התייעצות בבחירת רסיבר (תקציב סביב 7000ש"ח)

bzemer

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,
בימים אלו מכרתי את הרסיבר שלי, ONKYO SR-803, ואני מעוניין לקנות רסיבר חדש.
אחרי קריאת עשרות מאמרים, חיפושים ברשת והשוואת מחירים, הגעתי למסקנה שכדאי לשאול את עצת המומחים והמנוסים ממני.

כדי לתת נקודת פתיחה, זהו המפרט הנוכחי שלי:
רמקולים קדמיים SONAB 60W 8ohm בני תשע בערך.
סראונד וסנטר של דנון, נקנו ב-400 ש"ח באינטרנט לפני כשמונה שנים ולכן מאוד בינוניים.
סאב של "JBL 8.
רסיבר היה כאמור למעלה.

מחוברים למגבר גם המחשב (כמדיה סנטר ב-HDMI), הממיר ופלזמה של סמסונג "Q91 42.

התקציב שלי עומד על סביב 6000-7000 ש"ח, אבל השאיפה היא תמיד לרדת במחיר אם ניתן.
אפשר שבהתאם לדרישות שלי מהמגבר תהיה יתרה לשדרוג הרמקולים.
חשוב לי גם לקנות מגבר שאוכל להפיק ממנו שימושיות והנאה לתקופה ממושכת.

מה שחשוב לי במגבר:
ZONE 2+3, יש לי כבר רמקולים גם במטבח ואני מתכנן להוסיף רמקלוים ומסך במרפסת.
פענוח וידאו ואודיו טובים (גם בסטריאו).
חיבור למחשב ברשת (העדפה).
מתאים לחדר בגודל 4x4, ולכן לא מצריך הספק גבוה.

אלו המודלים שבחנתי:
Onkyo SR-875או 805
Yamaha RX-V2700 או 1800
Denon AVR-3808 או 2808

באתרים בחו"ל ראיתי שהמודלים מתקדמים יותר, אני לא יודע אם הם קיימים בארץ וכמה זה משפיע על המחירים (כלומר לטובתי).
למשל Denon 2808CI מגיע עם חיבור לרשת ו- WIFI ו-HDMI 1.3a, לעומת 2808 שנמכר בארץ ואין לו רשת ורשום שהוא HDMI 1.3 בלבד (לא בטוח עד כמה זה חשוב).
אונקיו בסדרת 876, ימהאה בסדרת 2800 וכו'.

אגב רשת, מבחינתי לחבר את המחשב ישירות לרסיבר זה ייתרון. השאלה היא עד כמה באמת חשובה השליטה במגבר מהמחשב ומה הם הייתרונות של הזרמת מדיה ברשת לעומת השמעה ישירות מהמחשב. להבנתי גם קיימת אפשרות לעדכן את ה-Firmware של המכשיר באופן זה, וכך לעדכן אותו בחידושים ותיקונים.
במידה ויסתבר כי אין צורך משמעותי בחיבור רשת, הנ"ל יכול להוזיל את עלות הרסיבר ע"י בחירת דגם פשוט הרבה יותר.

כאמור אם נראה לכם שהפרזתי בדגמים (לעומת התקציב או הדרישות) ואולי אם יש מקום לשדרג את הרמקולים במקום/ בנוסף, אשמח לקבל ייעוץ. נאמר לי בחנות פעם שעדיף לי להחליף את הסנטר לרמה של הרמקולים הקדמיים כדי לקבל שיפור משמעותי בעלות נמוכה, ולא כדאי להחליף את כל הסט. אבל אני פתוח להצעות.

תודה רבה מראש.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תמיכה בפורמטים החדשים של האודיו עבור HD לא חשובה לך?

bzemer

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
חשובה לי, אבל בסך הכול את המדיה אני צורך מהמחשב ועל THX אני חושב שאני יכול לוותר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הנקודה היא שהפורמטי האודיו החדשים (של ה HD) מגיעים דרך ממשק ה HDMI ולא דרך ממשק אודיו נפרד ואם הרסיבר לא תומך בכך אז צריך לקבל את 5.1 ערוצים (PREIN) מהמחשב במקרה שלך (אם יש לך במחשב אפשרות להוציא אותות כזה).

אני לא מדבר על THX בכלל

bzemer

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
נכון לעכשיו אני מוציא את האודיו מהמחשב דרך יציאה אופטית, כך שאני מניח שאני יכול להוציא את כל האותות הדיגיטליים. את הוידאו מהמחשב אני מוציא בHDMI ובעתיד סביר להניח שכבל HDMI אחד מהמחשב יוציא את הכול, ברגע שHD במחשב יהפוך לסטנדרט.
כן חשוב לי שהרסיבר יתמוך בפונקציונליות עתידית ובתקני HD, השאלה באיזה מחיר.

כדי לתת פרופורציה, בהתחלת החיפוש הייתי בכלל בכיוון של ONKYO 606.
אבל השתכנעתי שהיכולות שלו בתחום האודיו/ וידאו ירודות (הוא גם לא יודע להוציא, למשל, אות דיגיטלי ל-ZONE 2), ובכול מקרה אני יכול להרשות לעצמי משהו יותר איכותי.

אבל עדיין לא השתכנעתי שאני צריך להוציא 9000-10,000 ש"ח על מגבר (אולי אני צריך ואין ברירה).
האידאל היה מגבר ביניים בין התותחים הכבדים יותר כמו ה-875 וה-3808 לבין המגברים היותר פשוטים, אבל אני לא מוצא כזה.

בנושא אחר, בינתיים התייעצתי ואני מבין שלמרות הרצון, אין לי צורך בפונקציה של רשת במגבר (בעיקר בגלל המחשב), מה שיכול להוזיל את המגבר המיועד.

ההתלבטות העיקרית שלי היא בין דנון לאונקיו, וכרגע לדנון יש עדיפות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא יצא לי לבדוק עדיין את הדגמים החדשים של דנון אך שמעתי שהם מוצלחים.
כמו כן עבור קולנוע ביתי הפיוניר עושים יופי של עבודה - כתבה על כך פרסתי כאן לא מזמן http://www.dtown.co.il/index.php?news=564.

מכשירים נוספים שניתן לבדוק הם של YAMAHA שנותנים צלילי מאוד מאוזן.

אם אתה מחפש מכשיר זול יותר נבדק כאן לא מזמן רסיבר של הרמן קרדון (http://www.dtown.co.il/index.php?news=588) שנותנים תמורה טובה לכסף

כמו שצינתי העתיד של הרסיברים הם בתחום ה HD ולכן אני לא ממליץ לרכוש אחד ללא תמיכה בפרומטים החדשים של אודיו ב HD (שלא יתמוך בכניסה אופטית ורק ב HDMI) ה Dolby True HD וה DTS-HD Master Audio לפחות

bzemer

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה.
ההרמן קרדון נראה לי קצת חלש, רק 50W לערוץ. והפיוניר דווקא עושה רושם טוב, אבל חסרה לי פונקציה של ריבוי אזורי שמיעה.

נראה שגם ימהאה נותנים תומרה טובה במחיר, אבל אני חושש שהצליל שלהם מעט מתכתי.

בכול אופן, תודה רבה על העצות עד כה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הימאהה החדשים כבר לא עם צלילי מתכתי, מאוזנים מאוד,אבל קצת פחות מרגשים - סיקור יצא בימים הקרובים.
בקשר לההרמן קרדון הדגם שסוקר הינו דגם הכניסה - יש דגמים יותר יקרים עם יותר כוח ויותר אפשריות.

bzemer

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שוב תודה.
אשמח לראות בהזדמנות סיקור על דנון. אני קורא עליהם דברים טובים מאוד, ונראה שהם ציעים תמורה רבה למחיר.

ראיתי באתר האמריקאי של החברה שהדגמים של 2008 מסתיימים ב-CI והם משופרים לעומת הדגמים שנמכרים בארץ (ע"פ אתר ניופאן). אחרי שיטוט בפורומים שונים אני מבין שדגמי ה-CI קיימים כבר מעל שנה בחו"ל.
האם ידוע לך מדוע יש הבדל, והאם יש כוונה להכניס דגמים חדשים לארץ?
ושאלה כללית, האם מבחינת השנתון, סוף השנה מבשר על כניסת דגמים חדשים יותר והוזלת מחירים, או שלא כך נהוג?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כמו שרשמתי לא יצא לי לבדוק את הדגמים החדשים של דנון עדיין כך שאני לא יכול לענות על שאלות בנושא.
עד כמה שידוע לי אין קשר בין סיום התחלת שנה להפצת דגמים בארץ על ידי ניופאן (יבואן דנון).

kingj

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ההרמן קרדון 255 בכלל לא חלש , הוא אומנם 50W אבל הוא עובד על אמפרז' גבוהה (35 אמפר)
לדעתי תשקול שוב את עניין הפורמטים החדשים ברסיברים
יש עכשיו מבצעים על כל הרסיברים ששאלת עליהם לגולשי הפורום , תיכנס לבאנר בחלק העליון של האתר "הפורמטים החדשים כבר כאן" הם נותנים שם גם אפשרות לשמוע חלק גדול מהרסיברים

bzemer

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לא אמרתי לרגע שאוותר על הפורמים החדשים. אני חושב שכל המגברים שציינתי כוללים אותם.
אם אני לא טועה כולם כוללים:
Dolby Pro Logic IIx, Dolby Digital EX ,Dolby TrueHD, DTS-HD, DTS NEO:6, DTS-ES Discrete 7.1 and Matrix 7.1, DTS 96/24

משום מה אני לא רואה את הבאנר, אשמח לקבל קישור.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

bzemer

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה על כל היעוץ. החלטתי על הדנון 3808 שהצלחתי להשיג במחיר נמוך משמעותית לעומת מחיר זאפ. ניתן לסגור את האשכול.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש

ofer42

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
תודה רבה על כל היעוץ. החלטתי על הדנון 3808 שהצלחתי להשיג במחיר נמוך משמעותית לעומת מחיר זאפ. ניתן לסגור את האשכול.
אפשר לדעת בכמה השגת?
אני גם מחפש.
תודה

bzemer

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
8000 עגול, וזה היה בנובמבר אז סביר להניח שהמחיר ירד...

אני כל כך מרוצה מהמגבר הזה.
הוא פשוט לקח את הסאונד בחדר שלי למקום אחר.
מה שהוא עושה עם הרמקולים הישנים שלי.. תענוג :)
וידאו וסאונד HD משובחים, והחיבוריות לרשת זו אחת התכונות שאני משתמש בה הכי הרבה.
הכול נשלט מהמחשב שלי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כיף לשמוע (Y)

מאירקה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה לגבי האונקיו 905 או 906?

הם בכלל לא מוזכרים. אין מה להגיד עליהם? הם לא בליגה?

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
לדעתי האישית אים אתה מחפש רסיבר
שייתן לך תמורה גבוהה בשני ערוצים
תרד מפיוניר ואונקיו,תתמקד בדנון וימהה שעושים
עבודה נהדרת ונותנים סאונד מצויין.
אני בסוף הלכתי על ימהה 863 שזה דגם
דיי פשוט לעומת מה שאתה בודק אבל עושה עבודה מצויינת בסטריאו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור