התלבטות בין 3 מצלמות P&S - לאחר מחקר מקיף

computer_fre

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
אבל באור יום, המצלמה לא צריכה להעלות ISO כי יש מספיק אור, לא?
ובתנאי תאורה פחות טובים, אם אני לא אעשה זום, הצמצם יהיה די פתוח (2) אז גם לא תהיה בעיה, לא?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נכון
ונכון

אבל כמו שכתבתי צמצם פתוח זה לא רק כדי לשמור על ISO נמוך - זה גם כדי לקבל עומק שדה רדוד, אני מצלם רבות באור יום עם צמצם פתוח כמה שאפשר לקבלת עומק שדה רדוד, אבל זה הסגנון שלי.

computer_fre

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
אני מבין, אולי בטעות אני עוד אתאהב בצילום, נשמע מעניין.

עכשיו הבעיה היא שאני לא מצליח למצוא S100 לקניה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה S100 הוחלפה ע"י ה S110 ויכול להיות שכבר לא מיצרים את ה S100

computer_fre

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כך בחשבון, שבתקציב שאתה הולך לרכוש מצלמה - אתה לא יכול לקבל מצלמה מושלמת, בעצם בשום תקציב אין מצלמה מושלמת :)
מאיפה אתה מבין שהיא מקבלת ציון נמוך?
ציון נמוך מול מה?
אתה יודע איזו מצלמה מקבלת שם ציון גבוהה יותר?

לא התעמקתי בתהליך הניקוד שלהם

computer_fre

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
מה הכוונה?

בשני הלינקים שצירפתי, אפשר לראות שה S100 מקבלת ציון גבוה יותר מהS110 בחלק מהISOים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תראה אם אתה יכול להשיג את ה S100 ואתה וחושב שה S100 טובה יותר, אז לך על ה S100 - אבל נראה לי שאתה לא יכול להשיג את ה S100

רק כדי שתרגיש שה S110 מצלמה מעולה - תראה את הביקורת הזו
http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-s110/canon-s110A.HTM

computer_fre

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
:) לא ייאמן, בדיוק עמדתי לשלוח הודעה עם קישור לאותו עמוד בדיוק.

דווקא מצאתי שם דברים שנורא מטרידים אותי, מה דעתך עליהם? ומדוע בעצם יש הבדלים אם מדובר באותו חיישן ועדשות?

תודה רבה

"We did feel that high ISO performance (and image quality in general) was actually a slight step backwards from the S100"

"In comparison to its predecessor, the Canon S100, the S110 boasts an upgraded sensor but our tests show a slight decrease in print quality across the board. Where the S100 produces a nice, crisp print at 13 x 19 at base ISO, the S110 is soft at 13 x 19 and, while maybe acceptable for wall display, we feel more comfortable recommending it for use at 11 x 14 for ISO 80 up to 200. The lower overall image quality across the ISO range compared to its predecessor is a little disappointing"

וגולת הכותרת:
"There is slightly high barrel distortion at wide-angle (1.1%)"
בS100 היה 0.6

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כמו שאמרתי זו מצלמה מעולה וזה גם השורה התחתונה של המאמר, למה יש הבדל קטן בנושא אני לא יודע, אבל כמו שאמרתי קודם:

תראה אם אתה יכול להשיג את ה S100 ואתה וחושב שה S100 טובה יותר, אז לך על ה S100 - אבל נראה לי שאתה לא יכול להשיג את ה S100, אז חבל על האנרגיה שלך

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
ובתנאי תאורה פחות טובים, אם אני לא אעשה זום, הצמצם יהיה די פתוח (2) אז גם לא תהיה בעיה, לא?

חשוב גם לזכור שזום זה לא "מקרב".
שינוי באורך מוקד משנה דברים נוספים בתמונה (עיוותי עדשה, פרופורציות). כלומר, אם תצלם באורך מוקד 25מ"מ תמונה של פנים ותצלם את אותה תמונה, ממרחק מספר צעדים לאחור, באורך מוקד 75מ"מ, באופן שהפנים ימלאו את הפריים כמו בתמונה הראשונה - לא תקבל את אותה תמונה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור