כבלים השוואה בין 3 סוגי אינטרקונקטים שההבדל הוא בסוג הגיד .

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יש לי בבית 3 סוגי אינטרקונקטים שונים שהשוייתי ביניהם(יש לי עוד)
1- אינטרקונקט בנוני מצינוריות טפלון (30) , שבתוכם מושחלים גידים מנחושת מצופי כסף מקרוסקופים כשהם קלועים לצמה שיוצרת חיתוך של קרוב ל90 מעלות בין הגידים , הוא DIY ואף חברה מסחרית לא תבנה כזה כי לוקח שבוע לבנות אותו ,
2 אינטרקונקט מסחרי בנוי מגידי סוליד קור עבים במיוחד מנחושת טהורה ביותר
3 אינטרקונקט משובח מגידי נחושת מולטיסטרנד מבודדים אחד מהשני ,
והנה היה לנו ארתור שטען שאין הבדלים ,ואני להפתעתי שומע הבדלים עצומים,בערך כמו בכבלי חשמל או רמקול ,
1- מהיר מאוד ,מפורט הרבה יותר מהאחרים , בס יותר חלש ,דווקא המיד בס מצוין , המיד שקוף עד כדי עצבים ,שומעים את החיידקים של השיניים וגודל השקדים , פחות ריאות ,
2- בדיוק הפוך , כבד משקל ,פרוט בינוני , באס מורחב ועמוק,ודימיקה מצוינת
3- ממוצע לגמרי ,חלק , פרוט ככה ככה ,בס קצת יותר טוב מהדקיקים , בקיצור - טוב כמעט לכל מערכת ,
השוואה בין 1-2 מובילה בהכרח למסקנה שקיים ועוד איך הבדל בין איטרקונקטים , והדבר מאפשר להתאים העסק לרמקול ולחדר שלכם .
חג שמח

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ברור שקיים. כל מי שהיה באירוע האחרון של האתר הבין שלא רק שיש הבדלים, ההבדלים יכולים לשנות את המערכת מקצה לקצה.
הם לא תמיד לטובה, ישנו איזון עדין בין בחירת הכבל למכשירים השונים. אבל כשמגיעים לאיזון הזה, זו ממש מערכת אחרת.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
מסכים עם כל מילה. הבדלים עצומים קיימים והנה סיפור קטן. במשך יותר מעשר שנים השתמשתי בכל חלקי המערכת עם כבלי אינטרקונקט זולים של אודיוקווסט מסדרת דיימונדבק שקניתי בזמנו ב-75 ₪ לחתיכה. לפני שלוש שנים התחלתי בשיפור הכבלים במערכת. תחילה החלפתי כבל רשת ראשי מקורד קומפני ברמת סי ליין הבסיסית לקורד קומפני ברמת שואוליין הבינונית, ובשלב האחרון לקורד קומפני ברמת המחיר הגבוהה סיגנצ׳ר (שני דגמים מתחת לדגם הדגל - קורד מיוזיק). ההבדלים בין השלושה אדירים - נשארתי עם הסיגנצ׳ר.

ואז עברתי לשלב השני - אינטרקונקטים RCA. המבחן התבצע בין הרכיב הראשי במערכת דאז סטרימר דאק של פי אס אודיו לקדם מגבר סטריאו נפלא ביותר. ביקשתי מאורי יפה מ״אבי יפה אולפני הקלטה ירושלים בע״מ״ להביא לי להדגמה אינטרקונקט של קורד קומפני מאותה סדרה יקרה יחסית, סיגנצ׳ר. הכבל הזה עשה שמות במערכת שלי. הבאס שלו היה מנופח, מוגזם, לא טבעי באופן שערורייתי כאילו מישהו כל הזמן לוחץ עד הסוף על כפתור לאודנס (למי שמכיר ממערכות ישנות). אחרי שבוע אמרתי שלילי קטלני (במערכת שלי לפחות) וביקשתי מאורי יפה אינטרקונט מדגם נמוך ברמה אחת מהסיגנצ׳ר, קורד קומפני אפיק שעלה אז כמעט חצי מחיר (במחירים של אז: אפיק 400 פאונד למטר לעומת 750 פאונד למטר בסיגנצ׳ר).

עד היום קורד אפיק עושה נפלאות במערכת שלי בצליל מאוזן, טבעי, בעל משקל כפי שצריך ומפורט. המסקנה מאותו ניסוי: אין שום התאמה בין מחירי הכבלים של אותו יצרן לביצועיהם של הכבלים במערכת נתונה. הזול יכול להישמע טוב יותר מהיקר, ובמערכת אחרת טוב פחות מהיקר.
מכיוון שהמערכת השתנתה טוטאלית האפיק RCA מחבר בזמן האחרון את הטיונר שלי, נאים אודיו דגם NAT 05XS לפרוססור הרב ערוצי של סטורם, ואני מאושר עם הבחירה. קורד סיגנצ׳ר נשאר רק ככבל רשת בין הסוויצ׳ במערכת למחשב אפל מק מיני שעליו רצה תוכנת הניגון של ROON.

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אם אני סומך על יצרן הכבלים, ובמקרה זה כנראה אתה מאוד סומך על חברת קורד, יכול להיות שהמסקנה צריכה להיות שהכבל היקר יותר פשוט שיקף לך בעיה במערכת שלך.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בהיגיון שלי ולפי ניסיוני כבל של אותה חברה ברמה גבוהה יותר אמור רק לשפר ביחס לסדרה נמוכה יותר.
את זה אני מכיר היטב מכבילה של סינרגי׳סטיק ריסרץ.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
בדיוק אתמול שוחחתי לרגל החג עם אודיופיל מוכר מאוד שבוחן כבלים מסוג מסויים במערכת שלו. מכיוון שהבדיקה עדיין נמשכת ולא ביקשתי את רשותו אני לא מפרסם פרטים. במהלך השיחה הוא סיפר לי שכבל מסויים מסדרה גבוהה מאוד של יצרן מסויים, נשמע במערכת שלו פחות טוב מכבל מאותו סוג של אותו יצרן בחצי מחיר. כלומר, הנסיון שלו וגם שלי הוא שאין כאן חוקים ואין התאמה בין הזול יותר ליקר יותר.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בדיוק אתמול שוחחתי לרגל החג עם אודיופיל מוכר מאוד שבוחן כבלים מסוג מסויים במערכת שלו. מכיוון שהבדיקה עדיין נמשכת ולא ביקשתי את רשותו אני לא מפרסם פרטים. במהלך השיחה הוא סיפר לי שכבל מסויים מסדרה גבוהה מאוד של יצרן מסויים, נשמע במערכת שלו פחות טוב מכבל מאותו סוג של אותו יצרן בחצי מחיר. כלומר, הנסיון שלו וגם שלי הוא שאין כאן חוקים ואין התאמה בין הזול יותר ליקר יותר.
זה ברור. אני ציינתי רק את המסקנה שלי אם הייתי חווה (וחוויתי הרבה מהסוג הזה) את מה שאתה חווית בניסיון עם שני הכבלים...
המסקנה שלי הייתה שהמערכת שלי עם בעיה ולכן הכבל היקר יותר לא מתאים.
נראה שאתה לעומת זאת עשית הנחה למערכת שלך ופתרת את הנושא בהתאמה.
כמובן שהדבר נכון ליצרני כבלים שאתה מעריך את איכותם (הכבל מפורט* יותר ככל שהסדרה גבוהה יותר)ולא כאילו שמייצרים כבלים כפתרון לסוג מערכת מסוג כזה או אחר.
*מפורט = סאונד מלא בלא להסתיר תדרים כאילו ואחרים. בניגוד להבנה הרווחת שפירוט משמעו סאונד רזה ומהיר.

Tom97

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
ברוב החברות ככל שעולים ברמה מקבלים יותר טוב, אם התחברת ואהבת את מה שיש לחברה מסויימת להציע אז במעלה השרשרת אתה תקבל את מה שאהבת פלוס שיפורים וככל שתעלה ככה זה יהיה יותר טוב.
יש כמה חברות שכן אין קשר בין הסדרות שלהם לסאונד וכל כבל תמיד יהיה שונה טונאלית מאחר. אחת מהם זה וואן דן הול.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
אם אני סומך על יצרן הכבלים, ובמקרה זה כנראה אתה מאוד סומך על חברת קורד, יכול להיות שהמסקנה צריכה להיות שהכבל היקר יותר פשוט שיקף לך בעיה במערכת שלך.
1+

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
מסכים עם כל מילה. הבדלים עצומים קיימים והנה סיפור קטן. במשך יותר מעשר שנים השתמשתי בכל חלקי המערכת עם כבלי אינטרקונקט זולים של אודיוקווסט מסדרת דיימונדבק שקניתי בזמנו ב-75 ₪ לחתיכה. לפני שלוש שנים התחלתי בשיפור הכבלים במערכת. תחילה החלפתי כבל רשת ראשי מקורד קומפני ברמת סי ליין הבסיסית לקורד קומפני ברמת שואוליין הבינונית, ובשלב האחרון לקורד קומפני ברמת המחיר הגבוהה סיגנצ׳ר (שני דגמים מתחת לדגם הדגל - קורד מיוזיק). ההבדלים בין השלושה אדירים - נשארתי עם הסיגנצ׳ר.

ואז עברתי לשלב השני - אינטרקונקטים RCA. המבחן התבצע בין הרכיב הראשי במערכת דאז סטרימר דאק של פי אס אודיו לקדם מגבר סטריאו נפלא ביותר. ביקשתי מאורי יפה מ״אבי יפה אולפני הקלטה ירושלים בע״מ״ להביא לי להדגמה אינטרקונקט של קורד קומפני מאותה סדרה יקרה יחסית, סיגנצ׳ר. הכבל הזה עשה שמות במערכת שלי. הבאס שלו היה מנופח, מוגזם, לא טבעי באופן שערורייתי כאילו מישהו כל הזמן לוחץ עד הסוף על כפתור לאודנס (למי שמכיר ממערכות ישנות). אחרי שבוע אמרתי שלילי קטלני (במערכת שלי לפחות) וביקשתי מאורי יפה אינטרקונט מדגם נמוך ברמה אחת מהסיגנצ׳ר, קורד קומפני אפיק שעלה אז כמעט חצי מחיר (במחירים של אז: אפיק 400 פאונד למטר לעומת 750 פאונד למטר בסיגנצ׳ר).

עד היום קורד אפיק עושה נפלאות במערכת שלי בצליל מאוזן, טבעי, בעל משקל כפי שצריך ומפורט. המסקנה מאותו ניסוי: אין שום התאמה בין מחירי הכבלים של אותו יצרן לביצועיהם של הכבלים במערכת נתונה. הזול יכול להישמע טוב יותר מהיקר, ובמערכת אחרת טוב פחות מהיקר.
מכיוון שהמערכת השתנתה טוטאלית האפיק RCA מחבר בזמן האחרון את הטיונר שלי, נאים אודיו דגם NAT 05XS לפרוססור הרב ערוצי של סטורם, ואני מאושר עם הבחירה. קורד סיגנצ׳ר נשאר רק ככבל רשת בין הסוויצ׳ במערכת למחשב אפל מק מיני שעליו רצה תוכנת הניגון של ROON.
רן
לקח לך זמן זמן לשמוע הבדלים בין הכבלים, ברמקולים השקעת 12k דולר בכל
המערכת השקעת אני מניח עוד 20k דולר,
בעיניי כבילה משולה לכלי דם בגוף האדם ומהם נגזר בריאותו ותיפקודו של באדם,יש חברות שמייצרים ומשקעים במחקר רק בכבלים אני רכשתי מחברות האלה והם יקרים יחסית לרמת המערכת שלי, אין לנו אפשרות לדעת מבלי לבדוק כבלים שמממשים את קצה יכולת ביצועיי המערכת.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
אני לא מאמין באינטרקונקטים יקרים. השקעתי ב-6 אינטרקונקטים של מוגאמי, קאנארה, וקורד פחות מ-5000 ₪.
אני לא מאמין בכבלי חשמל יקרים - יש לי 7 כבלי חשמל זולים יחסית של ואן דן הול, אולטרה לינק ונורדוסט שמחיר כל אחד
מהם חדשים נע בין 220 ל-450 דולר רובם נקנו משומשים עד לפני עשר שנים במחירים נמוכים מאוד.
במערכת מותקנים מפצלי חשמל של אויאדה ושל סיין - הם טובים מאוד, ולא יקרים, בזמנו כ-2500 ₪ לכל מפצל.
אני לא מאמין בכבלי וידאו/אודיו HDMI יקרים. השקעתי ב-5 כבלים של אודיוקווסט וסופרה כ-3000 ₪ עבור כ-15 מטר.
אני לא מאמין בכבלי רמקולי יקרים. כבלי הרמקולים שלי מתוצרת טרנספרנט בתצורת קולנוע ביתי רצים בסלון
לאורך של יותר מ-30 מטר. המחיר הממוצע למטר הוא 600 ₪ כולל סופיות.

הכבל היקר ביותר במערכת שלי הוא כבל רשת של קורד קומפני מדגם סיגנצ׳ר שמחירו כ-1000 פאונד.
שאר 5 כבלי הרשת במערכת עולים לא יותר מ-250 ₪ לאחד.
בכל המובנים התוצאה מצויינת, גם בלי כבלים במחירים מופלצים. אלפי דולרים לכבל? לא אצלי!

נערך לאחרונה ב:

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
אני לא מאמין באינטרקונקטים יקרים. השקעתי ב-6 אינטרקונקטים של מוגאמי, קאנארה, וקורד פחות מ-5000 ₪.
אני לא מאמין בכבלי חשמל יקרים - יש לי 7 כבלי חשמל זולים יחסית של ואן דן הול, אולטרה לינק ונורדוסט שמחיר כל אחד
מהם חדשים נע בין 220 ל-450 דולר רובם נקנו משומשים עד לפני עשר שנים במחירים נמוכים מאוד.
במערכת מותקנים מפצלי חשמל של אויאדה ושל סיין - הם טובים מאוד, ולא יקרים, בזמנו כ-2500 ₪ לכל מפצל.
אני לא מאמין בכבלי וידאו/אודיו HDMI יקרים. השקעתי ב-5 כבלים של אודיוקווסט וסופרה כ-3000 ₪ עבור כ-15 מטר.
אני לא מאמין בכבלי רמקולי יקרים. כבלי הרמקולים שלי מתוצרת טרנספרנט בתצורת קולנוע ביתי רצים בסלון

הכבל היקר ביותר במערכת שלי הוא כבל רשת של קורד קומפני מדגם סיגנצ׳ר שמחירו כ-1000 פאונד.
בכל המובנים התוצאה מצויינת, גם בלי כבלים במחירים מופלצים. אלפי דולרים לכבל? לא אצלי!
אני מסכים מאוד איתך איש באמונתו יחיה.
רק שתדע אני לא אדם זדוני ולא כיוונתי לפגע או לשפוט, מצטער על הרושם המוטעה.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
277
נקודות
63
ברור שכבלים עושים הבדל.
אי פעם היה ספק שלא??

יקר יותר לא אומר טוב יותר זה פשוט עניין של סינרגיה. פשוט יוצא שהיקרים לרוב נשמעים טוב יותר.
אני ישר שומע הבדל אם אני מחליף אינטרקונט, כבל חשמל וכבל רמקול במערכת שלי ולאחרונה התחדשתי ב Stealth audio air king v16

כבלים דיגיטליים (usb, ethernet, toslink) זו חיה אחרת לגמרי מאנלוגיים ולא הייתי משקיע הרבה כסף בהם.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

לא מתווכח עם אמונה.
יחד על זאת, אמונה ומציאות לא בהכרח מתחברים…רוצה לומר, עד שלא תחבר כבל מהסוג שאינך מעוניין בו (וזה לגיטימי להגביל את התקציב ) בשביל רפרנס בלבד, אז לא תדע עד כמה הפער יכול להיות ענק בין האמונה שלך לבין המציאות .
בקיצור, מציע לך לקבוע עמדה על סמך התנסות , גם אם אין ברצונך להיגרר לאזורי המחירים הגבוהים וזה לגמרי לגיטימי.
גם אני הגבלתי את הסכום שאני מעוניין להשקיע בסוגי הכבילה שיש אצלי.
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
כבלים דיגיטליים (usb, ethernet, toslink) זו חיה אחרת לגמרי מאנלוגיים ולא הייתי משקיע הרבה כסף בהם.

גם אני סברתי כמוך עד שהתגלגל לידי כבל USB מעולה והופתעתי….
אותו דבר קרה לי עם כבל קואקס.
ארז

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
277
נקודות
63
גם אני סברתי כמוך עד שהתגלגל לידי כבל USB מעולה והופתעתי….
אותו דבר קרה לי עם כבל קואקס.
ארז
לא שולל :)
אבל מדובר רק השפעה על הרעש החשמלי שרוכב על הכבל ופחות השפעה מסוג המתכת והמוליכות.

אני שוקל לקנות כבל רשת 'אודיופילי', בנתיים הסוויץ הבסיסי של netgear שחיברתי בין הראוטר לסטרימר/דאק ביטל לגמרי 'רעשים' משאר המכשירים שמחוברים בכבל רשת.

זה קטע, אם אני מעלה את הווליום של הקדם עד הסוף אני יכול לשמוע רעש אם אני מחבר מכשיר (טלוויזיה, מחשב) ל netgear
ואם אני מנתק ומחזיר לראוטר - דממה.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
אין ספק שיש השפעה בכבילה בכל התחומים,
חשמל אינטרקונקטים רשת וכו',
מי שנמצא בפורום זה לא סוד,
פשוט למי שעולה בשדרוג המערכת
חייב (צריך)לחשוב בכיוון הכבילה,
תמיד טוב להצטרף להדגמות של יבואנים
להאזין ולקבל התרשמות עד כמה יש השפעה לכבילה .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אין ספק שיש השפעה בכבילה בכל התחומים,
חשמל אינטרקונקטים רשת וכו',
מי שנמצא בפורום זה לא סוד,
פשוט למי שעולה בשדרוג המערכת
חייב (צריך)לחשוב בכיוון הכבילה,
תמיד טוב להצטרף להדגמות של יבואנים
להאזין ולקבל התרשמות עד כמה יש השפעה לכבילה .
נראה לי שככל שהמחיר גבוה יותר, חשוב יותר:
  • לבדוק את הכבלים אצלכם בבית, וספציפית בין המכשירים שאתם מכוונים לחבר באמצעותם.

• לבקש ממישהו להחליף בין הכבלים החדשים לישנים וחזרה -- או שלא! -- בלי שתדעו מה אתם שומעים, וכך תבודדו את מרכיב ההטייה ותדעו מה באמת אתם קונים.
חיבור בין מכשירים אחרים -- אצל מישהו אחר, יבואן או לא -- כשאתם כן יודעים מה אתם שומעים -- הוא לא רק חסר משמעות -- הוא ממש מטעה.

6733891

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
8
מניסיון שלי מה שמשפיע על איכות הסאונד ואופי הסאונד הינו סוג המתכת שמרכיבה את הכבילה : נחושת , רודיום , כסף ,זהב ושילובים שלהם.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
784
נקודות
113
בתכלס מה שחשוב מבחינה חשמלית באינטרקונקט זה הקיבול
כמה שיותר נמוך עדיף, אין ממש משמעות להתנגדות.
הכבל diy של אלדר עם ה 90 מעלות עושה בדיוק את זה
המטרה להוריד קיבול
אצלי עברתי לאינאקוסטיק 2404 קומפלט, כבלים נהדרים. לא זול אבל לא מחירים של נורדוסט (קניתי טיפין טיפין)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור