התלבטות בין 3 מצלמות

dana28

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום רב, אשמח לקבל ייעוץ מקצועי ממישהו אובייקטיבי ולא מוכר שינסה למכור לי והעיקר למכור, אז להלן הדברים: אני רוצה לצלם נשים בהריון, משפחה וילדים בסטודו מקצועי כמובן וגם קצת בחוץ ואני מחפשת מצלמה מקצועית הכולל עדשה במחיר שפוי שלא יעלה על סך של 5000 ש"ח
ההתלבטות שלי לפי המידע שקראתי עד כה היא על מצלמת קנון דגם - רפלקס SLR ‏ Canon EOS 500D / Digital Rebel T1i / EOS Kiss X3
והמצלמה השנייה שגם לפי הבנתי היא מספיק טובה ומקצועית לצרכים שלי היא - Canon EOS 60D
כמו כן יש גם את המצלמה דגם - canon EOS 90d

מה לדעתך המצלמה שתוכל להניב תוצאות יפות ומקצועיות במיוחד, כמו כן לפי הקריאה שלי בתגובות שלך בפורום אתה ממליץ על עדזה של 17-50 עם צמצם f2.8 שיניב תוצאות הרבה יותר טובות מאשר 18-55 ולגבי צילום בחוץ איזו עדשה מומלצת?
מצאתי לינק לחנות עם הנתונים הבאים מה דעתך?
http://www.camera4less.co.il/product.asp?f=3503
אשמח לתגובה אני ממש בחיפושים אחר מצלמה, המון המון תודה מראש על תגובתך
מדנה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עוד 45 דקות - בתקווה שאין פקקים ואני בבית יהיה לי זמן לתת תשובה

dana28

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
וואוו..תודה ענקית!......זה בסדר אם קודם תתארגן ותאכל משהו.........:) זה חשוב!!!!!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש קפה חם, ארוחה בקרוב

OK תרשי לעשות קצת סדר הקנון 500D (או בשמות שונים באזורים שונים בעולם) היא מצלמה לא רעה בכלל ויש לי אחת כזאת, אבל ה 550D שהחליפה אותה עם שיפור באיכות התמונה בעיקר ב ISO גבוהה גם כן החלפה והיום כבר לא מיצרים את 550D ובטח שלא את ה 500D יש להם מחליפה בשם 600D שבקרוב יפסיקו לייצר אותה היות והחליפה שלה ה 650D כבר כאן.
מבלבל - לא ממש כל שנה וחצי יש מצלמה חדשה כאשר השינויים הם מאוד קטנים בין המצלמות מכל דגם לאחר - ה 600D וה 650D מבאים מסך מפרקי למצלמה שלא היה ב 500D וב 550D איכות התמונה בין ה 500D, 600D ו 650D היא דומה מאוד ויש האומרים שב 650D היא קצת יותר טובה.
השינויים בין ה 600D ל 650D הם העיקר שיפור ביכולת הוידאו.
כעת ה 60D היא בעצם באותה רצה של הצלמות האלו מבחינת איכות התמונה עם גוף גדול יותר ומוצק יותר (עם עמידות טובה יותר למים ואבק).
אין מצלמה בשם 90D יש ניקון D90 שהיא מצלמה מוצלחת, אבל קצת ישנה לניקון יש מצלמות חדשות וטובות יותר כמו ה D5200 (או D3200 הזולה יותר וב D7000 היקרה יותר).

לדעתי היום החישנים של ניקון מוצלחים יותר מהמקבילים של קנון (וחישני ניקון אלו זוכים בציונים גבוהיים יותר במבחינים עבור החישנים המעולים)

כעת למצלמה עם לא חשוב גוף גדול יותר עם יכולת שילטה קצת יותר נוחה אז אפשר לחסוך כסף ולהוריד את ה D60 מה הרשימה, וכך לגבי ה D700

בקשר לקנון היות וההבדל לא גדול בין היכולת של ה 650D ל 600D הייתי הולך על ה 600D
בקשר לניקון ה D5200 רק יצאה ועדיין לא נמצאת בארץ, אבל לדעתי תוך זמן קצת תיהיה זמניהה גם כאן (ניתן לשקול לרכוש את ה D5100 הדגם היוצא במחיר טוב, חיישן קצת פחות טוב, אך עדיין אחד המוצלחים בשוק כעת). ה D3200 מצלמה מעולה, אבל עם גוף קצת קטן, צריך לבדוק עם זה לא קטן מידי.

לאחר כל המידע הזה אשמח לדעת מה הכיוון שנראה לך, או שיש לך שאלות - כדי שנוכל להתמקד

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בקשר לעדשות לדעתי לאיכות העדשה חשיבות גדולה מאוד על איכות התמונה, כך שעדשה טובה יותר תשפיע יותר על איכות התמונה בתאורה טובה מאשר כל אחת מהמצלמות שהזכרנו כאן.

חברות (גם ניקון וגם קנון) מספקות את המצלמות בתצורה של רק גוף או בגוף עם עדשה בסיסית העדשה הבסיסית מגיעה בשתי צורות האחת 18-55 ו 18-200 כאשר בשתי המקרים מדובר על עדשה בסיסית שלא מאפשרת לנצל את איכות המצלמות האלו מכמה סיבות כמו איכות אופטית לא מוצלחת, אין יכולת לצלם עם צמצם גדול.

אני לא חושב שאני צריך להסביר למה כאשר האופטיקה לא איכותית אז איכות התמונה יורדת

למי שלא בקי בנושא קשה להבין את היתרון ביכולת של צילום עם צמצם גדול - אנסה לתת כמה מילים של הסבר על כך
כאשר מצלמים כמות האור שנקלטת במצלמה במצב מסוים קשורה למספר גורמים גדול הצמצם, מהירות החשיפה והרגישות של המצלמה לאור. ככול שמפתח יותר צמצם כך נוכל לקבל יותר אור גם במהירות חשיפה מהירה יותר ורגישות נמוכה יותר.
מהירות צילום גבוהה יותר יכולה לספק תמונה חדה יותר (פחות רעידות של המצלמה ושל האוביקט יקלטו) ככול שנוריד את רגישות החיישן כך נקבל פחות רעש קרע ותמונות נקיות יותר.

מעבר לכך פתיחת צמצם גדול מאפשרת קבלת תמונה עם שדה רדוד שבו האוביקט מודגש ובולט מול הרקע של התמונה.

כך שלאחר שמתרגלים לצלם עם צמצם פתוח קשה לחזור מכך :)

אני מקווה שהסברים שלי עוזרים למקד אותך - בכל מקרה תעדכני אותי לגבי הכיוון שנוכל למקד אותך יותר.

dana28

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
היי כרמי ראשית המון תודה ולעיניניינו - וואו מלא אינפורמציה, אבל ננסה להתמקד בהחלט, אז ככה לפי הצרכים שלי אז כפי שציינתי אני מצלמת בסטודיו מקצועי עם תאורה נכונה וכדומה וגם בחוץ, בכל מיני שעות שביום, לכן אני צריכה מצלמה שתוצאות איכות התמונה יהיו חדות וטובות ושלא תיהיה גרעיניות מודגשת. לפי המלצתך כדאי לי ללכת על 600D לפי מחקר קטן באמצעות זאפ אני רואה הבדל יחסית קצת מינורי שהרזולוציה של המצלמה הזו מגיע ל 18.7 לעומת השאר כמו 650D וגם 550D
אני מצרפת לך לינק ישיר להשוואה ולנתונים
http://www.zap.co.il/compare.aspx?sog=e-camera&modelsid=788834,823904,751255,727138
אין ספק שאתה קצת מסדר לי את הראש רק לגבי העדשה מה לדעתך יכול להתאים לצילומי סטודיו ? ומה לדעתך יכול להתאים לצילומי חוץ? האם שווה לרכוש 2 עדשות שונות ולעשות את ההחלפה בעת הצורך או שאולי אפשר להסתפק בעדשה מסויימת שיש לה צמצם יחסית גדול שיתן לי את המענה וכמובן עדשה שמחירה שפוי בהחלט
להלן הלינק לעדשות לעיונך בזאפ
http://www.zap.co.il/search.aspx?keyword=עדשות%20קנון%20%20
דבר נוסף אני יודעת שהמחירים בארץ יחסית קצת יקרים ולכן יש באפשרותי לייבא מאמזון או איביי וניתן לחסוך כמה מאות שקלים לכן אני רוצה לסגור מצלמה ממש טובה + עדשה או אולי 2 עדשות שיתנו את המענה לצרכים שלי בצורה הכי טובה.
אז מה דעתך?.........מה הכי כדאי לרכוש ?
אשמח לדעתך המקצועית! ושמחתי יותר לקבל ממך את כל האינפורמציה הזו שממש עזרה.....:)
המון תודה שוב מראש
מדנה

dana28

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
נ.ב. אני רואה עדשות עם נתוני צמצם שונים כמו למשל f2.8 כמו שיש לעדשה EF 70-200mm f/2.8L IS II USM Canon
לעומת עדשות עם נתוני צמצם של 3.5-5.6 כמו שיש לעדשה של Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS
וראיתי גם עדשה עם נתוני צמצם של 4-5.6 כמו שיש ל Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS

תודה כרמי ובטח תיראה הודעה זו כבר מחר במהלך היום אז שיהיה יום נפלא ...........:)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הערות קטנות בקשר לזאפ:
יש לקחת בחשובון שהנתונים של זאפ הם לא הכי מדויקים ועם חשובה לך הרזוצלציה אז המצלמות של ניקון מגיעות עם 24MP ואני רואה שמראש את הולכת רק על הכיוון של קנון :)

וכמו שאמרתי כבר לא מיצרים את ה 500D וה 550D והם עדיין מתפרסמים בזאפ - יכול להיות שמודבר על פרסום ישן יכול להיות גם שמדובר על מכשירים שהוחזרו לחברה שמשווקים שוב לאחר בדיקה - יש לשים לב.

המחירים בארץ של חנויות מסוימות כמו ארליך וקרמה מיאה לא בהפרש גדול ממחירי חו"ל פלוס מע"מ ויש אחריות ועם מי לדבר כאשר יש בעיה מה שלא קיים ברכישה בחו"ל
בכול אופן ניתן לעשות ביטוח לציוד גם עם נרכש בארץ או בחו"ל - ראי קישור
http://www.dtown.co.il/forum/13863-המדריך-להרחבת-אחריות-מק-mack.html

כאמור לדעתי מצלמות הניקון עם חישן 24 MP יספקו יותר פרטים ויהיו מוצלחות יותר עבור צילום בסטודו - אבל זה לא הפרש גדול
שאר המצלמות של קנון שדיברנו יספקו את אותה איכות תמונה וכל בחירה מהמצלמות האלו תיהיה בחירה טובה (אני הייתי הולך על ה 600D היות והיא זולה יותר ומשקיע יותר בעדשות)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לגבי עדשות עדשות טובות בדרך כלל מספקות פתיחת צמצם קבועה לאורך כך מהלך הזום כלומר עדשה כמו 17-50 עם צמצם קבוע F2.8 לכל האורך

מצד שני עדשות כמו 18-135 עם צמצם בערכים בין F3.5 בתחום של ה 18 עד F5.6 בתחום של ה 135 כך שככל שנגדיל את הזום היכולת לפתוח את הצמצם תרד לנו.

ברור שעדיף כמה עדשות והעדשות הטובות ביותר נקראות עדשות פריים, עדשות ללא זום. לדוגמה אני אוהב להשתמש בעדשות קנון 100 F2 ואת מוזמנת לראות תמונה לדוגמה שצילמתי
https://picasaweb.google.com/101475323407667190290/10301112#5817434014259109538
IMG_3009.jpg

את יכולה לשים לב לשדה הרדוד ולבוקה של התמונה (החלק שלא בפוקוס בתמונה) - לא ניתן להשיג זאת עם עדשות הקיט וגם לא עם עדשת ה 18-135 שציינת

עדשת טובות עולות הרבה כסף ו 70-200 F2.8 ממש לא זולה יש דגם קצת יותר זול 70-200 F4 שגם היא מעולה ועדיין עולה מעל 3000 ש"ח :)

אפשר להתחיל עם עדשת 50 F1.8 שהיא זולה פחות מ 500 ש"ח, אבל עם רוכשים את ה טמרון (או סיגמה המקבילה) 17-50 F2.8 אז ה 50 מיותרת. אני לא ממליץ לך על עדשת קנון 17-55 F2.8 שהיא הרבה יותר טובה היות והיא עולה בסביבות ה 5000
ש"ח

כאמור ה 17-50 היא התחלה טובה ועתיד יהיה ניתן לרכוש עדשות נוספות שיהיו יותר ממוקדות לדרישות שלך שבטח תגלי עם הזמן.

השאלה האם הכיוון הזה נראה לך?

תמונות מצורפות

• IMG_3009.jpg
    IMG_3009.jpg
    KB 83 · צפיות: 486

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
דנה, המצלמה לא מוציאה תמונות יפות, זה העבודה של הצלם. את בטח יודעת את זה..
אמנם אין הבדל גדול בין המודלים שציינת, רק הניקון 5200 תהיה עדיפה מבחינת איכות תמונה טכנית.
אישית הייתי הולך על גוף מקצועי יותר כגון ה D7000 או ה 60D, אבל זה יגמור לך את התקציב.
עדשות, לדעתי הזומים הזולים ממש לא מומלצים, איכות אופטית נמוכה וצמצמים סגורים שלא מאפשרים
הפרדת פוקוס, כלומר עיניים בפוקוס, קצה הראש מטושטש.
אני גם לא ממליץ על ה 17-55 2.8 בתנאי אולפן.
הזומים טובים לצילום מזדמן, ברחוב, כשאת לא יודעת במה תיתקלי,
ולכן את רוצה רחבת זוית-טלפוטו בעדשה אחת, כי זה לא פרקטי להחליף עדשות.
באולפן את קובעת את התנאים, את המרחק, את התאורה - אין הפתעות.
צילום פורטרט מומלץ עם עדשת טלה בינוני, המחמיא לאוביקט.
עדשות פריים עם מפתח צמצם גדול יתנו לך תמונות טובות ללא כל תחרות מול הזומים הנ"ל.
כגון 50 1.4, 60 מקרו, ואולי 35 1.8 לצילום רחב יותר.
זום זו פשרה ומגבלה. ביחוד הזולים שבינהם.

dana28

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה כרמי על האינפורמציה והתגובות וההתייחסות המהירות, מאוד מעריכה זאת, אז ככה, אני חושבת שאלך על קנון 600D ולגבי העדשה אני רואה שממש אתה אוהב את תמונות שהרקע לא בפוקוס......:) לקחתי את המלצתך בחום לגבי המצלמה.
וגם לפי המלצתך אני גם חושבת שאלך על עדשה 17-50 f2.8 שתעשה את עבודתה לדעתי מהימנה בסטודיו ואולי אשקול לרכוש עדשה נוספת כמו 70-200 במחיר שפוי כמובן לצילומי חוץ ולאוו דווקא שהרקע האחורי לפורטרט יהיה לפי הגדרתך לא בפוקוס, אני מאמינה שזוהי כרגע ההתחלה ואני ארכוש עדשה שתתאים לי לתקציב ובעתיד אשתדרג וארכוש ציוד יותר ויותר מקצועי, לגבי עדשה לתנאי חוץ יש לך המלצה על עדשה ספציפית שתעשה לי את העבודה בצורה טובה וגם לא יקרה???? מה דעתך על Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS

וכמו כן תודה איתי גם על האינפורמציה למדתי המון וסידרתם לי את הראש ואת הכיוון מה לרכוש......
לגבי עדשת טלה אין ספק עם מערך שלם של אורכי מוקד מ-85 מ"מ ועד 600 מ"מ, אופטיקה יוצאת דופן לטובה ומיקוד אוטומטי מהיר ומדויק אך היא לא מתאימה למצלמות קנון אלא ניקון כך שלעת עתה אסתפק במצלמת קנון טובה ואולי יום מן הימים אעבור לניקון.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
??
גם לקנון יש עדשות טלה...
תתחדשי ובהצלחה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדשי,
אני ממליץ לך לעצור בשלבהזה (עם גוף ועדשה אחת) ולראות מה חסר לך בנושא העדשות לאחר תקופת שימוש מוסימת.
אני לא ממליץ על 18-200, 18-135 הן לא עדשות מדהימות - כאמור בכל מקרה אני ממליץ להמתין ולבדוק האם את יכולה בעתיד לחיות עם עדשות פריים (כלומר ללא טווח זום) ולקבל איכות תמונה טובה בהרבה.

להסיר ספק, לגבי השדה הרדוד (רקע לא בפוקוס :) )- עדשות עם צמצם גדול כמו F2.8 מסוגלות גם לעבוד עם צמצם סגור יותר ולא חייבים לצלם איתם רק במצב זה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור