יועצים אקוסטיים מומלצים

• פותח הנושא IFM
  • פורסם בתאריך

IFM

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם
מצטערת אם זה לא התת-פורום המתאים, לא הייתי בטוחה איפה לכתוב וראיתי שהיו הודעות בנושא כאן בעבר.
אשמח לשמוע המלצות לגבי ייעוץ אקוסטי למטרת הפחתת רעש בדירה כמה שאפשר, רעש שמגיע מחצר של שכן בבניין סמוך שמפוצץ בווליום ובבסים צורמים ברמה כואבת... לפי אפליקציה זה מגיע ל-70 או יותר דציבלים מתוך הדירה שלי, עם חלונות סגורים. נשמע לחלוטין כמו מוסיקה חזקה שמופעלת בתוך הבית, בלי אפשרות לברוח...
אם יש יועצים שיכולים למשל להשאיל מכשיר שימדוד - עדיף, אי אפשר לצפות מתי הוא יפעיל את המוסיקה ובאיזו עוצמה וזה ממש לא אדם שיש דיבור איתו (מודע שמפריע לרבים ולא אכפת לו, אפילו מגביר אם מתלוננים).
אשמח גם להיקף מחירים של ייעוץ אם מישהו יודע...
תודה רבה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
יואב שדמה, 054-733-7997, joavs@joavshdema.com נתן לי יעוץ מצויין בבעיה ההפוכה -- שאני לא אפריע לשכנים עם ווליומים גבוהים -- אבל אני מעריך שהוא יודע לטפל גם בנושא הזה.

נראה לי שמה שיהיה יקר זה לא הייעוץ אלא החומרים והעבודה של מה שיהיה צורך לעשות כדי לאטום בפני הרעש.

אני הייתי שוקל לעבור דירה, אם זה אפשרי.

IFM

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה
לצערי אני רואה את התופעה הזו בעוד ועוד מקומות...
לעבור דירה זה עלויות ובלאגן ועלול להיות לחינם - אם יהיה אחד כזה גם בדירה האחרת...
הדירה הזו שייכת למשפחה ולכן יש אפשרות לעשות בה דברים שאי אפשר בדירה שכורה, ולכן אני רוצה לבדוק את האפשרות

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
תודה
לצערי אני רואה את התופעה הזו בעוד ועוד מקומות...
לעבור דירה זה עלויות ובלאגן ועלול להיות לחינם - אם יהיה אחד כזה גם בדירה האחרת...
הדירה הזו שייכת למשפחה ולכן יש אפשרות לעשות בה דברים שאי אפשר בדירה שכורה, ולכן אני רוצה לבדוק את האפשרות
כמובן שיתכן שיהיה כזה במקום אחר, ואם לא מיידית אז בהמשך, אבל הסיכוי לזה קטן בהרבה משכן קיים כזה, ועוד שמגביר כשמתלוננים.

אבל בהחלט שווה בדיקה והתייעצות. צריך לשאול את המומחה לאיזו הנחתה אפשר לצפות.

וכמובן שכשמתחיל הרעש יהיה צורך לסגור את החלונות (עם זגוגיות כפולות עבור ורווח אוויר ביניהן) ואת הדלתות (מיוחדות שמבודדות אקוסטית).
ייתכן שאפשר יהיה להגן רק על כמה חדרים ולא על כל הדירה.

בכל מקרה, בהצלחה!

IFM

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כמובן שיתכן שיהיה כזה במקום אחר, ואם לא מיידית אז בהמשך, אבל הסיכוי לזה קטן בהרבה משכן קיים כזה, ועוד שמגביר כשמתלוננים.

אבל בהחלט שווה בדיקה והתייעצות. צריך לשאול את המומחה לאיזו הנחתה אפשר לצפות.

וכמובן שכשמתחיל הרעש יהיה צורך לסגור את החלונות (עם זגוגיות כפולות עבור ורווח אוויר ביניהן) ואת הדלתות (מיוחדות שמבודדות אקוסטית).
ייתכן שאפשר יהיה להגן רק על כמה חדרים ולא על כל הדירה.

בכל מקרה, בהצלחה!
כן, המחשבה שלי הייתה לראות אם אפשר לייצר "חלל מוגן" מסויים לפחות...
הסגירה של החלונות בקושי משפיעה, גם איפה שיש חלונות יותר טובים, כנראה בגלל שהקירות דקים (בניין ישן)
תודה :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
כן, המחשבה שלי הייתה לראות אם אפשר לייצר "חלל מוגן" מסויים לפחות...
הסגירה של החלונות בקושי משפיעה, גם איפה שיש חלונות יותר טובים, כנראה בגלל שהקירות דקים (בניין ישן)
תודה :)
אז כאמור, אפשר להרכיב חלונות מיוחדים (עם פרופיל מיוחד).

אם הקירות החיצוניים דקים מדי, אפשר לבנות קירות בלוקים/גבס פנימיים לצד החיצוניים, כשביניהם שיכבת צמר סלעים ושכבת אוויר. יואב יציע בדיוק מה שנדרש.

יש גם טיפולים מיוחדים לרצפה ולתקרה, אם נדרשים, עד כדי "חדר צף", שמבודד מכל הכיוונים.

כמובן שכדאי להזמין את היועץ לשעות שבהן צפוי שיהיה רעש.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
הבעיה נפוצה יותר בשנים האחרונות לצערנו לאור העובדה שבשנים האחרונות בכל בניין חדש יש מספר דירות גן ותרבות הדיור לא תמיד נשמרת.לכן האופציה של מעבר דירה לא בהכרח פותרת את הבעיה.

נערך לאחרונה ב:

למה

חבר משקיען
מעורבות
784
נקודות
113
הפטרון הכי זול-אטמיי אוזניים ולשכן המטריד הייתי כל יום ממרר את החיים ומזמין לסרוגין פיקוח עירוני או משטרה.;)

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
הבעיה נפוצה יותר בשנים האחרונות לצערנו לאור העובדה שבשנים האחרונות בכל בניין חדש יש מספר דירות גן ותרבות הדיור לא תמיד נשמרת.לכן האופציה של מעבר דירה לא בהכרח פותר את הבעיה.
טריוויאלי שמעבר דירה לא מבטיח את פתרון הבעיה, אבל כרגע הבעיה היא בהסתברות של 100%, ובמקום אחר ההסתברות נמוכה בהרבה. הרי הרוב המוחלט של אזרחי ישראל לא שומעים בווליום מפוצצים ומגבירים אם מתלוננים.

אם עוברים לבניין שאין בו הרבה שכנים, ושואלים יותר מאחד אם יש שכנים בעייתיים, הסיכוי לבעיה קטן מאוד.

הפטרון הכי זול-אטמיי אוזניים ולשכן המטריד הייתי כל יום ממרר את החיים ומזמין לסרוגין פיקוח עירוני או משטרה.;)
רעיון טוב, אם השכן הזה לא יתחיל עם אלימות פיזית בתגובה. לא נשמע שהוא שומר חוק במיוחד.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
הכי נחמד (קל בתיאוריה), להסתיר מיקרופון קרוב למוקד הרעש ולכוון רמקול חזק עם גל הפוך. לתת לשכן להרים ווליום עוד ועוד ועוד כי מה לעשות שבקושי שומעים משהו ואז לכבות.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
לי יש מכשיר מדידה , מזלך את לא שכנה של החברה פה(אם את שכנה שלי תגידי ) , ארלוזורוב ת"א(מןזמנת לקחת המכשיר , יש גם אפליקציות בנייד למכביר SPL METER )

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
יכולה לפנות לתרבות הדיור באבן גבירול

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
יכולה לפנות לתרבות הדיור באבן גבירול
בהחלט, הוצאה על אקוסטיקה יקרה ממש לא צריכה לחול עלייך. 'תרבות הדיור', פיקוח, משטרה, לא עוזרים הרבה אם לא מדובר בחוק שעות עבודה ומנוחה, את צריכה לפנות למשרד לאיכות הסביבה. הם עזרו לנו בבניין לגבי רעש מדוד סולר ענק שמשום מה הותקן בלבל הקרקע במקום במרתף בבניין השכן, הם מגיעים עם ציוד מדידה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,008
נקודות
113
מת על "התמימות" של החברה (משטרה, פיקוח), כאילו בנושא אחר המדינה כן אוכפת חוק.
על תרבות כבר מזמן אין מה לדבר בג'ונגל של Israhell בו כל דאלים גבר והתחשבות בשכנים היא מילה גסה.

המוצא היחיד ממצבים כאלה, למצוא דג גדול יותר, כזה שיודע לדבר בשפתו של הרעשן.

IFM

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לצערי אכן המוקד העירוני לא עוזר, כל עוד זה לא בשעות המנוחה בכלל לא מפנים תלונות. במקרים הבודדים בהם כן בשעות מנוחה לוקח למשטרה שעה להגיע ולפעמים עד אז כבר אין כלום. וגם אם כן מגיעים, נגיד הזמינו לו בעבר על הישיבות שהוא עושה בחוץ בלילה, זה לא עושה כלום והוא ממשיך, כנראה כי פשוט אומרים לו תהיו בשקט. וזהו.
כתבתי למשרד לאיכות הסביבה ואמרו לי "קלאסי לטיפול המשטרה".
תרבות הדיור רלוונטית להבנתי אם שני הצדדים חברים באגודה. במקרה הזה גם מדובר בשכן שלא בבניין שלי אלא בבניין קרוב...
הבניינים כל כך צפופים בימינו ובונים יותר ויותר דירות כך שהמון אנשים מאוד קרובים זה לזה. בבניין שלי יש מעט דירות, הבעיה היא לא מכאן...

אז לצערי אני נוטה להסכים עם exupgh12... יש פה בעיה גדולה של תרבות, חקיקה, אכיפה וצפיפות. לצערי כל האנשים באזור מפחדים מהשכן הזה ולכן אף אחד לא מעז לעשות משהו. גם כאלה שניסו קצת, זה ממש ממש לא עזר.

למה

חבר משקיען
מעורבות
784
נקודות
113
במצבכם נשאר רק לשים אטמיי אוזניים אם שום דרך חוקית לא עוזרת. הרי אתם לא תפנו לגורם עברייני,כי מהר מאד יגיעו למשלח,כמו שקרה לדודו טופז. לצערנו ברוב המקרים מוסדות המדינה מעדיפות לא להגיב כל עוד אין נפגעים בגוף.:בכי:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
במצבכם נשאר רק לשים אטמיי אוזניים אם שום דרך חוקית לא עוזרת. הרי אתם לא תפנו לגורם עברייני,כי מהר מאד יגיעו למשלח,כמו שקרה לדודו טופז. לצערנו ברוב המקרים מוסדות המדינה מעדיפות לא להגיב כל עוד אין נפגעים בגוף.:בכי:
זה לא הפיתרון היחיד -- יש גם האפשרות של בידוד אקוסטי של לפחות חלק מהחדרים (ושל מעבר דירה, אם כי קשה יהיה למכור את זו בגלל הרעש).

זה גם לא נוח, גם פיזית באוזן, וגם כי זה חוסם דברים שכן רוצים לשמוע, כמו את שאר באי הבית, רדיו, טלוויזיה וכו'.

למה

חבר משקיען
מעורבות
784
נקודות
113
הטיפול אקוסטי כגון החלפת חלונות ,דלתות ועיבוי קירות עם חומריי בידוד יעלה ים כסף ואם הבן זונה מחר יחליט לעבור דירה ????

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
הטיפול אקוסטי כגון החלפת חלונות ,דלתות ועיבוי קירות עם חומריי בידוד יעלה ים כסף ואם הבן זונה מחר יחליט לעבור דירה ????
מה לעשות? החיים קשים. אם יש לך פיתרון טוב יותר מאלה שהוצעו, כולם ישמחו לשמוע.

בקשר לעלויות, אחר הבירורים נותר לשקול את האופציות ולבחור מה כדאי/שווה לעשות.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
שלום לכולם
מצטערת אם זה לא התת-פורום המתאים, לא הייתי בטוחה איפה לכתוב וראיתי שהיו הודעות בנושא כאן בעבר.
אשמח לשמוע המלצות לגבי ייעוץ אקוסטי למטרת הפחתת רעש בדירה כמה שאפשר, רעש שמגיע מחצר של שכן בבניין סמוך שמפוצץ בווליום ובבסים צורמים ברמה כואבת... לפי אפליקציה זה מגיע ל-70 או יותר דציבלים מתוך הדירה שלי, עם חלונות סגורים. נשמע לחלוטין כמו מוסיקה חזקה שמופעלת בתוך הבית, בלי אפשרות לברוח...
אם יש יועצים שיכולים למשל להשאיל מכשיר שימדוד - עדיף, אי אפשר לצפות מתי הוא יפעיל את המוסיקה ובאיזו עוצמה וזה ממש לא אדם שיש דיבור איתו (מודע שמפריע לרבים ולא אכפת לו, אפילו מגביר אם מתלוננים).
אשמח גם להיקף מחירים של ייעוץ אם מישהו יודע...
תודה רבה
פני למשטרה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור