רמקולים חיבור סאב למגבר

neno

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
בוקר טוב לכולם
יש לי רסיבר אליו משורשר מגבר המחובר לקדמיים, כשהרסיבר שולט על האחוריים, הסאב והסנטר. ברצוני לחבר סאבוופר למגבר כדי שיעבוד גם במוסיקה (במוסיקה הרסיבר אינו עובד ואני שומע דרך המגבר). יש יציאת פרה אאוט במגבר. מבדיקות שערכתי הבנתי כי ניתן לחבר את הסאב הקיים דרך קופסת מיתוג הן לרסיבר והן למגבר (כמובן שהייתי מעדיף לא לקנות סאב נוסף משיקולי עלות ומקום). השאלה היא האם ניתן לחבר את הסאב למגבר ולעבוד איתו גם בקולנוע ביתי (כלומר - הסאב הקיים לא יחובר דרך הרסיבר אלא דרך המגבר שהופך לפאוור בקולנוע ביתי)? האם עדיף הפתרון של קופסת המיתוג? האם אין ברירה אלא לקנות סאב נפרד ולחברו למגבר? מודה מראש על העזרה...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ככה.
בגדול לסאב אמור להיות חיבור כמו של רמקול מאחורה. מה שנקרא high.
דרך חיבורים אלו אתה יכול לחבר אותו לחיבור B במגבר.

neno

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ערב טוב אורי
השאלה היא האם יש איזושהי בעיה בחיבור הסאב למגבר במקום לרסיבר בקולנוע ביתי ? כלומר האם במצב כזה אני אמשיך לנצל את הסאב מבלי לאבד אינפורמציה כיוון שהוא אינו מחובר לרסיבר אלא למגבר?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא הבנתי את השאלה.

neno

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
הרעיון הוא כזה - כשאני שומע מוסיקה בדו ערוצי הרסיבר סגור. אני מעוניין להוסיף לדו ערוצי סאב ולכן אני רוצה לחבר אותו למגבר. יחד עם זאת אני לא מעוניין לוותר על סאב בקולנוע ביתי. הבנתי שיש מספר אפשרויות כמו חיבור באמצעות קופסת מיתוג או לקנות סאב נוסף. השאלה היא כזו - בקולנוע ביתי המגבר הופך למעשה לפאוור, באשר לרמקולים הקדמיים. השאלה היא אם במקום לקנות קופת מיתוג או סאב נוסף, אני יכול לחבר את הסאב למגבר והוא יידע להפעיל לי אותו גם בקולנוע ביתי? כך לא אצטרך לקנות קופסה או סאב נוסף אלא פשוט לחבר את הסאב למגבר, כשאשמע מוסיקה יפעיל אותו המגבר וכשאראה ק"ב יפעיל אותו המגבר באותו אופן שהוא מפעיל את הקדמיים - או שבדרך כזו אני עלול לא לקבל DTS או דולבי דיגיטל...מקווה שהייתי ברור...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אתה יכול להסביר בנקודות פשוטות אחד אחד איך החיבור של המערכת שלך?
מה מחובר למה ואיך?

neno

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
סבבה - רסיבר ימהה 765 מחובר לסנטר, אחוריים וסאב של פרדיים. מהפרה אאוט של הרסיבר משורשר מגבר אקספוז'ר 2010 שמחובר לsystem audio mantra 60. כששומע מוסיקה הרסיבר סגור ורק המגבר מפעיל את הקדמיים. כשרואה ק"ב הרסיבר עובד והמגבר הופך לפאוור לשניים הקדמיים. למען הסדר הטוב אסביר שוב את הבעיה - רוצה לחבר סאב לצורך מוסיקה (כלומר - דרך הפרה אאוט באקספוז'ר לחבר סאב שיעבוד במוסיקה בעוד הרסיבר סגור). יחד עם זאת איני מוכן לוותר על הסאב בק"ב. העניין הוא - אם אשאיר את הסאב מחובר למגבר ולא לרסיבר, גם כשאראה סרטים (כלומר לא רק למוסיקה) האם לא תהיה בעייה בכל הקשור לDTS דולבי דיגיטל וכיוב'? כלומר האם הרסיבר עדיין יזהה את הרמקול "נכון". מקווה שהפעם הסברתי את עצמי טוב...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נהדר.
הפתרון פשוט.
למגבר עצמו , לאקספוז'ר יש יציאת PRE OUT.
לימאהה יש כניסת MULTI CH input מאחורה.
תוציא RCA מהמגבר אקספוז'ר עם מפצל 2 ל 1 לתוך כניסת הSUB שבמגבר ימאהה (בתמונה מודגש בצהוב).
כאשר תשמע מוזיקה ותרצה להשתמש בסאב פשוט הדלק את מגבר הימאהה, והעבר לכניסה הזו.
מה שאתה גם מרוויח פה זה האפשרות לשלוט בסאב לבד ללא קשר למערכת.

תמונות מצורפות

• sub.JPG
    sub.JPG
    KB 19.4 · צפיות: 404

neno

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אורי ידידי, אמנם לקח לי הרבה זמן להעביר את המסר אבל היה שווה...המון תודה. אגב אני גם חייב לך תודה על האקספוז'ר, בזמנו התלבטתי בפורום הדו ערוצי לגביו וחוו"ד שלך בהחלט עזרה...מגבר שעובד פשוט מעולה עם הסיסטם אודיו, כפי שהמלצת...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני שמח לעזור תמיד. תהנה זה העיקר :)

onoff

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
ארשה לעצמי להיכנס ולשאול את אורי

אני שמח לעזור תמיד. תהנה זה העיקר :)

באותו ענין,האם ב- ימאהה rv-x 567 האפשרות הזו גם קיימת?
אוסיף שאלה,האם אני יכול להוסיף את הזוג הקדמי למגבר דו ערוצי במקביל ל ק"ב?

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בעקרון אתה צריך לבדוק האם יש לך פרה אאוט במגבר.
אם כן כל מה שאתה עושה זה מוציא ממנו RCA איכותי לתוך המגבר דו ערוצי.
ומשתמש במגבר דו ערוצי כיחידת ההגברה.
ואז מה שקורה הוא שאתה בעצם מגביר את הרמקולים ע"Hי הדו ערוצי ושולט בווליום וכניסות ע"H הרסיבר AV.
יש לך במגבר יציאה אחורית בשם SOUND OUT או משהו כזה...

onoff

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
יש

בעקרון אתה צריך לבדוק האם יש לך פרה אאוט במגבר.
אם כן כל מה שאתה עושה זה מוציא ממנו RCA איכותי לתוך המגבר דו ערוצי.
ומשתמש במגבר דו ערוצי כיחידת ההגברה.
ואז מה שקורה הוא שאתה בעצם מגביר את הרמקולים ע"Hי הדו ערוצי ושולט בווליום וכניסות ע"H הרסיבר AV.
יש לך במגבר יציאה אחורית בשם SOUND OUT או משהו כזה...

יצציאה אחת audio out וגם היא תפוסה!אין לצערי pre out

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
AUDIO OUT הוא הפרה שלך כידוע לי.
למי היא מחוברת?

onoff

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
לסאונד חוזר של TV

אבל איך אדע אם זה באמת הפרה של המכשיר?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
שאלה טובה יש את SG אלק'.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור