התלבטות בקניית מצלמה ראשונה

JoniE31

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
אהלן, אני מתכנן לקנות השבוע מצלמת DSLR ראשונה, אך לא סגור על דגם מדוייק + עדשה. ההתלבטות כרגע היא בין ה ניקון D5300 לניקון D3400. ועדשה מתלבת אם לקנות כרגע את עדשת הקיט 18-55 או כבר מעכשיו להשקיע בעדשה מתקדמת יותר שעלולה רק לסבך אותי. מתכנן בעיקר לצלם אנשים וטבע.
התקציב שלי למצלמה ועדשה הוא 2500שח. אשמח לעצות, תודה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היות ואני חושב שאסור להתפשר על עדשה, אם התקציב לחוץ אז כך את D3400 עם עדשת ניקון 18-140
לדעתי זה קצת מעל התקציב, אבל כדי

JoniE31

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
היות ואני חושב שאסור להתפשר על עדשה, אם התקציב לחוץ אז כך את D3400 עם עדשת ניקון 18-140
לדעתי זה קצת מעל התקציב, אבל כדי
ממה שאני מבין ממך עדיף אז כבר לקנות את הD5300 עם ה18-140 ? ככה שזה יוצא לי באיזור ה3000שח.
אקח זאת בחשבון, אך אם זה התקציב ההתחלתי שלי- יש לך המלצה אחרת בשבילי?
תודה על המענה המהיר!

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אישית [ופה אין פתרון המוסכם על הכל] אני פחות אוהב את ה18-140 שברור שהיא עדיפה על הקיט אבל היא לא מספיק רחבה ולא מספיק ארוכה לטעמי. במקרה של אילוץ תקציבי הייתי מסתפק בשלב ראשון בסיגמא 17-50 צמצם 2.8 ואח"כ 70-300 מיוצבת DX ואח"כ פריים ועוד ועוד לפי צרכים ותקציב.
מעדיף את ה5300 על ה3400 והייתי לוקח אותה בכל מקרה בהתלבטות ביו ה-2.

JoniE31

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
אישית [ופה אין פתרון המוסכם על הכל] אני פחות אוהב את ה18-140 שברור שהיא עדיפה על הקיט אבל היא לא מספיק רחבה ולא מספיק ארוכה לטעמי. במקרה של אילוץ תקציבי הייתי מסתפק בשלב ראשון בסיגמא 17-50 צמצם 2.8 ואח"כ 70-300 מיוצבת DX ואח"כ פריים ועוד ועוד לפי צרכים ותקציב.
מעדיף את ה5300 על ה3400 והייתי לוקח אותה בכל מקרה בהתלבטות ביו ה-2.
מה יתרונות הסיגמא על ה18-140? לפי המספרים הזום של הניקון גדול יותר

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
איכות אופטית טובה יותר
אפשרות לצילום בתנאי תאורה קשים
בוקה בדר"כ נעים יותר לעין.

בהצלחה במה שתחליט.

JoniE31

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
איכות אופטית טובה יותר
אפשרות לצילום בתנאי תאורה קשים
בוקה בדר"כ נעים יותר לעין.

בהצלחה במה שתחליט.
אז כרגע עם העזרה שלכם אני מכוון לd5300+עדשת הסיגמא 17-50 +כרטיס זכרון 64gb סהכ 3190 שח
יש עוד דברים שאני צריך לקחת בחשבון?
חשוב לי לציין שאני לקראת שחרור ובונה על המצלמה גם לטיול

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מאוד אוהב את העדשה של סיגמא בגלל איכות אופטית טובה וצמצם גדול - אבל בגלל טווח זום קטן אני חושש שהיא פחות תתאים לצילומי טבע

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
מסכים עם כרמי בנושא הגבלת הטווח. בקיצור, שמיכת התקציב קצרה... אם אפשר תוסיף עוד כ-700 שח עבור 55-200 מיוצבת של ניקון.
את הכרטיס הייתי מחלק ל-2 וכמובן צריך להוסיף תיק ובטריה חליפית.

JoniE31

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
אני מאוד אוהב את העדשה של סיגמא בגלל איכות אופטית טובה וצמצם גדול - אבל בגלל טווח זום קטן אני חושש שהיא פחות תתאים לצילומי טבע

מסכים עם כרמי בנושא הגבלת הטווח. בקיצור, שמיכת התקציב קצרה... אם אפשר תוסיף עוד כ-700 שח עבור 55-200 מיוצבת של ניקון.
את הכרטיס הייתי מחלק ל-2 וכמובן צריך להוסיף תיק ובטריה חליפית.
והעדשה הזו תכסה את רוב מה שאני מחפש?
אנשים, טבע ופוקוס עם אפקט בוקה יפה?

למה לחלק את הכרטיס ל2?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הכוונה של עמי זה להוסיף עדשה נוספת - יש דילמה גדולה בנושא העדשות אם ללבחור כמה עדשות טובות או אחת עם טווח גדול יותר שהיא פחות טובה. בדרך כלל עמי בעד עדשה אחת ואני ממליץ על כמה. היום זה ממש הפוך :)

העדשה שעמי ממליץ היא בנוסף לעדשת סימגא 17-50.

בהקשר של שני כרטיסי זיכרון זה עינין של יותר בטוח לחלק את התמונות לשני כרטיסים שאם אחד מתקלקל או הולך לאיבוד

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
הכוונה של עמי זה להוסיף עדשה נוספת - יש דילמה גדולה בנושא העדשות אם ללבחור כמה עדשות טובות או אחת עם טווח גדול יותר שהיא פחות טובה. בדרך כלל עמי בעד עדשה אחת ואני ממליץ על כמה. היום זה ממש הפוך

אלי אני בטוח שאתה ואני ממליצים לפי מיטב הבנתנו על הציוד שהכי מתאים לשואל\ת.
הרי אין פה שאלה, במקום בו התקציב קיים ואפשרויות הסחיבה גם כן, כי מקסימום עדשות עילית בצמצם פתוח [ומצלמות עילית] יתנו את המענה הטוב ביותר מהבחינה האופטית.
עם זאת רוב האנשים [ואני בתוכם] מחפשים לאור אילוצים כאלה או אחרים, שהם קובעים לעצמם, את הפשרה הטובה ביותר עבורם.
ולגבי השואל על העדשה הנוספת ה55-200 המיוצבת האם היא עדשת החלומות ברור שלא, אבל היא קלה, מאוד זולה ותפתור לך היטב בעיית טווח מסוים באור יום, בהתחשב בגודל התקציב.

JoniE31

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
הכוונה של עמי זה להוסיף עדשה נוספת - יש דילמה גדולה בנושא העדשות אם ללבחור כמה עדשות טובות או אחת עם טווח גדול יותר שהיא פחות טובה. בדרך כלל עמי בעד עדשה אחת ואני ממליץ על כמה. היום זה ממש הפוך :)

העדשה שעמי ממליץ היא בנוסף לעדשת סימגא 17-50.

בהקשר של שני כרטיסי זיכרון זה עינין של יותר בטוח לחלק את התמונות לשני כרטיסים שאם אחד מתקלקל או הולך לאיבוד

אלי אני בטוח שאתה ואני ממליצים לפי מיטב הבנתנו על הציוד שהכי מתאים לשואל\ת.
הרי אין פה שאלה, במקום בו התקציב קיים ואפשרויות הסחיבה גם כן, כי מקסימום עדשות עילית בצמצם פתוח [ומצלמות עילית] יתנו את המענה הטוב ביותר מהבחינה האופטית.
עם זאת רוב האנשים [ואני בתוכם] מחפשים לאור אילוצים כאלה או אחרים, שהם קובעים לעצמם, את הפשרה הטובה ביותר עבורם.
ולגבי השואל על העדשה הנוספת ה55-200 המיוצבת האם היא עדשת החלומות ברור שלא, אבל היא קלה, מאוד זולה ותפתור לך היטב בעיית טווח מסוים באור יום, בהתחשב בגודל התקציב.

אוקיי, הזמנתי את הd5300 ועדשת סיגמא.
בהמשך מצפה להשתדרג וכנראה שאזמין עוד עדשה לפני הטיול אחרי שאצבור טיפה ניסיון

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור