התייעצות בקניית מצלמה

V3g@b0nd

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
שלום לכולם,
אישתי חובבת צילום וכבר זמן רב מעוניינת במצלמה וחשבתי להפתיע לקראת יום ההולדת :)
עשיתי סקר שוק בהתאם לתקציב (2500-3000 ש"ח כולל עדשה) והעובדה כי אישתי צריכה מצלמה ידידותית להתחיל איתה.

בשלב זה אני מתלבט בין 3 מצלמות ואשמח לקבל עצה מצלמים שיש להם היכרות עם הדגמים:
1) Nikkon D3400
אהבתי: מומלצת פעמים רבות כמצלמה טובה למתחילים, מצב צילום מודרך (guide), חיי סוללה, 11 נק' אוטופוקוס.
פחות אהבתי: מסך רגיל (לא מגע) ולא מתכוונן.
בנוסף יצא דגם חדש לאחרונה... לא יודע אם הוא עדיף, לא כלכך מצאתי ביקורות מקיפות.
2) Canon M50
אהבתי: גודל, משקל, מסך מגע מתכוונן, מעבד חדש (DIGIC 8), צילום 4K בוידאו, dual pixel AF.
פחות אהבתי: מחיר, מבחר מוגבל באדשות ללא מתאם (המתאם גם לא זול בכלל), חיי סוללה.
האמת, זו נראית לי הכי רצינית אבל אני באמת לא מצליח להבין איזה סיבה יש לבחור במצלמת mirrorless לעומת DLSR. אשמח להבהרות בנושא.
3) Canon 200d
אהבתי: מחיר, גודל, משקל, מסך מגע מתכוונן, dual pixel AF.
פחות אהבתי: חיי סוללה (לעומת הניקון), 9 נק' אוטופוקוס, מעבד יותר ישן (לעומת ה-M50).

מאחר ולכל המצלמות אותו החיישן, בהיעדר המלצה אחרת, אני כנראה ילך על ה-200d.
נדמה לי שהיא מהווה את התמורה הטובה ביותר למחיר. בנוסף יש לי תחושה שמסך המגע יכול לסייע במעבר מצילום בסמארטפון למצלמה.

אז אשמח לעצות ו/או הצעות, תודה מראש לכל מי שלקח זמן לקרוא ולהשיב :)

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
לפני שבכלל נתחיל בלהציע/לכוון על איזו מצלמה ללכת - משהו מקדמי.

לעולם הצילום יש שילוש קדוש ואציינו בסדר מהחשוב ביותר ללא ממש חשוב - והוא:
1. הצלם עצמו.
2. העדשה.
3. המצלמה (גוף) אליה מחוברת העדשה.

משכך: צריך להגדיר יעד אליו רוצים להגיע,כלומר: האם מדובר בצילום שהוא הנצחת רגע:מזכרת מיום הולדת,צילום בארוחה אצל הסבתא סוניה,צילום ה"חברה" על רקע איזה נוף נחמד בטיול של הסופ"ש וכדומה - או: כוונה להתמקצע מאחת מהג'אנרים בעולם הצילום,להתנסות בו ואחר כך להתמקצע.

לתיאור הראשון כדאי לשקול שימוש בטלפון הנייד ואפשר להשקיע את הממון באחד מספינות הדגל של 2018 ואו טו טו 2019 שמקטע הצילום בהן הולך ומתרחב ונותן כסוי טוב מאוד לצרכים האלה.

אם מתכוונים להכנס לעומק התחביב להתנסות ובהמשך להתמקצע - כאן העסק קצת מסתבך: כי איזה יצרן של גוף שלא תבחר (קנון,סוני,ניקון,וכו וגו) ובהמשך עדשות לאותו גוף וההשקעה הופכת למעין חתונה - לא קתולית אבל לא ממש רחוק מזה.

וכן,יש גם באמצע - כלומר: הצילום לא תחביב ולא מקצוע אבל גם לא הנצחת רגע שאפשר להסתפק במצלמה של הטלפון הנייד.

ובאמצע - השיקולים צרכים להיות,פחות או יותר,כאלה:
ההנחה שלי שדי יהיה במצלמה (גוף) ועדשה ורסטילית ומשכך,מעבר לעניין התקציב,צריך לקחת בחשבון משקל,נוחות תפעול,הצע עדשות ומחירן.
למצלמות חסרות המראה יש יתרון של משקל קל,איכות תמונה טובה ואפילו טובה מאוד ועדשות קיט לא יקרות ולא נורא רעות. לחלקן,כמו הסוני למשל,יש בעיה בעקומת הלימוד של תפעול המצלמה אבל ההשקעה הזו...שווה.

לכן,לפני הדיבור על האיזו,אני ממליץ לבדוק מה הם היעדים לטווח הרחוק ובהתאם לזה לחפש מה נכנס בתקציב.

ולעניין התקציב. במחיר שציינת תקבל איכות תמונה תפעול וגם גוף שאפשר להתקדם איתו דווקא במצלמות הכניסה ללא המראה..וכן:גם משקל עדיף בפן של משקל קל יותר של הסט. לא שיש לי משהו נגד מצלמות DSLR - דווקא אין לי. אבל בתקציב ובהנחה שמדובר ברכישת גוף + עדשה ולהינות מהצילום ולא באמצעות הטלפון הנייד - אני חושב שהשקעה בגוף ועדשה ב DSLR לא יתן את הערך לכסף כמו קניית חסרת מראה ועדשת הקיט או אולי עדשה קצת יותר טובה ולהינות ממשקל קל,תמונות באיכות גבוהה והשקעה לא ענקית כך שתמיד אפשר להתקדם או להפר את ברית החתונה עם יצרן הגוף/עדשה וללכת הלאה.

מנחם.

V3g@b0nd

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
מנחם תודה רבה לך על התגובה המפורטת.
באמת שכחתי לציין את השימוש הצפוי... מהאפשרויות שנתת אני מניח שהכי נכון להגיד ש"אמצע" הוא אופי השימוש הצפוי .לא חושב שאישתי תהפוך את הצילום למקצוע, אבל בהחלט להובי משמעותי.
מבחינת צילום, גם הנצחת הרגע, צילום הילדים, וגם תמונות נוף ואולי דברים אמנותיים יותר.
אם ללכת על מצלמה ללא מראה, איזו מומלצת?
האם הm50 מתאימה למה שתיארתי? או שאולי עדיף ללכת על סוני a6000 הותיקה?
כמו כן, האם כדאי מראש ללכת על עדשה יותר ורסטילית, או שמומלץ להתחיל מעדשת הקיט?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני רוצה להיות חצוף ולהגידש שלמרות העבודה היפה שעשית בבדיקה אתה מתיחס לנקודות הלא חשובות בבדיקת במצלמה.
זה שקנון משתמשת בשיטת פוקוס מסוימת ולקראת לה בשם dual pixelAF זה יתרון וסיבה לאהוב את המצלמה? ממש לא - נכון שבאים לסמן יתרונות וחסרונות יש אתרים שיכניסו זאת לרישמת הביתרונות - אבל באמת זה לא צריך לשנות לנו שאנחנו באים לצלם.

אני רוצה להדגים זאת שאתה הולך לרכוש רכב זה לא חשוב לך שהיצרן קורט לגיר שלו CVT או בכל שם אחר - חשוב לנו שהמכונית תתאים לנו ולא שהיא משתמשת בשיטה זו או אחרת. נכון שטכנולוגיה כזו או אחרת באה אם יתרונות וחסרות ואלו היתרונות והחסרונות שחשובים לנו ולא השם.

כך שמצלמות קנון עושות פוקוס בצורה מסוימת מול מצלמות שעשות פוקוס בצורה אחרת - חשוב לנו מה נוח לנו יותר ומה יותר מתאים לנו.

עוד נקודה זה שגדול החיישן זהה לא מבטיח שאיכות התמונה והיכלות שלו זהיים - נכון אין לנו אפשרות לראות זאת דרך הנתונים היבשים וחבל - אבל חיישני קנון מספקים איכות תמונה פחות טובה מהמתחרים וזו נקודה מאוד חשובה.

בהקשר של מצלמת DSLR מול מצלמה ללא מראה - מצלמות DSLR מגיעות עם עניית אופטית ומראנ שמעלה את האור לעינית והצילום במצלמות אלו הן בדרך כלל דרך העינית (זה נראה קצת מוזר למי שמגיע מצילום בטלפון, אבל לאחר תירגול זה מאוד נוח), מצד שני מצלמות ללא עינית אופטית ולכן גם ללא מראה (לכן גם שמם) הצילום הוא דרך מסך או דרך עיניית אלקטרונית (אבל רק בדגמים קצת יותר מתקדמים) ועם מערכת פוקוס שונה לגמרי שמביאה בצידה גם יתרונות של יכולות פוקוס עם עיבוד (כמו זיהוי פנים, זיהויי עיניים ופוקוס עוקב עליהם ועוד ...).

מצלמות הללא מראה של קנון ברמת הכניסה מאוד בנוניות וקשה לי להמליץ על דגמים אלו - פרט לכך שהן זולות.

אבל אני מפסיק עם החינוך וההסברים - בו נמצא לך מצלמה מתאימה - אבל לצורך כך צריך להבין את התקציב לכל החבילה.

בתקציב התחלתי זול מצלמות DSLR מספקת את התמורה הטובה ביותר לכסף (אבל יש לשכוח מנושא הפוקוס בוידאו, הוא פשוט רע), אפשרות של מצלמת קנון 1300D עם עדשת קנון 18-135 או מנגד ניקון D3400 עם עדשת ניקון 18-140 יכולים להיות סטים טובים מאוד, לא מצלמות ועדשות קטנות אם למרות חסור הפוקוס בוידאו הן מתאימות אז בהחלט כיוון מוצלח וגם עם יש דגם חדש יותר זה לא יהיה שינוי בגדול.

מצד שני ניתן לרכוש מצלמה ללא מראה כמו פוג'י X-T100 עם עדשת פוג'י 15-45 טווח זום קצת קטן יותר ממה שמקבלים ב DSLR לעיל, אבל סו עם איכות תמונה טובה ויחסית קטן וגם.

סוני A6000 עם עדשת סוני 16-50 מצלמה קצת ישנה, אבל עדיין עם איכות תמונה מוצלחת, העדשה קצת בנונית, אבל מדובר על סט מאוד קטן שקל לקחת לכל מקום תפעול בסיסי קל, אבל תפעול קצת יותר מתקדם לא הכי נוח.

איזה כיוון נראה לך יותר.

V3g@b0nd

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
היי כרמי, תודה רבה על התגובה המפורטת.
מפאת חוסר זמן הזמנתי את הקנון 200d עם עדשת הקיט. היא הייתה הנטייה שלי לאורך כל הדרך, ובמסגרת מבצעי בלאק פריידי הייתה במחיר מאוד אטרקטיבי שהפך את הבחירה ליותר פשוטה.
אולי בעתיד (אחרי שנלמד אותה ונצלם קצת) אני יעלה לפה פוסט חוות דעת עליה.
תודה על העזרה וחג חנוכה שמח!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור