"הקש על החמש" - מצלמת סוני NEX-5 במבחן

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: "הקש על החמש" - מצלמת סוני NEX-5 במבחן

א

אורח

אורח
מקרה קלאסי של רעיון טוב וביצוע קצת פחות

צוין בכתבה, אבל חשוב לחזק את הנקודה: מבחר העדשות ל-NEX5 (ואחותה התאומה, אם כי מעט מסורסת, ה-NEX3) הוא מצומצם ביותר.
זו אחת הסיבות לכשלון של סמסונג עם סידרת ה-NX.
על הנייר היו ל-NX כל הסיבות להצליח, אבל מבחר עדשות מצומצם הבריח רוכשים פוטנציאליים רבים לזרועות של המתחרות לבית אולימפוס/פנסוניק.
ואם כבר הזכרנו את אולימפוס, סידרת ה-PEN בעלת מייצב תמונה בגוף המצלמה, כך ניתן להשתמש בעדשות קלות/קטנות יותר (וזולות יותר, למרות שלא תמיד זה המצב בפועל).
בעיה נוספת, כפי שגם צוין בכתבה, היא יחס הממדים בין גוף המצלמה לעדשה.
בשלב כלשהו, זה כבר לא רטרו, לא וינטאג' ולא כלום - זה פשוט חוסר פרופורציות משווע.
אין דין פסוניק G1 עם עדשה 45-200 כדין אולימפוס EP2 עם אותה העדשה. מלבד הפגיעה האסטטית, התוצאה לא מאוזנת ויכולה לפגום בייצוב.
הממשק של סוני בשנים האחרונות נמצא במגמת ירידה. הנסיון להיות מודרני מפיק תוצאה יותר מדי מודרנית.
מישהו שכח שלא מדובר באייפון, אלא במצלמה.
לקינוח, המחסור בעינית אלקטרונית (EVF) כאופציה, מגביל את השימוש במצלמה בתנאים מסוימים (כמו שמש ישירה).
מצטער, סוני - הבטחות צריך לקיים וכאן יש פספוס.

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
האם החיישן הזה של סוני נמצא גם במצלמות של ניקון ?

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
צוין בכתבה, אבל חשוב לחזק את הנקודה: מבחר העדשות ל-NEX5 (ואחותה התאומה, אם כי מעט מסורסת, ה-NEX3) הוא מצומצם ביותר.
זו אחת הסיבות לכשלון של סמסונג עם סידרת ה-NX.
על הנייר היו ל-NX כל הסיבות להצליח, אבל מבחר עדשות מצומצם הבריח רוכשים פוטנציאליים רבים לזרועות של המתחרות לבית אולימפוס/פנסוניק.
ואם כבר הזכרנו את אולימפוס, סידרת ה-PEN בעלת מייצב תמונה בגוף המצלמה, כך ניתן להשתמש בעדשות קלות/קטנות יותר (וזולות יותר, למרות שלא תמיד זה המצב בפועל).
בעיה נוספת, כפי שגם צוין בכתבה, היא יחס הממדים בין גוף המצלמה לעדשה.
בשלב כלשהו, זה כבר לא רטרו, לא וינטאג' ולא כלום - זה פשוט חוסר פרופורציות משווע.
אין דין פסוניק G1 עם עדשה 45-200 כדין אולימפוס EP2 עם אותה העדשה. מלבד הפגיעה האסטטית, התוצאה לא מאוזנת ויכולה לפגום בייצוב.
הממשק של סוני בשנים האחרונות נמצא במגמת ירידה. הנסיון להיות מודרני מפיק תוצאה יותר מדי מודרנית.
מישהו שכח שלא מדובר באייפון, אלא במצלמה.
לקינוח, המחסור בעינית אלקטרונית (EVF) כאופציה, מגביל את השימוש במצלמה בתנאים מסוימים (כמו שמש ישירה).
מצטער, סוני - הבטחות צריך לקיים וכאן יש פספוס.

לא נותר לי אלא להסכים לכל מילה שלך, מר אורח...
בשבילי, חסכון של 120 גרם על מנסרה ועוד 89 גרם על מראה, לא שווה את איבוד העינית. שלא לדבר על זה שזו מצלמה ללא שליטה.
אבל הכוונה כאן היא בברור למצלמת פוינט אנד שוט איכותית, וזהו, וכזו מצאתי שהיא מעולה.
כמובן שחסרות עדשות, והמימוש של הסוני הזו, כמו הסמסונג, לא מלא. כרגע.
אולי דברים ישתפרו, אבל אני מסופק שהיצרנים האלה באמת יתאמצו וייצרו ליין מרשים של עדשות.
נטישה והמשך הלאה, זה מה שהם עשו עד היום. אלה לא ניקון - קנון, שמושקעות בקהל משתמשים עשרות שנים.
אבל עצם זה שהקטגורייה "הומצאה", זה העיקר, והלקוח מרוויח מצלמה טובה באריזה מניאטורית.
אגב, אם תצא מצלמה ללא מראה FF, שזה מה שאני הייתי רוצה, העדשות עדיין יהיו באותו הגודל בעקרון. הרחבות אולי יקטנו קצת כי לא יצטרכו רטרו-פוקוס, אבל רוב העדשות ישארו באותו הגודל.
ואם הגודל של המצלמה יקטן, היא תהיה לא נוחה לאחיזה, בקיצור, אני מקווה שקנון לא יוציאו צעצוע לא שמיש...

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
ממש היום קניתי כזו מצלמה !
באמת מה שחיפשתי זה פוינט אנד שוט טובה !
אני עדיין לומד את השימוש במצלמה .
אבל לדעתי הבעייה העיקרית מנקודת ראותו של פוינט אנד שוטר זה העדר זום דיגיטאלי .
נכון שזה פוגם ברמת התמונה אבל אנשים כמוני לא יסתובבו עים מצלמה עם עדשה של 200 ממ ב- 1500 שח , זה מחטיא למטרה .
המצלמה הזאת עם העדשה ללא זום ממש קטנה , גם הפלש מתפרק וניכנס לתיק מה שהופך את המצלמה למאוד פרקטית ביחס ל-SLR .
עכשיו קיבלתם את נקודת ראותו של פוינט אנד שוטררר.
לגביי טיב התמונות אני ממש מיתלמד אבל הם בכמה רמות ממה שאני רגיל אליו .

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זום דיגיטלי תמיד פוגם באיכות התמונה, אין מה להשוות אותו בכלל לזום אופטי.
בנוסף, זה משהו שאפשר לעשות אותו כמעט בכל תוכנת עריכת תמונות במחשב, כך שזו תכונה מיותרת למדי במצלמה, לטעמי.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
"זום דיגיטלי" אפשר לעשות במחשב אח"כ.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
רכשתי לא מזמן את ה NEX3, שהיא אותו חיישן וכמעט אותן תכונות אבל בגוף פלסטי ובחצי המחיר ... לקחתי את עדשת ה16 מ"מ (שווה ערך ל24), מה שהופך אותה באמת למשהו שאפשר לדחוף לכיס (גדול). ידעתי שאין טעם שאקנה DSLR כי היא תישאר בבית. המצלמה תמיד אצלי בתיק, ואני שולף ויורה בלי הבחנה, עם תוצאות מצויינות כמעט בכל מצב. בלילה יש את ה"פטנט" של צילום מספר תמונות בו זמנית ויצירת ממוצע ביניהם, מה שנותן תמונות יותר חדות, בדומה למייצבי תמונה מסויימים.
ובקיצור - תענוג. לזה חיכיתי.

א

אורח

אורח
משהו על DSLR

היום קיימות שתי צורות של מנסרות, האחת היא גוש זכוכית מלא והשנייה היא מראות שבנויות "כאילו" הן היו הגוש המלא. ההבדל במשקל הוא אדיר כך שלא צריך להיות הבדל משקלי גדול בין מצלמה עם מנסרת מראות לאחת שאין לה כלל.

הייתרון הגדול של עינית היא שרואים את התמונה כמות שהיא ולא דרך מסך שיש לו רזלוציה סופית שאינה משפרת לעשות פוקוס ידני טוב מעבר למה שהמסך מאפשר. כל מי שניסה אי פעם לצלם צילום מקרו יודע את הבעיה הזו. רק עינית מאפשרת פוקוס אמיתי.

ייתרון אחר של מצלמות DSLR הוא שמהירות התגובה שלהן היא גבוהה מאוד, הזמן בין הלחיצה לצילום עצמו הוא קצר ביותר ומאפשר לצלם עצמים נעים מבלי שהם בורחים מהפריים או שהאיש שצילמתם צוחק כבר התחיל לכבות עד שהתמונה צולמה בפועל.

סתם משהו להסטוריה, היו מצלמות מד טווח שלהן אפשר להחליף עדשות, בעיקר של לייקה. והמחליפה הדיגיטלית היא מצלמת P&S ברמה של מצלמות מסדרת G של CANON (בתור דוגמא), מצלמות ה SLR הן "ילדות" של מצלמות ה TLR (מצלמות רפלקס עם שתי עדשות) שאחת מהן הייתה לטובת צפייה והשניה לטובת הצילום עצמו. כאשר המנגנון של המראה העולה/יורדת נעשה מהיר מספיק עברו לעדשה אחת (יותר זול וכבד הרבה פחות)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אורח, תודה על המידע, אם יצא לך להרגיש ולצלם במצלמות ללא מראה כמו ה NEX של סוני?

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
כמה דיוקים, מנסרת "דמה" ממראות במקום גוש זכוכית קיימת משנות השבעים, נדמה לי שקנון הציגו את זה ב AE1. תחת השם penta-mirror. זה לא חדש.. יש למראה חסרונות גם, החשכת העינית בזמן צילום, ניטרול מערכת המיקוד, רעש, ויברציות וכו'.
מהירות תגובה והיתרון של DSLR זה עניין זמני, הניקון V1 או איך שקוראים לה מפקסת ויורה מהר מאד, כמו הסוני 77 החדשה. כל מערכות המיקוד קונטרסט במגמת שיפור מאז הוצגו.
לגבי עינית, אני מסכים איתך שכרגע ה EVF הם תת רמה, עינוי לשימוש, כמו כל דבר חדש, אבל שוב, סוני עם ה 77, הציגו עינית OLED, ותן להם עוד כמה דורות, עם קצת תחרות מניקון-קנון, וזה גם ישתפר פלאים.
דווקא היורשות ללייקה הן הפוג'י X והסוני NEX7 חסרות המראה החדשות, לא ה G של קנון, שהיא חיישן קטן, עדשה קבועה, זום, צמצם סגור..

א

אורח

אורח
בקשה לעריכה .

הסקירה מצויינת ומכילה בתוכה את אחד הסברים הפשוטים והמדוייקים לגבי מצלמה ללא מראה,
יצא לי לשלוח את הסקירה לחברים רק בשביל ההסבר לגבי מצלמה ללא מראה.
בהקשר הזה יש לי בעיה עם הניסוח של המשפט הבא:
"יש לזה יתרונות, כמו איכות צילום מלאה וקומפקטיות, אך גם חסרונות – איכות תמונה גרעינית בתנאי חשיכה בהשוואה לעינית אופטית"

איכות התמונה הגרעינית היא בעינית האלקטרונית (EVF) ובמסך ולא בתמונה הסופית שזהה באיכותה למצלמת DSLR עם פרמטרים מקבילים של חיישן וצמצם.

העניין לא מספיק ברור מהמשפט ופוגם ביכולתי "להטיף" למצלמות ללא מראה על-בסיס הסקירה (המצויינת), כיוון שהקורא התמים מבין שהגרעיניות היא בתוצר הסופי.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
צודק, ליאור תן שם איזה תיקון, תודה אורח...
:)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אין בעיה, סודר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
דווקא היורשות ללייקה הן הפוג'י X והסוני NEX7 חסרות המראה החדשות, לא ה G של קנון, שהיא חיישן קטן, עדשה קבועה, זום, צמצם סגור..

זה מה שהרוכשים של פוג'י וסוני חושבים :)
לייקה זה לייקה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור