חיבור מצלמת HD בשיטת שידור NTSC לטלוויזיות

motyeyal

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני מעונין לקנות מצלמת וידאו של פאנאסוניק דגם HDC-300TM, ביפן (חצי מחיר מישראל), שהיא מצלמת HD, אבל מצלמת בשיטת NTSC. מצלמה כזו בשיטת PAL, עולה ביפן, 300 דולר יותר (התחרות בארה"ב גדולה יותר מאירופה).
יש לי טלויזיה שארפ, דגם LC-32BV8E וטלויזיה LG-26LC2R. האם ניתן יהיה לצפות בסרטים שאצלם במצלמה, בשתי הטלויזיות?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הרוב המוחלט של מסכי טלויזיה בישראל, הינם מולטי סיסטם, כלומר תומכים בהצגת NTSC וגם PAL.
רוב הסיכויים הם שהדגמים שציינת אכן תומכים בזה, אבל אם אתה רוצה לוודא, תבדוק במפרט ותשאל את היבואן.

adido

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
מוטי, כל עוד תהיה רק במרחב הפנימי שלך. יתכן והכל יעבוד.
אבל מה יקרה עם תרצה לערוך חומרים ולתת לדודה ברכה? מה יקרה כשתרצה לשלב אולי חומרים ישנים ממצלמת הPAL הישנה שלך?
הכל בסופו של דבר פתיר, אבל תקח בחשבון את ההתחרבשות במציאת הפתרון.

motyeyal

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
רכשתי את המצלמה ביפן, ואני עומד לקבל אותה בימים הקרובים, למרות שהיא מצלמת NTSC בלבד. את רוב החומר המצולם, אראה במחשב וגם לדודה ברכה אפשר להעביר קבצי מחשב (לכולם יש מחשב היום), בדיסק און קיי, בדיסק DVD, או לפנק אותה בHard Disk חיצוני, עם כל סרטי המשפחה.
אם ארצה לראות את הסרטים במסך גדול (42" לדוגמא), המסך הגדול ישמש לי כצג למחשב.
האם אני טועה במשהו?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אין שום בעיה.

adido

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
מזל טוב, אשריך שגם דודה ברכה כבר גולשת ברשת.
אל תשכח לספר לנו מה קנית ואיך התוצאה.

motyeyal

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
המצלמה הגיעה

בשעה טובה ומוצלחת הגיעה מיפן מצלמת הפנסוניק HDC-HS300, שהזמנתי.
תמונות כאלה באיכות HD כזאת לא ראיתי מעולם. ביקוצור עיסקא מעולה, שילמתי 2,800 ש"ח כולל משלוח+ 510 ש"ח מע"מ ומכס. מצלמה כזו בישראל עולה מעל 4,600 ש"ח (במקרה הזול).
חיברתי למחשב, חיברתי לטלויזיה "שארפ" (ראה דגם למעלה) משנת 2007, חיברתי ל-LG (ראה דגם למעלה) משנת 2007, חיברתי ל"טושיבה" פלאסמה 42" משנת 2006, בכולם רואים תמונה מעולה.
בקיצור שיטת השידור NTSC, עובדת בכל הטלויזיות שלי.
מי שמעוניין במצלמה לרוץ ולקנות ב-EBAY, כרגע יש מבצע של "פאנסוניק " ביפן והסוחרים ביפן מוכרים את המצלמה, במחירים זולים. אין מה לפחד משיטת השידור.
התפריטים מגיעים באנגלית וגם ביפאנית כבונוס...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תתחדש.
קיבלת תפריטים באנגלית, זה כבר מזל...
היה צפוי שזה יעבוד, כמעט כל הטלויזיות שנמכרות בישראל הינן מולטי סיסטם.
תהנה, ממה שיצא לי לראות, אכן מדובר במצלמה איכותית.

yol

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
לדעתי העיניין עם שיטות השידור

עדיין "מחזיק" היום רק מהסיבה שחברות הטלויזיה "מתחזקות" אותו.
כצרכנים, מאז התחזקות עולם המחשוב בשוק האזרחי צרכני, זה כבר באזור החמש שני לא כ"כ רלוונטי. מה גם שכפי שכתבו קודמי כאן - רוב מכשירי הצפיה הם מולטיסיסם ובוודאי אם זה פלזמה/LCD .
אם כבר עולה הצורך להמרות אני ממליץ בחום רב על תוכנה מצויינת וחינמית שלא כ"כ מוכרת אבל פשוט עושה פלאות בשם SUPER של חב' erightsoft .

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מה היתרונות של תוכנה זו?
במעבר ל- HD, נשמרו ההבדלים של 50Hz מול 60Hz וקצב פריימים שונים (25p באירופה ו- 30p בארה"ב).

yol

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
יתרונות לדעתי - קודם כל בגמישות - תומכת בהמון סוגי קבצים ובתוכם במנועי דחיסה שונים וידאו כמו גם אודיו.
דבר שני - חינמית בלי קישקושים.
דבר שלישי - פעילה מבחינת שיפורים עידכונים ותיחזוק.
דבר רביעי - קלה ונוחה ביותר לתפעול.

motyeyal

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
בעייה בעריכת סרטי NTSC במחשב

אחרי שנהנתי מאוד מאיכות הצילום של המצלמה, רציתי לערוך אותם במחשב. בתוכנת העריכה שהגיעה עם המצלמה, קיבלתי הודעה שלא ניתן להעביר את הסרטים למחשב משום שהם אינם Pal. ניסיתי ב-Windows Movie Player וקיבלתי הודעה :"Cannot be worked as the TV system has a different image". הגדרתי דרך "כלים" בתוכנת ה-Media Player שאני משתמש ב-NTSC וזה לא פתר את הבעיה. איך אני יכול להגדיר במחשב, שאני מחבר מצלמת NTSC, כדי שאוכל להוריד את הסרטים למחשב, בלי תוכנת המרה (שאולי תפגע באיכות סרטי HD).

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לא ניסיתי לערוך עם התוכנות שציינת, אבל עבודה במצב NTSC בתוכנות כמו פרימייר או סוני וגאס, לא נתקלתי בשום בעיה.
תוריד גרסת ניסיון של SONY VEGAS 9, אם זה יעבוד, אז המחיר של הגרסה המלאה עומד על 30 ומשהו דולר, שווה.

yol

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
ממתי תוכנה שמגיעה עם מצלמה כלשהיא ואפילו כל מכשיר דיגיטלי שמתחבר למחשב ומגיע עם חבילת תוכנות - מודיעה שהמכשיר לא מתאים ?
נשמע לי מאוד מוזר - בכל אופן, אתה גם יכול ללכוד או להעביר עם VLC וגם עם windows movie maker אם זה מה שאתה מנסה לעשות. בשתיהן אני יודע שניתן לעבוד בשתי השיטות.

פאדי

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
כדאי לבדוק את הפרימייר ואת הויגאס , הויגאס היא כמו מגרסה (מקבלת כמעט כל פורמט אפשרי) .

motyeyal

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
התוכנה שהגיעה עם המצלמה עובדת מצוין, כל עוד אינני מבקש להעביר את הקבצים שבמצלמה למחשב שלי.
גם windows movie player, לא מוכנה לקבל את הקבצים, בטענה של חוסר תאימות. אני אנסה ע"פ הצעותיכם, להשתמש עם הווגאס 9 (כרגע בהורדה) ונראה איך היא תתפקד. אדווח בהמשך..

motyeyal

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
עם הוואגס 9 עובד מצויין. כרגע לומד איך להשתמש בתוכנה. תודה על העזרה.

Tzahil

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
הי,
האם ניסית להעביר סרט HD מהמצלמה למחשב ולצרוב אותו ל- DVD,כסרט DVD בפורמט PAL, או כ גDIVX?
לסיכום התהליך שעברת, האם אתה ממליץ על רכישת מצלמה NTSC (מבחינת החיסכון ואפשרויות במצלמה). אני מעוניין לקנות SONY CX550 ועל פניו דגם ה- NTSC זול יותר ויש לו כמה יכולות עדיפות על דגם ה- PAL.
תודה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לא אמורה להיות בעיה מיוחדת במצלמת NTSC מול PAL.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור