התקנת רמקולים מדפיים

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שלום,

מאילוצי מקום אני נאלץ לשים את הרמקולים המדפיים הקדמיים על מדף עץ שמחובר לקיר.
אין לי אפשרות לסטנדים.
המדף מותקן נמוך ככל האפשר - כ 1.3 מ' מהרצפה.

האם אתם מכירים אפשרות עדיפה ?

תודה
ארז

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
יש לך מזנון באמצע?

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
אם אתה ממקם רמקולים מדפיים על מדף...אתה בעצם ממקם אותם היכן שהם מיועדים להיות, לא כך? אם המדף מחובר טוב ויציב ואינו רועד, אין עניין.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
יש לך מזנון באמצע?

לא, אבל השטח לא פנוי.

ארז

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
האם המדף מקובע היטב לפחות?
שווה לשים גם בלוטק (מקווה שזה השם הנכון) בין כל רמקול למדף.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
כאשר אין לך מקום למעמדים לרמקולים, זה אילוץ ובמקרה כזה הפתרון הוא אכן מדפים.
כמה נקודות:
1. חשוב שהמדפים יהיו מעץ איכותי ועבה;
2. חשוב שהמדפים יקובעו לקיר באופן איתן ויציב;
3. כדאי מאד לשים משטחים מבודדי רעידות בין המדפים לרמקולים, כמו אלה של Auralex ,או דומים;
4. כדאי מאד גם לשים בתחתית הרמקולים תושבות מבודדות רעידות, כמו אלה של BDR , או דומות.
כדאי מאד שיהיו או משטחים מבודדי רעידות, או תושבות מבודדות רעידות. מה יעיל יותר, או אם שילוב של שניהם יעיל יותר – תוכל לדעת רק מתוך ניסיון. יהיה עליך למצוא משווק שיהיה מוכן להשאיל לך אביזרים אלה לניסיון.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
לא, אבל השטח לא פנוי.

ארז

האם תוכל לצרף תמונה?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
תודה, יהושע , על העצות המועילות.

ליאור, מה זה בלוטק? סוג של משטח בידוד?

ארז

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אני אישית מעדיף מתלים יעודיים ולא מדפים מעץ,‏ שהוא ממברנה בפני עצמו.‏ בזמנו נמכרו בארץ מתלים של ‏vogel‏ שיש לי נסיון מצויין איתם.‏ תנסה אצל אדר סוכנויות בת"א

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני אישית מעדיף מתלים יעודיים ולא מדפים מעץ,‏ שהוא ממברנה בפני עצמו.‏ בזמנו נמכרו בארץ מתלים של ‏vogel‏ שיש לי נסיון מצויין איתם.‏ תנסה אצל אדר סוכנויות בת"א

דיברתי איתם ויש להם מתלים של ‏vogel‏ אבל חוץ מדגם אחד, בכל שאר המתלים צריך לקדוח בגוף הרמקול !!
אני בטוח שאתה לא קדחת בגוף הרמקול, נכון?

אני אבדוק האם הדגם היחיד שיש להם ושלא צריך לקדוח בגוף הרמקול יתאים לרמקולים שלי.

האם מתלה כזה עדיף על פני מדף עץ?

ארז

נערך לאחרונה ב:

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
יש מתלים שמתאימים לרמקולים ספציפיים, אני תליתי בזמנו מדפיים של Mission על מתלים שהותאמו להם באופן ספציפי.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תודה, יהושע , על העצות המועילות.

ליאור, מה זה בלוטק? סוג של משטח בידוד?

ארז

היי ארז, זה סוג של חומר שעובד באופן דומה לסיליקון, רק שניתן להסיר אותו בקלות.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
היי ארז, זה סוג של חומר שעובד באופן דומה לסיליקון, רק שניתן להסיר אותו בקלות.

זה חומר דביק כזה, תכלכל. רעיון טוב להשתמש בו, ולפעמים יש אותו גם בחנויות כלי עבודה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
האם יש תמימות דעים מה עדיף - מתלה טוב (ללא פגיעה בגוף הרמקול כמובן) או מדף עץ מקובע היטב לקיר עם משטח בידוד / בלוטק?

האם מישהו התנסה פעם בשתי הצורות?

תודה
ארז

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
כאשר אין לך מקום למעמדים לרמקולים, זה אילוץ ובמקרה כזה הפתרון הוא אכן מדפים.
כמה נקודות:
1. חשוב שהמדפים יהיו מעץ איכותי ועבה;
2. חשוב שהמדפים יקובעו לקיר באופן איתן ויציב;
3. כדאי מאד לשים משטחים מבודדי רעידות בין המדפים לרמקולים, כמו אלה של Auralex ,או דומים;
4. כדאי מאד גם לשים בתחתית הרמקולים תושבות מבודדות רעידות, כמו אלה של BDR , או דומות.
כדאי מאד שיהיו או משטחים מבודדי רעידות, או תושבות מבודדות רעידות. מה יעיל יותר, או אם שילוב של שניהם יעיל יותר – תוכל לדעת רק מתוך ניסיון. יהיה עליך למצוא משווק שיהיה מוכן להשאיל לך אביזרים אלה לניסיון.

אם יותר לי
הוספת הפרוטה הקטנה שלי

מאוד חשוב שתבחר רמקול מדפי או ללא פורט, או שהפורט יהיה קדמי. רמקול מדפי עם פורט אחורי דורש מרחק מהקיר ואפשרות לגלי הקול להתפזר מאחור.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אם יותר לי
הוספת הפרוטה הקטנה שלי

מאוד חשוב שתבחר רמקול מדפי או ללא פורט, או שהפורט יהיה קדמי. רמקול מדפי עם פורט אחורי דורש מרחק מהקיר ואפשרות לגלי הקול להתפזר מאחור.

(Y)
אכן יש לרמקולים פורט קדמי ולא במקרה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מה עדיף לרמקולים מדפיים - מתלה או מדף?

תודה לכל המגיבים עד כה.

שורה תחתונה - לא ברור לי איך עדיף להתקין את הרמקולים המדפיים (כאשר אין אפשרות לסטנדים):
האם מדף עץ מקובע לקיר עם משטח בידוד בין המדף לרמקול או מתלה ייעודי (של vogel למשל) שלא פוגע בתיבת הרמקול?
האם יש בכלל הבדל ביניהם מבחינה סונית?

תודה
ארז

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
באמת לא התנסיתי אבל

תודה לכל המגיבים עד כה.

שורה תחתונה - לא ברור לי איך עדיף להתקין את הרמקולים המדפיים (כאשר אין אפשרות לסטנדים):
האם מדף עץ מקובע לקיר עם משטח בידוד בין המדף לרמקול או מתלה ייעודי (של vogel למשל) שלא פוגע בתיבת הרמקול?
האם יש בכלל הבדל ביניהם מבחינה סונית?

תודה
ארז

עוד קטנה אחת - מדף או מתלה - חשוב שלא יבלוט משהו מעבר לפנל הקדמי של תיבת הרמקול שעליו יושבים הדרייברים, כי אז מקבלים אינטרקציות של החזרה.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
אסטטית הייתי מעדיף מתלה יעודי (הוא יעודי...), אך נראה לי שזה תלוי במתלה היעודי - ואסביר.

מדף כבד ומבודד מדמה סטנד טוב לכל דבר ועניין, אבל לעומת זאת, מתלה יעודי לא עושה את זה כי התמיכה לרמקול לא מתבססת על המשקל והמבנה שלו. נראה לי שכדי שמתלה יעודי יחזיק את הרמקול בצורה הדוקה וחזקה כך שהבאסים לא יגרמו לוויברציות מיותרות, המתלה חייב להיות מאוד מאוד מאסיבי, ומחובר לקיר שבעצמו חייב להיות מאוד חזק (למשל - לא קיר גבס) ועם טיח במצב טוב.

יש לך תמונה של המתלה?

מה מצב הקיר שלך?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אין לי את המתלה. אני שוקל לרכוש אחד כזה לפי המלצתו של יאיר.
הקיר הוא קיר בלוקים רגיל (קיר פנימי) במצב סביר.

ארז

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור