התלבטות בין dalr ל mirrorless

Avivh

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם.
אני מתלבט בין מצלמת dslr ניקון d5600
לבין Sony a6000
תחום הצילום יהיה בעיקר טיולים, משפחה וכו אך גם כלבים(בתזוזה ובמנוחה)
מבחינת עדשות אשמח לקבל גם המלצה,משהו שיספק את הצרכים.
כמו כן הבנתי שמבחינת עדשות סוני יקרה מהשאר.

מעבר לכך אשמח גם לשמוע על מצלמות מומלצות אחרות .
תודה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה אתה הולך לצלם?
האם וידאו זה נושא חשוב לך?
האם מצלמה כמו אולימפוס OMD EM10 II עם עדשת 14-42 יכולה לספק אותך?
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=938024

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לדעתי מצלמות DSLR הן מוצג ארכיאולוגי, רק שאלה שקונים אותן ומשקיעים בהן, עוד לא קלטו את זה.

מצלמות ללא מראה הן הדבר האמיתי.

אריה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לדעתי מצלמות DSLR הן מוצג ארכיאולוגי, רק שאלה שקונים אותן ומשקיעים בהן, עוד לא קלטו את זה.

אריה

לא בדיוק.

יש לי אולי ציוד הכי טוב שקיים בשוק ל-Mirrorless, אבל זה לא מתאים - היום - לכל אחד.

למשל, למי שמצלם אירועי ספורט זה לא מתאים

Avivh

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מה אתה הולך לצלם?
האם וידאו זה נושא חשוב לך?
האם מצלמה כמו אולימפוס OMD EM10 II עם עדשת 14-42 יכולה לספק אותך?
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=938024

כמו שרשמתי, הולך לצלם יותר תמונות של נוף ואנשים (ופורטרייטים) בטיולים וביום יום.
וידאו פחות חשוב לי
אבל כן חשוב לי איכות תמונה , פוקוס ומהירות פריימים.
כמובן שגם היצע של עדשות שלא יקרעו את הכיס.

לגבי האולימפוס - מדוע דווקא המלצת עליה?
ראיתי שהיא מוציאה תמונות לא רעות בכלל אבל גם ראיתי שהיא עם פחות מגה פיקסל (האם זה לא משמעותי?)

תודה

Avivh

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1

אריה

אריה,
אולי אתה צודק אבל כרגע עם מחירים העדשות והמגוון,
אולי יוצר שווה -היום- להשקיע בdslr
תקן אותי אם אני טועה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מעל גדול מסוים של 6 mp ההבדל באיכות התמונה הוא בקשר ישיר לכמות ה מגה פיקסל. כך שבנושא זה אתה יכול להיות רגע.

יש נקודה אחרת חשובה גודל החיישן במצלמה זו קצת יותר קטן מזה של dslr או ממצלמות ללא מראה של פוגי או סוני (מצלמות טובות, אבל עם עדשות יקרות) נקודה מספקת איכות תמונה קצת פחות טובה בתאורה חלשה.

מעבר לכך מדובר על מצלמה עם מבחר עדשות מוצלח במחיר שפוי, מהירות פוקוס טובה מאוד ובאה בגודל יחסית קטן וקלה במשקל.

יש את המצלמות המקבילות של פנסוניק שחולקות חיישן דומה עם אפשרות להחליף עדשות בין המצלמות, אבל פנסוניק יקרות יותר

Avivh

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מעל גדול מסוים של 6 mp ההבדל באיכות התמונה הוא בקשר ישיר לכמות ה מגה פיקסל. כך שבנושא זה אתה יכול להיות רגע.

יש נקודה אחרת חשובה גודל החיישן במצלמה זו קצת יותר קטן מזה של dslr או ממצלמות ללא מראה של פוגי או סוני (מצלמות טובות, אבל עם עדשות יקרות) נקודה מספקת איכות תמונה קצת פחות טובה בתאורה חלשה.

מעבר לכך מדובר על מצלמה עם מבחר עדשות מוצלח במחיר שפוי, מהירות פוקוס טובה מאוד ובאה בגודל יחסית קטן וקלה במשקל.

יש את המצלמות המקבילות של פנסוניק שחולקות חיישן דומה עם אפשרות להחליף עדשות בין המצלמות, אבל פנסוניק יקרות יותר

האם אתה מתכוון פה לניקון 5660?

איז מצלמה של פנסוניק יש שעומדת ברמה של סוני?(גם מבחינת מחיר וגם מבחינת תמורה) לא חקרתי אותם יותר מידי אז סליחה על השאלות

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא בדיוק.

יש לי אולי ציוד הכי טוב שקיים בשוק ל-Mirrorless, אבל זה לא מתאים - היום - לכל אחד.

למשל, למי שמצלם אירועי ספורט זה לא מתאים

לא בדקתי לעומק,
אבל נדמה לי - בהקשר לצילומי ספורט - שמצלמות מירור לס מהירות יותר באופן משמעותי ממצלמות DSLR.

אם תיקח את כל דגמי המצלמות DSLR של קנון/ניקון, לכל אחד מהם סוני מציגה דגם מירורלס שאינו נופל (בלשון המעטה) ממנו.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אריה,
אולי אתה צודק אבל כרגע עם מחירים העדשות והמגוון,
אולי יוצר שווה -היום- להשקיע בdslr
תקן אותי אם אני טועה

אני אומר את דעתי, לא בטוח שאני צודק אבל זו ההתרשמות שלי ממה שקראתי בנושא.

אם למישהו מאוד חשוב להיות בלתי מוגבל לחלוטין בנושא העדשות, אז ככל הנראה החברה היחידה שכדאי לו להתעסק איתה היא קנון, בייחוד שמדברים על FF.

משתשמש ממוצע יכול בהחלט להסתפק במבחר העדשות של סוני, לא יחסר חסר לו דבר. אני מבין שלא מעט צלמים מקצועיים מתחילים להשתמש במצלמות מירור לס FF של סוני גם באולפנים. אם לצלמי אולפן הן טובות מספיק, אז הן אמורות להיות טובות לכל אחד.

אריה

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אריה עם כל הכבוד והרצון לעזרה אתה ממש לא מדויק לדוגמא רוב צלמי הספורט בעולם משתמשים ב Dslr וכן יש עוד נקודות לא מדויקות, אבל זה לא המקום לדיון הזה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בוודאי שמשתמשים בSLR יש להם טונות של עדשות שעולות הון. שצלם מחזיק עדשת טלה שעולה כמו 20 מצלמות משובחות, הוא ימשיך להשתמש במצלמה שמתאימה לעדשות שלו.

פה שואלים על מצלמות לטיולים ולצילום כלבים ביתיים.

אריה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אריה אתה מוזמן לפתוח דיו על הנושא- לא כאן באשכול שהוא רוצה עזרה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
או קיי.

אז ספציפי לשרשור הזה אני ממליץ על סוני A6000 עם עדשה מקורית 16-50.
מצלמה משובחת לכל הדעות בייחוד ביחס למחיר.

אם לאחר שימוש יתברר שהעדשה של הקיט אינה מספקת, אפשר לחשוב על רכישת עדשה מתאימה.

אחת השאלות החשובות היא האם התמונות להסתכלות במחשב או להדפסה. אם למחשב, אז גם אין טעם להתפרע עם עדשות.

אריה

Avivh

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה לכולם על העזרה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בגדול עבור רוב סוגי הצילום mirror less יתנו תוצאה טובה מאוד, מעל ומעבר לנדרש בצילומי נוף, פורטרטים, טיולים וכו.... תוסיף לכך את העובדה שבד"כ מדובר במצלמות ועדשות קטנות וקלות יותר מאשר במגזר ה dslr וקיבלתה שימוש מנצח עבור רוב בני התמותה.

לו הייתי מתחיל כיום את תחביב הצילום ברור לי שהייתי פונה לרכוש מצלמת mirror less ולא לכיוון ה dslr.

Avivh

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי חברים.
אני כרגע באמת נוטה למצלמת מירורלס, מצלמה שתלווה אותי בשנים הקרובות ושאהיה בראש שקט גם מבחינת עדשות.
מה אתם יכולים להגיד על FUJIFLM XT-20 עם עדשה 16-50 ו18 מ"מ ?
ומצלמת PANASONIC LUMIX GX-85 עם עדשת לייקה, 25MM F1.4? האמת שהיא קצת חורגת מהתקציב

האם במצלמות של פוג'י אפשר לשים עדשות של לייקה או של כל חברה אחרת? או רק של פוג'י?

תודה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור