טענה של חבר - האם באמת יש הבדל?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני חושב שלא מעט פעמים אודיופילים חוטאים באודיופיליית יתר.
באותה מידה ששמים את הכפתור הפיצפון של הסינרג׳יסטיק שמיועד לראש על המשקולת של התקליט ומדווחים על הבדלים דרמטים. ניסיתי, לא עושה דבר, ואני האחרון שאפשר לכנות אותו טכנוקרט.

גם כאן משה, אני חושב שהבעיה היא אינה הרעש שהכבל מבטל אם כי הרעש של המנוע שיצרת בשביל לבטל.

אז ההמלצה לחברים.
אין מה להשקיע בכבל איכותי למנוע של הפטיפון. החשוב הוא שיסתובב במהירות הנכונה ויהיה מופרד מהקו של המערכת.
את הכסף של הכבל שימו בשידרוגים במקומות שבאמת צריך לטפל בהם. במילים אחרות - התעסקו בעיקר ולא בתפל.

החשוב במנוע של פטיפון שהוא יסתובב במהירות קבועה. זה חשוב בהרבה מדיוק המהירות. אני בספק אם מישהו ירגיש אם מנוע הפטיפון שלו יסתובב ב 33.35 במקום 33.3. אבל אם המנוע יסתובב בשינויי מהירות קטנים וזניחים, כמו למשל 33.3 - 33.35 - 33.3 - 33.35 זה מורגש מייד. שינויים זעירים ביציבות מהירות הסיבוב זו הבעיתיות עם פטיפונים בעלי הנעה ישירה.

אריה

Sansui

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
צורת מחשבה יואלית אבל שגוייה מאת AK1 . מבריק!

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
גם טרנספורט רק מסובב דיסק...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ואיפה הקשר?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
גם טרנספורט רק מסובב דיסק...
הקשר בין טרנספורט שמסובב תקליטור בהשוואה למנוע של פטיפון שמסובב את הצלחת הוא כמו הקשר בין מרצדס 500 מודל 2016 לבואינג 777. כשהם על הקרקע, שניהם נעים על גלגלים.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113

נערך לאחרונה ב:

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
הקשר מאוד פשוט.
בכל מכשיר שיש בו מעגל חשמלי כבל חשמל שונה יביא סאונד שונה
ד"א,הצופציק של סינרגיסטיק עושה הבדל גדול .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אבל התפקיד של המנוע אינו ל"הביא סאונד".
התפקיד שלו לסובב צלחת במהירות פיקס ולהיות שקט.

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
אתה יכול להגיד על כל כבל חשמל שתפקידו לא להביא סאונד אלא לספק זרם למכשיר אליו הוא מחובר.הרי המכשיר מוציא את הסאונד בסופו של דבר
אבל פה אנחנו חוזרים לספר בראשית

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
נראה לי שייש כאן שגיאה לוגית מהסוג שיואל נהג ליפול בה.

ה"תפקיד" של הכבל (או של כל חלק/מעגל/מערכת וכו') הוא קונצפט אנושי לגבי הסיבה/המטרה/תכלית שבגללה החלק/מעגל/מערכת נוצר או מוקם בצורה המסויימת. אבל החלק/מעגל/מערכת עצמו עושה מה שהוא עושה, בלי שייש לו בכלל מודעות ל"תפקיד" הנ"ל, ולחלוטין בלי להיות מושפע מהגדרתו, וממה שאנשים חושבים עליו ו/או מייעדים לו.

במציאות, החלק/מעגל/מערכת יכול אולי למלא את ה"תפקיד" שיועד לו או הומצא עבורו, אם במלואו, חלקית או בכלל לא, ויכול לעשות דברים כלשהם נוספים/אחרים שאינם קשורים ל"תפקיד" או אפילו סותרים אותו.

אמנם אפשר להתווכח כמה שרוצים על ה"תפקיד" הזה, החל בעניינים מהותיים בתפיסה בקשר אליו וכלה בדקויות מילוליות, וכל הדיון הזה חסר משמעות, לפחות במובן זה שאי אפשר להסיק מה"תפקיד" ו/או מהגדרתו אף מסקנה תקפה לגבי התנהגות החלק/מעגל/מערכת במציאות.

לכן, לדעתי, אין טעם להתווכח יותר מדי על "תפקידים" מסוג זה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור