התחדשות במצלמה

קארינה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ערב טוב
ב15 שנה האחרונות אני מצלמת עם אותה מצלמה גוף של קנון rebel xt עם עדשת efs 18-200 ממ.
הספקתי לעבור מלהיות רווקה צעירה לבעלת משפחה רחבה , אולם עדיין צלמת חובבנית שנהנית ממקרו וגם לצלם אנשים וטבע מרחוק.
כבר שנים שאני רוצה להתחדש , היום אני מחפשת מצלמה קלה יותר מבחינת הגוף ועדשה שתביא לי תמונות איכותיות ופחות מטושטשות בבית ובראות לקויה.
יש לי עד 2500 ש"ח למטרה זו.
מאוד מתלבטת בין dslr /mirror less
הסכום הנ"ל צריך לכלול עדשה מאמינה שעד 105 מ"מ לפי מיטב הבנתי

אשמח להכוונה ועזרה בעניין
תודה וערב נעים קארינה :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ברוכה הבאה לפורום,

מצלמות ללא מראה זה רעיון מוצלח, אבל עדשות טובות זה הנקודה החשובה ולא תמיד זולה - כך שבתקציב שלך אני לא רואה פתרון איכותי יותר בתחום הללא מראה.

עם כל הכבוד, עדשת 18-200 היא עדשה בנונית לגמרי והחלפת העדשה לטובה יותר יכול לשפר מאוד את איכות התמונה של המצלמה שלך
לדוגמה עדשת סיגמא או טמרון 17-50 עם צמצם גדול F2.8 עבור קנון זה צעד מומצלח ויכול להיות שיספק אותף עם המצלמה שלך - במידת הצורך יהיה אפשר בעתיד להחליף מצלמה לדגם חדש יותר.

אפשרות אחרת זו מצלמה כמו פנסוניק LX100 שהיא אומנם עם עדשה קבועה אבל עם צמצם גדול , כמו כן יש לה חיישן גדול ואיכות תמונה תיהיה מוצלחת יותר מהסט שיש לך כעת.

איזה כיוון זה נראה לך?

קארינה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה כרמי, קראתי הרבה המלצות שלך ואני כבר זמן רב מחפשת מישהו להיוועץ עמו, כך שזה מאוד משמח אותי למצוא.
אני מבינה ממך שיש לי שתי אופציות :
א. להתחדש בעדשה איכותית יותר ולהישאר עם הגוף מכיוון שבסכום שיש לי הגוף פחות רלוונטי.
ב. מצלמה ללא מראה אבל עם עדשה של 35 מ"מ שתגביל אותי מאוד עם צילום מרחוק ( הבנתי שזה מחזק את היצירתיות.9 - האם למצלמה של פנסטוניק אין אפשרות עתידית להחלפת עדשה? ואיזה סוג של תמונות אני יכולה לצלם שם עדשה כזו ( אני גרה באצבע הגליל ומצלמת לא מעט נוף, טבע, הרבה חוץ וגם הרבה צילומים של אנשים) .

אם כך צריכה להתלבט

כמה כסף אצטרך להוסיף כדי לקנות מצלמה ללא מראה כזו שבעתיד אקנה עדשה עם זום יותר גדול?

תודה :)

קארינה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מבינה שזו מצלמה קומפקטית רגילה ולא ללא מראה
אם כך לא עדיף את ה FZ 1000.

קארינה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
?מה עם זום גדול יותר בעדשה לקנון

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש הבדלים גדולים בין מצלמות קומפקטיות שמתחילים בגדול החיישן, ממשיכים באיכות העדשה, מערכת פוקןס ואיכות התמונה. לדוגמה הסוני RX1 מגיעה עם חיישן ענק (FF) שגדול יותר ממה שיש במצלמה שלך ולמצמה זו גם עדשה טובה, מה שמאפשר קבלת תמונות טובות מאוד - לא בתקציב שלך, רק רציתי להציג נקודה.

לדעתי הפנסוניק FX1000 לא מצלמה רעה בכלל עם חיישן בגדול 1'' שגדול בהרבה מרוב המצלמות הקומפקטיות - וגדול החיישן חשיבות גדולה באיכות התמונה.

הפנסוניק LX100 מגיעה עם חיישן גדול יותר 4/3'' (כלומר אינצ ושליש) וכן עם עדשה עם צמצם גדול, כך שבהתאם איכות התמונה תיהיה טובה יותר.

לדעתי בנוסף לגודל החיישן יש חשיבות רבה לעדשות (יש שיגדו שהעדשה חושבה יותר לאיכות התומנה מהחיישן), עדשה איכותית בהחלט נושא חושב ומה שחשוב זה גם צמצם גדול (מספר F קטן) כדי לקבל זמן חשיפה מהיר יותר (יותר אור נכנס בגלל צמצם גדול, אז אפשר לצלם עם זמן חשיפה מהיר יותר) - מה שמספק תמונות יותר חדות וברורות וכן יכולת לקבל עומק שדה רדוד שבו האוביקט בפוקוס בולט מהקרע שלא בפוקוס.

נושא העדשות הוא בדרך כלל נושא יקר ולפעמים יקר יותר מהמצלמה - יותר מכך קשה למצוא עדשות טובות עם טווח זום גדול - כך עדשות עם טווח זום גדול בדרך לא באיכות טובה. לדוגמה עדשת 18-200 יש טווח זום כפול 21 ובהתאם היא עדשה בנונית ביותר.

אפשר לרכוש למצלמה שלך עדשה כמו קנון 18-135 שהיא הרבה יותר טובה ממה שיש לך כעת, אבל היא ללא צמצם גדול, היא לא תאפשר צילום בזמן חשיפה מהיר (בגלל צמצם סגור) וכן לא תאפשר קבלת עומק שדה רדוד. מה שכן היא תשפר מאוד את איכות התמונה שת מקבלת.
http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-cameralens&db189170=189171&keyword=18-135

מהצד השני עדשה כמו 17-50 היא העלת טווח זום של כפול 3 בלבד עם צמצם גדול ואיכות אופטית טובה ותאפשר צילום מהיר ועומק שדה רדוד
http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-cameralens&keyword=17-50

אם את רוצה לקבל טווח זום גדול יותר ניתן להשתמש בעדשה שלך כאשר יש צורך או לרכוש בהמשך עדשת זום משלימה כמו קנון 70-300
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=686679

אני ממילץ לך לרכוש עדשה אחת לראות מה את מסוגלת לקבל ואז להחליט אם את רוצה החליף מצלמה או להוסיף עדשה.

מצלמות ללא מראה לא יתנו לך פתרון זול יותר ולא יאפשרו לך את המשחק הזה הכי קרוב שיש זו מצלמת פנסוניק LX100 שהיא בעלת חיישן זהה בגדול לאלו שיש במצלמות ללא מראה של פנסוניק ואולימפוס ועם עדשה קבוע עם צמצם קבוע - נכון אין אפשרות להתקדם ולהחליף עדשות ואין טווח זום גדול - בנושא הזה באמת אפשר לרכוש את FZ1000 עם טווח זום יפה מאוד וחיישן יחסית גדול

איזה כיוון נראה לך? אם בכלל

קארינה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי כרמי, קודם כל תודה על התשובות הזריזות. קראתי את ההודעה שלך שוב ושוב ואני מנסה להבין מה חשוב לי במצלמה בטוחה שאין אחת מושלמת בעיקר כי אני מוגבלת תקציבית.
ההצעה שלך לקנות עדשה ולהשאר רק עם הגוף הישן מפתה ביותר אולם עם עדשה של 17-50 מ"מ אוכל לצלם את הרי החרמון המושלגים מבייתי או חיות ממרחק ב כלומר זה מתאים רק לתמונות לצילום מקרוב, משפחה, נוף קרוב ופרחים יפים.

כך שהFZ1000 נראית לי הכי מתאימה
יש מצלמות דומות עם חיישן 3/4" ? אם התקציב שלי יעלה ל3000/3500 שח יהיו לי אפשריות יותר טובות משמעותית?

ליל מנוחה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש לך מצלמה עם יכולת להחליף עדשות ואם את רותה עדשה עם זום גדול יש לך את 18-200 שאז את יכולה להשתמש בה
כאמור את יכולה לרכוש גם כן עדשה נוספת כמו קנון 70-300 שהיא עדשת זום מוצלחת ויכולה להשלים את ה 17-50

אפשרות אחרת זו עדשת קנון 18-135, אומנם טווח זום מוצלח יותר מה 17-50, אבל כאמור ללא צמצם גדול - לדעתי זה נקודה חשובה שאסור לך לפספס את היכולת הזאת.

אם את עולה בתקציב אני עדיין לא רואה פתרונות מלאים מוצלחים יותר מה FZ1000 אם טווח הזום חושב לך - אבל גם כאן אין צמצם גדול והחיישן יותר קטן מזה שיש במצלמה שלך.

רכישת מצלמה חדשה טובה זה לפחות 1500- 2000 ש"ח מה שלא משאיר הרבה כסף לעדשות.
ואין, אין עדשת כולבו מוצלחת - לדעתי ה 18-200 היא עדשה בנונית שמגבילה אותך (ה 18-135 טובה יותר, אבל לדעתי שתי עדשות זה פתרון טוב יותר)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור