בכנות.....בשבועיים האחרונים היו בשרשורים השונים כאן מאות תגובות ו 100 תובנות לכאן, לשם ולאחר כך ....הדבר היחיד שהיה לך להגיד לאור כל הנ"ל זה "אריה מה אתה מתרגש כל כך מהפוסט של רוברט הכל כתוב באינטרנט" ?.......גם בחיים שמחוץ לפורום זו ההתנהלות שלך ?
אההה (של חשיבה עמוקה).
כן. וכן.
כשמישהו מטריח את עצמו לתת מידע חצי טריוויאלי שנגיש לכל וכשמישהו אחר חושב שזה נושא בחובו ערך רב, אז בדרך כלל התגובה שלי דומה. הרי, בוא, עשית את זה כדי לקבל כמה טפיחות על השכם, לא בשביל לספק את יצר הסקרנות/עצלנות של אריה. אחרת היית כותב לו בפרטי.

ולמה אני טורח להגיב על זה, אתה שואל? נראה לי שאתה יודע למה. כי זה עוד דרך עקיפה לתמוך בטיעונים שלך שאין הבדלים שמיעים בין כבלי... אינטרקונט וחשמל, ושאין הבדלים בין מגברים שנמדדים אותו דבר, ושכל נגני הדיסקים הם אותו דבר, ושהרמקולים של אפוג'י הם הכי טובים בעולם.

מתן,
לי אין ספק בשני דברים:
1. יש הבדלים שמיעים וברורים בין מגברים שונים.
2. המגברים הכי טובים למערכת השמיעה שלי הם המגברים של NAIM.

גם לי אין ספק ש:
1. אתה צודק.
2. אשריך.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אההה (של חשיבה עמוקה).
כן. וכן.
אז אם כדבריך זו גם ההתנהגות היום יומית שלך אז חזק ואמץ לסביבתך (ורד)......הפרח הוא כמובן לסביבה.

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
ICEF.jpg
איפה מגבלת רוחב הפס?
תודה
כל מכשיר אודיו הוא מוגבל רוחב פס. יצרנים לרוב מציינים 20 הרץ עד 20 קילוהרץ בגבולות של מחצית הספק +-3 דציבל. מכאן מכשיר האודיו הוא למעשה מסנן מעביר נמוכים. אז, אם תדרים גבוהים מונחתים יותר, מדד THD (עיוותים הרמוניים) יגדל ככל שתדר המקור שביחס אליו הוא מחושב יהיה גבוה יותר. ה 6.67 נחשב לתדר קריטי. בגלל שהתוצאות שלו לא מחמיאות, יצרנים לא מציגים אותן, ומעדיפים להציג נתונים מבוססי תדר 1000 הרץ. צרפתי תמונה לאחוז עיוותים של מגבר CLASS D, לקוחים מדפי מפרט של המודול עצמו מהיצרן של המגבר. אותו מגבר נמצא במגבר מסחרי של PS AUDIO, אבל הם לא מפרסמים את הגרף או הנתון הזה, אלא מציינים את את ערך ה THD עבור 1000 הרץ, כי זה יותר מחמיא.

שים לב למצב היותר עגום עבור תדר 6.67 ביחס לתדרים אחרים, וזה ממגבר CLASS D הכי מתקדם שיש לחברה. אותו אחד שנמצא ב STELLAR 700M של PS AUDIO. זה מונובלוק אודיפילי שהוא דגם אחד מתחת למוצר העל שלהם ה BHK.

ככל שתדר המקור גבוה, הוא יותר מונחת, ולכן ההרמוניות המוספות הופכות ליותר דומינטטים ביחס אליו. בתדר 6.67 יש את כל ההרמוניות הבעייתיות שנלקחות בחשבון בחישוב ה THD כי הן בתחום השמע. כמובן, 99% מהיצרנים יעלימו את הפרט הזה.

תמונות מצורפות

• ICEF.jpg
    ICEF.jpg
    KB 94.2 · צפיות: 178

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
צפה בקובץ המצורף 47616
כל מכשיר אודיו הוא מוגבל רוחב פס. יצרנים לרוב מציינים 20 הרץ עד 20 קילוהרץ בגבולות של מחצית הספק +-3 דציבל. מכאן מכשיר האודיו הוא למעשה מסנן מעביר נמוכים. אז, אם תדרים גבוהים מונחתים יותר, מדד THD (עיוותים הרמוניים) יגדל ככל שתדר המקור שביחס אליו הוא מחושב יהיה גבוה יותר. ה 6.67 נחשב לתדר קריטי. בגלל שהתוצאות שלו לא מחמיאות, יצרנים לא מציגים אותן, ומעדיפים להציג נתונים מבוססי תדר 1000 הרץ. צרפתי תמונה לאחוז עיוותים של מגבר CLASS D, לקוחים מדפי מפרט של המודול עצמו מהיצרן של המגבר. אותו מגבר נמצא במגבר מסחרי של PS AUDIO, אבל הם לא מפרסמים את הגרף או הנתון הזה, אלא מציינים את את ערך ה THD עבור 1000 הרץ, כי זה יותר מחמיא.

שים לב למצב היותר עגום עבור תדר 6.67 ביחס לתדרים אחרים, וזה ממגבר CLASS D הכי מתקדם שיש לחברה. אותו אחד שנמצא ב STELLAR 700M של PS AUDIO. זה מונובלוק אודיפילי שהוא דגם אחד מתחת למוצר העל שלהם ה BHK.

ככל שתדר המקור גבוה, הוא יותר מונחת, ולכן ההרמוניות המוספות הופכות ליותר דומינטטים ביחס אליו. בתדר 6.67 יש את כל ההרמוניות הבעייתיות שנלקחות בחשבון בחישוב ה THD כי הן בתחום השמע. כמובן, 99% מהיצרנים יעלימו את הפרט הזה.
במגברי Class D מאחר והתדרים הגבוהים נניח 20 KHz הרבה יותר קרובים לתדר המיתוג שהוא נניח 300 KHz אזי העוותים בתדרים הגבוהים יהיו יחסית גבוהים לתדרים נמוכים.......לדעתי צריך תדרי מיתוג באיזור ה- מגהרצים כדי להקטין את העוות בתדרים הגבוהים.

האם תדרי מיתוג של 2-3 MHz צפויים בתחום בשנים הקרובות ? מה קורה עם הפרעות ה-RF במגברים אלו ? אני מניח שצריך סיכוך מושלם של יחידת המיתוג ....יש לך צילומים אופיינים של העניין ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור