חרדת מדידות של חלק מחברי הפורום וגם סוחרים, כיצד ניתן לעזור להם

issi

אוהב את התחום
מעורבות
178
נקודות
43
אני מנסה לפתור את חרדת מדידות של חלק מחברי הפורום וגם סוחרים.
כתבתי פרוצדורה פשוטה צעד אחר צעד כיצד לבצע מדידה.
כתבתי בפרוצדורה כיצד לפרש את תוצאות המדידה
עלות מיקרופון המדידה כ 600 שקלים כך שלא מדובר על הוצאה משמעותית.
כל זה לא עזר, ניראה שהחסמים הם קשורים בפסיכולוגיה
מה אתם חושבים?

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
יש בזה משהו. תחשוב על זה ככה: בא רופא מומחוי לבדוק אותך מכף רגל ועד ראש.
שתי אפשרויות, או שהוא ימצא כלום, או שכן.
אם כלום, אתה בסדר וכנראה שמפה רק תדעך.
אם כן, שוב יש שתי אפשרויות, או שזה בר תיקון, או שלא.
אם זה בר תיקון, אתה בדרך לשדרוג!
אם לא, אתה לא בסדר ומפה זה רק יחמיר.

אנשים פוחדים מאופציה 2. אנשים פוחדים מהספק שמנקר. אנשים פוחדים לגלות ששם מעבר לדלת יש משהו טוב יותר ועד עכשיו הם "חיו בשקר" שלהם יש הכי גדול. כן, במקום לחייך ולהגיד היה סבבה ועכשיו יהיה טוב יותר. נפלאות רפש האדם.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
לפעמים אנחנו לא רוצים לדעת את האמת ככה ישר לפרצוף נניח שהרמקול שקנינו לא מתאים לחלל בו הוא נמצא ו\או שהדגם הזול יותר יושב טוב יותר, בגלל זה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
זו לא חרדת מדידות, זו חרדה מלהכניס איקיולייזר שנקרא RC, אין בעיה במדידות ולתקן את החדר עם אקוסטיקה פסיבית ולמי שיש אפשרות שיעבור לחדר יותר קל להתמודדות, מי שמכניס רמקול בלתי אפשרי לחדר מסוים לא צריך מדידות, הוא צריך קומון סנס.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
זו לא חרדת מדידות, זו חרדה מלהכניס איקיולייזר שנקרא RC, אין בעיה במדידות ולתקן את החדר עם אקוסטיקה פסיבית ולמי שיש אפשרות שיעבור לחדר יותר קל להתמודדות, מי שמכניס רמקול בלתי אפשרי לחדר מסוים לא צריך מדידות, הוא צריך קומון סנס.
שוב, כרגיל, מדבר על דברים שאין לך מושג ירוק בהם ותקוע בשנות ה 80 כאשר כל האנושות כבר התקדמה לה מזמן.

אתה צריך להגביל את דבריך לגודל ברגים וציפוי של לוח החשמל וכמובן בהגינות, לציין שאתה סוחר בתחום וכולם מוזמנים לפנות אליך בפרטי כדיי שתוכל לתקן להם בעיות פיזיקליות עם מברגה.

רן

issi

אוהב את התחום
מעורבות
178
נקודות
43
יש בהחלט לאנשים חרדה מלהכניס RC וכבר הבנו שזה שייך לתחום הנפשי ולא הטכני.
אין דבר כזה רמקול לא אפשרי לחדר מעבר לצד האסטטי.
הרמקול צריך לתת את כל הספקטרום מ 18-20000 הרץ ללא עוותים.
החדר צריך להיות מטופל אקוסטית עד המיגבלה האקוסטית וכל הטיפול הנוסף בגלים עומדים ובלנס של הסאונד יעשה בעזרת RC.
אפשל להימנע מגלים עומדים אם תקנה רמקול קטן שלא יורד מתחת ל 300 הרץ, תאבד את כל הבס וחלק ההאיפרמציה של הסאונד.
האם אדיופיל מוכן לקבל פשרה בינונית זאת.
חיזוק ברגים בלוח חשמל יש לו תקן מבחינת טורק (מומנט) ו דורש שימוש במברג מומנט.
מה הטורק שאתה מישתמש בלוח חשמל ביתי ל 16 אמפר, 25 אמפר ו35 אמפר?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לפעמים אנחנו לא רוצים לדעת את האמת ככה ישר לפרצוף נניח שהרמקול שקנינו לא מתאים לחלל בו הוא נמצא ו\או שהדגם הזול יותר יושב טוב יותר, בגלל זה.
למעט אולי במקרי קיצון, לא תראה במדידות את זה שהרמקול שקנית לא מתאים לחדר, ובטח לא את זה שהדגם הזול יותר, שאתה לא מודד איתו בכלל, מתאים יותר.

ה"אמת" שאפשר לראות היא באיזו מידה השילוב חדר+מערכת+מיקומים הוא בעייתי, ובמה צריך לטפל (לא איך).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני מנסה לפתור את חרדת מדידות של חלק מחברי הפורום
לא נראה לי שאפשר לפתור דברים שאנשים לא רואים בהם בעיה.

יש חוק מרפי, שהוא הגיוני מאוד: if it ain't broken, don't fix it.

מי שמבסוט ממה שיש לו, לא רץ להכניס שינויים, בטח אם זה מסובך ויקר -- לא רק המדידה, אלא גם כל מה שעלול להתברר כנדרש אחריה: עלות ייעוץ אקוסטי, עזרים אקוסטיים שעלולים גם להיראות רע, ו/או מכשיר RC, כיולים, ומי יודע מה עוד.

אבל העיקר הוא עוד לפני הפחדים: למה בעצם יהיה למישהו צורך למדוד אם הוא לא יודע לפענח את התוצאות? ממילא הוא יצטרך עזרה גם בפיענוח וגם במה שיידרש לעשות בעקבותיו. אז אם רוצים לעשות משהו בנדון, אין צורך לבזבז זמן, כסף על מיקרופון, ועקומת למידה (בעיה חזקה אצל טכנופובים), אלא עדיף והגיוני לשלם ישר למומחה שיעשה כבר את כל מה שצריך.

זה מתאים רק למי שבאמת רוצה להפיק את המקסימום ממה שיש לו, ומוכן להשקיע את מה שנדרש, וכאמור, מדידה עצמית אינה שלב הגיוני/נחוץ בדרך לשם.

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
חוששים שמה שאנחנו חושבים שזה זה, לפי המדידות, זה ממש לא זה. ועד שהמדירות אם בוצעו ייצאו פיקס 100 אחוז, לא נשקוט ולא נישן,
עדין ורגיש מוחו של האודיופיל.
אז אם חיים בשלום, למה בכלל להתחיל עם כל הסרט הזה שבקלות יכול להסתיים גם רע מאוד שהריי תראה לי פה 1 שעשה מדידות ויצא לו 0 הכל על המכה הראשונה מה שדרש כלום שינוי, במחשבה הפוכה, המדידות האלה הכרחיות מאותה סיבה בדיוק, מצד 3 למי יש כוח. תן לחיות בשקט.

נערך לאחרונה ב:

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
חוששים שמה שאנחנו חושבים שזה זה, לפי המדידות, זה ממש לא זה. ועד שהמדירות אם בוצעו ייצאו פיקס 100 אחוז, לא נשקוט ולא נישן,
עדין ורגיש מוחו של האודיופיל.
אז אם חיים בשלום, למה בכלל להתחיל עם כל הסרט הזה שבקלות יכול להסתיים גם רע מאוד שהריי תראה לי פה 1 שעשה מדידות ויצא לו 0 הכל על המכה הראשונה מה שדרש כלום שינוי, במחשבה הפוכה, המדידות האלה הכרחיות מאותה סיבה בדיוק, מצד 3 למי יש כוח. תן לחיות בשקט.
אם לשאול את סגנון הכתיבה משרשור אחר פה... יאללה יאללה, קח ת'סרגל שלך ולך תמדוד רקטומים. מה אתה מבין בשקט!? תבוא אלי ותשמע וובוזלה מעץ שוודי אודיופילית מנירוסטה (העץ משוודיה, השופר מנירוסטה), פחות משני וואט עוצמת נשיפה עם מעל ל 130db לאוזן (אודיופילי אמרתי!!!). שתי תקיעות ישר לתעלת השמע ואז תגיד לי מה זה שקט. עוד אחד בא לי עם פיזיקה ומדידות וחראטה ברטא, תביא את האוזניים שלך לוובוזלה ואז נשמע מה יש לך להגיד על RC ואקוסטיקה!

עריכה: אם אני סוחר וובוזלות, אני צריך לשנות לעוסק בתחום?
#חברשואל

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני מנסה לפתור את חרדת מדידות של חלק מחברי הפורום וגם סוחרים.

זה צריך להיות יקר.
כשזה זול - תוצאה - זלזול

עזוב, לוגיקה לא הצד החזק פה

issi

אוהב את התחום
מעורבות
178
נקודות
43
נושא הפוסט שפתחתי מדבר על עזרה לחברים, מדגיש עזרה לחברים ולא זריקות בוץ מכוער הדדי.
מבקש לא לכלכך פוסטים שלי.
אפשר לבקש מנמר לפתוח פורום מיוחד להשלכות בוץ הדדיות כדי לשמור רמה סבירה בדו ערוצי.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מה אתה בראשון שמודד פה חדר?
עשיתי את זה כאן גם לפני עשור, קיבלתי תגובות נוסח שאני לא מבין כלום באודיו ורק מדידות מעניינות אותי

שאלת שאלה, אז עניתי.
מה לעשות האמת לא תמיד נעימה
בסדר.

jonathan_k

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
משתתף בצערך וגם בעוז הרוח שלך issi לנסות לעזור
אני אישית מעולם לא מדדתי חדר ועניין אותי לקרוא
הקונספט הפשוט שאם אין למישהו משהו טוב לומר אז שישתוק עובד פה בול.

אולי זה בכלל מדידה של ה״חברים״ פה ולא של החדרים שלהם

issi

אוהב את התחום
מעורבות
178
נקודות
43
אולי זה בכלל מדידה של ה״חברים״ פה ולא של החדרים שלהם
ג'ונתן, אהבתי שהמדידה היא של החברים ולא של החדר.
כלומר, למי יש חסמים נפשיים ממדידה, ולמי יש אומץ למדוד ולעמוד בתוצאות המדידה.
בהחלט דומה לבדיקות רפואיות לא חודרניות והתמודדות עם תוצאת הבדיקה.
בריאות לכולם,
איסי

capten

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
Screenshot_2022-12-18-13-03-54-45_c4254a393c570ad5ee05d45c0b30d817.jpg
הנה מדידה חובבנית מאוד של החדר שלי עם טון גנרטור מהרשת ואפליקציית מדידה בטלפון .
חדר קטסטרופלי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור