חיבור המחשב למערכת - בזול

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
שלום,

בחדר העבודה אני ארצה לחבר בקרוב מחשב נייד עם דיסק חיצוני לרסיבר סטריאו פשוט אבל חביב של סוני (רמקולים עוד אין). אין חיבור דיגיטלי. קבצי המקור - RIP מדיסקים ל-FLAC.

מגבלת תקציב - 1000 ש"ח (כולל כבילה). אולי בעתיד אוכל להוסיף ולשדרג.

אפשרויות:
1. DAC USB זול שיתחבר בכבל ארוך (3-4 מטר) למערכת.
2. סטרימר אודיו שיתחבר למערכת ביציאה האנלוגית ולמחשב דרך הרשת.

תודה מראש,
אדר.

jexy

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
16
אם זה באותו חדר, למה אתה צריך סטרימר או DAC???

יותר זול לרכוש סט רמקולים למחשב או מערכת מיני עם כניסת AUX...

אם בא לך להוציא כסך לDAC ומערכת, ב1000 ש"ח לא תקבל איכות כמו שאתה מצפה וזה יהיה זהה למערכת ב200 ש"ח...

ההחלטה היא שלך

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אולי לא הייתי ברור - מערכת תהיה בכל מקרה בחדר. רציתי לחבר אותה גם למחשב, וחשבתי שיהיה איכותי יותר להשקיע כמה מאות שקלים על חיבור טוב (יחסית) למערכת.
למען האמת יש לי גם רמקולי מחשב שעלו 100-200 ש"ח בזמנו.
אני מניח שרמקולים, או חיבור AUX (שאכן יש לי ברסיבר), אני מחבר ליציאת האוזניות, שהיא לא הדבר הכי איכותי במחשב.

לא נראה לך שאפשר לשפר את זה משמעותית בכמה מאות שקלים? (אשמח לשמוע "לא", ולחסוך את הכסף :))

תודה.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
אולי לא הייתי ברור - מערכת תהיה בכל מקרה בחדר. רציתי לחבר אותה גם למחשב, וחשבתי שיהיה איכותי יותר להשקיע כמה מאות שקלים על חיבור טוב (יחסית) למערכת.
למען האמת יש לי גם רמקולי מחשב שעלו 100-200 ש"ח בזמנו.
אני מניח שרמקולים, או חיבור AUX (שאכן יש לי ברסיבר), אני מחבר ליציאת האוזניות, שהיא לא הדבר הכי איכותי במחשב.

לא נראה לך שאפשר לשפר את זה משמעותית בכמה מאות שקלים? (אשמח לשמוע "לא", ולחסוך את הכסף :))

תודה.

שלום
ראשית אתה מרכיב את המע' שלך ("מערכת תהיה בכל מקרה בחדר") בסדר הפוך!
מתחילים מרמקולים (לפי הטעם והתקציב) אח"כ הגברה, ולבסוף מקור.

לפי התקציב שלך, הצוואר בקבוק (החוליה החלשה של המע') אינה במקור (יציאת השמע אוזניה בלאפ-טופ).
בפורום תפוז נשאלה שאלה דומה, שווה שתיכנס ותעיין. זה יעזור.

בהצלחה.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
מה לעשות, מערכת כבר יש בחדר העבודה (אפילו מקור איכותי - DVD ב-300 ש"ח :)). ויש גם מחשב, שרוצה להיות מקור נוסף (אין לי כוונה לשדרג את המערכת שם בשלב זה).

אז אני מבין שעם מערכת זולה כזו (כאלפיים ש"ח לרמקולים ולמגבר ביחד) פשוט אין טעם להשקיע ביציאת המחשב, כי לא ישמעו (או כמעט לא ישמעו) הבדל. פשוט לחבר בקו ישיר מיציאת האוזניות למגבר.

OK, תודה רבה, נפתרו לי הבעיות...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור