רמקולים התלבטויות לגבי מיקום קולנוע ביתי/שמיעה דו-ערוצית.

odedia

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם.

ראשית אפרט את הציוד שברשותי:

- Goldenear Triton Two front speakers
- Goldenear 60c center speaker
- Goldenear Supersat 3 rear speakers
- Emotiva XPA-3 amp
- Emotiva XSP-1 Preamp
- Emotiva XDA-2 DAC
- Onkyo 818 Receiver
- Rega RP3 turntable with Elys 2 head
- Boxee Box, Apple TV, PS3, Xbox 360

אני בדילמות קשות לגבי המיקום של המערכת. יש לי מספר אפשרויות וכולן לא בדיוק מושלמות.

אופציה ראשונה היא חדר עבודה שיוכל להפוך לחדר קולנוע ייעודי בלבד, מה שאומר שאפשר יהיה להוסיף לו טיפול אקוסטי כמה שארצה בלי להתחשב במראה יותר מדי. הבעיה המאוד גדולה: הוא אומנם די ארוך (5.20 מטרים) אבל מאוד צר (2.55 מטרים). הגובה הוא 3 מטרים. קשה לי לדמיין שאני אוכל להשיג איזשהוא סאונד נורמלי בחדר הזה. ניסיתי להעביר את הרמקולים פעם אחת לחדר, זה נראה קצת מצחיק בחדר צר כל כך. זה גם לא נשמע טוב, אבל החדר היה חסר כל טיפול אקוסטי, גם לא שטיח.

האופציה השניה זה חדר של 3 על 3.5 מטר. כאן התקרה יותר סטנדרטית, בערך 2.70. הבעיה כמובן היא שהחדר קטן ודי מרובע.

האופציה השלישית שהיא גם המיקום הנוכחי של המערכת זה בסלון. הנה תמונה ישנה של האזור עם תיאור המידות:

900x900px-LL-2004f35a__D8X2110copy.jpeg

והנה תמונה עדכנית מכיוון המטבח עם המיקום החדש של הציוד (אני יודע, נראה גרוע בינתיים, עדיין לא החלטתי איפה למקם :)).

Room%20front.jpg

הבעיה שלי היא שהסאונד לא נשמע טוב כל כך במיקום הזה. אני חושב שהחלל הפתוח מאחורה (נקודת הצילום) יוצר הד מאוד לא מוצלח בחדר. כמו כן, הבסים נשמעים די רע עכשיו. הייתי מוכן לחשוב על פתרונות של טיפול אקוסטי אבל אני לא חושב שזה אפשרי עם החלל הפתוח הגדול מאחורי הספה. זה פחות או יותר המיקום שהאישה הכי אוהבת, וכנראה ייראה הכי טוב כשהטלוויזיה תיתלה על הקיר במקום החלון+וילון. זה גם נותן פוטנציאל טוב למקרן בעתיד :כל-הכבוד:.

יש למישהו רעיונות או המלצות? הנושא הזה יכול ממש לשגע בן אדם. בסוף אני עוד אסגור את הפרגולה בחצר לאיזה מערת קולנוע מעץ! (lol)

תמונות מצורפות

• 900x900px-LL-2004f35a__D8X2110copy.jpeg
    900x900px-LL-2004f35a__D8X2110copy.jpeg
    KB 58.9 · צפיות: 481
נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נתחיל מהחדר.
קטן מידי, מוגבל מידי אבל מאפשר לך לטפל אקוסטית בחלל. עם אקוסטיקה נכונה (וכנראה לא זולה כלל) תוכל להוציא תוצאה מעולה. הבעיה השניה היא הניתוק מהמשפחה (אם היה לי חדר יעודי אישתי לא היתה רואה אותי בשאר חלקי הבית).

הסלון בסידור הראשון זו קטסטרופה מושלמת. לא מאפשר לפתוח את הרמקולים על הקיר של ה-220. זוועה מוחלטת.

הסלון בסידור השני, כאשר אין קיר מאחורי הספה, הוא הסידור המוצלח יותר. גם אצלי זה ממוקם בצורה כזו (רק שהמפתח בקיר הקדמי הוא רחב יותר) והוא מאפשר לך למקם את הרמקולים במרחק ראוי מהקיר הקדמי ולבודד את בעיית הקיר מאחורי הראש.

אם בחדר הקטן אז טיפול אקוסטי הוא חובה. אם בסלון אז בסידור מספר 2 בתוספת טיפול אקוסטי "מבויית". לערן אודיופריק יש נסיון בטיפול אקוסטי מהסוג הזה. תוכל לפנות אליו לעזרה בעניין.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שאלה נוספת ולא קשורה לעניין.

האם אתה צלם? (לא בגלל איכות התמונות שהצגת אם כי בגלל החצובות בצדדים). נראה כמו מונפרוטו 055...

odedia

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה על התגובה (במיוחד בשעות לא קונבציונליות שכאלה).
הסלון בסידור הראשון אכן לא היה מוצלח. האמת היא שעד לסוף שבוע האחרון המערכת היתה בדיוק 180 מעלות מהסידור הראשון, כלומר על הקיר הנגדי שארוך יותר. דווקא זה היה סביר, כנראה שיותר טוב מהמצב הנוכחי מבחינת סאונד, אבל הסלון נראה מוזר לגמרי בסידור הזה.

בהחלט תשובה מעניינת לגבי החדר הקטן... זאת האפשרות המועדפת על שנינו, אשתי היתה שמחה לקבל את הסלון שלה בחזרה. כבר שקלנו להרחיב את החדר אבל זה פרוייקט יקר מדי בשביל מה שאנחנו רוצים להשיג. כרגע המשפחה זה רק 2 + כלב אז נראה לי שנסתדר עם הניתוק (כלומר שנינו נתנתק משאר הבית לש-ון).

אני צלם חובב, הרמקולים מונחים על חצובות עד שהמעמדים שהזמנתי יגיעו. זה לא מנפרוטו, מדובר בחצובה של Benro. מומלץ בחום, הם זולים דרסטית מהחברות האחרות ועדיין החצובה באיכות מעולה (Carbon Fiber). משלוח חינם מסין דרך איביי :).

נערך לאחרונה ב:

odedia

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
זה פשוט לא ייאמן כמה שינוי של מיקום באותו חלל משנה את הסאונד. אחרי צפייה בפרק 11 של Breaking Bad הערב (פרק מעולה!!) דרך הרסיבר שכולל Room Correction XT32, הרגשתי שלמרות הטכנולוגיה המאוד מוצלחת, זה עדיין נשמע לי פחות טוב מבעבר.
אחר כך ניסיתי לשמוע מוסיקה דרך ה-DAC (שלא כולל שום Room Correction). התוצאה היתה פשוט נוראית, אי אפשר לתאר כמה שזה היה רע. פשוט הייתי חייב להנמיך את הווליום ואחרי כמה דקות כבר כיביתי את המערכת. אותה מערכת בדיוק נשמעה הרבה יותר טוב כשהיא היתה מסובבת 90 מעלות.

כנראה ששום דבר לא משתווה לטיפול אקוסטי טוב והתאמת המיקום לחדר הספיציפי...

נקווה לטוב.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
טיפול אקוסטי פסיבי הוא בהחלט הדבר הנכון ביותר.

מהיכן אתה בארץ? אולי כדאי שאנסה (לא בטוח שאצליח) לעזור לך ברמה האישית יותר.
למיקום הרמקולים משמעות אדירה. הבעיה היא שקשה לעשות זאת לבד. צריך שאחד יקשיב והשני ישחק עם המיקומים.
יש לי גם מיכשור למטרות הללו. אשמח לנסות לעזור.

ולגבי הצילום.
אתה קנוניסט או ניקוניסט (לתשובה שלך עלולות להיות השלכות קשות :))

odedia

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ניקוניסט. אבל D800, אתה לא יכול להאשים אותי נכון? (lol)

לגבי מיקום... אני מהדרום הרחוק. באר שבע.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בכייף. יופי של מצלמה.

טוב, אתה קצת רחוק.

אני אתעורר בבוקר, אנסה לחשוב על רעיונות יצירתיים בעניין שלך.
אגב, החדר הקטן. מאיזה חומר עשויים הקירות?

odedia

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בדיוק ראיתי שאתה מנס ציונה, אם אתה מתנדב לניסוי אשמח לדאוג להסעה הלוך חזור בשבילך :)

בכל מקרה תודה על ההצעה.

odedia

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הקירות עשויים מבטון. קיר אחד (ארוך) הוא חיצוני, השאר פנימיים.

odedia

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תמונה של החדר הקטן (בבלגאן הקבוע שלו):

9600641355_8cb8779678_o.jpg

תמונות מצורפות

• 9600641355_8cb8779678_o.jpg
    9600641355_8cb8779678_o.jpg
    KB 133.3 · צפיות: 431

odedia

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היום הוספתי שטיח לסלון, והחלפתי את ההברגה ברגליות לספייקים. השיפור הוא דרסטי. הרבה בעיות של הדהוד נעלמו והבס חזר להיות עמוק ו-tight כמו קודם. אם מקודם חשבתי שזה יעזור ברמה התיאורטית, היום קיבלתי את ההוכחה המעשית שלי. יש את השיר Love of my life מהאלבום Supernatural של סנטנה, שמקודם הייתי חייב לכבות את המערכת מרוב שזה עשה לי כאב ראש, הבסים נשמעו רע וההדהוד היה כל כך מוגזם שזה הרגיש שזה מגיע מכל כיוון. היום ישבתי ושמעתי את אותה הקלטה וזה נשמע מדהים.

עדיין יש לאן להשתפר, הייתי רוצה שטיח יותר גדול כדי שאוכל להרחיק את הרמקולים יותר אחר מהשני, רעיונות לסוג של bass trap "מבוית" כדי שאוכל לשים את הרמקולים קרוב יותר לפינות, ותופסת של תמונות "אקוסטיות". אבל היום היה שיפור משמעותי וזה בהחלט עשה לי סופשבוע מהנה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור