וידאו לימוד להפעלת הבסיס לD60

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
שלום

סוף סוף רכשתי את המצלמה 60D של CANON
רציתי לדעת האם ישנם קטעי וידאו בהם מלמדים
את הפעולות הבסיסיות של המצלמה ואיך מתפעלים אותה נכון?

תודה

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
כרמי אתה גדול המון תודה לך על העזרה,
מתחילת הדרך ועד להחלטה שלי על הרכישה.
מקווה שלא הייתי יותר מידי נודניק, זה רק מחוסר ידע.

שוב תודה רבה.

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18

האם יש כאלה אבל ללא צורך בתשלום?
תודה

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
מה זה צילום ב RAW ?
כשאני מצלם כך הוא יוצר לי שני סוגי קבצים אחד JPG והשני
בעל נפח פי 4 שאי אפשר לפתוח אותו וכך זה לכל תמונה
למה זה?

תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תמונת RAW זה סוג של תמונת BIT MAP - לכל מצלמה יש את קבצי ה RAW שלה - כך שלניקון ולקנון יש סוגי RAW שונים וכן לדגמי מצלמות שונים יש סוגי RAW שונים.

קבצי ה JPG הם תמונות RAW אחרי עיבוד מסוים של המצלמה בפורמט דחוס יותר ובדרך כלל נשמרים עם איבוד חדות ופרטים. מעבר לכך בתוכנות עיבוד תמונה מתקדמות ניתן לבצע פעולות רבות יותר על קבצי ה RAW ללא איבוד איכות - כך לדגמה שינוי WB או חשיפה בקבצי JPG יכולים לגרום לאיבוד באיכות התמנה וב RAW לא.

יש הרבה דיונים בפורמי הצילום האם כדי או לא לצלם ב RAW.

בדיסק המצורף עם ה 60D וכן ניתן להוריד מהאתר של קנון תוכנת עיבוד תמונות בשם DPP שיודעת לקרוא לעבד קבצי RAW. כמו כן כל מחשבי אפל יודעים לקרוא RAW וכן יש תמיכה של מיקרוסופט מאפשרת זאת
http://www.dtown.co.il/articles/1851.html

אני אישית ממליץ להתקין את lightroom - שהיא תוכנה מעולה לעיבוד תמונות וכמובן שידועת גם לקרוא קבצי RAW של רוב המצלמות היום.

כאשר אתה בוחר במצלמה שלך איזה סוג קובץ ישמר יש אפשרות לשמור RAW + JPG, רק RAW או JPG בגדלים שונים. בכל מקרה אם אתה בוחר ב JPG תמיד מומלץ לשמור עם האיכות המרבית - כך הקובץ יאבד יחסית פחות נתונים מול מה שהמצלמה קלטה.

נערך לאחרונה ב:

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
עשיתי כמה צילומי וידאו במצלמה וכאשר העברתי למחשב
המדיה פלייר של WINDOWS לא הראה לי תמונה חלקה אלה כל הוידאו קפץ והיו פסים צבעוניים כמו הפרעות קשות הוידאו
זה היה גם ב 30 וגם ב 24 פריימים לשניה
האם הבעיה במצלמה או בהגדרות המדיה פלייר?

תודה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור