טכנולוגיה , הלדעתכם מקדמת או מדרדרת האודיו?

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לצחי: בקשר לצילום, הנושא כבר סגור. בקשר למוזיקה ממש לא. בנוסף, צילום דיגיטלי מביא על הדרך יתרון מובנה בדמות "רעש רקע" נמוך יותר. מול זה, אודיו דיגיטלי מביא עמו חיסרון מובנה - לפחות בינתיים - של חתימת צליל אלקטרונית. כך שהבעיה היא היא לא רק רמת הרזולוציה - מה שאפשר לסדר - אלא התוספת המובנית.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
יואל, אני לא פותח כאן ויכוח, בטח לא התערבות ובאמת באמת שלא התנצחות - רק שאלה אשכרה כנה, בשביל להבין את עוצמת הטיעון שלך בדבר "אי ההצלחה" של ההגברה הדיגיטלית, ותו לא:
אם אני שם לך מאחורי פרגוד או מאחורי הגב סט אפ שיש לו זוג רמקולים איכותיים, "נחשבים" ולא זולים - אבל לא שלך (!) כדי שלא יהיו מוכרים לך יותר מידי, מקור אנאלוגי או דיגטיאלי יקר ו"נחשב" אבל לא שלך (כנ"ל), ומחליף מידי פעם בין 2 מגברים: טרנזס' (כנ"ל - איכותי, יקר, "נחשב" אבל לא שלך) ודיגיטלי כמו למשל Spectron MIII MKII - האם להערכתך אתה תבדיל בינהם ללא כל קושי והאם לדעתך תעדיף באופן ברור את הצליל הטרנזס'?

מכיוון שאני לא מאמין ב"מבחנים עיוורים" אני לא מחפש כאן בדיקה ולא אנסה לשכנע אותך לעשות כזו. אני רק רוצה להבין עד כמה אתה משוכנע בטיעון הזה, לפיו ההגברה הדיגיטלית הינה כישלון חרוץ.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
אני מסכים איתך לגבי האמור לעיל , אני גם חושב שזה לעולם לא יהיה אותו דבר , כי מבחינה מתימטית אי אפשר לתאר קימור אנלוגי ע"י פריטתו ליחידות . זה נכון שככול שמספר היחידות הבודדות המרכיבות את העקומה הולך וגדל , אזי במספר אינסופי ההבדל ישאף ל0 , העניין הוא שמספר אינסופי יגרום לכך שאפילו על דיסק של בלו ריי לא תוכל לשים דיסק אודיו אחד
ולכן אינהרנטית יש יתרון לאנלוגי בתור מקור
מבחינה מתימטית, אפשר בהחלט לתאר קימור אנלוגי ע"י פריטתו ליחידות:
עפ"י משפט שאנון-נייקוויסט, אם תדר הדגימה גבוה מכפליים התדר המקסימלי באות, ניתן מתימטית לשחזר את האות האנלוגי אחד לאחד.
כן, כן: בתנאי שהאות המקורי סופי בתדר, תוכל לדעת בדיוק מה היה בין שתי נקודות. המתימטיקה מיטיבה להסביר זאת.
סרטט גל סינוס. קח ממנו יותר משתי נקודות במחזור אחד, ותוכל לדעת בדיוק מה היה הסינוס המקורי.
אם כבר ישנה בעייתיות, היא אולי נובעת מכך שאף אות אינו באמת סופי בתדר, כלומר אף אות אינו בעל תדר מקסימלי סופי. אבל מעבר לתדר מסוים, אני כבר לא מדבר על כך שהאוזן האנושית אינה שומעת - גם סרט הקלטה אנלוגי מעשי אינו יכול לרשום, ורכיבים אנלוגיים אינם יכולים להעביר. הדעיכה בתדר אקספוננציאלית, ונבלעת בסף הרעש הרבה לפני האינסוף.

אני חושב שהאנלוגיה לצילום הדיגיטאלי היא מצוינת.
עיבוד תמונה דווקא כן מאוד מקביל לעיבוד אות סאונד. גם בעיבוד תמונה דיגיטלי משתמשים במשפט הדגימה, וקיימת שגיאת Aliasing כתוצאה מתדר דגימה מרחבי נמוך מדי, ומושג הטווח דינאמי של הדמייה ושל הקלטה הינו זהה. אותם "גרגרים" אנלוגיים בהחלט יכולים להיות משולים לרמת הפרדה של סרט הקלטה אנלוגי.
הצילום הדיגיטאלי עבר באיכויותיו את הצילום האנלוגי, למורת רוחם של שמרנים רבים. פעם גם אמרו שלעולם לא ניתן יהיה לעשות אומנות באמצעות מחשב - כי זה "רובוטי" ו"קר". הרי זו טכנופוביה במסווה של שמרנות.

כשם שקיימות מצלמות פלאפון ומצלמות Webcam רבות וזולות באיכות מעפנה, לצד ציוד דיגיטאלי מקצועי ויקר, כך גם באודיו - קיימים נגנים זולים חינמיים מעפנים בדיסק-און-קי, וקיימות גם מערכות דיגיטליות רציניות ויקרות יותר.

נערך לאחרונה ב:

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
לדעתי, לרוב היא מדרדרת.

דור שלם גודל על האזנה למוזיקה מקומפרסת ממכשירי MP3 וטלפונים סלולרים למיניהם. מה שבעיני בכלל לא שמיע. וזהו הסטנרט לרוב פשוטי העם. האודיופילים מהווים נתח זעום מקהל היעד של החברות המפתחות את המוצרים הנ"ל.

(Y)(Y)(Y)(Y)

האם פי 3 הרס כל חלקה טובה
:מבולבל:

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
ולכל ההשוואה לצילום

בתור צלם שעובד בפורמטים הכי טובים שיש לצילום סרטים לטלויזיה ולקולנוע

אמנם יש שיפור אדיר

ואמנם האף 35 של סוני היא מצלמה מעולה למרות מחירה רבע מיליון דולר לפני עדשות

עדיין כל צילום במצלמת 35 מ"מ מדור ישן

ייראה יותר טוב חד משמעית

העובדה לדוגמה 95 אחוז מהסרטים והטלויזיה שמגיעים מחו"ל מצולמים ב35 מ"מ
ורק אחר כך מועברים לפורמט דיגיטלי נחות יותר באיכותו

:D

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
אני חושב שתמיד יהיה מי שיאהב את האנלוגי
ומי שיאהב דיגטלי.

אם מגברים של NUFORCE שהם דיגטלים לחלוטין זוכים בחול להערכה כה גבוהה
ומאפשרים לי לדוגמא להשיג זוג מגברי מונו, קטנים בגודלם, לא מתחממים בכלל, צריכת חשמל נמוכה (נחמד לדעת שמזהם פחות), ועם הספק אדיר!! - הגרסה הכי חזק מסוגלת לספק גם מעבר ל200 וואט לכל ערוץ בהתנגדות של 8 אום, וזה עוד דיגטלי ככה, שזה הספק הרבה יותר חזק מכל מגבר CLASS A או מנורות בהספק דומה.
וכל זה תוך כדי שימור איכות מעולה
ואפילו מחיר זול (יחסית כמובן)
מה רע?!

אין לי בעיה שאנשים יקנו ויאהבו אנלוגי, אבל אם יש טכנו שנותן לי 99.9999 אחוז מן הסאונד ובמחיר זול יותר, מה רע??

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
גם עם כיום עדיין יש יתרונות לאנלוגי זה רק עניין של זמן עד שזה ישתנה !
את הנזק הגדול יותר לתחביב גרמם המרוץ אחר רווחים יותר גדולים ומהירים !! מעט מאוד יצרנים עדיין שומרים על סטנדרט היצור שהיה מקובל בשנות ה60-70 , כיום חושבים היצרנים אך לבנות מוצר עם אורך חיים מדוד .

yo-ss

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אם מגברים של NUFORCE שהם דיגטלים לחלוטין זוכים בחול להערכה כה גבוהה... וכל זה תוך כדי שימור איכות מעולה...
אין לי בעיה שאנשים יקנו ויאהבו אנלוגי, אבל אם יש טכנו שנותן לי 99.9999 אחוז מן הסאונד ובמחיר זול יותר, מה רע??

ואני חושב שהצלחת לתת דוגמה טובה מאוד - נגד הטיעון שלך.
שמעתי 3 פעמים נופורס (עם פרה מנורות/דיגיטלי) וכל פעם נדהמתי מחדש... (לרעה)
מי יודע, אולי ישתפרו בעתיד?

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
ואני חושב שהצלחת לתת דוגמה טובה מאוד - נגד הטיעון שלך.
שמעתי 3 פעמים נופורס (עם פרה מנורות/דיגיטלי) וכל פעם נדהמתי מחדש... (לרעה)
מי יודע, אולי ישתפרו בעתיד?

(Y)(Y)(Y)

הניופורס לדעתי האישית פשוט זוועה

ושמעתי אותו כמה וכמה פעמים בסטאפים שונים

הגברה דיגיטלית לדעתי עדיין לא ראויה

:D:cool::D

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
"הצילום הדיגיטאלי עבר באיכויותיו את הצילום האנלוגי, למורת רוחם של שמרנים רבים. פעם גם אמרו שלעולם לא ניתן יהיה לעשות אומנות באמצעות מחשב - כי זה "רובוטי" ו"קר". הרי זו טכנופוביה במסווה של שמרנות."

עדיין צילום אנאלוגי עולה באיכויותיו על צילום דיגיטלי

תאמין לי זו העבודה שלי לא ההובי

נערך לאחרונה ב:

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
הצילום הדיגיטאלי עבר באיכויותיו את הצילום האנלוגי, למורת רוחם של שמרנים רבים. פעם גם אמרו שלעולם לא ניתן יהיה לעשות אומנות באמצעות מחשב - כי זה "רובוטי" ו"קר". הרי זו טכנופוביה במסווה של שמרנות.

עדיין צילום אנאלוגי עולה באיכויותיו על צילום דיגיטלי

תאמין לי זו העבודה שלי לא ההובי

לא הבנתי. תאמין לי.
:)

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
הציטוט בתחלה לא היה מדבריי

אלא מדברי אחר

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
למה אתם חושבים שNUFORCE כאלו רעים?!
דווקא אני מכיר כמה שיש להם אותם וכן אהבו (אני חושב שמישהו בפורום אחר רשם ביקורת ודי התלהב - אולי זה היה מPRE שלהם, לא זוכר)

וגם קיבלו ביקורות מעולות בחול.

לא חושב שתמצאו בארץ מגברי מונו שנותנים כ200 וואט לכל ערוץ, גם ב8 אום ויותר, עם אפס התחממות, צריכת חשמל נמוכה, ובלי שום עיוותים שהם.
וכל זה במחיר שאם זה היה חברה כמו KRELL או BRYSTON או כל דבר אחר שהוא SS או מנורות, היה עולה פי כמה וכמה.

כמה רע זה כבר יכול להיות?!

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
למה אתם חושבים שNUFORCE כאלו רעים?!
דווקא אני מכיר כמה שיש להם אותם וכן אהבו (אני חושב שמישהו בפורום אחר רשם ביקורת ודי התלהב - אולי זה היה מPRE שלהם, לא זוכר)

וגם קיבלו ביקורות מעולות בחול.

לא חושב שתמצאו בארץ מגברי מונו שנותנים כ200 וואט לכל ערוץ, גם ב8 אום ויותר, עם אפס התחממות, צריכת חשמל נמוכה, ובלי שום עיוותים שהם.
וכל זה במחיר שאם זה היה חברה כמו KRELL או BRYSTON או כל דבר אחר שהוא SS או מנורות, היה עולה פי כמה וכמה.

כמה רע זה כבר יכול להיות?!

רע מאוד לטעמי האישי
חסר כל רגש ועומק
משעמם
בתקציב שלהם יש אופציות עדיפות בהרבה

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
אממ אבל זה אולי בגלל שהתרגלת ל"רגש ועומק" שנובעים ממנורות?
או דברים בסגנון?

אני לדוגמא כן אוהב סאונד מאוד חד, ובלי "צבע"
זה רע?

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
אממ אבל זה אולי בגלל שהתרגלת ל"רגש ועומק" שנובעים ממנורות?
או דברים בסגנון?

אני לדוגמא כן אוהב סאונד מאוד חד, ובלי "צבע"
זה רע?

אני לא שומע ממגבר מנורות

ולא אוהב סאונד צבוע

אוהב להרגיש רגש כשאני שומע מוזיקה

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
הבנתי.
תוכל לציין מה לא אהבת במגברי ניופורס?
כי הייתה תקופה ששקלתי לקנות אותם.
(כלומר סוג מסויים - לב דווקא הכי יקרים, משהו במחיר בינוני ביותר)

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
הבנתי.
תוכל לציין מה לא אהבת במגברי ניופורס?
כי הייתה תקופה ששקלתי לקנות אותם.
(כלומר סוג מסויים - לב דווקא הכי יקרים, משהו במחיר בינוני ביותר)

זה מאוד פשוט
אין טוב ורע
לטעמי האישי בלבד הדבר היחיד שהיה בהם זה כוח

הם ממש לא הצליחו לרגש אותי
או יותר נכון לא עשו לי חשק להמשיך להקשיב להם

מקווה שעזרתי

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כאשר החברות הסלולאריות התחילו לעבוד בטכנולוגיה דיגטאלית בתחילה זה נשמע לא טוב כיום כבר שומעים טוב בהחלט.

נכון שתחום האודויפילי יש דרישות גבוהות יותר וצריך יותר זמן כדי להגברה כזו תגיע לבשלות אך סיכוי טוב שבעתיד הפתרון הזה יהיה מוצלח.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור