טוב. חייב את זה בשביל הנשמה!!!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כבר עשרה חודשים (כמעט), אני לא עושה סאונד לאמנים. מתסכל, מדכא. אז החלטתי לעשות סאונד לעצמי. האמת היא שהמקרופון של הסמסונג הזה לא רע. אבל לא ממש טוב!

e&k

עוסק בתחום
מעורבות
61
נקודות
28
:כל-הכבוד::לב: איזה יופי !!

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
910
נקודות
113
אין עליך נמר :כל-הכבוד:

zariel19@walla

חבר אתר
מעורבות
11
נקודות
8
הגיע הזמן תן לנו איזה טעימה קטנה...

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
לפחות עכשיו יכולים להבין שישנם שירים ,קטעים,שלא נוגנו מעולם ע"י נגנים ואז איך אפשר לומר "הגבוהים לא מי יודע כמה,צורחים,קטומים..."
ועוד כהנה וכהנה....
והתקליט אין לו טווח דינמי ,פטיפון מעוות .....
תסביר נמר שיכולתה גם לעשות קטע ג'זי על המילים האילו...
או לקחת אותי בתור זמר ראשי...

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לא הבנתי מה עשית שם אבל. מה זה? לקחת טראקים נפרדים ועשית מיקס? איזה שיר זה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא הבנתי מה עשית שם אבל. מה זה? לקחת טראקים נפרדים ועשית מיקס? איזה שיר זה?

זה ערוצים ״מתים״ של הרכב מוסיקלי. מה שנקרא "Multitrack״.

זה בעצם הכלים בבמה, בלי שום התערבות במיקס, כל אחד בערוץ נפרד נקי (raw). ואתה (אני) צריך לעשות סאונד להרכב הזה. קומפרסור, גייטים, אפקטים, eq. ממש כמו שעושים סאונד להרכב מוסיקלי על במה.

ככה זה נראה במחשב.

Screen Shot 2021-01-04 at 0.42.17.png

הערוצים הללו, כל אחד מהם, הוא כלי בפני עצמו. למשל, תוף סנר שניכנסים למיקרופון שלו גם שאר הכלים. אתה צריך ״לנקות״ אותו, שיהיה כמה שיותר סנר בלי מה שמסביב ולעשות לו סאונד. לחמם אותו, לעדן אותו, להוסיף לו ריוורב. להפוך אותו למשהו שמשתלב יפה עם שאר ההרכב. ככה כל כלי וכלי. לאט לאט אתה מגיע לאיזון בניהם, ולצבע שאתה בוחר לכל אחד מהכלים על מנת לשמור על צליל מגובש. לבסוף אתה עושה מיקס בניהם, שישמע נכון, ששום דבר לא יבלוט או יחסר. ממש כמו לעשות סאונד ללהקה חיה בבמה רק בבית. ככה אתה לומד כלי נגינה שונים, לומד אותם, משחק איתם ומחדד את היכולת שלך להבחין מה צריך לכל אחד מהם על מנת שישלב עם היתר. המטרה היא להתמקצע בעבודה עוד יותר, לעשות סאונד טוב יותר, לפעול מהר ויעיל על המיקסר ולבסוף, זה גם מאפשר לך להבחין בפרטים הקטנים כשאתה מאזין למוסיקה. הקטע הוא שכשאתה יודע לייצר מיקס, ולעשות מאסטרינג, אתה גם יודע לשמוע יותר טוב. אגב, יש כל מיני סיגנונות מוסיקלים, גם קלאסי - אעלה אחד כזה של מיקס שעשיתי ל-60 כלי תזמורת כשכל אחד מהם בערוץ משלו. שם אתה צריך להשיג את המימד של החלל, הפרופורציות בין הכלים, לשמור על דינמיקה טובה ולבסוף, שהכל ישמע נקי, ללא ״בוץ״. בקיצור, לעשות סאונד...

זה המקור

תמונות מצורפות

• Screen Shot 2021-01-04 at 0.42.17.png
    Screen Shot 2021-01-04 at 0.42.17.png
    KB 207.2 · צפיות: 648
נערך לאחרונה ב:

zariel19@walla

חבר אתר
מעורבות
11
נקודות
8
נמר מהכתבה שלך הבנתי שמה שאנחנו שומעים בתוצאה הסופית ,זה לא באמת הסאונד של הביצוע המקורי "האותנטי " אלה מיקס מבושל שכל טכנאי סאונד יכול לעשות לפי הבנתו ,כמו הוספת כלים ,אפילו שהמבצע לא יודע עליהם,כבר היו דברים כאלה,האם נכון לעשות כך,כנראה שבלי מיקס התוצאה היתה פחות מרגשת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא. אתה שומע את הביצוע המקורי האותנטי בהחלט. רק עם מיקס שונה. כמובן שבוידאו שאני העלתי אין מאסטרינג וזה מיקס כזה של כמה דקות. הוידאו נותן כיוון לאיך הדברים מתרחשים במציאות, ה״בישול״ עצמו. זה גם מוקלט דרך המיקרופון של הנייד שלי, לא משהו שבאמת אפשר להבין לעומק. אבל בגדול, זה האותנטי בהחלט.

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
אתה נשמה, רואים. מכיר אותך כל כך הרבה זמן, הזמן עובר והתשוקה שלך למוסיקה וההתלהבות היפה נשארת. כיף לראות אותך חבר.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
זה ערוצים ״מתים״ של הרכב מוסיקלי. מה שנקרא "Multitrack״.

זה בעצם הכלים בבמה, בלי שום התערבות במיקס, כל אחד בערוץ נפרד נקי (raw). ואתה (אני) צריך לעשות סאונד להרכב הזה. קומפרסור, גייטים, אפקטים, eq. ממש כמו שעושים סאונד להרכב מוסיקלי על במה.

ככה זה נראה במחשב.

צפה בקובץ המצורף 52604
הערוצים הללו, כל אחד מהם, הוא כלי בפני עצמו. למשל, תוף סנר שניכנסים למיקרופון שלו גם שאר הכלים. אתה צריך ״לנקות״ אותו, שיהיה כמה שיותר סנר בלי מה שמסביב ולעשות לו סאונד. לחמם אותו, לעדן אותו, להוסיף לו ריוורב. להפוך אותו למשהו שמשתלב יפה עם שאר ההרכב. ככה כל כלי וכלי. לאט לאט אתה מגיע לאיזון בניהם, ולצבע שאתה בוחר לכל אחד מהכלים על מנת לשמור על צליל מגובש. לבסוף אתה עושה מיקס בניהם, שישמע נכון, ששום דבר לא יבלוט או יחסר. ממש כמו לעשות סאונד ללהקה חיה בבמה רק בבית. ככה אתה לומד כלי נגינה שונים, לומד אותם, משחק איתם ומחדד את היכולת שלך להבחין מה צריך לכל אחד מהם על מנת שישלב עם היתר. המטרה היא להתמקצע בעבודה עוד יותר, לעשות סאונד טוב יותר, לפעול מהר ויעיל על המיקסר ולבסוף, זה גם מאפשר לך להבחין בפרטים הקטנים כשאתה מאזין למוסיקה. הקטע הוא שכשאתה יודע לייצר מיקס, ולעשות מאסטרינג, אתה גם יודע לשמוע יותר טוב. אגב, יש כל מיני סיגנונות מוסיקלים, גם קלאסי - אעלה אחד כזה של מיקס שעשיתי ל-60 כלי תזמורת כשכל אחד מהם בערוץ משלו. שם אתה צריך להשיג את המימד של החלל, הפרופורציות בין הכלים, לשמור על דינמיקה טובה ולבסוף, שהכל ישמע נקי, ללא ״בוץ״. בקיצור, לעשות סאונד...

זה המקור

רק ככה מגיעים לשמיעה אבסולוטית כמו שלך יש.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה. אבל יש פה לא מעט כאלה. כל אחד והשיטה שלו, הדרך שלו והניתוח שלו לגבי איך זה צריך להשמע.

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
רק ככה מגיעים לשמיע אבסולוטית כמו שלך יש.
וואלה אני בטוח שמיומנות השמיע של נמר מעולה, אבל שמיעה אבסולוטית לא ניתן להגיע אליה נולדים איתה ויכולת הזאת מתאפיינת ביכולת זיהוי תווים ללא יחס לתו אחר.

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
וואלה אני בטוח שמיומנות השמיע של נמר מעולה, אבל שמיעה אבסולוטית לא ניתן להגיע אליה נולדים איתה ויכולת הזאת מתאפיינת ביכולת זיהוי תווים ללא יחס לתו אחר.
גם אם יש לך "שמיעה אבסולוטית", ללא הדרכה, לימוד ואימון הנושא אתה תזהה מקסימום ציוץ ציפורים בבוקר (בהנחה ואתה לא גר בפתח תקווה).
אז צריך גם לימוד וניסיון בנושא.

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
גם אם יש לך "שמיעה אבסולוטית", ללא הדרכה, לימוד ואימון הנושא אתה תזהה מקסימום ציוץ ציפורים בבוקר (בהנחה ואתה לא גר בפתח תקווה).
אז צריך גם לימוד וניסיון בנושא.

מסכים איתך ללא התמדה,למידה,שיפור המיומנות וכו היכולת האבסולוטית לא תתן הרבה.
ואני אישית לא מאמין ששמיעה יחסית או אבסולוטית זה אינדיקציה או ערבון לכישרון.

סתם בלופ אקדמי....

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
כן שמיעה לא שמיעה.
כמו שנמר אמר, זה היה לנפש.
הכי חשוב.

תהנה אחי.

גוד שבס.

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
כן שמיעה לא שמיעה.
כמו שנמר אמר, זה היה לנפש.
הכי חשוב.

תהנה אחי.

גוד שבס.
וואלה קשה לי להבין איך אתה וליאור מפרשים את ההגדרה של ׳׳ שמיעה אבסולוטית׳׳ כמשהו עוקצני או פוגעני נגד נמר, אני בטוח שנמר הבין את כוונתי כי יש לו מספיק זיקה לתחום.

ואכן בסוף מה שחשוב נטו עם זה מספק ועושה טוב לנפש.:)
שבת שלום.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
שמיעה אבסולוטית (perfect pitch) אפשר לפתח רק בגיל ילדות (99.9% מהמקרים).
כאשר אנו פעוטות עד גיל ילדות, כחלק כחלק ממנגנון רכישת השפה שלנו, המוח שלנו מסוגל
לזהות צלילים אינדיבידואלים ולזהות את התדר שלהם עצמונית ( למשל A - 440HZ\לה).
ככל שאנו מתבגרים אנו מאבדים את היכולת הזו. קשה מאוד לפתח perfect pitch בגיל מתקדם.
בגלל זה קשה למבוגרים לאמץ מבטא זר. התהליך הזה הוא חלק מיצירת הפוניקס (הברות וצלילים המרכיבים שפה וניב).
ילדים סינים מסוגלים לפתח שמיעה אבסולוטית בצורה יותר קלה מילדים אחרים כיוון שבשפות המדוברות בסין,
הפיץ' (תו, צליל) הוא חלק מהמילה ולכן הם למעשה מתרגלים את זה מגיל אפס.

אך כל זה לא רלוונטי לווידאו, מה שנמר עושה זה מיקסינג, ועבור זה דרוש כישרון מוסיקלי (דבר שונה בתכלית מ perfect pitch), ידע תיאורתי (אקו, ריברב, דופלר, אנטי פייזינג, מנעד של כל כלי, ווליום טבעי של כלים, חפיפת תדרים של כלים וכו..) , שליטה בטכנולוגיה, וכמה שיותר נסיון מעשי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה לכולם.

שמיעה אבסולוטית זה משהו אחד, מה שאני עושה זה משהו אחר. הוא לא דורש שמיעה אבסולוטית אם כי יותר הבחנה במה שאני שומע ברמת הפרטים, רזולוציה, דינמיקה ואיזון טונאלי, ויכולת (ידע) לשלב בניהם.

שמיעה אבסולוטית היא יכולת להבחין אם אדם ברח מהטון. שמיעה מהסוג הזה מוכרת יותר אצל מוסיקאים ולא אצל טכנאים או אנשי סאונד. מה גם ששמיעה אבסולוטית או לא אבסולוטית אינה ממש מסייעת ליצירת מיקס או מאסטרינג טוב.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
וואלה קשה לי להבין איך אתה וליאור מפרשים את ההגדרה של ׳׳ שמיעה אבסולוטית׳׳ כמשהו עוקצני או פוגעני נגד נמר
תגיד פוקי, איפה הלכת?
איך הגעת לתובנות הללו.
סהכ נאמר, כי העיקר שהוא מכוון לנפש והשאר זניח.

שבוע טוב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור