חיבור אינטגרייטד סטראו למגבר ק"ב

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שלום,
יש לי מגבר ק"ב של וינסנט ואני נהנה ממנו מאוד בשמיעה של מוזיקה רב-ערוצית (DVD-AUDIO . כותרי SACD ו DTS ).
מדובר במגבר מאוד חזק ומוזיקלי אבל חשבתי לנסות לחבר מגבר סטראו אינטגרייטד.
הבעיה - אין למגבר ק"ב חיבורי PRE-OUT .
האם זה מקרה אבוד (כלומר, על מנת לחבר מגבר סטראו אינטגרייטד אני חייב להחליף את המגבר ק"ב) ?
מהן האפשרויות העומדות בפני?
תודה
ארז

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כדי לשרשר שני מגברים צריך לעשות זאת דרך יציאת ה PRE OUT של הראשון - כמו שאמרת במגבר שלך אין PRE OUT אז אני חושש שאתה לא יכול לשרשר את המגבר שלך לאחד אחר.

יש אפשרות לחבר את הרמקולים בעזרת קופסת מיתוג כמו שיש בחלק מחנויות האקטרוניקה - אבל זה אמור להוריד את האיכות השמע

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
כל הרעיון הוא לשפר את איכות השמע.
מה יעזור לי אם אשתמש בקופסת מיתוג שפוגעת באיכות?

האם מבחינה טכנית יש אפשרות להוסיף PRE-OUT למגבר (רק לרמקולים הקדמיים) ואם כן, מי יכול לבצע אותה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם המגבר מוציא אות מוגבר - זה כבר מוגבר אין אפשרות להפוך את ללא מוגבר (כלומר PRE OUT )
אתה לא רוצה לפתוח את המגבר ולעשות לו שינויים - כבר עדייף לקחת מגבר אחר.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
האם המגבר שלך תומך בכניסה דיגיטלית כלשהי?
כלומר COAX או אופטי?
אם כן תוכל לחבר את המקור שלך אליו בדיגיטלי ולמגבר הסטריאו באנלוגי.

מה דגם המגבר .
ואם יש אליו קשור עדיף.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
כלומר COAX או אופטי?

מה דגם המגבר .
ואם יש אליו קשור עדיף.

אני יכול לחבר את המקור בדיגיטלי למגבר ק"ב ובאנלוגי למגבר סטראו אבל איך אני אחבר את הרמקולים הקדמיים? להחליף חיבור כל פעם?

הנה קישור למגבר ק"ב :
http://www.soundstage.com/surrounded/surrounded200510.htm

ארז

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
כלומר COAX או אופטי?

מה דגם המגבר .
ואם יש אליו קשור עדיף.

שלום - אני חושש שלדעתי הצעתך היא מקור לצרות.
בסידור כזה, מעבירים את הרמקולים ליציאות מגבר הסטריאו. אז בסטריאו זה יעבוד.
אבל הבחור משתמש גם בקולנוע ז"א 5.1
במצב זה הווליום של מגבר הקולנוע לא שולט על הוליום של שני הקדמיים - חסרון פטלי לדעתי בקולנוע ביתי.

רק פירוק הוינסנט ומציאת מקום לייצר בו PRE OUT רעין מופרך למדי.

שיחליף את הוינסנט

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מקור לצרות...לא נסחפת בכלל...
ארז וחני, תבדקו האם מיציאת ה REC OUT האם היא נשלטת ע"י ווליום המגבר או BYPASS.
בכל מקרה ההצעה שלי הייתה כי היום יש הררבה מכשירי DVD ששולטים בווליום מהמכשיר שלהם.
ככה אפשר לעשות זאת.

בנוסף תמיד אפשר לנסות ולחפש מגבר סטריאו שתומך במה שנקרא HI LEVEL , אבל אישית אני לא מכיר אחד.

אפשר לנסות לחבר דרך חיבור אוזניות. אבל לא נראה לי שזה מה שתרצו.

כמו כן אפשר ללא ספק להשתמש במפצל לפי הצעתו הנבונה של כרמי.
לדוגמא:
http://cgi.ebay.com/New-Pro-Series-...4|66:2|65:12|39:1|240:1318|301:1|293:1|294:50

ועוד הרבה:
http://shop.ebay.com/Speaker Select...d=m38&_nkw=Speaker+Selector+Switch+Box&_naf=1

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אורי ,
תודה על העזרה עד כה.
נדמה לי שהלינקים שצרפת מראים איך לחבר כמה זוגות רמקולים לאותו מגבר.
אצלי זה מצב הפוך - אני צריך לחבר את אותו זוג רמקולים לשני מגברים שונים.

לא הבנתי למה צריך לחבר את ה REC OUT במגבר ק"ב. לאיזו כניסה במגבר סטראו?

כל הכוונה שלי הייתה לשפר את האיכות בסטראו ובעיקר לתת הגברה איכותית יותר לקדמיים כך שאוכל לשדרג אותם.
שמעתי את ה B&W 805 ומאוד נהניתי מהם אלא שעל מנת להנות מהם הצטרכתי להגביר את הווליום לעוצמה שאני לא נוהג לשמוע בה בדרך כלל.
הוסבר לי שזה מראה שהמגבר לא מספיק איכותי ואם אחבר אותם למגבר אינטגרייטד איכותי אוכל להנות מהם בווליום נמוך.
יחד עם זאת, אני לא רוצה לוותר על האיכות שאני שומע היום במוזיקה רב-ערוצית ולכן הוינסנט מתאים לי.
האם אפשר להנות מכל העולמות?
האם קופסת מיתוג אכן תפגע באיכות במידה כזו שלא כדאי לי לבצע את כל המהלך הזה?
שוב תודה.
ארז

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה 805 רמקול שצריך הגברה חזקה ומומלץ שתיהיה גם אכותית, אבל קשה לי להאמין שזה הרמקול שאתה רצה להגביר כעת.

קל לשמוע רמקולים או מערכת טובה (ויקרה) ולחזור הביתה עם מחשבות איך אני משפר הסטאפ שלי, אבל צריך לקחת דברים בפרופורציה בתחום הזה קל מאוד להתחיל את השידרוג ולאחר מכן ממשיכים וממשיכים - זה לא תמיד רע כל עוד עושים זאת מידיעה.

מומלץ להתחיל מהתחלה לעשות סדר (גם לך בראש)- מה אתה רוצה להשיג? ועל איזה תקציב אתה חושב? ואיזה רמקולים אתה רוצה שיהיו לך?

היות ולהוסיף רק הגברה זו יכול להיות רק תחילת הדרך אם אתה חושב להמשיך לשפר דברים - צריך לחשוב מראש כדי שלא תרכוש ציוד שאחרי זמן קצר תחליף אותו.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לקחתי את ה 805 לשמיעה בבית ומאוד נהניתי ממנו אך בשביל זה נדרשתי להגביר ווליום לעוצמה שאני לא נוהג לשמוע בדרך כלל.
מדובר במערכת בחדר שינה ולכן חשוב שהאיכות תשמע בווליום נמוך.
אני יכול לאמר שבווליום נמוך הרמקולים הנוכחיים שלי (פוקאל 806 ) נשמעו יותר מהנים, הגם שאופי הסאונד שלהם שונה - ה 805 נותן יותר פרטים, יותר מדויק וריאליסטי , במה טובה יותר והוא נעלם בחדר.
הפוקאל 806 מעדן ומעגל את הסאונד, נותן צליל יותר רך ובגלל הנצילות הגבוהה שלו הוא נשמע מצוין בווליום נמוך.

חשבתי שהמגבר ק"ב וינסנט יספיק על מנת להוציא מה 805 את הפוטנציאל שלו אבל נראה שלא כך הדבר ומכאן השרשור החל.
אגב, לא חסר כוח לוינסנט אבל אני צריך שהאיכות תבוא לידי ביטוי בעוצמת שמע נמוכה.
ארז

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שמעתי מספר פעמים את 805 גם בבית עם מגבר סטריאו וגם עם הרסיבר שלי (שהוא חזק) ואני מבין לחלוטין מה שאתה כותב על הרמקול הזה.

אבל אני חייב לציין שרמקול במחיר כזה לא מחברים להגברה של רסיבר כמו שלך לדעתי גם לא לרסיבר בכלל - בנוסף לכך רמקול כזה כדי לעבוד כמו שהוא יכול, צריך לחבר להגברת סטריאו לא זולה והחלפת הרסיבר שלך זה לאחר זה כסף קטן יחיסית למחיר ההגברה שהרמקול הזה אוהב.

כאמור אני מבין למה אהבת את ה 805 השאלה האם אתה סגור שזה הרמקול שאתה רוצה לחדר השניה שלך?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
carmi ,
תודה על ההתיחסות הכנה.
אני לא יכול לאמר שאני סגור על ה 805 . זה בהחלט תלוי גם בעלות השדרוג הכוללת.
מובן לי שעל מנת להפיק ממנו את הפוטנציאל צריך לחבר אותו להגברה איכותית וכעת אני גם מבין שלהשאר עם המגבר וינסנט (שאין לו PRE-OUT אבל הוא נהדר במוזיקה רב-ערוצית) זו כנראה לא אופציה.
כשאתה מציין שצריך הגברת סטראו לא זולה אני מבין שזה משהו בסביבות 10K כך שבסהכ, לפני החלפת המגבר ק"ב למגבר/רסיבר עם יציאות PRE-OUT , מדובר על עלות 22K ש"ח בערך. לזה צריך להוסיף החלפת מגבר ק"ב ואני מתעקש שיהיה מוזיקלי במדיה רב-ערוצית (אולי איזה HK מסדרה גבוהה) ואני חיש חוצה את ה 25K ש"ח...
אם אלו פני הדברים אז אני יורד מהנושא.
בסה"כ חשבתי שאפשר להפיק יותר מהמגבר הנוכחי באמצעות שדרוג הקדמיים ואולי הוספת מגבר סטראו אינטגרייטד סביר. לתומי סברתי שמגבר אינטגרייטד ממוצע (NAD או משהו דומה) יספיק.
אם יש מצב לחבר מגבר סטראו אינטגרייטד למגבר ק"ב הנוכחי + עלות שדרוג באזור ה 15-16 K ש"ח - זה משהו שהייתי שוקל ברצינות.
ארז

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ארז יש לי שינוים לחישובים שלך
אם אתה מדבר על הרמקול הזה 805 עד כמה שאני מבין מחיר שלו לחדש + סטנדים זה כבר קרוב ל 20 אלף ש"ח
הגברה שמתאימה לרמקול כזה שאני מכיר זה MF A5 גם זה קרוב ל 15 אלף ש"ח
אני מאמין שאפשר להשיג אותם בפחות או ביד שניה
אבל אם את הולך על רמקולים אחרים ויותר קלים לדחיפה אפשר להוריד מחירים בהרבה ...

כעת בקשר לרסבר קולנוע ביתי - אם אתה משתמש במגבר סטריאו עבור ההגברה הרבה פחות חשובה יכולת ההגברה של הרסיבר הקולנוע הביתי היות ובעצם משתמשים בו רק ל PRE וכלל לא בהגברה שלו אני מאמין שרסיבר עם PRE גם מהרמות הכניסה יספק - ללא הפסד של איכות ההגברה (אחרי הכול מגבר הסטריאו עושה את רהגברה) כל עוד הריסבר עושה את עבודת ה PRE שצריך

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
נדמה לי שאפשר להשיג את ה 805 במחיר נמוך יותר - באזור 12-13 אלף ש"ח.
בנוגע לסטנדים - יש לי בעיית מקום חמורה . אם איכות השמע שלהם יורדת משמעותית כשהם על מדף (לא יכולתי לבדוק את זה כי המדף שיש לי כרגע לא מתאים בגודל שלו לרמקול) אז חבל על המאמץ.

בקשר להגברה של שאר הערוצים - היות ואני מרבה לשמוע במדיה רב-ערוצית, חשוב לי במיוחד שהסנטר יקבל הגברה טובה.
יש לי את ה CC800 של פוקאל והוא סנטר ברמה טובה מאוד לטעמי. יש לי בבית גם רסיבר ימהה 750 (שהוא 7.1 , 100W לכל ערוץ) וכאשר השוויתי את ערוץ הסנטר בימהה מול הוינסנט ההבדל היה פשוט עצום (לטובת הוינסנט).
קח בחשבון שבכותרי SACD יש לא מעט שירה גם בסנטר וגם בקדמיים ולא הייתי רוצה שגוון הצליל ישתנה במעברים בין הרמקולים. לכן חשוב לי שהסנטר יקבל הגברה דומה וכמובן שאני אתאים את הסנטר לאותה סדרה של הקדמיים (כמו המצב הנוכחי).
לגבי האחוריים אני מאמין שההגברה שלהם פחות קריטית היות ועיקר תפקידם הוא לתת את תחושת הסראונד.
מה דעתך?
ארז

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
המחיר שאתה מדבר עליו הוא הגיוני אבל להניח רמקולים כאלו על מדף זה לא הגיוני
כמו כן קשה לי להאמין שהסנור שלך וה 805 יעבדו טוב יחד.

כל הכיוון שאתה הולך אליו נראה לי לא נכון - אתה בא לפתור רצון רגעי ואתה מדבר על השקעה של הרבה מאוד כסף על כך. לדעתי אתה צריך לעשות חושבים מה אתה באמת רוצה להשיג ולא שמעתי רמקולים טובים איך אני מביא אותם אלי הביתה. (סליחה על הישירות - אבל לדעתי עם חשיבה מהתחלה אתה יכול לקבל הרבה יותר מאותו סכום כסף - כאמור דעתי)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני מודה לך על דעתך הכנה.

הכל התחיל מהמחשבה ש:
1. אפשר להפיק יותר מהמגבר הנוכחי (כלומר, הפוקאל 806 לא ממצים את הפוטנציאל של המגבר ויכול להיות שהם דווקא כן ממצים את המגבר ואני לא מודע לזה).
2. איך לשפר את השמיעה בסטראו (חיבור של אינטגרייטד סטראו) מבלי לפגוע באיכות השמיעה של מוזיקה רב-ערוצית.

כמובן שהייתי מחליף את הסנטר בהתאם לקדמיים.....

היות ויש לי מגבלת מקום בחדר (אני לא יכול לשים סטנדים) אז כל רמקול שחייב סטנד (או לא יישמע מספיק טוב על מדף) יורד מהפרק (כמו גם כאלו עם פיר אחורי....).

במגבלות הנ"ל, איך אני יכול למקסם את ההנאה ?
תודה
ארז

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כל רמקול שלא ישב על סטנד נפרד ישמע פחות טוב
המלצה שלי לפני שאתה חושב על שידרוג כך את הזמן לשמוע כמה דברים שונים (לא חייב אצלך בבית) לדעתי אתה עדיין לא בשל לרכישה (סליחה על הכנות)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני מודה שזה לא בוער בעצמותיי....
פשוט חשבתי שאם כבר יש לי מגבר ק"ב איכותי אז מדוע לא להפיק ממנו יותר?
אכן אני לא בשל לשדרוג בכל מחיר או במחיר של 20K ש"ח + .

ברשותך אחזור לנושא.
כעת, לאחר שאתה יודע שה 805 מצא חן בעיני אבל הוא לא מתאים (הן בגלל הצורך המשמעותי בסטנד והן בגלל שעל מנת למצות אותו צריך הגברה איכותית במיוחד), האם יש רמקול שמזכיר אותו ואשר יכול להסתפק בהגברה של הוינסנט? נדמה לי שלשמוע אותם אני בשל...
ארז

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור