חצי מליון ₪ ועוד חצי מליון ₪ = מיליון ₪ ובקרוב יותר...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
...ביום חורפי שירד גשם השבוע, נסעתי לחיפה לבקר חבר המאושפז בבית חולים כרמל, על הדרך ביקרת שני חברים שמחזיקים כל אחד במערכת אודיו בשווי של כחצי מליון ₪ כל אחד. לכל אחד מהם יש את התובנה כיצד צריך להישמע צליל של מערכת אודיו יוקרתית, לכל אחד יש אקוסטיקה שונה בבית וגודל שונה של חדר האזנה.

צביקה הוא המבוגר בחבורה הוא גר בדירה עם נוף מהמם ומזכיר לי 30 שנים אחורה, בתקופה שהייתי סטודנט ולמדתי עם חבר שגר באזור. מסביב תלויים ציורים של אביו ופסלים שהקסימו אותי. הוא מאזין לאודיו וקצת לווידאו בשטח של 3.5 מטרים על 5 מטרים, בנוסף יש חלל נוסף של מטבח כ-4 מטרים על 5 מטרים וחלל נוסף הוא ציבורי, הכל במפלס אחד. צביקה נעזר "ביקיר הפורום" שייעץ לו בענייני אקוסטיקה ועם רום קורקשיין. אני יעצתי לשנות את מיקום מערכת אודיו / וידאו, לחלק הצר והארוך של החלל שעומד לרשותו, התוצאה תהיה הרבה יותר טובה ומורגשת - צביקה הבטיח שישקול את הדברים בחיוב רב.

111 (1280x960) (1280x960).jpg

לצביקה מערכת אודיו שרכש מאודיופריק ומיגאל סבו, נגן תקליטורים ו-dac מטרונום טכנולוגי דגם AQWO (אודיופריק), רמקולים Vivid Audio דגם Giya 2 עם קרוסאובר חיצוני (יגאל סבו), קדם מגבר של לקסמן C-900u (אודיופריק) ושני מגברים מונובלוקים לקסמן מסדרת M-900u (אודיופריק). בנוסף, יש לו סטרימר, סרוור וספק כוח מסדרת N10 של Melco Audio היפנית (אודיופריק), כל הכבילה של זנסטי אוטנטיקה (יגאל סבו).

אתר היבואן אודיופריק: https://audiofreak.co.il/
אתר היבואן יגאל סבו: https://www.sabo-highend.co.il/

לכל קולנוע ביתי המשולב אצלו לא התייחסתי, אולם צפיתי בקטע של בלו-ריי עם סטינג וכריס בוטי בקטע הנהדר "My Funny Valentine" של מיילס דיוייס.
צביקה מארח למופת, לפני שהגעתי ירד לעיר וחזר עם חומוס וטחינה אסלים, ממסעדה ערבית מובילה בעיר ומאפים מיוחדים מקונדיטוריה הטובה בעיר - הוא הפציר בי שאוכל ואני לא סירבתי לו. התיישבתי בכורסה וזזתי כחצי מטר אחורה מהרמקולים, אולם עדיין הרגשתי שאני יושב מעט נמוך מידי. בחדר ישנו שטיח, וילונות אקוסטיים ויש טיפול בחשמל, אולם לא מושלם.

222 (902x1280).jpg

זאת האזנה קצרה שלא חייבה אותי לשום דבר והתנאים הפיזיים לא היו במיטבם, אבל, טמון במערכת אודיו פוטנציאל אדיר שעלה הרבה כסף והיא מנגנת מוזיקה, עם מעט חמימות וצליל אנלוגי. השילוב של הקומפקט דיסק עם המגברים (600 וואט אר. אם. אס לערוץ וצביקה אולי שומע עם 20 וואט לערוץ?) והרמקולים של Vivid, יוצרת הרמוניה טובה במוזיקה, המוזיקה המנוגנת במערכת דיי שקופה ומפורטת, הכול מוגש בצורה מאוזנת ואין תדרים שמשתלטים על חשבון משהו אחר. בנוסף, המערכת מצליחה כמעט להעלים את עצמה בחדר, הצלילים נמצאים בין הרמקולים, נוצרת במת צליל תלת ממדית, אחרי שהרחקנו את הרמקולים עוד כחצי מטר מהקיר הקדמי. המרחב האקוסטי בו מוקלט כל שיר ורמזים מרחביים, המערכת מספקת רמת קוהרנטיות ותובנה מוזיקלית, איזון משכנע ותקשורתית.
אם להיות מעשי, כאשר צביקה יגמור את השינויים בבית אז אחווה דעה אמתית! דרך אגב, הוא מתכוון להחליף בקרוב את מגברי ההספק ואת הקדם מגבר לסט חדש.

333 (1280x960).jpg

ההמשך יבוא בחלק השני עם החבר אריק שם תשמעו על...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
צבע יפה. נותן אופי צעיר לחדר

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אטמוס,
לדעתי, כל המערכת היא חלום (הלוואי עלי!), צביקה בהליך של שידרוג חלק מהרכיבים ושידרוג מיקומה בחלל חדר האזנה.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
784
נקודות
113
נראה כמו ״ספליט״ בבאולינג ;)
(ציוד פגז האמת!)

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
עם כל החיבה לציוד כזה או אחר ,אני חושב שהרמקול לא מתאים לחלל שנבחר עבורו וזאת בצורה קיצונית .

shushu

חבר משקיען
מעורבות
784
נקודות
113
אטמוס,
לדעתי, כל המערכת היא חלום (הלוואי עלי!), צביקה בהליך של שידרוג חלק מהרכיבים ושידרוג מיקומה בחלל חדר האזנה.
וואו עצה לצביקה,
לא הייתי מזיז/משדרג בורג במערכת לפני שמטפלים אקוסטית בחלל.
אני לא מחסידי ה rc אבל גם לא ממתנגדיו. אם לא ניתן לטפל אקוסטית הייתי מכניס rc.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
צבע יפה. נותן אופי צעיר לחדר
אכן :בעד:

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
אטמוס,
אני בטוח :בעד:
פשוט הרמקולים הם חלום אישי שלי ;):D

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,463
נקודות
113
אחלה פוסט תומר.
מחכה לחלק השני.

רק שאלה, או מעט יותר...
ניראה שהרמקול השמאלי כלוא שם,
והרמקולים דיי צמודים לסטנד
כאשר הוופר הצידי נראה ש"יורה" בחלקו לכיון הסטנד.

אני בטוח
שאם הרמקולים היו יוצאים החוצה
כאשר גבם בקו השידה הקדמי

המערכת הייתה מקבלת הרבה יותר מהפוטנציאל החבוי בה.

***מיקום הרמקולים וכיוונונם
הדבר הקריטי ביותר! בכל מערכת.***

סהכ רכיבים טובים
שאמורים לנגן נהדר.

אגב הצבע הכתום מדליק,
אמנם ביום שאחרי, במידה ותרצה את האח הגדול או שינוי כיוון,
צריך יהיה למצא מישהו מספיק "משוגע" שיתחבר בעיצוב והאווירה.

יפה מאוד בסהכ.
ונהניתי מהכתיבה והתמונות.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
471
נקודות
83
הלקסמנים יורדים ללוחות ?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
על זה צביקה עובד כרגע, להעביר את הרמקולים והמערכת מיקום בבית. הדבר מחייב העברת חשמל, טלוויזיה ושיפורים אקוסטיים למערכת ע"י רום קורקשיין (לא יכול לפגום בסלון באביזרים אקוסטיים רגילים). הוופרים יורים למערכת האודיו ולקיר, לא אידיאלי בלשון המעטה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כיף לראות סקירה של מערכת נוספת של חבר פורום, בייחוד כשמדובר בחגיגה ויזואלית שכזו (התמונות ברקע, והרמקולים המיוחדים).
שאפו לצביקה על אהבתו לתחביב ועל המערכת המושקעת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האמת היא שהיה עכשיו ממש קטע מצחיק. אני גולש באתר, ניכנס לשירשור הזה, מסתכל על התמונה והבת שלי ניכנסת לחדר העבודה שלי, בזמן שהתמונה הזו מופיעה ואומרת ״וואי, זה הרמקולים הכי מכוערים שראיתי אי פעם, למה שמישהו יעשה דבר כזה!״.

ואז פתאום הבנתי שטעם עיצובי זה כמו ויסקי. ילדים קטנים לא אוהבים את הטעם, אבל שהם מתבגרים, ומבינים את הרבדים, הם לא רואים את זה כלא טעים אם כי כשונה/אחר/מיוחד.

אני חושב שהרמקולים של ויויד מהממים ביופים. אבל אני כבר ילד גדול.

לגבי הכתוב, מקסים! ממש מקסים.

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
רמקולים מהממים וציוד מטורף.
חבל על האקוסטיקה והמיקום.....

AlteKaker

חבר אתר
מעורבות
11
נקודות
3
לבחור היה G3 (אל תשאלו איך אני יודע), וגם הוא היה גבולי על החלל שלו. עכשיו מה עשה הבחור שלא שבע נחת, הוא הגדיל את הרמקול וחשב שזה יפתור את הבעיות שהיו עוד קודם, בחלל שהוא בין כה וכה - איך נגיד בעדינות - בעייתי, ובמקום זה מה קיבל ? הבעיות החמירו (כמובן).
עכשיו האורח שלו נאלץ בנימוס להימנע מלחוות דעה אמיתית (הוא מודה בכך), איך לא, אחרי הכיבוד והאירוח - לחוות דעה מלאה ולגרום מבוכה למארח?! גם אני הייתי נמנע. אבל האמת חייבת להאמר.
המלך הוא עירום.
לקחת רמקול בגודל כזה ולחנוק אותו עם חלל ברוחב 3.5 מטר, ואחר כך למלמל כל מיני מושגים כמו "רום קוריקשין" :)
אתם יודעים מה זה המושג רום קורקשן ? גבירותי ורבותי - רום קורקשן זו מילה מכובסת של אודיופילים לאקולייזר.
אודיופיל אמיתי לא יכול להגיד שהוא משתמש באקולייזר (זה לא מתקבל טוב), אז אומרים "רום קוריקשן".
בדרך כלל הדבר הראשון שהאקולייזר נועד, הוא להוריד הגברי באס, ולחצים בתדרים הנמוכים שנוצרים כתוצאה מחוסר התאמה בין הרמקול לחלל.
אנשים אונסים על החלל שלהם חיה גדולה ממה שיכול להכיל, או אז, כשמבינים את גודל הצרה - צרת הבאס - (אבל לא רק באס, זה רק מתחיל בנמוכים), ואז נכנסים לעלויות נוספות ומחפשים לנסות לאלף את החלל שלהם כדי לבלוע גודל הצרה.
גם אם הבחור ינסה למקם את הרמקולים לאורך הצלע הארוכה של החלל שלו, אז הוא יאלץ להתמודד עם הצלע הצרה בחלל המלבני הארוך שלו והוא יאלץ לשבת קרוב ונמוך ביחס לרמקול - ותישבר לו הבמה. הוא יקבל צד שמאל וצד ימין אבל לא תהיה לו במה באמצע !
בתור אחד שמכיר ויויד גם בדגמים קטנים יותר - על רמקול כזה (שהוא רמקול מטורף וחבל), בחלל כזה יש רק דבר אחר שניתן לומר:
אוי ואבוי.
ועכשיו לקינוח - עוד לקוח שהגשים חלום :

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
... ואחר כך למלמל כל מיני מושגים כמו "רום קוריקשין" :)
אתם יודעים מה זה המושג רום קורקשן ? גבירותי ורבותי - רום קורקשן זו מילה מכובסת של אודיופילים לאקולייזר.
אודיופיל אמיתי לא יכול להגיד שהוא משתמש באקולייזר (זה לא מתקבל טוב), אז אומרים "רום קוריקשן".
בדרך כלל הדבר הראשון שהאקולייזר נועד, הוא להוריד הגברי בס
לומר על RC שהוא איקולייזר שנועד לטפל בבעיות באס, כמה רחוק מהמציאות.

נכתבו כאן הרי מילים מה עושה RC, מה הייתרונות ומה המגבלות של הפתרון.
מציע לחפש ולקרוא לפני שרושמים שטויות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור