התחדשתי ב D5200 NIKON - כמה שאלות והכוונה

צפיד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
אודות לסקירה שנעשתה כאן ועוד כמה שקראתי הלכתי על ה D5200,
היתה דילמה לעומת ה7000 שאולי מקצועית יותר אך וגם ותיקה יותר וכמובן זה שיש הבדל
באיכות התמונות לטובת ה D5200.

בכל מקרה קניתי את המצלמה ה B&H פיזית בחנות ,הלכתי על דיל עם עדשת קיט 18-55
אני צלם חובב עם רקע תאורטי בסיסי מאוד .

אז לגבי עדשות:
אני רוצה כיסוי ALL AROUD כי אני מוצא את עצמי נהנה לצלם נופים,אנשים ואת הפלימנט שבמגבר המנורות...

המליצו לי על עדשת FIXED 50 MM F1.4 של ניקון
או משהו דומה של ZEISIS (לא מכיר..)
ועוד אחת 50 - 300 גם של ניקון.
התקציב הוא 1500-2000 שקל ,לא איכפת לרכוש יד שניה.

פלאש:

היום גיליתי ש(והתבאסתי לגמרי)שה 5200 מנוונת בכל הקשור לעבודה עם פלאש חיצוני.
לא TTL או CTL או H SYNC
אני עדיין לא ממש בקיא בכל השיטות אבל מואד רוצה לצלם עם פלאש בעיקר בים בשעות הערביים.
מה עושים??האם יש פתרון איכותי לעניין?

כרטיס זכרון - יש לי 16GB אני חושב שזה לא יספיק ,אודה להמלצה.
ודבר אחרון ...
אני מעוניין גם בתיק גב נוח שיכול להכיל גם מקום לטאבלט/מחשב נישא.

זהו...אני מודה לכולם על האינפורמציה והסקירה
עזרתם לי (בעקיפין אני לא ממש פעיל כאן) מאוד!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש יופי של מצלמה - יצא לי לשחק אתה קצת
בקשר לפלאש המצלמה שלך ן תומכת ב TTL אני לא מבין למה אתה חושב שלא, הפלאשים של ניקון מעולים, אבל יקרים מאוד ניתן לרכוש פלאש יותר זולים ה YONGNUO שאומנם סינים, אבל נחשבים לא רעים, אני משתמש בפלאש של חברת מץ (גרמני), קצת יותר יקר, אך עדיין יותר זול מהפלאש של ניקון.

בקשר לעדשות, אני פחות מכיר את המבחר של ניקון, אני יודע שה 50 ממ F1.8 זולה כ 500 ש"ח ולא רעה בכלל שיבר שלי יש את 50 ממ F1.4 שהיא יותר יקרה ויותר טובה, אבל אני לא בטוח שהייתי רץ לכיוון הזה ובטח לא לסייז שיקרה יותר לדעתי
אני באמת אוהב את עדשות עם צמצם גדול (מהרבה סיבות) כך שאני אוהב עדשה של טמרון 17-50 עם צמצם F1.8 קבוע
בקשר לעדשות לטווח הארוך יותר אני פחות מכיר את המבחר לניקון

בקשר לתיק, לי יש תיק שניתן להכניס בן גם מחשב נייד, אבל זה יותר לי גדול ומגושם ומעולם לא השתמשתי בו בגלל כך - האם אתה בטוח בכיוון הזה?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תתחדש...
כפי שכרמי ציין, המצלמה עובדת מצויין עם פלאש חיצוני, כולל TTL מלא.
מהניסיון שלי, הפלאשים של ניקון מהווים את השילוב הכי טוב, לחילופין, אפשר לחסוך כמה שקלים עם פלאש תחליפי כמו של מץ.
מדוע אתה מתעניין בעדשת 50 מ"מ? בפועל היא 75 מ"מ (בגלל הקרופ) ולא תיתן לך כיסוי שונה מזה של עדשת הקיט (מלבד צמצם גדול בהרבה ואיכות תמונה מצויינת). עבור נופים, אתה צריך עדשת זוית רחבה.
בקשר לכרטיס זיכרון, הדיל הטוב ביותר כיום הוא סביב 32gb, למשל, הכרטיס של סאנדיסק, עם מהירות העברת נתונים של 30mbps, יספיק לך בהחלט ביחד עם הכרטיס הקיים.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הנה המידע מאתר ניקון על עבודה עם פלאש חיצוני: http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d5200/spec.htm

TTL: i-TTL flash control using 2016-pixel RGB sensor is available with built-in flash and SB-910, SB-900, SB-800, SB-700, SB-600 or SB-400; i-TTL balanced fill-flash for digital SLR is used with matrix and center-weighted metering, standard i-TTL flash for digital SLR with spot metering

Advanced Wireless Lighting supported with SB-910, SB-900, SB-800 or SB-700 as a master flash or SU-800 as commander; Flash Color Information Communication supported with all CLS-compatible flash units

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נראה לי שזה פתרון לא רע בשבילך
http://www.cameramia.co.il/מוצר-891,1582-Sigma-24-70mm-F2-8-EX-DG-Macro-for-Nikon.aspx

או כזו כמו שלי:
http://www.2click.co.il/sigma_lens/_sigma_17-70mm_f2.8-4_dc_macro_os_hsm
אמור להיות לה גרסה גם לניקון. (שלי קנון).
אגב, יתרון לעדשה הזו היא שהיא מתאימה לAPS-C . כלומר, מה שכתוב על העדשה זה מה שאתה מקבל ולא צריך להתעסק עם הגדרות של מכפילים ולנחש כמה בעצם כל פעם מקבלים.

בנוגע לכרטיס, אני יכול להגיד לך מניסיון שכרטיס 16GB מספיק לאזור ה 2000+ תמונות.
דווקא חכם יותר לרכוש 2-3 כרטיסים של 16GB מאשר אחד גדול שאם קורה לו משהו הלך לך כל מה שצילמת (אחרי ששברתי אחד לפני כמה זמן ) .
והכי טוב זה כל כמה זמן פשוט לגבות להארדיסק.

נערך לאחרונה ב:

צפיד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
כרמי ליאור ואורי- תודה רבה,

לגבי הפלאש , אם תוכלו למקד אותי בדגמים מסויימים ?
(ניקון והמץ)
לגבי עדשה , אני מבין שלא כדאי לי ללכת על 50 1.4
אלא לעלות למשהו כמו שאורי המליץ

כרמי,אני צריך את התיק בעיקר לטיסות וטיולים
ואני מעוניין בתיק אדע שיכיל גם ציוד צילום וגם מחשב מסך 14״/טאבלט
אבל עדיין לא משהו גדול .

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
פלאש - הייתי הולך על דגם ה- SB600, הוא יהווה את הפשרה הטובה ביותר של עוצמה, גודל ומחיר עבור חובב צילום שאינו נדרש לעבוד באירועים וכו'.
לגבי עדשה, היות ורכשת 18-55, כדאי לשקול עדשות שאינן חופפות בטווח הזום שלהם אליה, או לחילופין, להחליף אותה במשהו איכותי יותר כמו העדשות שציין אורי או 16-85 של ניקון.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בקשר לתיק יש מבחר ענק ויש עניין של טעם אישי
לי יש
http://store.lowepro.com/fastpack-250

בדוק באתרים של
חברות כמו
KATA
Tamrac
Think Tank photo
Lowepro ועוד

Nikonos

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
הSb600 דגם ישן אני חושב שלא מיוצר כבר שנתיים
ממליץ על הsb700 יחס עלות תועלת מעולה
שבת שלום

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור