חפירת ממירים !!!!

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
ARIES_G1_Inner_large.jpg

דרך אגב ממש ריק שם בפניים נגן רשת סיני עם ביקורות מעולות ב 2500 דולר אם אני לא טועה.
זה נחשב זול או יקר?
עולם הייאנד עמוס בפויילישטיקים, מצד אחד מכשירים ריקים שעולים הון, ומצד שני מכשירים עמוסים באלקטרוניקה מיזבלה שעולים גרושים (כנראה אותה האלקטרוניקה שנשארה ואין מה לעשות איתה דוחפים הכל לקופסא עד הסוף, אורזים ושולחים), דוגמא: מה יש פה שעולה 15 אלף שקל, בוא נפשט לרכיבים רגע : פוטנציומטר/כבל מקשר/ומחברים/תג הייאנד מחייב מחיר מפוצצ ו הופה 15 אלף זה מחיר יפה.
https://www.tnt-audio.com/ampli/townshend_allegri_e.html

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
כפי שציינתי בתגובתי הראשונה.
ברגע שתשמע ממיר מהדרגה הגבוה,יהיה לך קשה לחזור לאחור.
אגב אלקטרוניקה,צרפתי תמונה של הממיר שיש ברשותי.
הבסיסי של של dCS- Debussy
מדוע שום חברה סינית,או מזרח רחוק אחרת אינה מחקה ממירים כאלה ויוצרת אלטרנטיבות זולות וטובות?
אם זה היה פשוט מאמין שכבר לפני שנים החיקויים היו קיימים.
היום עובדים על הדור הצעיר עם כל מיני קבצים חדשים והיי רז למינהים אך רובנו שומעים קבצים ב-44.1.
52C04934-5ACE-453F-91C3-50EFFBAB7A47.jpeg

תמונות מצורפות

• 52C04934-5ACE-453F-91C3-50EFFBAB7A47.jpeg
    52C04934-5ACE-453F-91C3-50EFFBAB7A47.jpeg
    KB 97.1 · צפיות: 416

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
כי זה יקר לעשות חיקוי של הדבר האמיתי ;)
היינו שם בכל מני חברות שניסו לשבור את שוק ה CDP, ההגברה והרמקולים...
הרוב המוחלט לא הצליחו
יש פה ושם הברקות בודדות לפעמים
אבל בסופו של יום, בעולם האודיופילי האמיתי, כל אחד היה רוצה DAC כמו שלך...
הסיבה היחידה שלא לכל אחד יש, זה הכסף :D

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
להגיע ל90% איכות לא בעיה הסינים יודעים לעשות את זה מצויין ושם רמת המחירים עדיין שפויה אבל להשלים את 10% הנותרים עולה המון כסף וידע, אם זה במארז איכותי שמשפיע על הצליל, מעגלים מודפסים איכותיים ולא הירוקים הפשוטים, תכנון מוקפד, בקרת איכות מקצועית, ניסיון של חברה שכבר עשתה מכשיר או שניים ובסוף גם המיתוג עולה כסף וכולנו קצת מושפעים ממנו.
אבל לדעתי לחיות עם מכשיר שאתה יודע שהוא כמעט זה בסופו של דבר נגמר ברכישה של הדבר האמיתי במחיר מלא, מי שיכול למתוח את התקציב לדבר האמיתי כבר ברכישה הראשונה יחסוך כסף בעתיד...

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
להגיע ל90% איכות לא בעיה הסינים יודעים לעשות את זה מצויין ושם רמת המחירים עדיין שפויה אבל להשלים את 10% הנותרים עולה המון כסף וידע, אם זה במארז איכותי שמשפיע על הצליל, מעגלים מודפסים איכותיים ולא הירוקים הפשוטים, תכנון מוקפד, בקרת איכות מקצועית, ניסיון של חברה שכבר עשתה מכשיר או שניים ובסוף גם המיתוג עולה, כמי שיכול למתוח את התקציב לדבר האמיתי כבר ברכישה הראשונה יחסוך כסף בעתיד...
אגב שמעתי שני סטרימרים כוללים DAC,תוצרת קוריאה שניהם מעולים לדעתי ונושקים ל-70% מהיכולת של מכשירים בסיסיים מחברות העל,אך מחירם מתחיל ב... 20,000 ומסתיימים מעל ל-50,000 ₪.
1- Lumin
2- Cockhttp://www.cocktailaudio.com/home/sub01_09.phptail

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
כי זה יקר לעשות חיקוי של הדבר האמיתי ;)
היינו שם בכל מני חברות שניסו לשבור את שוק ה CDP, ההגברה והרמקולים...
הרוב המוחלט לא הצליחו
יש פה ושם הברקות בודדות לפעמים
אבל בסופו של יום, בעולם האודיופילי האמיתי, כל אחד היה רוצה DAC כמו שלך...
הסיבה היחידה שלא לכל אחד יש, זה הכסף :D

לא מבין למה אתה מניח שבמכשיר שלך (בלי חלילה לומר שהו לא מצויין ) יש השקעה או איזו טכנולוגיה או איזה פלא שמוציא את ה10% הנוספים ובזה לדוגמה אין ?

תמונות מצורפות

• 4.jpg
    4.jpg
    KB 159.3 · צפיות: 307
  • 6.jpg
    6.jpg
    KB 202 · צפיות: 313
  • 2.jpg
    2.jpg
    KB 66.5 · צפיות: 313

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
צחי, אני אענה לך.
זה לא אומר שכמה שיש במכשיר מורכבות זה לא אומר שהוא נכון מבחינת הסאונד.
התכנון, הידע ושילוב של רכיבים נכון הם הגורמים הסופיים.
לכן אוכל לומר לך שבדרך כלל אין קיצורי דרך.

לדעתי אין מה להשוות בין הממיר הסיני שצירפת כאן את תמונותיו ולבין הממיר של פיני.
ידע ונסיון של חברה לא הולכים ברגל.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
צחי, אני אענה לך.
זה לא אומר שכמה שיש במכשיר מורכבות זה לא אומר שהוא נכון מבחינת הסאונד.
התכנון, הידע ושילוב של רכיבים נכון הם הגורמים הסופיים.
לכן אוכל לומר לך שבדרך כלל אין קיצורי דרך.

לדעתי אין מה להשוות בין הממיר הסיני שצירפת כאן את תמונותיו ולבין הממיר של פיני.
ידע ונסיון של חברה לא הולכים ברגל.

בהחלט יכול להיות שאין מה להשוות ! לא מכיר את הdcs וגם את הטרמינייטור אני לא מכיר.
אני רק מנסה לנפץ אקסיומה של מה שמוטג יקר בהכרך יותר טוב והושקע בו יותר פיתוח וכל שאר הקלישאות.
ושהארופאים ככלל יותר טובים מהסינים בלה בלה.
בניגוד לרמקול שבנוי מרכיבים שיכול להיות פער משמעותי בעלותם לדוגמה קבל פוליפרופילן בסיסי שעולה דולר לקבל כמו ברמקול של נמר שעולה לזכרוני פי אלף.
צביעה יכולה להיות פורניר עם לכה או 24 שכבות מלוטשות בגימור פיאנו.
בממירים זה לא המיקרא כלל ופערי המחיר מוסברים עי הוצאות תיכנון וידע קוסמי.
אני רק מזכיר שבועה שעבר היה אצלי ממיר מערבי שעלה 30000 שח מול ממיר שעלה 350 שח פלוס שנאי hdplex.
שניהם נשמעו סביר פלוס רק שהסיני הקטן קלע יותר לטעם האישי שלי והגיע לאותה רמה וקצת יותר לדעתי ב6% מהמחיר.

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
לא מבין למה אתה מניח שבמכשיר שלך (בלי חלילה לומר שהו לא מצויין ) יש השקעה או איזו טכנולוגיה או איזה פלא שמוציא את ה10% הנוספים ובזה לדוגמה אין ?
אני דיברתי על ה DAC של פיני בכלל (שאין לי אותו)
ולא אמרנו שלא מדברים על ״השקעה״ אלא על ״איכות הסאונד״??

אתה כותב 10%, פיני 30% הפרש…
אני אומר שאני אקנה את הכי טוב שאני יכול לקנות (לאחר בדיקה)
ולא מתפתה לקנות ״דיל״ כזה או אחר לפי המבצע
אבל כל אחד והמחשבה והדרך שלו בתחביב הזה :בעד:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אני רק מנסה לנפץ אקסיומה של מה שמוטג יקר בהכרך יותר טוב והושקע בו יותר פיתוח וכל שאר הקלישאות.
ושהארופאים ככלל יותר טובים מהסינים בלה בלה.
אז מסתבר שצדקתי ואתה מסמן את המטרה מסביב לחץ...

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
שמת לב לנקודות דבק חם מסביב למעגל של הספק ? זה כנראה שלא ירעיש כשהשנאי עובד - זה פתרון סיני לבעייה שאירופאי היה שובר את הראש האם לשים עץ אורן מייפל או ברוש .. ;)
ההבדל זה בפרטים הקטנים.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אז מסתבר שצדקתי ואתה מסמן את המטרה מסביב לחץ...
לא מבין מה אתה רוצה !
ברור שיש מטרה . המטרה היא מזרת תקציב בעייתית לממיר ללא סטרימר ולקבל את המקסימום שאפשר.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
שמת לב לנקודות דבק חם מסביב למעגל של הספק ? זה כנראה שלא ירעיש כשהשנאי עובד - זה פתרון סיני לבעייה שאירופאי היה שובר את הראש האם לשים עץ אורן מייפל או ברוש .. ;)
ההבדל זה בפרטים הקטנים.
אתה מדבר כאילו המערב בונה הכל ברמת על .
שכחתה שיש גם סיטרואן ורנו ופיאת ........
לא בא לי לעלות כתבות של השוואות במיוחד לממיר מהדוגמה האחרונה ויש המון.
ברור שממיר סיני ב 1300$ לא ירדו במאה אחוז לרזולוציה הקטנה ביותר ולכן למי שמעוניין להפיק עוד 5% יש אפילו חברות שמתמחות בשידרוגים למוצרים האילו.
דוגמה למישהו שמציע שרות כזה :
http://tweakaudio.com/EVS-2/LKS_Mods.html

עם בשביל לקבל מוצר שיש שיכוח מתחת לשנאי והקבלים ב2% יותר מדויקים נניח צריך לשלם פי 5 או פי10 אז מי שידו משגת זכותו עייני אינה צרה עליו .
אני פשוט חופר במה שראלי מבחינתי תפוחים לתפוחים .
אגב הטרמניטור הזה שאני לא מכיר ולא בתקציב שלי עולה 4000$ ונמכר רק ישיר מהיצרן . עם היה נמכר דרך ספקים ודילרים המחיר היה בין כפול להרבה יותר תלוי בעלויות השיווק ופירסום.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
אני רק מזכיר שבועה שעבר היה אצלי ממיר מערבי שעלה 30000 שח מול ממיר שעלה 350 שח פלוס שנאי hdplex.
שניהם נשמעו סביר פלוס רק שהסיני הקטן קלע יותר לטעם האישי שלי והגיע לאותה רמה וקצת יותר לדעתי ב6% מהמחיר.
זה גם יכול להסביר בעיות שמיעה או סתם את הטעם שלך בסוג הסאונד שאתה מחפש. אולי הממירים הסינים מדגישים משהו שעושה לך טוב ולרוב האודיופילים לא.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לא עלתה פה נקודה חשובה על ממירים.
מניסיוני, ואני לא היחיד, צריך להשקיע הרבה יותר כסף בממיר כדי לקבל קפיה משמעותית באיכות.
כשהשוויתי ממירים של מטרונום ושל למפיזייטור אל ה- DAC202 שלי שעלה חצי מהם כחדש, היו מיד הבדלים שמיעים. היקרים יותר נשמעו גדול יותר, דינמיים יותר קצת, עם צליל בשרני יותר.
אבל... בניגוד לראשים של פטיפונים, ששם קפיצה ברמה מתבטאת ביותר פרטים, בבמה יותר נכונה, ובכלל, בהרגשה שמתקרבים למוסיקה, בממירים כדי באמת להתקרב לאמת במכשירים יקרים, צריך לעשות קפיצה אמיצה מאזור ה- 15-20,000 שח לאזור ה- 70-80. הדברים שאני בדקתי באמצע פשוט לא הצדיקו שידרוג אליהם. אבל זה לא נגמר כאן.

כשהשוויתי את הוייס שברשותי לממיר של טדי, כשטדי היה פה, לפני איזה מאה שנה, ההבדלים גם היו זניחים. אז מה לומדים מזה? שאפשר להשוות ממיר של טדי ב- 5000 שח לממיר של DCS? לדעתי ממש לא.
צריך פשוט להכיר בעבודה שההבדלים בין ממירים הם יותר קטנים, בייחוד כשקופצים מרמת מחיר בינונית לגבוהה. זה לא ענין של עלות שולית פוחתת.
אני זוכר שכשמעתי פעם אחת סט 4 חלקים של DCS מול הוייס שלי (הבדל עלות של פי.... 5 או 6) נפלה לי הלסת מכמות הפרטים הנוספים ששמעתי.

בקיצור, צחי, אתה רוצה לסחוט את הלימון עם עוד 5000 שח ואוכל על זה ת'ראש? יאללה מגניב, חזור וספר מה מצאת. אבל לכל המצדדים באיכות המערבית לעומת הסינים, אני מעלה את האפשרות להיזכר בכך שההבדלים יותר קשים לזיהוי בכל מקרה (ע"ע מבחן הדאקים הגדול בחסות שניצל בתקופת הרמב"ם, לפני 5-6 שנים)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ARIES_G1_Inner_large.jpg

דרך אגב ממש ריק שם בפניים נגן רשת סיני עם ביקורות מעולות ב 2500 דולר אם אני לא טועה.
זה נחשב זול או יקר?

זה תלוי בכמה נמכר קילו "ריק" והאם מחיר קילו "ריק" מהמזרח עולה כמו זה מהמערב :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה תלוי בכמה נמכר קילו "ריק" והאם מחיר קילו "ריק" מהמזרח עולה כמו זה מהמערב :)

אתה מפספס לגמרי את הרעיון, זה לא קשור למוצר סיני או מוצר מערבי, שיש שם הרבה אלקטרוניקה או פחות אלקטרוניקה.
אני מקווה שאנחנו לא רוכשים את המוצרים שלנו לפי משקל או לפני שם - את זה אני משאיר לרוכשי אוזניות של ביט שיש להן שם טוב ומוסיפים להם משקל שירגישו יקרים.

גם לי קשה לי לרכוש מוצר יקר שהוא נראה רייק מבפנים,
גם לי קשה לרכוש מוצר שהוא לא מחברה מוכרת,
גם לי קשה לרכוש מוצר שעולה כמו מכונית יד שנייה,
אבל זה לא אומר שזה נכון ולא אומר הדרך הנכונה.

למשל כעת אני חושב לרכוש נגן מוזיקה רישתי (סטרימר) ויש כמה מוצרים סיניים מעולים עם ביקרות מעולות (ונראה שיש להם איכות בנייה עם רכיבים מעולים) כמו LUMIN, AURALIC ועוד ... שהם ממש בחזית הטכנולוגיה בתחום הזה (לא לשכוח שהסינים נחתו על הירח בניגוד למספר מדינות שלא הצליחו :) ), מצד שני הם גם כוללים במוצרים תמיכה ביכולות סטירימיג מתקדמות, בניגוד לחלק מהחברות המוכרות בתחום שלא עושות כך.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אתה מפספס לגמרי את הרעיון, זה לא קשור למוצר סיני או מוצר מערבי, שיש שם הרבה אלקטרוניקה או פחות אלקטרוניקה.
אני מקווה שאנחנו לא רוכשים את המוצרים שלנו לפי משקל או לפני שם - את זה אני משאיר לרוכשי אוזניות של ביט שיש להן שם טוב ומוסיפים להם משקל שירגישו יקרים.

גם לי קשה לי לרכוש מוצר יקר שהוא נראה רייק מבפנים,
גם לי קשה לרכוש מוצר שהוא לא מחברה מוכרת,
גם לי קשה לרכוש מוצר שעולה כמו מכונית יד שנייה,
אבל זה לא אומר שזה נכון ולא אומר הדרך הנכונה.

למשל כעת אני חושב לרכוש נגן מוזיקה רישתי (סטרימר) ויש כמה מוצרים סיניים מעולים עם ביקרות מעולות (ונראה שיש להם איכות בנייה עם רכיבים מעולים) כמו LUMIN, AURALIC ועוד ... שהם ממש בחזית הטכנולוגיה בתחום הזה (לא לשכוח שהסינים נחתו על הירח בניגוד למספר מדינות שלא הצליחו :) ), מצד שני הם גם כוללים במוצרים תמיכה ביכולות סטירימיג מתקדמות, בניגוד לחלק מהחברות המוכרות בתחום שלא עושות כך.

הדברים נאמרו בהומור לאמירות שהשוו מה יש במכשירים במקום להשוות כיצד הם נשמעים.
לגבי מוצרים סיניים, ניתן לייצר בסין הכול (לטוב או לרע), מבלי לזלזל ביכולתם של הסינים חייבים לומר, עד היום הסינים לא הצליחו לפתח מוצרים נחשקים, לפחות לא בתחום הרכב, העיצוב, הפנאי ושלל תחומים נוספים. גם בברית המועצות היו מוחות לא פחות חכמים מבמערב ועדיין יכולת המעוף והפיתוח היתה שונה. רוצה לומר... זה שהסינים יודעים לייצר לא מעיד על כך שהם יכולים להכניס "נשמה" למוצר - זה כבר משהו אחר.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
הדברים נאמרו בהומור לאמירות שהשוו מה יש במכשירים במקום להשוות כיצד הם נשמעים.
לגבי מוצרים סיניים, ניתן לייצר בסין הכול (לטוב או לרע), מבלי לזלזל ביכולתם של הסינים חייבים לומר, עד היום הסינים לא הצליחו לפתח מוצרים נחשקים, לפחות לא בתחום הרכב, העיצוב, הפנאי ושלל תחומים נוספים. גם בברית המועצות היו מוחות לא פחות חכמים מבמערב ועדיין יכולת המעוף והפיתוח היתה שונה. רוצה לומר... זה שהסינים יודעים לייצר לא מעיד על כך שהם יכולים להכניס "נשמה" למוצר - זה כבר משהו אחר.
חייב להוסיף,
קשה לי להאמין שיושבים הסינים עם אב טיפוס שמים קטעי רפרנס ומשם מתקדמים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור