התחדשתי במסך סוני חלומי Sony XR-85X95K mini led

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
שלום לכולם.

השנה חטיבת המסכים של חברת סוני הציגה שני מסכי דגל בטכנולוגית MINI LED האחד בפורמט 4K והשני ב-8K הצגת הטכנולוגיה החדישה הזאת גרמה לי לחשוב לשדרוג המסך הפנטסטי שברשותי מדגם 85X9505G ששירת אותי נאמנה במשך שלוש שנים.

מסכים רבים עברו דרכי במשך השנים אך לא מצאתי לנכון סיבה מיוחדת להחלפת המסך שברשותי, נכון שחלק מהמסכים החדשים הציגו כמה שינויים קלים מסביב אך בפרמטר החשוב ביותר שהיא איכות התמונה הם לא הצליחו להתעלות על המסך שברשותי.
ראוי לציין שאינני מחליף סדרתי של מסכים ולכן מסך משובח העונה לדרישות שלי, הכוונה לתכנים בהם אני צופה לרוב התומכים בפורמטי HDR DOLBY VISION מאפשר לי לחיות עימו שנים מבלי להיכנס לסיחרור מיותר של החלפת מסך.

ה-85X9505G הציג תמונה פנטסטית בכל סוגי התכנים ואף התעלה על עצמו בתכני 4K HDR. מה שבסופו של דבר הציב עבורי רף גבוה בהחלטה לגבי שדרוג המסך מה שדרש ממני לטפס גבוהה יותר בבחירת מסך שיכלול מעבד תמונה עוצמתי במיוחד, ועוצמת הארה גבוהה משמעותית ממה שהורגלתי אליו. מסך בסדר גודל שכזה מטבע הדברים אמור להציג תמונה סופר איכותית ומשופרת בכל סוגי התכנים שהוזכרו.

מסך הדגל החדש מבית סוני בפורמט 4K מדגם XR-85X95K מציב עבורי רף חדש בעולם מסכי הלד גם בעיבוד התמונה, וגם בעוצמת ההארה האימתנית שהוא מציג. הפרמטרים הללו חשובים מאוד עבורי והם מהווים גורם מכריע לשדרוג המסך שברשותי.

הגענו לדובדבן שבקצפת.
צפייה בתכני 4K HDR DOLBY VISION מצריכים עוצמת הארה גבוהה במיוחד כדי לקבל חשיפה מירבית, להצגת תמונה קונטרסטית בכל סוגי הסצנות בסרטים בעיקר בקטעים חשוכים.
מסך הדגל החדיש מדגם XR-85X95K MINI LED הכולל את מעבד התמונה BRAVIA XR העוצמתי בעולם מדור שני שחלק מתפקידו במסך הוא לשלוט על מאות אזורי התאורה המובנים בגב המסך ולהפעילם לפי הצורך, אותם מאות אזורי תאורה קטנטנים בגב המסך מניבים עוצמת הארה אימתנית אחידה ומאוזנת בכל חלקי המסך שתפוקתם הכללית חזקה יותר כב-60% מהדגם שהוחלף, מבחינתי זה פשוט וואו אחד גדול, הנתון המרשים הזה בשילוב פרמטרים נוספים ששודרגו במסך מציגים תמונה מוארת קונטרסטית חדה צבעונית ומדויקת להפליא מה שלא קיבלתי בשום מסך אחר בפורמט 4K מכל סוג שהוא, החשיפה הטכנולוגית הזו מצד חברת סוני משפרים את איכות תכני 4K HDR DOLBY VISION בכמה רמות מעל שאר הדגמים.
לצד עוצמת ההארה העוצמתית בטכנולוגית MINI LED המשלבת עימה שיפורים נוספים הגורמים להעצים את איכות התמונה בכל סוגי התכנים המסך מתהדר בשיפורים טכנולוגים מתקדמים נוספים המאפשרים קבלת תמונה קונטרסטית עוצמתית ומוארת להפליא המציגה צבעים בגוונים פסטלים עשירים במיוחד שהשתפרו בפרמטרים הבאים.

1. איכות השחורים שופרה משמעותית.
2. סרגל צבעים עשיר יותר.
3. איכות פאנל משובחת בעלת ציפויים ייחודים למניעת השתקפות.
4. זווית צפייה רחבה יותר.
5. מעבד תמונה חזק ועוצמתי מסוג BRAVIA XR דור שני.

מארג השיפורים שהוזכרו מובילים בסופו של דבר לקבלת איכות תמונה קונטרסטית חדה ברורה ומוארת להפליא בצבעים פסטלים עשירים במיוחד בכל סוגי התכנים, ובמיוחד בתכני HDR DOLBY VISION המסך הנרכש מציג איכות תמונה פנטסטית גם בתנאי תאורת יום ללא שום קושי מבלי לפגום באיכות התמונה והצבעים.
טכנולוגית מסכי מיני לד תוצרת סוני מצבים עבורי רף חדש בנגזרת מסכי הלד העדיפים בעייני ע"פ מסכי אולד במיוחד בפורמטי 4K HDR DOLBY VISION שחיזק שוב את דעתי לשדרוג מסך בטכנולוגית לד והפעם בשיטת תאורת מיני לד המציגה איכות שחורים פנטסטית שאינה רחוקה ממסכי האולד, אך עם יתרון עצום בעוצמת ההארה שאינה קיימת במסכי אולד.

המסך החדיש מביא עימו עוד שלל חידושים ושיפורים בנגזרות שונות כגון: נראות, שילדה, רמת גימור יוקרתית, מערכת הפעלה מתקדמת google tv ו-android 10 המשודרגים לעומת הדגם היוצא. גם מערכת האודיו שופרה משמעותית והיא מרשימה במיוחד.
וגם שלט הבלוטות הפנטסטי שודרג ביכולותיו כשהוא קטן יותר משמעותית מקודמו, שהוא מגובה בתאורה אחורית מלאה המופעלת בתנועת יד קלה.

מסך הסוני החדיש בפורמט 4K מסדרת היוקרה ה-XR-85X95K MINI LED הוא מסך מדהים בכל פרמטר ועדכני ביותר בכל הנגזרות.
במילה אחת MASTERPIECE

לגבי השדרוג הבא? נראה לאן תוביל אותנו הטכנולוגיה.

המסך נרכש דרך ישפאר.
תודה לישפאר יבואנית סוני בישראל על השרות המצוין.

DSC03598.JPG

DSC03591.JPG

DSC03593.JPG

DSC03594.JPG

סוני

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
וואלה איציק...סחטיין על הרכישה.מערכת ק.ב. משובחת,הן בסאונד והן בויז'ן..
חבל"ז.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
וואלה איציק...סחטיין על הרכישה.מערכת ק.ב. משובחת,הן בסאונד והן בויז'ן..
חבל"ז.

תודה שלמה.
למרות שיש ברשותי נגן אופו 105D פנטסטי, אני בכיוון לרכישת נגן CD משובח.
שמתי לעצמי כבר כמה דגמים על הכוונת.

n1957

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
18
תמיד כיף ומשכיל לקרוא ביקורות שלך, תתחדש ותהנה.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
תתחדש ......יופי של חוייה העברת לנו ...העיקר התענוג בצפייה ובהאזנה (ורד)(ורד)(ורד)

joda5

חבר משקיען
מעורבות
97
נקודות
48
תתחדש איציק ברכות

zaviv

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
8
איציק אין ספק שהפתעת אותי תתחדש ותהנה בחירה מצויינת

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
איציק תתחדש,
יש במסך שלך מצפן ?:D

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
תתחדש ותהנה !!
אישית אני מעדיף OLED (צפייה בעיקר בלילה, רמת התאורה לא מעניינת אותי אישית) , אבל כל שאר הפרמטרים האחרים דומים למסך של סוני שרכשתי לאחרונה XR-77A80K

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
תתחדש ותהנה !!
אישית אני מעדיף OLED (צפייה בעיקר בלילה, רמת התאורה לא מעניינת אותי אישית) , אבל כל שאר הפרמטרים האחרים דומים למסך של סוני שרכשתי לאחרונה XR-77A80K
נכון שאר הפרמטרים זהים.
לגבי השחור.
אין ספק שמדובר בשחור אבסולוטי במסכי אולד.
לגבי השחור במסך הנרכש... סופר איכותי לא רחוק ממסכי אולד.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק תתחדש,
יש במסך שלך מצפן ?:D
כן.
מצפן המכוון לשלמות.

zaviv

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
8
תן רמז אודיו/וידאו

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איזה יופי!!!

תתחדש אחי. אחד המסכים היותר טובים שיש.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור