זה אמיתי?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אבל כל עוד לא מדובר על תקלות ובעיות חשמל בדירה, כל הרעשים הללו שנכנסים לרשת החשמל נעלמים כלא היו בפילטר של ספק הכח של המגבר / דק / קדם... אלא אם כן הספק כוח של המכשיר לא מתוכנן היטב והוא מעביר את הרעשים הלאה...
:rolleyes:
וואללה.
שמעת פעם מגבר או דאק מחוברים דרך פילטר חשמל?

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
כן זיו, כפי שכתבתי:

לא כתבתי ש- Ferrite choke בודד יכול לעשות אפקט גדול יותר מפילטר מהסוג הנדון. אבל כמה פילטרים של PS (או ISOTEK, או NORDOS) תוכל לרכוש? אלצלי בדירה פזורים בכל החדרים 16יחידות Ferrites, לכל מקום התאמתי את הגודל המתאים, את המיקום המתאים על הכבל ואת הכיוון המתאים. אם תקנה, נגיד, 8 יחידות של יחידות PS - הן יהיו יותר אפקטיביות מ-16יחידות Ferrites, אבל מחירם כבר יתקרב למחיר של פילטר יעודי למערכת - אבל לא יחליפו אותו. לכן זה לא משתלב קלקלית.

זו אגדה הנדסים שקיימת רק בעולם האידיאלי. יש לי מכרים בפורומים (לא בארץ) עם מערות סופר מושקעות וסופר יקרות, בחדרים יעודיים עם טיפול אקוסטי רציני. חלקם מחליפים ציוד באופן תדיר (כי זה מסקרן אותם והם יכולים להרשות את זה לעצמם). כולם - אבל כולם (!) - משתמשים בפילטרים ואומרים שהם משפרים סאונד באופן משמעותי.

היי ויטלי, מעריך את תגובתך.

אבל אתה אומר שהנדסה זו אגדה ואגדה זו המציאות? איך אפשר לעבוד ככה? זה בדיוק על אותו משקל של אמונה, ובחשמל אין מקום לאמונה, יש חוקים ברורים מאוד.
והפילטר הזה של ps לא עושה דבר. אך אם אתה שומע הבדל, סבבה זו זכותו של כל אדם לטעון כך או אחרת וגם כל אחד בוחר על מה לבזבז את כספו ובכיף גדול.

אותי זה לא מעניין מה אחרים אומרים... אז נגיד והם אומרים שהפילטר לד של PS audio משפר, נו זה אומר שזה נכון? וזה שיש להם יכולת לבזבז ולקנות מוצרים לא הופך אותם למבינים יותר או לכאלה שדעתם עליונה או לכאלה שהמערכת שלהם נשמעת טוב יותר...

שיהיה שבת שלום :)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אם שמעת והחלטת שאין בו יתרון - טוב לך. חסכת. :אצבע מורמת

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
אבל אתה אומר שהנדסה זו אגדה ואגדה זו המציאות? איך אפשר לעבוד ככה? זה בדיוק על אותו משקל של אמונה, ובחשמל אין מקום לאמונה, יש חוקים ברורים מאוד.
אני מבקש לא להכניס לפי מילים שמעולם לא אמרתי ולאולם לא אומר. אמרתי שטענתך היא אגדה הנדסית - ויש עוד כמה כאלה בתחות שלנו כמו: כבלים לא משפעיים, שיכוך לא יכול להשפיע על ציוד טרנזיסטורי וכו'. זה "קצת" שונה מאמירה שהנדסה היא אגדה, נכון?
ראיית מהנדס - בניגוד לראיית מדען - מוגבלת, בשבילו דברים שלא למד פשוט לא קיימים, אפילו אם המציאות אומרת אחרת. אני, בניגוד אליך, לא מנסה לסתור את המציאות - אפילו כשלא מבין תופעה זו או אחרת. מנסה להסביר, ואם אינני מצליח - משלים עם העובדה שאי-אפשר לדעת הכל. אינני מאמין בוודו ומשוכנע שלכל תופעה נצפית קיים הסבר מדעי. זה ההבדל ביני לבין מהנדס.
והפילטר הזה של ps לא עושה דבר. אך אם אתה שומע הבדל, סבבה זו זכותו של כל אדם לטעון כך או אחרת וגם כל אחד בוחר על מה לבזבז את כספו ובכיף גדול.
אין לי ניסיון עם פילטר PS אבל יש לי ניסיון רב עם פילטר למערכת של ISOTEK, שעובד על אותו העיקרון (למה? כי אם להיצמד דווקא להנדסה, אין יותר מדי דרכים לסנן ראשים). ולא סתם משפיע - הוא משפיע בגדול. אבל כדי לשמוע זאת, נדרשת מערכת הרבה מעל ממוצעת, ושמיעה שהיא לא מתחת לממוצעת (שום דבר לא אישי). אלך וארחיב - יצרן דרגת פונו אינשטיין (שהוא לא בסיסי) ממליץ על שימוש בפילטר. מה תאומר על זה?
אותי זה לא מעניין מה אחרים אומרים... אז נגיד והם אומרים שהפילטר לד של PS audio משפר, נו זה אומר שזה נכון?
זה רק מחזק את מה שאמרתי קודם. אתה מהנדס. מה שאחרים אומרים, לא מעניין אותך. אבל במדע זה נקרא דיווחים. אם דיווחים מאשרים את מה שאני צופה, זה אומר שאני לא הוזה וצריך להבין מה הסיבה...
וזה שיש להם יכולת לבזבז ולקנות מוצרים לא הופך אותם למבינים יותר או לכאלה שדעתם עליונה
זה כן כי הם צוברים ניסיון (במילים אחרות - צוברים נתונים).
אני מסיים בכך את הדיון איתך, אין לי שום כוונה להיכנס לסגה כמו "האם כבלים משפיעים?"
שבת שלום.

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
אני מבקש לא להכניס לפי מילים שמעולם לא אמרתי ולאולם לא אומר. אמרתי שטענתך היא אגדה הנדסית - ויש עוד כמה כאלה בתחות שלנו כמו: כבלים לא משפעיים, שיכוך לא יכול להשפיע על ציוד טרנזיסטורי וכו'. זה "קצת" שונה מאמירה שהנדסה היא אגדה, נכון?
ראיית מהנדס - בניגוד לראיית מדען - מוגבלת, בשבילו דברים שלא למד פשוט לא קיימים, אפילו אם המציאות אומרת אחרת. אני, בניגוד אליך, לא מנסה לסתור את המציאות - אפילו כשלא מבין תופעה זו או אחרת. מנסה להסביר, ואם אינני מצליח - משלים עם העובדה שאי-אפשר לדעת הכל. אינני מאמין בוודו ומשוכנע שלכל תופעה נצפית קיים הסבר מדעי. זה ההבדל ביני לבין מהנדס.

אין לי ניסיון עם פילטר PS אבל יש לי ניסיון רב עם פילטר למערכת של ISOTEK, שעובד על אותו העיקרון (למה? כי אם להיצמד דווקא להנדסה, אין יותר מדי דרכים לסנן ראשים). ולא סתם משפיע - הוא משפיע בגדול. אבל כדי לשמוע זאת, נדרשת מערכת הרבה מעל ממוצעת, ושמיעה שהיא לא מתחת לממוצעת (שום דבר לא אישי). אלך וארחיב - יצרן דרגת פונו אינשטיין (שהוא לא בסיסי) ממליץ על שימוש בפילטר. מה תאומר על זה?

זה רק מחזק את מה שאמרתי קודם. אתה מהנדס. מה שאחרים אומרים, לא מעניין אותך. אבל במדע זה נקרא דיווחים. אם דיווחים מאשרים את מה שאני צופה, זה אומר שאני לא הוזה וצריך להבין מה הסיבה...

זה כן כי הם צוברים ניסיון (במילים אחרות - צוברים נתונים).
אני מסיים בכך את הדיון איתך, אין לי שום כוונה להיכנס לסגה כמו "האם כבלים משפיעים?"
שבת שלום.

ויטלי כואב לך משהו? מה אתה מתלהם ומנסה להוכיח בדיוק? וזה שאתה מדגיש מילים שכתבתי ומנסה לתת לזה פרשנות עקומה משלך גם לא הופך את זה לנכון...

אתה גם יאיר, שחצן וחוצפן, אני מכיר אנשים כמוך, חושבים שרק להם מערכות שקופות ומעל הממוצע ואוזניים מזהב.. בסדר, תמשיך לדמיין ולחשוב כך... העיקר שאתה מבסוט מעצמך.

ומה אתה מערבב תפוחים ועוגות?
דיברנו על המוצר ספציפי והמוצר הזה רחוק מלהיות "פילטר". נקודה.

וכבלים זה נושא אחר שלא קשור לכאן, וגם דעתו / המלצתו של יצרן הפונו שלך לא קשור לכאן... אבל אם שאלת את דעתי בעניין ובאמת אותו יצרן ממליץ המלצה גורפת על פילטר חשמל, אז כנראה שאותו יצרן לא בטוח בטיב הספק כוח שהוא תכנן ובעצם הוא מודה שאפשר היה לעשות זאת טוב יותר, או שהוא מנסה למכור עוד מוצר או תחושה...

שיהיה לך כל טוב.

נערך לאחרונה ב:

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
אם שמעת והחלטת שאין בו יתרון - טוב לך. חסכת. :אצבע מורמת

לא אמרתי שאין יתרון לפילטר רציני. אני אמרתי שאין יתרון לגימיק המדובר בפוסט הזה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור